Dış Mekan Bitkileri

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Nomad
   Original price was: 389,90 TL.Current price is: 339,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Çok Satan
   Hızlı Teslimat
  • Etna
   Original price was: 359,90 TL.Current price is: 289,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Ficus Benjamin Bonsai - Saksı Çiçeği
   Original price was: 469,90 TL.Current price is: 389,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (4)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Sunrise – Sukulent & Turuncu Kalanchoe Aranjmanı
   Original price was: 505,00 TL.Current price is: 389,00 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Succulent Garden – Sukulent
   Original price was: 505,00 TL.Current price is: 389,00 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Mini Garden
   Original price was: 505,00 TL.Current price is: 429,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat

  Bahçenize, terasınıza ve yaşam alanınızın çevresine hava katacak kaliteli dış mekan bitkileri Muhiku’nun çiçek kategorisinde. Seralarda özenle bakılan ve titizlikle size ulaştırılan dış mekan çiçekleri ile çevrenizi düzenleyebilirsiniz.

  Sıradan ve sıkıcı bahçe düzeninize birbirinden güzel dış mekan çiçekleri ile renk katabilirsiniz. Kendinize özel küçük bir botanik bahçe oluşturabilirsiniz. Böylece sıkıldığınızda ya da bunaldığınızda doğa ananın kollarına kendinizi bırakabilirsiniz.

  Dilerseniz dış mekan bitkileri ile sevdiklerinize her zamankinden farklı bir hediye de verebilirsiniz. Vereceğiniz dış mekan çiçekleri ile onlara tarifsiz mutluluklar yaşatabilirsiniz.

  Dış Mekan Bitkileri Nelerdir?

  Günümüz dış mekan bitkileri arasında bonsai, sukulent ve kaktüs gibi türler oldukça popüler. Ancak bu türlerin bazıları kış soğuğuna karşı direnebilirken bazıları direnememektedir. Dolayısıyla dış mekan bitkisini toprağa gömecekseniz bitkinin soğuğa karşı dirençli olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

  Kaktüs dışarıda bakılmaya müsait türlerden biri. Uzun süre susuz yaşayabilecen bu bitki ne yazık ki soğuğu pek de sevmiyor. Dolayısıyla dış mekanda kaktüs bakmak istiyorsanız bunu saksıda yapmanız çok daha doğru olacaktır. Böylece bitkinizi kışın soğuk günlerinde kapalı bir alana taşıyabilirsiniz.

  Sukulent de kaktüs gibi bakımını en kolay çiçek türlerinden biri. Dış mekan bitkileri arasında da sıklıkla tercih edilen bir tür. Doğada envai çeşit sukulent türü var ve hepsinin de kendine has özellikleri bulunuyor.

  Sukulent genel olarak açık havada yetişmeyi seven bir çiçek türü. Ancak soğuk kış günleri için çok da dayanıklı olduğunu söyleyemeyiz. Dolayısıyla dış mekanda sukulent kullanmak istiyorsanız yine sukulentleri de saksı içinde bakmalısınız. Böylece havalar soğuduğu zaman sukulentleri içeri taşıyabilirsiniz.

  En güzel sukulent ve kaktüs aranjmanlarını ise Muhiku’da bulabilirsiniz. Özenle hazırlanan sukulent aranjmanlarıyla dilerseniz bahçenizi, dilerseniz de terasınızı renklendirebilirsiniz. Özel şık saksılarla gelen sukulent ve kaktüs aranjmanları için ekstra saksı almanıza da gerek kalmaz.

  Soğuğa Dayanıklı Dış Mekan Bitkileri Nelerdir?

  Soğuğa dayanıklılığıyla bilinen dış mekan bitkileri arasında son dönemlerin en popüler bitki türleri arasında bonsai yer alıyor. Ağaç sanatı olarak bilinen bonsailer özel yöntemlerle budanarak ve bodurlaştırılarak hazırlanıyor.

  Son zamanlarda evlerde bakımı yaygınlaşmış olsa da günümüzde pek çok kişi dış mekanda bonsai bitkilerinden faydalanıyorlar. Aslında bakılırsa dış mekanda bakılması en uygun bitkiler arasında bonsai üst sıralarda yer alıyor.

  Çünkü her ne kadar güneş sevse de kışın serin havasına karşı oldukça dirençli. Tabii bu tercih ettiğiniz bonsai türüne ve hassasiyetine göre değişebilir. Ancak yine de bonsai türleri genel itibariyle serin havaya karşı dirençli olmalarıyla bilinirler. Dolayısıyla bonsailar için bodur dış mekan süs bitkileri terimini kullanmak yanlış olmayacaktır.

  En Güzel Dış Mekan Saksı Çiçekleri

  En güzel ve en şık dış mekan süs ağaçları arasında bonsai türleri yer alıyor. Bunlar dışında en güzel dış mekan kış çiçekleri arasında ise ekinezya ve kardelen türleri bulunuyor. Dolayısıyla seçim tamamen sizin zevkinize ve tarzınıza kalmış.

  Örneğin, yeşilliğin ağırlıklı olduğu bir dış mekan oluşturmak istiyorsanız yeşil yapraklı bitkilerden faydalanabilirsiniz. Özellikle odunsu gövdeli bitkiler dış mekan dekorasyonuna çok yakışıyor.

  Eğer daha çok renkli bir bahçe oluşturmak istiyorsanız güllerden, krizantemlerden, ekinezyalardan ve diğer çiçekli bitkilerden faydalanabilirsiniz. Baharın gelişiyle birlikte bahçeniz rengârenk çiçeklerin etkisi altında kalacaktır. Adeta çiçek bahçelerini ayaklarınıza serecek olan bu görüntü size yaşam enerjisi verecektir.

  Muhiku’nun çiçek kategorisinde pek çok türden ve çeşitten çiçek bulunmaktadır. Bu çiçeklerin her biri özenle seralarda yetiştirilmektedir. Toprak karışımından kullanılan besinlere kadar her detay üzerinde incelikle durulmaktadır.

  Dolayısıyla yapı marketlerden ya da marketlerden alacağınız çiçeklerden çok daha kaliteli olduklarını söyleyebiliriz. Unutmayın ki çiçek seçerken kalite konusunda oldukça özenli davranmalısınız.

  Çünkü yapı market ve büyük marketlerde satılan çiçeklerin pek çoğu çok da özenli bakılmamaktadırlar. Uzun süre raflarda bekleyen bu çiçekler yaşam alanınıza geldikten kısa süre sonra ölebilirler. Eğer ölmelerini istemiyorsanız saksısından toprağına kadar her türlü değişimi yapmanız gerekir.

  Dolayısıyla ilk etapta kaliteli çiçek almak sizi sonrasında büyük bir külfetten kurtaracaktır. Kaliteli çiçekleri Muhiku’dan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

  Kaliteli ve Dayanıklı Dış Mekan Bitkileri Muhiku’da!

  En güzel dış mekan çiçekleri Muhiku’da! Muhiku’nun dış mekan çiçek çeşitleri ile gerek yaşam alanınızın, gerek ise bahçenizin havasını değiştirebilirsiniz. Özenle bakılan dış mekan saksı çiçekleri ile sevdiklerinizin özel günleri de kutlayabilirsiniz.

  Muhiku’nun dış mekan saksı çiçekleri içinde soğuğa karşı dayanıklı türler de bulunmaktadır. Özellikle farklı bonsai çeşitleri dış mekan kış çiçekleri arasında değerlendirilebilir. Bu dış mekan süs ağaçları ile dilediğiniz alanı güzelleştirebilirsiniz. Dilerseniz iç mekan dekorasyonunda da kullanabilirsiniz. Bu dayanıklı dış mekan çiçekleri sayesinde bahçeniz her dem yeşil ve canlı kalacaktır. Bu çiçekleri sipariş etmesi de Muhiku’yla oldukça kolay.

  Muhiku’nun dayanıklı dış mekan çiçekleri sipariş verdiğiniz gün adresinize ulaşıyor. Özenle hazırlanan dış mekan çiçek çeşitleri içinden beğendiğiniz ürünü saat 11.00’e kadar sipariş verirseniz, ürününüz aynı gün size ulaşıyor. Çünkü Muhiku saat 11.00’e kadar verilen çiçek siparişlerini (pazar günü haricinde) her gün saat 12.00-18.00 arasında adrese teslim ediyor.

  Eğer sevdiklerinize en güzel dış mekan bitkileri ile sürpriz yapmak istiyorsanız Muhiku’nun hızlı ve güvenilir teslimat hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  S: Soğuğa dayanıklı bitkiler nelerdir?
  C: Soğuk dayanıklı şık dış mekan bitkileri arasında bonsai bitki çeşitleri bulunmaktadır. Bu bitkilere dış mekan dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz. Muhiku'nun saksı çiçekleri arasında bonsai türünün farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar arasında ficus benjamin, bonsai zeytin ağacı türleri en popüler çeşitlerdir. Siz de bu bitki çeşitleriyle bahçe dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz.
  S: Dış mekan kış çiçekleri nelerdir?
  C: Dış dekorasyonda kullanabileceğiniz kış çiçekleri arasında; orkide, kasımpatı, gül, şebboy gibi türler bulunmaktadır. Muhiku'nun çiçek türleri arasında bahçe dekorasyonunuzu renklendirebileceğiniz pek çok çeşit bulunmaktadır. Bu çiçekleri Muhiku'dan kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ayrıca Muhiku'nun İstanbul'da aynı gün ücretsiz teslimat fırsatından da yararlanabilirsiniz.
  S: Çok yıllık bahçe çiçekleri nelerdir?
  C: Çok yıllık bahçe çiçekleri arasında; sukulent, kaktüs ve bonsai türleri yer almaktadır. Bu türlerin bakımını yaptığınız sürece uzun yıllar yaşayacaklardır. Muhiku'nun dış mekan bitkileri arasında bu çiçek türlerini bulabilirsiniz. Özenle seralarda yetiştirilen ve bakılan bitkileri İstanbul'da aynı gün teslimat hizmetiyle sipariş verebilirsiniz.
  S: Sevdiklerimize dış mekan çiçekleri hediye edebilir miyiz?
  C: Sevdiğiniz insanlara dış mekan bitkileri armağan edebilirsiniz. Onlara alacağınız çiçeklerle yaşam alanlarında doğal bir etki yaratmalarına yardımcı olabilirsiniz. Alacağınız bitkiler onların hem ruh hallerini iyileştirecek hem de yaratıcılıklarını güçlendireceklerdir. Yani sevdiklerinize dış mekan bitkileri ile yalnızca hediye vermiş olmayacaksınız. Aynı zamanda onların hayatlarına da pozitif bir dokunuş yapacaksınız.
  S: Hediyelik dış mekan çiçekleri nelerdir?
  C: En güzel hediyelik dış mekan çiçekleri arasında; sukulent aranjmanları, kaktüs aranjmanları, begonya, gül ve bonsai türleri yer alıyor. Muhiku'nun internet sitesi üzerinden bu çiçekleri kolaylıkla satın alabilirsiniz. İstanbul'da aynı gün ücretsiz teslimat fırsatından faydalanarak sevdiklerinizle en güzel çiçekleri, en kısa sürede buluşturabilirsiniz.