Karanfil Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Poppy
   Original price was: 969,90 TL.Current price is: 929,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Yüksek Talep
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Spring
   Original price was: 839,90 TL.Current price is: 649,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Laranja
   Original price was: 925,90 TL.Current price is: 849,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Rhapsody
   Original price was: 899,90 TL.Current price is: 699,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Mona
   Original price was: 529,90 TL.Current price is: 399,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Cappucino
   Original price was: 815,90 TL.Current price is: 629,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Dawn
   Original price was: 979,90 TL.Current price is: 929,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Minori
   %8 İndirim!
   Original price was: 989,00 TL.Current price is: 909,90 TL.
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
   İndirim
  • Mixx
   Original price was: 819,90 TL.Current price is: 759,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Çok Satan
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Romina
   Original price was: 749,90 TL.Current price is: 689,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Yeni
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Mom's Favorite - Karanfil ve Statis Çiçek Buketi
   Original price was: 989,90 TL.Current price is: 879,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
   Yeni

  Karanfil çiçeği en güzel aranjmanlarıyla Muhiku’da! Muhiku’nun en güzel çiçek türleriyle hazırlanan karanfil buketleriyle özel günler sevdiklerinize unutamayacakları bir sürpriz yapabilirsiniz.Muhiku’nun yenilikçi hediye çeşitliliği içinde çiçekler de yer alıyor. Gülden ayçiçeğine, kasımpatıdan gerbereya kadar pek çok çiçek türü sizin için özenle hazırlanıyor. Bu çiçek türlerinin arasında sevilen karanfil buketleri de yer alıyor.

  Muhiku’nun İstanbul içi aynı gün teslim hizmeti sayesinde beğendiğiniz karanfil buketleri gün sona ermeden sevdiklerinize ulaşıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey Muhiku’nun çiçek kategorisi içinden beğendiğiniz çiçekleri sepetinize eklemek ve hediye notunuzu yazmak.

  Eğer çiçeğinizi saat 11.00’e kadar sipariş verirseniz Muhiku -pazar günü hariç- aynı gün saat 12.00-18.00 arası teslim ediyor. Siparişinizi saat 11.00’den sonra oluşturursanız çiçeğiniz bir sonraki gün teslimata çıkarılıyor.

  Sevdiklerinizi aynı gün rengârenk karanfil çiçek buketleri ya da diğer aranjmanlarla mutlu etmek için Muhiku’nun taze çiçek çeşitliliğini inceleyebilirsiniz.

  Karanfil Çiçeği Nedir?

  Karanfil çiçek ve baharat olmak üzere iki farklı şekilde karşınıza çıkacaktır. Çiçek türünde olan karanfil, karanfilgiller familyasına aittir. Bu çiçek Dianthus cinsinden bir bitkidir. Bu cinsten çiçekler sivri, ensiz ve karşılıklı yapraklara sahiptir.

  Karanfil çiçek türleri kendi içinde farklı özelliklere sahiptir. Ayrıca bu türler kendi içinde farklı şekilde isimlendirilmektedirler. Örneğin; kır karanfili, yabani karanfil, Çin karanfili en bilinen örneklerdir. Hatta halk arasında hüsnüyusuf olarak anılan çiçekler de esasında bir karanfil türüdür.

  Karanfil Çiçeği Anlamı Nedir?

  Karanfil çiçek buketleri sahip oldukları anlamlar sebebiyle özel günlerde en çok tercih edilen aranjmanlar arasında yer alırlar. Ancak karanfil çeşitleri rengine göre farklı anlamlara gelmektedir.

  Beyaz karanfil cicek buketi saflığın sembolüdür. Yani en derin ve en samimi duygularınızı somutlaştırmak istediğiniz zaman beyaz karanfil cicek buketlerini tercih edebilirsiniz. Diğer taraftan bu renk karanfiller şansı da sembolize eder. Bu sebeple sevdiklerinize şans dilemek istediğiniz zamanlarda da beyaz karanfil cicek buketi alabilirsiniz. Örneğin; sevdiğiniz birine doğum günü hediyesi ya da yeni iş tebrik hediyesi olarak bu renk karanfili değerlendirebilirsiniz.

  Kırmızı karanfil ise aşkın ve romantizmin sembolüdür. Dolayısıyla hayatınızın aşkına romantik bir sürpriz yapmak istediğiniz zaman gül buketlerine alternatif olarak değerlendirilebilecek çiçekler arasında yer alırlar.

  Pembe karanfil ise minnettarlığı sembolize eder. Aynı zamanda kadının sevgisinin de temsilidir. Bu sebeple Kadınlar Günü hediyesi olarak değerlendirilebilecek en güzel çiçeklerden biridir.

  Karanfil Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Doğanın en güzel canlılarından biri olan karanfillerin özellikleri türlerine göre farklılık göstermektedir. Bu çiçeğin bazı türleri çok yıllık, bazıları iki yıllık, bazıları ise iki yıllıktır. Yani bu süre boyunca yaşarlar. Çok yıllık çiçek türleri arasında yer alan karanfiller renkli çiçeklere ve yeşil yapraklara sahiptir.

  Karanfil Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  En güzel çiçek çeşitleri arasında yer alan karanfiller buket şeklinde alındıkları zaman özel bir bakıma ihtiyaç duymazlar. Ancak bu çiçeğin ömrünü uzatmak ve canlılığını uzun süre korumasını istiyorsanız suyun içinde bekletebilirsiniz.

  Temiz içme suyunu çiçeği koyacağınız vazonun içine doldurabilirsiniz. Ardından Muhiku’nun buketin yanında yolladığı bitki besinini bu suya önerilen miktarda ekleyebilirsiniz. Bu bitki besini suyun içinde oluşabilecek bakterilerin önüne geçecektir.

  Ancak suyu bulandıkça değiştirmelisiniz. Ardından yine temiz suyun içine bu besinden ekleyebilirsiniz. Çiçeğinizin saplarını kısaltarak tekrar suya koyabilirsiniz. Böylece çiçeğiniz normalden daha uzun süre canlı kalacaktır.

  Taptaze Karanfil Çiçeği Alternatifleri Muhiku’da!

  En taze ve en şık karanfil buketleri Muhiku’da! Muhiku’nun karanfil çiçeği fiyatıyla ve kalitesiyle size aradığınızı sunacak. Eğer sevdiklerinize kaliteli ve hoş bir sürpriz yaparken bütçenizi dert etmek istemiyorsanız Muhiku’yu değerlendirebilirsiniz. Çünkü buket karanfil fiyatı en uygun aralıklarla ve en şık tasarımlarla Muhiku’da sizi bekliyor.

  S: Karanfil çiçeği neyi ifade eder?
  C: Karanfil çiçeği kendi içinde farklı anlamları sembolize etmektedir. Beyaz karanfil saflığı, masumiyeti ve şansı simgeler. Pembe karanfil minnettarlığı ve kadının sevgisini sembolize eder. Kırmızı karanfil ise aşkın ve romantizmin simgesidir. Siz de bu anlamlardan yola çıkarak karanfil yollamak istediğiniz kişiyle aranızdaki bağa ve amacınıza yönelik bir buketi Muhiku üzerinden satın alabilirsiniz.
  S: Karanfil çiçeğinin bakımı nasıl yapılır?
  C: Muhiku'nun karanfil çiçeği buketleri şık ve kaliteli olmalarının yanı sıra yanlarında Chrysal Trend Selection ile birlikte gönderilmektedirler. Bu losyon suyun içinde oluşabilecek bakterilerin en aza indirilmesini sağlamaktadır. Temiz içme suyunu bir vazonun içine doldurup içine bu losyondan eklediğiniz takdirde çiçeğiniz 7-10 gün boyunca canlılığını koruyacaktır. Tabii burada sizin kullandığınız suyun kalitesi ve çiçeğe gösterdiğiniz ilgi de bu süre üzerinde etkilidir.
  S: Karanfil hediye etmenin anlamı nedir?
  C: Hayatınızın aşkına kırmızı karanfil armağan ederek aşkınızı; annenize beyaz karanfil armağan ederek masum sevginizi gösterebilirsiniz. Yine beyaz karanfili bir arkadaşınıza yeni işinde şans dilemek için tercih edebilirsiniz. Pembe karanfili ise birine teşekkür etmek istediğiniz zaman ya da Kadınlar Günü'nde tercih edebilirsiniz. En anlamlı karanfil buketlerine Muhiku üzerinden ulaşabilirsiniz.
  S: Hediyelik karanfil çiçeği aranjmanları nelerdir?
  C: Muhiku'da karanfilin farklı türleriyle hazırlanan aranjmanların yanı sıra farklı çiçek türleriyle hazırlanan buketler de bulunmaktadır. Özel günlerde sevdikleriniz için renkli karanfil buketlerini ya da gül, okaliptüs ve krizantem yani kasımpatı ile hazırlanan karanfil buketlerini tercih edebilirsiniz. En güzel karanfil buketlerini incelemek için Muhiku'yu ziyaret edebilirsiniz.