Lale Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Queensday
   Original price was: 595,90 TL.Current price is: 459,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Seoul
   Original price was: 709,90 TL.Current price is: 549,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Merida
   Original price was: 775,90 TL.Current price is: 599,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   İndirim
  • Edith
   Original price was: 775,90 TL.Current price is: 599,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Goldie
   Original price was: 1.299,00 TL.Current price is: 1.229,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Columbus
   Original price was: 1.399,00 TL.Current price is: 1.329,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
   İndirim
  • Carnaval
   Original price was: 899,90 TL.Current price is: 699,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Ramona
   1.129,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
   Yüksek Talep
  • Alba
   Original price was: 749,90 TL.Current price is: 579,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Cabana
   Original price was: 1.190,00 TL.Current price is: 1.079,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
   İndirim
  • Pilar
   Original price was: 775,90 TL.Current price is: 599,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Nino
   Original price was: 869,90 TL.Current price is: 679,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Sienna
   Original price was: 969,00 TL.Current price is: 899,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
   Yeni

  Lale çiçeği buketleri Muhiku’da. En şık aranjmanlara sahip lale buketi seçenekleriyle sevdiklerinize en özel anlarda anlamlı ve şık bir sürpriz yapabilirsiniz. Ayrıca Muhiku’nun buketleri içinde yer alan lale fiyatları bütçenizi de zorlamayacak.

  Eğer sevdiklerinize bütçenize uygun canlı lale fiyatları ile şık bir sürpriz yapmak istiyorsanız sizin için en doğru adres Muhiku. Muhiku’nun çiçek kategorisini ziyaret ederek lale buketi aranjmanlarını inceleyebilirsiniz.

  Lale Çiçeği Nedir?

  Zambakgiller familyasının Tulipa cinsinden olan lale, güzel çiçekleriyle dikkat çeken bir süs bitkisidir. Soğanlı ve çok yıllık otsu bitkilerden olan lalelerin anavatanı Pamir, Hindikuş ve Tanrı Dağları’dır.

  Doğu kültüründe, mitolojide ve edebi eserlerde sıklıkla rastladığımız lale çiçeği; Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Türkler Anadolu’ya göç ettikleri zaman bu bitkinin soğanlarını beraberlerinde getirmişlerdir.

  1. yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman tarafından Hollanda Kralı’na lale armağan edildiği bilinmektedir. Lale güzelliğiyle ilk etapta Hollanda halkını, daha sonra ise tüm Avrupa halkını etkisi altına almıştır.

  Bahar geldiği zaman İstanbul’un pek çok noktasına lale ekilmektedir. Bu sebeple İstanbul’un sembolleri arasında yer aldığını da söyleyebiliriz.

  Lale Çiçeği Anlamı Nedir?

  Lale çiçeği; aşk, sevgi, mutluluk ve romantizm gibi duyguları temsil eden en özel çiçek çeşitlerinden biridir. Ayrıca, lale çeşitleri; zarafet, güzellik ve saygı gibi değerleri de temsil etmektedir.

  Ayrıca laleler; bir düğün, nişan veya yıl dönümü gibi özel zamanlarda dekorasyon için de sıkça kullanılmaktadır. Diğer taraftan lalelerin; özgürlük, bağımsızlık ve yenilenme gibi anlamları da vardır.

  Lale Çiçeği Hediye Etmenin Anlamı

  Sevdiğiniz birine lale çiçeği göndererek onu ne kadar sevdiğinizi gösterebilirsiniz. Özellikle aşkın ve romantizmin önemli temsilcilerinden olan bu çiçek, yıl dönümü ve Sevgililer Günü hediyesi olarak tercih edebileceğiniz harika bir alternatif.

  Diğer taraftan annenize, kız kardeşinize ya da hayatınızda önemli bir yere sahip bir kadına da lale armağan edebilirsiniz. Çünkü lale güzelliği, saygıyı ve zarafeti temsil eder. Bu çiçeklerle hazırlanan buketlerle onların güzelliğine ve duyduğunuz sevgiye atıfta bulunabilirsiniz.

  Lale Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Lale çiçeği, yüksekliği 1 ila 3 metreye kadar çıkabilen bitki çeşitlerinden biridir. Yaprakları yumuşak ve parlaktır. Genellikle oval veya yuvarlak şekildedir.

  Lale özellikleri gereği büyük ve parlak renklerde çiçeklerdir. Diğer taraftan kırmızı, pembe, beyaz, sarı ve mor gibi farklı renklere sahip lale çeşitleri de vardır.

  Lalenin çiçekleri, tek ya da çift açar. Çiçeklerin çevresinde düzgün dizili kalın kemer şeklinde yapraklar bulunmaktadır.

  Lale çiçeği, yumuşak ve nemli topraklarda olmayı sever. Dolayısıyla aydınlık, nemli bir ortamda yetiştirilmesi önerilmektedir. Lale çiçek açtığı zamanlarda etrafa çekici bir koku yayar. Bu sebeple parfüm ve kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılan çiçek çeşitleri arasında yer alır.

  Lale Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Lale çiçeğinin bakımı oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek bu bitkinin bakımını rahatlıkla yapabilirsiniz:

  • Lale çiçeğinin toprağı, yumuşak ve nemli olmalıdır. Eğer toprak çok kuruysa, çiçeğin gelişimi kötü yönde etkilenecektir. Bu nedenle, toprağın nemini kontrol etmek için sık sık sulama yapılmalısınız. Ancak sulama noktasında da aşırıya kaçılmamalısınız.
  • Lale çiçeği, aydınlık ortamları sever. Ancak doğrudan güneş ışığına maruz kalmak istemez. Dolayısıyla güneş ışınlarının doğrudan vurmadığı, aydınlık alanlarda yetiştirmelisiniz. Diğer taraftan park ve bahçe gibi açık alanlarda da lale yetiştirilmektedir.
  • Lale çiçeği serpildikçe yeniden şekillendirmeye ihtiyaç duyulabilir. Bu işlem, lale çiçeğinin daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlar.
  • Lale çiçeği, büyüdükçe çiçeklerinin kurumaması için büyümeyen yapraklarının budanması önerilir.
  • Çiçeğe belli aralıklarla besin takviyesi yapılabilir. Önerilen besinleme maddesi, çiçek bitkileri için özel olarak üretilmiş bitki gübreleridir. Bu gübreler sayesinde çiçek daha iyi gelişecektir.
  • Çiçekte zaman zaman parazitler oluşabilir. Bu nedenle, çiçeği parazitlerden korunmak için bitki ilaçlarını kullanabilirsiniz. Aksi takdirde çiçeğiniz zarar görebilir.

  Bu adımları takip ederek lale çiçeğinin bakımını yapabilirsiniz.

  Birbirinden Güzel Lale Çiçeği Buketleri Muhiku’da!

  Sevdiklerinizi mutlu edecek laleler Muhiku’da! Özel günlerde sevdikleriniz için lale sipariş ederek onlara sıra dışı bir sürpriz yapabilirsiniz. Ayrıca son zamanların en popüler aranjmanları arasında yer alan laleleri tüm özel günler ve sevdikleriniz için tercih edebilirsiniz.

  Birbirinden şık lale buketlerini İstanbul içindeki sevdiklerinize aynı gün sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz. Sevdikleriniz için beğendiğiniz lale buketlerini saat 11.00’e kadar sipariş verebilirsiniz. Böylece seçtiğiniz buketler aynı gün (pazar günü hariç) saat 12.00-18.00 arası teslim edilir.

  Kısacası sevdiklerinize en uygun fiyatlarla ve en kısa zamanda kaliteli lale buketleriyle süpriz yapmak istiyorsanız Muhiku sizin için en doğru adres.

  S: Lale ne anlam ifade eder?
  C: Lale; aşkın, sevginin, mutluluğun ve romantizmin en özel temsilcilerindendir. Dolayısıyla romantik günlerde gülden sonra en çok tercih edilen çiçekler arasında yer almaktadır. Diğer taraftan lale; zerafetin, güzelliğin ve saygının da temsilcisidir. Dolayısıyla sevdiklerinize özel günlerde lale çiçeğinin zerafetiyle ve ardında gizli anlamla oldukça özel bir sürpriz yapabilirsiniz. En güzel lale çiçeği buketlerine ise Muhiku’dan ulaşabilirsiniz.
  S: Lale çiçeğinin özellikleri nelerdir?
  C: Lale çiçeği; boyu 3 metreye kadar uzayabilen, yumuşak yapraklı, büyük ve parlak renklere sahip çiçeklerden oluşan bir bitki türüdür. Kırmızı, pembe, beyaz, sarı ve mor gibi pek çok renkte lale çiçeği vardır. Yumuşak ve nemli toprakları seven bu bitki, aydınlık alanlarda yetiştirilmektedir. Muhiku'daki lale çiçekleri seralarda özenle yetiştirilmektedir. Sipariş üzerine titizlikle toplanan bu çiçeklerle şık ve modern buketler hazırlanmaktadır.
  S: Lale hediye etmenin anlamı nedir?
  C: Lale hediye etmek pek çok anlama gelebilir. Dolayısıyla verdiğiniz çiçek kişiye ve amacına göre farklı anlamlar kazanacaktır. Örneğin; Sevgililer Günü’nde sevgilinize göndereceğiniz lale buketiyle aşkınızı somutlaştırabilirsiniz. Anneler Günü’nde annenize göndereceğiniz lale buketiyle ise annenizin zerafetine ve güzelliğine vurgu yapabilirsiniz. En anlamlı lale buketlerini Muhiku’nun çiçek buketi kategorisi üzerinden inceleyebilirsiniz.
  S: Hediyelik lale çiçeği aranjmanları nelerdir?
  C: Muhiku’nun lale çiçeği aranjmanlarında birçok çiçek türü kullanılmaktadır. Ayçiçeği, gül, okaliptus, lale, deniz lavantası, solidago, ruskus gibi birçok çiçek türüyle zengin ve modern lale aranjmanları özenle hazırlanmaktadır. Özel günlerde Muhiku’nun çeşitli lale çiçeği aranjmanları içinden sevdikleriniz için en güzel buketleri satın alabilirsiniz.