Balkon Çiçekleri

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Nomad
   Original price was: 389,90 TL.Current price is: 339,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Çok Satan
   Hızlı Teslimat
  • Etna
   Original price was: 359,90 TL.Current price is: 289,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
  • Sunrise – Sukulent & Turuncu Kalanchoe Aranjmanı
   Original price was: 505,00 TL.Current price is: 389,00 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Succulent Garden – Sukulent
   Original price was: 505,00 TL.Current price is: 389,00 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Mini Garden
   Original price was: 505,00 TL.Current price is: 429,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat

  En güzel balkon çiçekleri Muhiku’da! Balkonunuza renk katacak ve dekorasyonunuzu tamamlayacak kaliteli ve uygun fiyatlı balkon çiçeği modellerini Muhiku’da bulabilirsiniz.

  Muhiku’nun balkon çiçeği modellerini dilerseniz sevdiklerinize yeni ev ya da ofis hediyesi olarak da satın alabilirsiniz. Böylece onların yaşam alanlarına huzurlu ve aynı zamanda şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

  Balkon Çiçeği Nedir?

  Çiçeklerle dolu bir balkondan daha göz alıcı ne olabilir ki? Annelerin, teyzelerin balkonlarından sarkan rengârenk çiçekli ve yemyeşil bitkiler dışarıdan bakıldığı zaman bile insanın içini huzurla kaplamaya yeter.

  Ancak her çiçek türü balkonda yetiştirilemez. Çünkü bazı çiçekler esintiden ve açık havadan hoşlanmazlar. Dolayısıyla balkon çiçekleri, dış mekanda yetiştirilmeye elverişli çiçeklerdir.

  Balkon Çiçeği Çeşitleri

  Doğada balkonda yetiştirilebilecek envai çeşit çiçek türü bulunmaktadır. Ancak bu çiçeklerin yaşam koşulları yetiştirilme konusunda son derece önemlidir. Örneğin; güneşi seven bir çiçeği ışık almayan bir balkonda yetiştirmek hiç de mantıklı olmayacaktır. Dolayısıyla balkonunuzda çiçek yetiştirmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken belli başlı konuları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Alacağınız balkon çiçeğinin bulunduğunuz yerin iklim koşullarına uygun olup olmaması.
  • Balkonunuzun güneş alan bir konumda olması ya da karanlık olması.

  Bu iki husus balkon çiçeği yetiştirmek için son derece önemli. Eğer bunlara dikkat ederseniz çiçeklerin özelliklerine dikkat ederek balkonunuz için en güzel bitkileri satın alabilirsiniz.

  Şimdi, size birkaç balkon çiçeği fikri sunacağız.

  Sukulent

  Son zamanların en popüler çiçek türlerinden biri olan ve gün geçtikçe popülerliğini daha da arttıran sukulentin bakımı oldukça kolay. Ancak sukulent bitkisini balkonda bakmayı elverişli kılan özelliği yalnızca bu değil.

  Sukulent, genel itibariyle esintiyi ve açık havayı seven bir bitki türüdür. Hatta evlerde sukulent bakanlara bitki uzmanları günde bir saat de olsa açık alana çıkarma önerisinde bulunurlar.

  Dolayısıyla balkonda bakılacak en elverişli çiçek türleri arasında sukulent yer alıyor. Eğer balkonunuzun yeşillerle dolup taşmasını istiyorsanız ve çiçeklere ayıracak vaktiniz çok da yoksa kesinlikle sukulent tercih etmelisiniz. Ancak soğuk hava koşullarında bitkinizi içeri almayı unutmamalısınız.

  Kısacası dayanıklı balkon çiçekleri arasında sukulent ilk sıralarda yer alan çiçek türlerinden biridir.

  Kaktüs

  Dayanıklı balkon çiçekleri çeşitleri arasında yer alan diğer bir bitki türü ise kaktüs. Bilindiği üzere kaktüs çiçeğinin pek çok türü bulunmaktadır. Çiçekli ya da çiçeksiz tüm türler balkonda yetiştirilmeye elverişlidir.

  Kaktüs bakımını kolay kılan en önemli unsur ise sulama sıklığıdır. Çünkü kaktüs uzun süre su vermesiniz bile kolay kolay ölmeyecektir. Eğer güneşi iyi alan bir balkonunuz varsa tercihleriniz arasında kaktüs türlerine de yer verebilirsiniz.

  Hatta kaktüs ve sukulent türlerini bir arada kullanarak balkonunuza botanik bir bahçe havası katabilirsiniz. Böylece doğaya ihtiyaç duyduğunuz her an balkonunuza çıkabilir ve yeşilin enerji verici etkisinden faydalanabilirsiniz.

  Gül

  Rengârenk gül bahçelerin büyüleyici havasını balkonunuza taşımak istemez misiniz? Balkonda bakabileceğiniz diğer bir çiçek türü ise gül. Kırmızı, beyaz, sarı ya da pembe gül çeşitlerini saksı içinde balkonunuzda yetiştirebilirsiniz.

  Muhiku’nun balkon çiçekleri arasında daha pek çok tür ve çeşit var. Siz de kaliteli çiçeklerle balkonunuzun havasını değiştirmek istiyorsanız Muhiku’nun saksı çiçekleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

  Balkon Çiçeklerinin Özellikleri Nelerdir?

  Balkon çiçeklerinin en belirgin özelliği, açık havaya karşı dayanıklı olmaları. Ancak her çiçek kendine has yetişme koşullarına sahip olduğu için alacağınız çiçek türüne göre özellikleri de değişiklik gösterecektir. Yine de balkon çiçeklerinin bakım rutini hemen hemen birbirine benzer olabilir.

  Balkon Çiçeklerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

  Balkon çiçekleri açık havada yetiştikleri için iç mekan bitkilerine nazaran toprakları çok daha çabuk kuruyacaktır. Dolayısıyla balkon çiçeği bakımında sulama konusunda oldukça hassas davranmalısınız.

  Belli aralıklarla çiçeklerin toprağını kontrol etmeli ve toprak kurudukça sulama yapmalısınız. Ancak açık havada yetişmesi sizi sürekli sulamaya itmesin. Aksi takdirde çiçeklerinizde fazla sulamadan kaynaklı kök çürümesi yaşanabilir.

  Balkon çiçeklerinin bakımında dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus da böceklenme. Çiçeklerinizin açık havada olması istenmeyen böceklerin oluşumuna sebep olabilir. Gerek toprakta, gerek ise yapraklarda böceklerle karşılaşabilirsiniz.

  Dolayısıyla düzenli aralıklarla toprak ve yaprak kontrolü yapmalısınız. Özellikle yoğun gübreli topraklar tercih etmemelisiniz. Çünkü bu tip topraklar böceklenmeye ve sineklenmeye en elverişli topraklardır. Bunlar yerine suyu iyi geçiren toprak karışımlarını tercih edebilirsiniz.

  Mevsim geçişlerinde ya da ihtiyaç dahilinde saksı değişimi yapmaya özen göstermelisiniz. Çünkü çiçeğiniz büyüdükçe saksısına sığmayacaktır. Diğer taraftan saksı değişimi sırasında toprak havalanacak ve çiçeğinizin daha iyi gelişmesini sağlayacaktır.

  Tüm bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde balkonda çiçek bakmak en büyük hobiniz haline gelecek.

  Balkon Çiçeği Hediye Etmenin Anlamları

  Sevdiklerinize balkon çiçeği hediye etmek istiyorsanız amacınızı iyi belirlemelisiniz. Yani onlara hangi amaçla balkon bitkileri hediye etmek istiyorsunuz? Amacınız yeni bir ev için mi yoksa yeni bir iş yeri açılışı için hayırlı olsun dileklerinizi sunmak mı?

  Çünkü hediye etme amacınızın çiçeğinizi anlam katacak en önemli noktadır. Diğer taraftan bitki bakmayı seven bir yakınınıza doğum günü hediyesi olarak da balkon bitkileri armağan edebilirsiniz. Vereceğiniz doğum günü çiçeğine farklı anlamlar yükleyebilirsiniz.

  Uzun lafın kısası hediye olarak alacağınız balkon bitkisi tamamen sizin ona yükleyeceğiniz anlama göre şekillenecektir.

  Dayanıklı Balkon Çiçekleri Muhiku’da!

  Sizi ve sevdiklerinizi mutlu edecek en dayanıklı balkon bitkileri Muhiku’da! İstanbul içi aynı gün teslimat hizmeti sunan Muhiku, dayanıklı ve kaliteli balkon çiçekleri canlılığından ödün vermeden çiçeğinizi aynı gün size ulaştırıyor.

  Balkon çiçeklerine aynı gün sahip olmak ya da sevdiklerinize ulaştırmak için siparişinizi saat 11.00’e kadar verebilirsiniz. Böylece çiçeğiniz aynı gün (pazar günü hariç) saat 12.00-18.00 arasında teslim edilecektir.

  Unutmayın, kaliteli ve dayanıklı balkon çiçeklerine en hızlı ulaşmanın yolu Muhiku’dan geçiyor.

  S: 🌵Soğuğa dayanıklı balkon çiçekleri hangileridir?
  C: Soğuğa dayanıklı balkon çiçekleri arasında bonsai türlerine değinebiliriz. Odunsu gövdeleri, sıra dışı yapılarıyla dikkat çeken bu bitkiler balkonunuza botanik bahçe havası katacaktır. En güzel bonsai çeşitlerine Muhiku’nun saksı çiçekleri sayfasından ulaşabilirsiniz. Ayrıca Muhiku’nun İstanbul’da aynı gün ücretsiz teslimat hizmetinden faydalanabilirsiniz.
  S: Hediyelik balkon çiçekleri hangileridir?
  C: En güzel hediyelik balkon çiçekleri arasında; sukulent aranjmanlarına, kaktüs aranjmanlarına ve bonsai türlerine  yer verebiliriz. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bu çiçek çeşitlerinin en kaliteli ve şık formlarına Muhiku’nun çiçek kategorisinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz farklı çiçek türlerini de inceleyebilirsiniz ve bu çiçek seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.
  S: Hediyelik balkon çiçeği seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
  C: Hediyelik balkon çiçeği alırken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör; hediye almak istediğiniz kişinin balkonunun güneş alıp almaması. Çünkü balkon çiçeklerinin bazıları karanlığı severken, bazıları bol bol güneş ışığı almaktan hoşlanır. Dolayısıyla balkonun güneşe karşı konumu hediyelik çiçeğinizi seçerken size yol gösterecektir.
  S: Balkon saksı çiçekleri hangileridir?
  C: Balkon saksı çiçekleri arasında çiçekli ve çiçeksiz olmak üzere iki farklı gruptan bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkiler arasında; bonsai, sukulent, kaktüs, begonya gibi çeşitler yer almaktadır. Muhiku'nun çiçek sayfasında bu çiçek türlerinin en kalitelilerini bulabilirsiniz. Şık saksılardaki kaliteli çiçek çeşitleriyle balkonda doğal bir hava yaratabilirsiniz.