Bambu Çiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • So Lucky
   Original price was: 489,90 TL.Current price is: 379,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim

  Zambakgiller ailesine ait olarak bilinen bambu çiçeği, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en güzel çiçek türlerinden biridir. Dünya üzerindeki farklı birçok yerde yetişen bu bitki türü, eşsiz bir görünüme sahiptir. Günümüzde evlerde dekoratif bir ürün olarak da sıkça tercih edilen bambu cicegi, sevdiklerine güzel bir çiçek hediye etmek isteyenlerin de ilk tercihi.

  Hayatın her döneminde çiçeklere ihtiyaç duyarız. Güzel anları daha da güzelleştiren, sevdiklerinize mutluluk veren çiçekler hediyelerin de en özelidir hiç şüphesiz. Eğer sizde sevdiklerinizi bir çiçekle gülümsetmek istiyor fakat hangi çiçek türünü tercih edeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız Muhiku’nun bambu çiçekleri ile özel olarak hazırladığı çiçek buketlerini değerlendirebilirsiniz.

  Bambu Çiçeği Nedir?

  Bambu çiçeği; genellikle evlerde süs bitkisi olarak tercih edilen çiçek türlerinden biridir. Rengi, yapısı ve zarif görüntüsüyle herkesi kendine hayran bırakan bu çiçekler, oldukça da uzun ömürlüdür. Bir diğer adı şans bambusu olarak bilinen bambu çiçeğinin; şans, bereket ve bolluk getirdiğine inanılır.

  Özel bir gün için veya tamamen içinizden geldiği için sevdiklerinize bir çiçek almak isteyenlerdenseniz tercih edebileceğiniz ilk çiçek türlerinden biri de hiç şüphesiz bambudur. Hem son derece dekoratif hem de oldukça anlamlı bir seçenek olan bambu cicegi, yeşil yaprakları ile dikkatleri üzerine çeker. Eğer sizde annenize, babanıza, eşinize veya bir arkadaşınıza uzun ömürlü bir çiçek almak istiyorsanız Muhiku’nun bambu çiçeği ile hazırladığı buketleri tercih edebilirsiniz.

  Muhiku’dan kolaylıkla temin edebileceğiniz bu çiçekler, fiyat açısından da son derece makuldur. Şimdi sizde kendi yaşam alanlarınızı güzelleştirmek veya sevdiklerinizi bir çiçekle gülümsetmek isteyenlerdenseniz Muhiku’nun bambu çiçekleri ile hazırladığı çiçek buketlerini değerlendirebilirsiniz.

  Bambu Çiçeği Anlamı Nedir?

  Oldukça kolay bir bakıma sahip olan bambu çiçeğinin her çiçek gibi ifade ettiği bir anlam vardır. Yıllar geçse bile yeşil kalabilen, bulunduğu her ortama dekoratif bir görüntü katan bambu çiçeğinin özellikle insana şans ve bereket getirdiği söyleniyor. Farklı kültürlerde dostluk, saflık, dürüstlük sembolü olarak da bilinen bambu çiçeğini şansa ihtiyaç duyan sevdikleriniz için değerlendirebilirsiniz.

  Hayatın her döneminde mutlu olmak pek mümkün değil. Bu nedenle yakın zamanda zor zamanlar geçiren bir arkadaşınıza veya maddi anlamda zorluk yaşayan bir sevdiğinize şans bambusu armağan edebilirsiniz. Böylece aldığınız çiçeğin sevdiklerinizin hayatına şans ve bereket getirmesine vesile olabilirsiniz.

  Eğer bambu çiçeğini uygun bir fiyata temin ederek bütçenizi zorlamak istemiyorsanız Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisindeki bambu çiçeği alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Muhiku’nun hızlı teslimat güvencesi sayesinde aldığınız bir çiçek buketi oldukça kısa sürede verdiğiniz adrese teslim edilir.

  Bambu Çiçeği Hediye Etmenin Anlamı

  Şans bambusu çiçeği hediye etmenin anlamı, genellikle sevdiklerinizin hayatına yenilik getirmeyi ve yeniden doğuşu sembolize eder. Eğer sevdiklerinizin yeni başlangıçlar yapması gerektiğini düşünüyorsanız bu özel çiçek türünü gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

  Şans ve bereket getirdiğine inanılan bu çiçeği, tüm sevdikleriniz için tereddüt etmeden tercih edebilirsiniz. Eğer özel bir gün yaklaşıyorsa ve siz sevdiklerinize hediye edecek farklı bir çiçek türü arıyorsanız Muhiku’nun sunduğu sans bambusu alternatifleri beklentilerinizi fazlasıyla karşılar.

  Bambu Çiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Gelelim bambu çiçeği özelliklerine. Özellikle eşsiz görünümü ile evlere farklı bir hava katan bambu çiçeğinin bilinen pek çok farklı özelliği vardır.

  İşte bambu çiçek özellikleri;

  • Bambu çiçeğinin bilimsel adı Dracaena Sanderiana’dır.
  • Orta Afrika’ya özgü zambakgiller ailesinin bir üyesidir.
  • 1 metreye kadar boylanabilir.
  • Fazla suya ihtiyaç duymaz.
  • Hindistan ve Uzakdoğu ülkelerinde süs bitkisi olarak yetiştirilir.
  • En fazla 20 cm büyür.
  • Yeşil renkli ve dikkat çekici yapraklara sahiptir.
  • Kök kısmı etlidir ve oldukça açık renktedir.

  Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bu özel çiçek türü, Muhiku’da son derece uygun fiyatlı. Şimdi sizde kendinize veya sevdiklerinize şans bambusu alabilirsiniz.

  Bambu Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Şans bambusu olarak da adlandırılan bambu çiçeği, oldukça zahmetsiz bir bakıma sahiptir. Eğer sizde sevdiklerinize bir bambu çiçeği armağan etmek istiyor fakat bakımının kolay olup olmadığından endişe ediyorsanız bambu çiçek bakımı için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek olmadığını bilmelisiniz.

  Öncelikle şans bambusunun bulunacağı ortam ılık olmalıdır. Genellikle bu çiçek türü için oda sıcaklığı idealdir. Tabi birde sulama aşamasında kullanacağınız suyun ılık olması gerekir. Bitkinizin daha sağlıklı yetişmesi için kullanacağınız suyun içme suyu olmasına dikkat etmelisiniz. İşte bambu çiçeğinin bakımı bu kadar kolay. Son olarak bambu çiçeğinizin ara sıra suyunu değiştirebilirsiniz.

  Gölgeyi oldukça seven bu bitki türünü yaşam alanlarınızda en gölgeli yerde yetiştirebilirsiniz. Bambu çiçeği bakımında dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de suyunu sıklıkla değiştirmemek olmalı. Bilinen en büyük yanlışlardan biri de budur. Kısacası bu çiçek türü hakkında bilmeniz gereken bambu çiçek bakımı detayları bunlar.

  Uygun Fiyatlı Bambu Çiçeği Buketleri Muhiku’da!

  Özel günler bir çiçekle daha da anlam kazanır. Tüm özel günlerde hediye olarak tercih edebileceğiniz çiçekler yaşam alanlarına da bambaşka bir enerji katar. Peki sevdiklerinize hediye olarak hangi çiçekleri alabilirsiniz? Öncelikle Muhiku’nun geniş çiçek aranjmanında değerlendirebileceğiniz farklı pek çok çiçek türü var. Fakat bambu çiçeği, bu çiçekler içerisinde en çok tercih edilen seçeneklerden biri.

  Üstelik Muhiku’da bambu çiçek fiyatları sandığınızdan çok daha uygun. Çünkü Muhiku, piyasadaki çiçekçi dükkanlarına nazaran çok daha uygun bir fiyat aralığına sahip. Kısacası Muhiku sayesinde sevdiklerinizi bütçenizi hiç zorlamadan mutlu edebilirsiniz.

  S: Bambu çiçeğinin özellikleri nelerdir?
  C: Evlerde sıklıkla tercih edilen bambu çiçeği, fazla suya ihtiyaç duymayan ve en fazla 20 cm büyüyebilen çiçek türlerinden biridir. Günümüzde sevdiklerinize hediye olarak sunabileceğiniz bu çiçek, oldukça da kolay bir bakıma sahiptir. Eğer sizde kendinize veya sevdiklerinize bambu çiçeği almak istiyorsanız Muhiku’nun sunduğu uygun fiyat aralığından faydalanabilirsiniz.
  S: Bambu çiçeği hediye etmek ne anlama gelir?
  C: Her çiçek gibi bambu çiçeğinin de sahip olduğu bir anlam vardır. Şansın ve bereketin sembolü olan bambu çiçeği, şansa ihtiyaç duyan sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel armağanlardan biridir. Eğer sizde yakın zamanda bir arkadaşınıza çiçek hediye etmeyi düşünüyorsanız Muhiku’nun bambu çiçeklerini değerlendirebilirsiniz.
  S: Bambu çiçeği faydaları nelerdir?
  C: Bambu çiçeği etrafında bakteri oluşmasına imkan vermeyen bir bitki türüdür. Bu nedenle son derece hijyenik ve sağlıklıdır. Herhangi bir sağlık sorunu yaşayan sevdiklerinize geçmiş olsun demek için bir bambu çiçeği armağan edebilirsiniz. Muhiku’da uygun bir fiyata satılan bambu çiçeği buketlerine göz atabilirsiniz.
  S: Hediyelik bambu çiçeği aranjmanları nelerdir?
  C: Geleneksel hediyelerden sıyrılmanızı sağlayan Muhiku’da hediyelik olarak değerlendirebileceğiniz bir çok farklı seçenek var. Örneğin Muhiku’nun farklı çiçek türleri ve bambu çiçeği ile özenle hazırladığı So Lucky çiçek buketi, sizin için oldukça ideal bir seçenektir. Şimdi sizde Muhiku’nun web sitesi üzerinden hediyelik çiçek seçeneklerine göz atabilirsiniz.