Kokina Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
Temizle
  • Fiyat
  • Natalie
   Original price was: 629,00 TL.Current price is: 599,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
   Yeni
  • Lux
   Original price was: 729,00 TL.Current price is: 699,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
   Yeni

  Yılbaşı geldiğinde raflarda ve ev dekorasyonlarında yerini alan kokina çiçeği en güzel aranjmanlarıyla Muhiku’da! Sevdiklerinize yeni yıl özelinde bir yılbaşı hediyesi almak ya da evinizde yılbaşı ruhunu yaşatmak istiyorsanız Muhiku’nun birbirinden güzel kokina çiçek buketlerini inceleyebilirsiniz.

  Muhiku’nun İstanbul’da aynı gün çiçek teslimatı sayesinde seçtiğiniz kokina buketlerine aynı gün sahip olabilirsiniz. Sevdikleriniz ya da kendiniz için aldığınız çiçek buketini saat 11.00’e kadar sipariş verebilirsiniz. Çünkü Muhiku saat 11.00’e kadar verilen çiçek siparişlerini aynı gün -pazar günü hariç- özel kuryeyle teslim ediyor.

  Eğer siparişinizi saat 11.00’den sonra verirseniz siparişinizin teslimatı bir sonraki güne sarkacaktır. Sevdiklerinizi en güzel yılbaşı buketleriyle mutlu etmek istiyorsanız şimdi Muhiku’nun çiçek çeşitliliğini inceleyebilirsiniz.

  Kokina Çiçeği Nedir?

  Halk arasında tavşanmemesi olarak bilinen, ruscus aculeatus yani kokina ağacı “Ruscaceae” familyasına ait bir bitki türüdür. Boyları 20 ila 50 cm yüksekliğe erişen kokinalar her dem yeşil kalmaktadırlar.

  Çok yıllık bitkiler arasında yer alan kokinalar yaprak biçimindeki dallarının sert ve batıcı olması sebebiyle çalı görünümüne sahiptir. Ancak bu çalı görünüşü onun cazibesinden hiçbir şey eksiltmemektedir. Hatta bazı faydaları sebebiyle Antakya aktarlarında bolca satlan doğal bitkiler arasında da yer almaktadır.

  Kokina Çiçeği Anlamı Nedir?

  Kokina kelime anlamı olarak “kırmızı” demektedir. Yunanca kökenli bir kelime olan kokina adını kırmızı meyvelerinden almıştır.

  Kokina çiçeği yılbaşının en önemli sembollerinden biridir. Bunun en önemli sebebi ise ardında gizlediği anlamda saklıdır. Yılbaşı demek şans, mutluluk ve yeni bir başlangıç demektir. Haliyle bu özel kutlamanın sembolü haline gelen kokina çiçek olmasının yanı sıra ardında olumlu bir anlam taşımaktadır.

  Kokina cicek yeşil yaprakları ve kırmızı meyveleriyle tanınan bir bitkidir. Şansı ve mutluluğu sembolize etmesi sebebiyle yeni yılda gerek iş yerlerinde, gerek evlerde, gerek ise yılbaşı hediyelerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

  Kokina çiçeği geçmiş zamanlardan beri şans ve mutluluk getireceğine inanıldığı için en sevilen çiçek çeşitlerinden biri olmuştur. Hatta kokinaya dair farklı bir inanış daha bulunmaktadır. Bu inanışa göre kokina çiçek buketi bir yıl boyunca solmaz ya da çürümez ise sahibinin ev sahibi alacağına inanılmaktadır.

  Zira kırmızı renge sahip olması da bu inanışı desteklemektedir. Çünkü kırmızı renk bilindiği gibi yalnızca aşkın ve sevginin sembolü değildir. Aynı zamanda şansın, bereketin ve mutluluğun sembolüdür.

  Kokina Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Yukarıda da dile getirdiğimiz gibi kokina sert ve batıcı yeşil yapraklara sahiptir. Ancak bunun dışında kırmızı renkli meyveleri bulunmaktadır. En fazla 50 cm’e kadar uzayabilen bu çiçek türünün idrar attırıcı ve taş düşürücü özellikleri olduğu da bilinmektedir.

  Ancak yılbaşı çiçeği kokina doğada bulunduğu haliyle satılmaz. Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte görmeye alışık olduğumuz bu bitki daha da süslü bir hal alması için uçlarına silcan meyveleri bağlanılarak satılır. Böylece bugünkü bildiğimiz kokina buketi ortaya çıkar.

  Bunun dışında piyasada çok fazla yapay kokina da satılmaktadır. Ancak yapayları gerçeğinin yerini tutmayacaktır. Eğer evinizde yılbaşı atmosferini yaşatmak ya da sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapmak istiyorsanız yapay değil gerçek kokina çiçek buketleri almalısınız.

  Kokina Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Buket şeklinde satılan kokinalar özel bir bakım gerektirmezler. Eğer dallarının uzun süre yeşil kalmasını istiyorsanız bir vazonun içine temiz içme suyu koyabilirsiniz. Kokinanızı bu suyun içine koyarak ömrünü uzatabilirsiniz.

  Muhiku’nun çiçek buketleri yanlarında özel bitki besinleriyle gönderilmektedir. Bu bitki besinleri suyun içinde oluşacak bakterilerin önüne geçmektedir. Böylece çiçeğin yeşil ve taze kalma süresi de uzamaktadır.

  Ancak suyun ve bitki besininin belli aralıklarla tazelenmesi gerekir. Bu süre suyun kirliliğine bağlı olarak değişmektedir. Ancak siz su bulandıkça vazodaki suyu değiştirebilir ve yine suya çiçeğinizle birlikte gelen bitki besininden ilave edebilirsiniz.

  Birbirinden Hoş Kokina Çiçeği Alternatifleri Muhiku’da!

  Yılbaşının keyfi her rengiyle Muhiku’da! Yılbaşının en güzel detayları Muhiku’nun yeni yıl özel koleksiyonunda yer alıyor. Elbette bu koleksiyonun olmazsa olmazlarından biri de kokinalar. En şık tasarımlarla evinize ve sevdiklerinizin hayatına yılbaşının o neşe dolu atmosferini bu renkli çiçeklerle taşıyabilirsiniz.

  Eğer sevdiklerinize aynı anda birden fazla hediye vermek gibi bir düşünceniz varsa ve çiçeği ve hediyeleri aynı anda tercih edemiyorsanız yine en güzel çözüm Muhiku’da! Muhiku’nun yılbaşı hediyeleri içerisinde birbirinden özel hediye kutuları yer alıyor.

  Bu kutuların içinde ise elbette yeni yılın en güzel çiçek buketleri de var. Yılbaşına özel kuru çiçek buketleriyle renklendirilen hediye kutularıyla dilerseniz annenize, dilerseniz de eşinize ya da dostunuza harika bir yeni yıl hediyesi verebilirsiniz.

  Seçtiğiniz yılbaşı hediyeleri aynı gün teslimat ya da aynı gün kargo seçeneklerinden biriyle sipariş edebilirsiniz. İstanbul içine gönderim yapacaksanız aynı gün özel kurye ile teslimat avantajından faydalanabilirsiniz. Bu hizmetten aynı gün faydalanmak istiyorsanız siparişinizi saat 12.00’ye kadar vermelisiniz.

  Ancak İstanbul dışından sipariş verecekler üzülmesin. Muhiku Türkiye’nin her yerine aynı gün kargo hizmeti sunuyor. Bu hizmet sayesinde saat 15.00’e kadar verdiğiniz tüm siparişler aynı gün özenle kargoya teslim ediliyor. Kargo firmasının yoğunluğuna göre hediyeniz 1-3 iş günü arasında teslim ediliyor.

  Yani siparişinizi yılbaşından birkaç gün önce vererek sevdiklerinize vaktinde bir sürpriz yapabilirsiniz. Yılbaşının ruhunu taşıyan çiçeklerle ve hediyelerle sevdiklerinizi en özel şekilde buluşturmak istiyorsanız sizin için en doğru adres Muhiku.

  S: Kokina çiçeği ne işe yarar?
  C: Kokina çiçeği, halk arasında tavşanmemesi olarak bilinmektedir. Tavşanmemesi bitkisi özellikle Antakya aktarlarında idrar söktürücü ve taş düşürücü olması sebebiyle çok fazla satılmaktadır. Bu açıdan bakıldığı zaman kokinanın insan sağlığı için farklı faydalarının olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu faydalar elbette tavşanmemesi bitkisi için geçerlidir. Çünkü kokina esasında tavşanmemesi ve silcan bitkilerinin bir araya gelmesi sonucu tasarlanmış yılbaşı özelinde bir çiçektir.
  S: Kokina şans getirir mi?
  C: Yılbaşının en güzel ve en renkli detaylarından biri olan kokina çiçeği dekorasyonun ve hediyelerin olmazsa olmazı. Bunun en büyük sebebi ise yeni yılın anlamına uygun olmaz. Çünkü kokina çiçeğinin şans ve mutluluk getirdiğine inanılır. Sevdiklerinize şans ve mutluluk dilemek için birbirinden güzel kokina buketlerini Muhiku'da bulabilirsiniz.
  S: Kokina evde nasıl bakılır?
  C: Kokina tavşanmemesi ve silcan bitkilerinin birbirine bağlanmasıyla hazırlanan bir bitki çeşididir. Yılbaşının yaklaşmasıyla raflarda ve çiçekçilerde yerini alan bu özel çiçek buketinin bakımına dair özel bir bilgi yoktur. Ancak kokinanın dallarının yeşilliğini ve tazeliğini uzun süre korumasını istiyorsanız bir vazonun içine temiz içme suyu koyabilir ve Muhiku'nun çiçek buketiyle birlikte gönderdiği bitki besininden faydalanabilirsiniz. Bunların dışında kokinanızı kurutabilir ve bu şekilde de muhafaza edebilirsiniz.
  S: Kokina hediye etmenin anlamı nedir?
  C: Sevdiğiniz birine kokina hediye etmek; ona şans ve mutluluk dilemenin en güzel yoludur. Sevdiklerinize yeni yıl dileklerinizi iletebileceğiniz ve onların için en güzel düşüncelerinizi somutlaştırabileceğiniz bu çiçek buketi sayesinde yeni yılın en anlamlı sürprizinin altına imzanızı atabilirsiniz. Dilerseniz Muhiku'nun yılbaşı özelinde hazırladığı kuru çiçek buketli hediye kutularını da en güzel dileklerinizi iletmek için tercih edebilirsiniz.
  S: Hediyelik kokina çiçeği aranjmanları nelerdir?
  C: En şık ve en modern kokina çiçeği aranjmanları Muhiku'da! Yılbaşının neşe ve umut dolu ruhunu yansıtan bu çiçeklerle dilerseniz evinizi yılbaşına hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz de sevdiklerinize yılın en renkli sürprizini hazırlayabilirsiniz. En şık aranjmanları incelemek için Muhiku'nun çiçek kategorisini ziyaret edebilirsiniz.