Kaktüs

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Amaç
  • Etna
   Original price was: 359,90 TL.Current price is: 289,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim

  Sıcak hava bitkisi olarak tanımlayabileceğimiz kaktüs, succulent bitki familyasının bir üyesidir. Farklı birçok türe ve cinse sahip olan bu bitki, dikenli yapısı ile ünlüdür. Çöl şartlarında bile rahatlıkla yaşayan kaktüsler, zorlu hava şartlarına bile direnme özelliğine sahiptir.Tüm bitki türleri içerisinde farklı bir yere sahip olan kaktüsler; sahip olduğu özelliklerle diğer bitki türlerinden çok daha farklıdır. Ayrıca hem dikenli hem de dikensiz kaktüs çeşitleri çok tercih edilen dekorasyon bitkilerinden biridir.

  Günümüz şartlarında çiçeklerin ev dekorasyonlarında sıklıkla kullanıldığı bir gerçek. Yaşam alanlarına bambaşka bir hava katan çiçekler, yaydıkları enerji ile herkes tarafından oldukça sevilir. Tabii çiçekler, sadece dekorasyon amaçlı tercih edilmez. Sevdiklerini mutlu etmek isteyenler için harika bir alternatif olan çiçekler güzel anlamlar ifade eden en özel jestlerdir.

  Sevdiklerinizi bir çiçekle mutlu etmek istediğiniz her an Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisinde yer alan uygun fiyatlı kaktüs çeşitleri imdadınıza yetişir. Geçmiş olsun dileklerinizi iletmek, özlediğinizi belirtmek ya da sevginizi karşı tarafa hissettirmek istediğiniz her an bu çiçek türünü satın alabilirsiniz.

  Hediye Kaktüs Fikirleri

  • Etna – Kaktüs Aranjmanı

  Sevdiklerinize hediye olarak sunabileceğiniz birbirinden hoş kaktüs alternatifleri Muhiku’da. Üstelik son derece makul bir fiyata satışa sunulan bu çiçekler, eşsiz güzelliği ve hoş yapısı ile sevdiklerinizin kalbini çalar.

  Kaktüs Nedir?

  Succulent bitki ailesi üyesi olan kaktüs, çöl şartlarında bile rahatlıkla yaşayabilen dayanıklı bitki türlerinden biridir. Bu tür; Kuzey Amerika, Güney Amerika, Kuzey Kanada ve Afrika kıtasında yetişir. Çeşitli türlere sahip olan bu bitki türünün büyük ve küçük olmak üzere farklı iki boyutu vardır. Zaman zaman bu bitkinin bazı türleri çiçek açar. Açan kaktüs çeşitleri içerisinde; Astrophytums, Cereus, Cleistocacti, Copiapoas, Coryphanthas gibi farklı birçok tür vardır.

  Sadakat, dayanıklılık, mücadele, savaş gibi anlamları ifade eden kaktüsler, oldukça hoş da bir hediye seçeneğidir. Hediye arayışı içerisine giren herkes, öncelikle çiçeklere yönelir. Çünkü farklı anlamlar ifade eden birbirinden hoş çiçekler, kişiyi mutlu edecek en güzel seçeneklerden biridir.

  Çiçek, oldukça geniş bir kategoridir. Muhiku’da değerlendirebileceğiniz farklı birçok çiçek türü vardır. Özellikle bir hastalıkla mücadele eden sevgilinize veya istediği işe girmek için uğraşan bir arkadaşınıza göndereceğiniz bir kaktüs, onun için en ideal hediyelerden biri olacaktır. Sahip olduğu anlamlar itibariyle sevdiklerinize en güzel mesajı vermenizi sağlayacak olan kaktüs bakımı da son derece basittir. Ekstra bir bakıma ihtiyaç duymayan bu çiçek türü, mücadeleci bir bitkidir.

  Kaktüs Bitkisinin Bilinen Faydaları

  Kaktüs bitkisi, hoş bir yapıya ve kolay bir bakıma sahiptir. Bunun yanı sıra bu değerli bitkinin sayamayacağımız kadar fazla faydası vardır. Hatta bazen sırf faydalı diye bu çiçeği tercih eden birçok insan vardır. Peki kaktüsün faydaları nelerdir?

  Mekanlarda genellikle dekorasyon amaçlı kullanılan kaktüs bitkisi, Amerika’da zaman zaman besin olarak tüketilir. Bu durumun en büyük sebebi ise bu bitki türünün sahip olduğu sayısız faydalardır. Hatta geçmişten günümüze kaktüsün meyveleri ve yaprakları pek çok ülkede şifa kaynağı olarak tüketilir.

  Sizde evde kaktüs ne işe yarar diye düşünenlerdenseniz bu bitkinin faydalarına göz atabilirsiniz. Eğer bir yakınınız hasta ise ve siz ona iyi gelecek bir hediye satın almak istiyorsanız Muhiku’nun kaktüs seçeneklerine göz atabilirsiniz. Böylece hastalık sürecindeki sevdiklerinize hem yüzlerini güldürecek hem de onlara iyi gelecek bir hediye sunabilirsiniz.

  Kaktüsün faydalarından bahsedecek olursak öncelikle bu bitki türü, bulunduğu ortamdaki radyasyonu önler. Bunun yanı sıra oda içerisindeki nem dengesini korur. Kaktüs bitkisi; kişi üzerinde stresi azaltırken, mide problemlerini de çözüme kavuşturur. Ayrıca bu bitkinin kan şekeri ve kolesterol dengeleme, cilt problemlerini iyileştirme, kötü enerjiyi temizleme gibi farklı pek çok yararı da vardır.

  Eğer sizde kendiniz veya sevdikleriniz için kaktüs almak istiyorsanız Muhiku’nun seçenekleri içerisinden ideal bir seçim yapabilirsiniz. Böylece hem yaşam alanlarınızı güzelleştirebilir hem de sağlığınıza olumlu katkılarda bulunabilirsiniz.

  Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılır?

  Havayı temizleme özelliğine sahip olan kaktüsler, uğraştırıcı bir bakıma ihtiyaç duymaz. Çöl bitkisi olarak bilinen kaktüs, suyu çok sevmez. Eğer bitkinize gereğinden fazla su verirseniz saksının altındaki deliklerden suyu atacaktır. Kaktüsünüz için saksı seçiminde çok büyük tercihler yapmanıza gerek yok. Köklerin rahat bir şekilde yerleşeceği bir saksı, kaktüsünüz için ideal bir seçim olacaktır.

  Ayrıca kaktüsler, dönem dönem toprak değişimi ister. Bu sebeple kaktüsü aldığınız ilk gün mutlaka toprak değişimi yapmalısınız. Saksı içerisindeki toprağı yenilemeden önce saksının tabanına çakıl taşı yerleştirebilirsiniz. Neden çakıl taşı ekliyorum diye soracak olursanız, mevcut çakıl taşları ile kökleri fazla sudan koruyabilirsiniz. Bu sebeple saksının dibine koyacağınız çakıl taşları önemlidir.

  Gel gelelim kaktüs çiçeği kaç günde bir sulanır sorusuna. Kaktüslerin suyu çok fazla sevmediğini söylemiştik. Bu sebeple yaz aylarında haftada 2 kere, kış aylarında da haftada 1 kere sulama yapabilirsiniz. Tabii kaktüsü sularken öncelikle toprağın nemini analiz etmelisiniz.

  Saksı içerisinde yalnızca görünen yerlerin değil iç kısımların da kuru olması önemlidir. Ayrıca kaktüsünüzü sulamak istediğinizde toprağın yüzeyinin kuru olmasına da özen göstermelisiniz. Uzun bir kürdan yardımı ile toprağı test edebilirsiniz. Eğer toprak kuru ise kaktüsünüzü sulayabilirsiniz. Kaktüs çeşitleri sulamadan önce saksı tabağında su kaldıysa, mevcut suyu dökmeniz gerekir. Çünkü bu su, kaktüsünüzün çürümesine sebep olabilir. Bu nedenle saksı tabağındaki eski suyu muhakkak değiştirmelisiniz.

  Kaktüs Nasıl Çoğaltılır?

  Kolay bakımı ile evlerin gözde bitkisi haline gelen kaktüsler, basit bir şekilde çoğaltabileceğiniz bitki türlerinden biridir. Peki kaktüs nasıl çoğaltılır? Çoğaltma döneminde kaktüsün kök kısmında yeni ve küçük bir bitki ortaya çıkar. Bu hassas bitkiyi özenli bir şekilde kökten ayırmanız durumunda kaktüsü farklı bir saksıda çoğaltabilirsiniz.

  İlk aşama olarak kaktüsünüzde çıkan yeni bitkiyi kökten ayırmalısınız. Sonrasında ise aradan fazla zaman geçmeden kökten ayırdığınız bitkiyi yeni bir saksı içerisine yerleştirmelisiniz. Toprağı da ekledikten sonra yeni kaktüsünüze az miktarda su verebilirsiniz. Birkaç gün içerisinde yeni saksısına alışacak olacak kaktüsünüz, zamanla büyümeye de başlayacaktır. Genellikle kaktüs çoğaltma işlemi Haziran ve Eylül aylarında gerçekleşir. Eğer kaktüsünüz yeterli vitamine sahipse ilkbahar döneminde de çoğaltma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Hediyelik Kaktüs Çeşitleri Muhiku’da!

  Yaşam alanlarını güzelleştiren, kişiye moral veren ve bulunduğu ortamın havasını değiştiren kaktüsler değerlendirilebilecek en güzel hediyelerdendir. Anneniz, babanız sevgiliniz, eşiniz, kardeşiniz veya bir arkadaşınız için satın alabileceğiniz en zarif kaktüsler Muhiku’da.

  Herhangi bir özel gün vesilesiyle sevdiklerinizi bir çiçekle mutlu etmek istediğinizde bu kaktüsler imdadınıza yetişir. Sevdiklerinizin evine enerji katacak ve onların yüzünü güldürecek kaktüsler, sanıldığının aksine oldukça makul bir fiyat aralığına sahiptir.

  Muhiku, her bütçeye hitap eden fiyat aralığı ile beklentilerinizi karşılar. Ayrıca birbirinden anlamlı kaktüs çeşitlerini yalnızca sevdiklerinize hediye etmek için değerlendirmek zorunda değilsiniz. Açan kaktüs çeşitleri ile  kendi yaşam alanlarınıza başka bir hava katabilir, motivasyonunuzu artırabilir veya kendinizi şımartabilirsiniz. Unutmayın, Muhiku’da bulabileceğiniz ev kaktüs çeşitleri ile hem evinizin dekorasyonuna katkı sağlayabilir hem de havasını değiştirebilirsiniz.

  S: 🌵 Kaktüs evde nerede durmalıdır?
  C: Güneş ışığına ihtiyaç duyan kaktüslerin, sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi için uzun süre güneş ışığına maruz kalmaları gerekir. Güneşlenme süresinin uzun tutulması, kaktüsün sağlığı açısından son derece önemlidir. Bu nedenle kaktüsünüzü evinizin en çok güneş alan bölgesinde yetiştirmelisiniz. Böylece bitkiniz en sağlıklı şekilde büyür.
  S: 🌵 Kaktüs çiçeği kaç günde bir sulanmalıdır?
  C: Kaktüs çiçeği çok fazla suya ihtiyaç duymaz. Bu sebeple yaşam alanlarınızda bir kaktüs yetiştiriyorsanız yaz aylarında haftada 2 kere, kış aylarında ise haftada 1 kere sulama yapabilirsiniz. Yapacağınız sulamayı üstten yapmanız kaktüsünüzün sağlığı için oldukça önemlidir.
  S: 🌵 Evde kaktüs bakmak ne işe yarar?
  C: Kaktüs bitkisinin farklı birçok yararı vardır. Bulunduğu ortamdaki hava kalitesini yükseltme, radyasyonu azaltma ve stresi aza indirme gibi farklı pek çok faydası bulunan bu tür; aynı zamanda da son derece hoş bir hediye seçeneğidir. Bu sebeple kaktüs bitkisini hem kendiniz hem de sevdikleriniz için gönül rahatlığıyla değerlendirebilirsiniz.
  S: 🌵 Hediyelik kaktüs çeşitleri nelerdir?
  C: Günümüzde çiçekler, hediyelerin en zarifi ve en tercih edilenidir. Eğer sizde sevdikleriniz için bir çiçek satın almak istiyorsanız hoş bir kaktüs tercih edebilirsiniz. Muhiku'da oldukça uygun bir fiyata satışa sunulan kaktüslerle sevdiklerinizi mutlu ederken yaşam alanlarının hava kalitesini de yükseltebilirsiniz.

  Hediyelik şık kaktüs modellerini incelemek için tıklayın!