Kasımpatı

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Sunshine
   769,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   (4)
   Favori
   Hızlı Teslimat
  • Helios
   909,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Hızlı Teslimat
   Favori
  • Molly
   899,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (5)
   Yüksek Talep
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Poppy
   639,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Yüksek Talep
   Hızlı Teslimat
  • Spring
   649,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Dawn Double
   1.629,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Burgundy
   779,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Favori
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Cinnamon
   749,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
   Yüksek Talep
  • Cappucino
   629,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Pilar
   599,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Sorbet
   789,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
   Favori
  • Trick & Treat
   669,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • So Lucky
   379,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Mona
   399,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Nancy
   309,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Isabel - Sarı Krizantem Çiçek Buketi
   319,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Pure - Beyaz Krizantem Çiçek Buketi
   299,00 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Bliss
   279,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Bellavista
   459,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Finola
   469,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Simone
   639,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Minori
   549,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Mariposa
   549,90 TL
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim

  Çok tercih edilen çiçek türlerinden biri olan kasımpatı çiçeği, diğer bir adıyla krizantem papatyagiller familyasına aittir. Yaklaşık 30 farklı türü olan bu çiçek; kırmızı, sarı, beyaz, mavi gibi pek çok renge sahiptir. Bilindiği gibi her çiçeğin kendi içerisinde bir anlamı vardır. Hatta yalnızca çiçek türlerinin değil, her bir çiçek renginin de ifade ettiği bir anlam vardır.Hayatınızı güzelleştiren, sevdiklerinizin yüzünü güldüren ve hediyelerin en zarifi olan krizantem çiçeği; yaşam alanlarını renklendiren en güzel detaylardan biridir. Eğer sevdiklerinizi bir çiçekle gülümsetmek isteyenlerdenseniz Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisinde yer alan krizantem çiçeği seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  Kasımpatı (Krizantem) Çiçeği Nedir?

  Hüzün çiçeği olarak bilinen kasımpatı’nın bir diğer adı krizantemdir. Sonbaharın kendini hissettirmesiyle beraber ortaya çıkan bu çiçek türü, özellikle hüznün ve kederin temsilcisidir. Hatta genellikle cenaze ve dini törenlerde tercih edilen kasımpatı, en çok Anıtkabir’de görüldüğü için Atatürk çiçeği olarak da bilinmektedir.

  Bunun yanı sıra kasım ayında çiçek açan bu türün adının bu durumdan kaynaklı olduğu da söylenmektedir. Çeşitli renklere sahip olan krizantem çiçeğinin her bir renginin anlamı farklıdır.

  Özel günlerde en çok değerlendirilen çiçeklerin başında gelen krizantem anlamı göz önünde bulundurularak tercih edilmektedir. Eğer sizde aranızda mesafeler olan yakınlarınızın üzüntüsünü veya acısını paylaşmak istiyorsanız onlar için bir krizantem çiçeği alabilirsiniz.

  Herkes tarafından çok merak edilen krizantem çiçeği ne anlama gelir sorusuna yanıt olarak hüzün çiçeği diyebiliriz. Tabii bu çiçek türünün tüm renkleri bu anlamı taşımaz. Eğer sizde bir hüzne ortak olmak veya sevdiklerinizin acısını paylaşmak isteyenlerdenseniz Muhiku’nun uygun fiyata satışa sunduğu krizantem çiçeği seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Sevdiklerinize vermek istediğiniz mesaja göre dilediğiniz renkteki kasımpatı çiçeğini oldukça uygun bir fiyata satın alabilirsiniz.

  Kasımpatı (Krizantem) Anlamı

  Genel olarak hüznün ve üzüntünün çiçeği olarak bilinen kasımpatı (krizantem) çiçeği, mutsuz anların temsilcisidir. Hayatın her döneminde tercih edilen çiçekler, her daim mutlulukları kutlamak için tercih edilmez. Özellikle bazı çiçekler; bazen bir hüznün, bazen bir acının bazen de bir kaybın üzüntüsünün temsilcisidir. Bu çiçekler içerisinde de akla ilk gelen seçeneklerden biri kasımpatıdır.

  Yakın zamanda bir yakınınızı kaybetmiş veya sevdiğiniz bir insanın sağlık sorunu yaşadığını öğrenmiş olabilirsiniz. Fakat zaman zaman hayat koşturmacasından veya iş yoğunluğundan sevdiklerinizin zor günlerinde yanlarında olabilmeniz mümkün olmayabilir. İşte tam bu noktada imdadınıza Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisinde yer alan kasımpatı (krizantem) seçenekleri yetişir.

  Farklı renklere sahip olan bu çiçek türünün her renginin verdiği bir mesaj vardır. Bu nedenle eğer kötü bir durum karşısında sevdiklerinize bir çiçek göndermek istiyorsanız sahip olduğu anlamları düşünerek bir çiçek seçimi yapabilirsiniz.

  • Pembe kasımpatı (krizantem) çiçeği şefkati,
  • Sarı kasımpatı (krizantem) çiçeği sıcaklık ve sevgiyi,
  • Beyaz kasımpatı (krizantem) çiçeği bolluğu ve masumiyeti,
  • Mor kasımpatı (krizantem) çiçeği ise asaleti temsil eder.

  Kasımpatı (Krizantem) Nasıl Bakılır?

  Günümüzde çiçek bakımı yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği soruların başında krizantem çiçeği nasıl bakılır sorusu gelir. Öncelikle bilmeniz gereken şey bu çiçek türünün bakımının oldukça kolay olduğudur. Ekstra bir bakıma ihtiyaç duymayan krizantem çiçeğini sağlıklı bir şekilde yetişmesi ve uzun ömürlü olması için yetiştirileceği ortam çok önemlidir. Eğer evinizde krizantem çiçeği bakmak istiyorsanız öncelikle çiçeğin ortamının güneşli veya yarı gölge olması gerekir.

  Kasımpatı çiçeği güneş sever mi sorusu ise bir diğer merak edilen konulardan biridir. Bilindiği gibi her çiçek güneşi sever. Bu nedenle krizantem çiçeği de çok olmaması kaydıyla güneşi sever.

  Bunun yanı sıra kasımpatı çiçeği bakımı için sık sık sulama yapmak da oldukça önemlidir. Düzenli aralıklarla yapacağınız sulama, çiçeğinize oldukça iyi gelecektir. Fakat  çiçeğinizin sulama işlemini az miktarda su ile yapmanız çok daha iyi olacaktır. Ayrıca çiçeği budama aşamasında kasımpatı’nıza fazlasıyla nazik davranmanız gerekir. Son derece hassas bir çiçek türü olan krizantem, rüzgarı da çok sevmez.

  İşte kasımpatı çiçeği bakımı bu kadar kolay. Yaşam alanlarınız için veya sevdiklerinizi gülümsetmek için tercih edebileceğiniz bu hoş çiçek türü, Muhiku’nun uygun fiyat aralığı ile bütçenizi de zorlamaz.

  Kasımpatı (Krizantem) Özellikleri

  Kadife görünümlü bir yapıya sahip olan kasımpatı (krizantem) çiçeği, papatyagiller familyasının en sevilen türlerinden biridir. Hassas bir çiçek çeşidi olarak anılan kasımpatı, özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Yaşam alanlarınıza farklı bir atmosfer katan bu çiçek türü, kolay bakımı ile de tercih sebebidir.

  Sizde kasımpatı çiçeği özellikleri nelerdir diye merak edenlerden öncelikle bu çiçeğin yaklaşık 50-150 cm yüksekliğine sahip bir tür olduğunu bilmelisiniz. Bunun yanı sıra krizantem çiçeği büyük çiçek başlarına sahiptir. Sahip olduğu her bir rengin vermek istediği bir anlam vardır. Eğer sizde evinizde krizantem yetiştirmek istiyorsanız bu özel çiçeği Muhiku üzerinden temin edebilirsiniz.

  Kasımpatı (Krizantem) Evde Nasıl Yetiştirilir?

  Öncelikle kasımpatı çiçeği çok soğuk veya çok sıcak ortamları pek sevmez. Eğer kasımpatı çiçeğini evde yetiştirmeyi düşünüyor veya kasımpatı nasıl çoğaltılır diye merak ediyorsanız kökten ayırma veya tohum ekme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Böylece çiçeğinizi dilediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz.

  Her çiçeğin daha sağlıklı ve daha güzel yetişmesi için belirli bir dönemi vardır. Kasımpatı çiçeği de özellikle kış aylarının sonu veya bahar aylarının başında ekilebilir. Kasımpatı ne zaman açar diye merak edenlerdenseniz genellikle sonbahar ayları diyebiliriz.

  Evde kasımpatı yetiştirmek için öncelikle çiçeğinizin tohumlarını ekmelisiniz. Tohumları ektikten yaklaşık 20 gün sonra çiçeğiniz çimlenmeye başlayacaktır. Krizantem çiçeği sulama işlemini de sıklıkla gerçekleştirmelisiniz. Az bir su ile sık sık yapacağınız sulama işlemi çiçeğiniz için yeterli olacaktır. Ayrıca düzenli aralıklarla yapacağınız sulama işlemi, çiçeğinizin sağlıklı bir gelişim göstermesi için son derece önemlidir.

  Birbirinden Hoş Kasımpatı (Krizantem) Çiçekleri Muhiku’da!

  Evlere ve ofislere bambaşka bir hava katan kasımpatı, hediyelerin en güzelidir. Bu çiçekler; sahip olduğu anlamlar bir yana, zarif yapıları ile de herkesi mest eder. Tüm sevdikleriniz için değerlendirebileceğiniz krizantem çiçeği; kolay bakımı, uygun fiyat aralığı ve hoş yapıları ile Muhiku’da!

  Geleneksel hediyelerden sıyrılmanızı sağlayan Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisinde değerlendirebileceğiniz pek çok farklı çiçek türü var. Üstelik bu çiçekler, seradan kapınıza en taze şekilde gelir. Sizin ve sevdikleriniz için özenle hazırlanan krizantem çiçeği, kısa sürede verdiğiniz adrese teslim ediliyor.

  Sevdiklerinizi gülümsetmek, onlara kendinizi hatırlatmak veya yaşadıkları bir acıda yanlarında olmak bu çiçeklerle mümkün. Hayatın her döneminde tercih edebileceğiniz bu özel çiçek türü Muhiku’da sizleri bekliyor. Şimdi sizde anneniz, eşiniz, arkadaşınız, sevgiliniz veya başka herhangi bir yakınınız için bu özel çiçeği tercih edebilirsiniz.

  Sevdiklerinize vermek istediğiniz mesaja göre dilediğiniz renkteki krizantem çiçeğini Muhiku üzerinden en zahmetsiz şekilde satın alabilirsiniz. Ayrıca Muhiku’nun kasımpatı fiyatları, uygun fiyat aralığı ile cep yakmaz. Muhiku’nun her bütçeye hitap eden fiyat aralığı sayesinde kendi bütçenizi ve sevdiklerinizin zevklerini ön planda tutabilirsiniz. Böylece çiçeğe ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir anda Muhiku’nun eşsiz çiçeklerini satın alabilirsiniz.

  S: 🌸 Krizantem ne demek?
  C: Krizantem kelimesinin sözcük anlamı kasımpatıdır. Latin kökenli bu kelimenin asıl şekli "chrysanthemum" şeklindedir. Dilimize krizantem şeklinde geçen bu kelime çok sık kullanılmasa da son yıllarda sıkça duyduğumuz terimler arasına girmiştir.
  S: 🌼 Kasımpatı çiçeğinin özelliği nedir?
  C: Doğada kendiliğinden var olan bu güzel çiçekler iyimserliği çağrıştırmaktadır. Bu çiçekler yaşamlarını en fazla bir yıl sürdürürler. Özel günlerde sıklıkla tercih edilen kasımpatı çiçeklerine kırlarda gezerken rastlamanız mümkündür. Bir papatya türü olan bu çiçekler normal papatyalara göre daha büyüktürler.
  S: 🌺 Krizantem neyi temsil eder?
  C: Krizantem esasında cenaze çiçekleri olarak bilinmektedir. Ancak son dönemlerde popülerliği giderek artmış ve modern çiçek aranjmanlarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle farklı türden çiçeklerle büyük bir uyum yakalayan bu özel çiçeklerle dilerseniz sevdiklerinizin en mutlu anlarında, dilerseniz ise en mutsuz anlarında yanlarında olarak onların duygularını paylaşabilirsiniz.
  S: 💐 Hediyelik kasımpatı (krizantem) buketleri nelerdir?
  C: Muhiku'da sarı, beyaz, pembe ve daha pek çok renkte krizantem (kasımpatı) buketleri bulunuyor. Kır çiçekleriyle, güllerlerle, okaliptusla, ayçiçeğiyle, lisyantusla, karanfille ve daha pek çok çiçek türüyle buket haline getirilen kasımpatı çiçekleriyle sevdiklerinizin yüzündeki gülümsemenin sebebi siz olabilirsiniz.

  Çiçek buketi ya da vazo çiçekleri olarak tercih edebileceğiniz kasımpatı modelleri için Muhiku'yu ziyaret edebilirsiniz.