Ayçiçeği

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Amaç
  • Sunshine
   Original price was: 829,00 TL.Current price is: 769,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (4)
   Favori
   Hızlı Teslimat
  • Merida
   Original price was: 775,90 TL.Current price is: 599,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   (3)
   İndirim
  • Solace
   Original price was: 720,00 TL.Current price is: 619,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Trick & Treat
   Original price was: 720,00 TL.Current price is: 669,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat
  • Helios
   Original price was: 949,00 TL.Current price is: 909,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   Hızlı Teslimat
   Favori

  Sevdiklerinizin yaşam alanlarına bambaşka bir hava katacak ayçiçeği seçenekleri Muhiku’da! Günümüzün en popüler çiçek türlerinden biri de hiç şüphesiz ayçiçeği.

  Eşsiz görünümü, zahmetsiz bakımı ve zarif yapısı ile oldukça hoş bir hediye seçeneği olan ayçiçeği, sevdiklerinize sunabileceğiniz en kıymetli hediyelerden biri.

  Eğer yakın zamanda kutlamanız gereken bir başarı, katılmanız gereken bir doğum günü ya da sebepsiz yere mutlu etmek istediğiniz bir sevdiğiniz varsa ona Muhiku’nun ayçiçekleri ile  hazırlanmış çiçek aranjmanlarından birini armağan edebilirsiniz.

  Ayçiçeği Nedir?

  Ayçiçeği sarı ve turuncu arasındaki bir renge sahip çiçekleriyle ve içindeki çekirdekleriyle dikkat çeken bir bitki çeşididir. Bu çiçek, genellikle yaz aylarında açar. Ayrıca gerek çekirdekleriyle gerek ise yağıyla gıda alanında da kullanılmaktadır.

  Ayçiçekleri genellikle geniş alanlarda yetiştirilmektedir. Günebakan adıyla da bilinen bu çiçekler her zaman yüzlerini Güneş’e çevirirler. Gece olup hava kararınca da kendilerini kapatırlar.

  Ay çiçeği, uçsuz bucaksız tarlalardaki güzelliğiyle insanları hep büyülemiştir. Dolayısıyla son yıllarda hediyeleşme alanında da sıklıkla tercih edilen çiçekler arasında yerini almıştır.

  Ayçiçeği Anlamı Nedir?

  Ayçiçekleri genellikle; mutluluk, sevgi ve arkadaşlık anlamlarına gelmektedir. Bu çiçek, aynı zamanda dürüstlük ve sadakat gibi anlamlara da işaret etmektedir. Ay çiçeği, güzel kokulu ve güzel görünümlü olması nedeniyle insanlar tarafından çok sevilmektedir. Bu sebeple de hediyelik olarak verilmesi kullanılması son derece yaygındır.

  Ayçiçeği Hediye Etmenin Anlamı

  Ay çiçeği hediye etmek, birine; mutluluk, sevgi ve arkadaşlık hislerini ifade etmek amacıyla tercih edilmektedir. Bu çiçek, aynı zamanda dürüstlük ve sadakat gibi duygulara da aracılık eder.

  Dolayısıyla yakın bir arkadaşınıza, annenize, kız kardeşinize, sevgilinize ya da sevdiğiniz birine ayçiçeğiyle hazırlanan buketler armağan edebilirsiniz. Uzun süre dayanıklı kalan bu çiçeklerle onları mutlu edebilirsiniz. Ayrıca yaşam alanlarında renkli bir hava yaratabilirsiniz.

  Ayçiçeği Özellikleri Nelerdir?

  Ay çiçeği; sarı bir renkli çiçeklerden oluşan uzun gövdeli bir bitkidir. Dallarında birkaç uzun yaprak bulunmaktadır. Bu çiçek gün ışığını çok sever. Bu sebeple de daha çok yaz aylarında yetiştirilmektedir.

  Ayçiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

  Ay çiçeği çiçeği, çok fazla toprak seçmeyen bir bitki türü olarak bilinir. Fakat zengin toprak türlerini, bu çiçek genellikle daha çok tercih eder.

  Ayrıca bu özel çiçek türü asit oranı fazla olan topraklardan hoşlanmaz. Her çiçekte olduğu gibi Ay çiçeği için de sulama son derece önemlidir.

  Çiçeğin baş kısmını ve saplarını hiçbir şekilde ıslatmadan direkt olarak toprağa su vermek çiçeğinizin daha sağlıklı bir şekilde yetişmesi için gereklidir. Aksi takdirde bitkiniz kısa sürede çürür.

  Ayrıca fide halinde ayçiçeklerine sahipseniz bu çiçekleri haftada bir gün düzenli olarak sulayabilirsiniz. Fakat çiçeğiniz yetiştikten sonra sulama iki haftada bir yapılmalıdır. Son olarak ay çiçeği yetiştirme aşamasında sulama süresini, toprağın yapısına göre belirleyebilirsiniz.

  Eşsiz Görünüme Sahip Ayçiçeği Buketleri Muhiku’da!

  Zaman zaman herkes gibi siz de sevdiklerinizi mutlu etmenin türlü yollarını arıyor olabilirsiniz. Kırılan bir kalbi onarmak, duyduğunuz özlemi dile getirmek veya bir başarıyı kutlamak için tercih edebileceğiniz en etkili yollardan biri de hiç şüphesiz çiçeklerdir.

  Günümüz piyasasında değerlendirebileceğiniz farklı pek çok çiçek türü var. Fakat siz de biliyorsunuz ki bu çiçekler oldukça uçuk bir fiyat aralığına sahip.

  Eğer taze ve mis kokulu çiçekleri uygun bir fiyata satın almak isteyenlerdenseniz sizin için en doğru adres Muhiku’dur. Sunduğu geniş çiçek aranjmanı içerisinde farklı birçok çiçek türüne de yer veren Muhiku’da özenle hazırlanan birçok ay çiçeği buketi var. Üstelik Muhiku’nun ay çiçeği fiyatları her bütçeye uygun. Şimdi siz de bu hoş çiçek buketlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Böylece sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

  S: 💐Ayçiçeğinin özellikleri nelerdir?
  C: Genellikle yaz aylarında açan bir bitki olan ayçiçeği, yassı ve parlak çiçeklere sahip bitki türlerinden biridir. Evlerde de bakımı yapılabilen bu çiçeği bahçelerde yetiştirmek de mümkündür. Genel itibariyle zahmetsiz bir bakıma sahip olan bu çiçek türü, hediye olarak da sıklıkla tercih edilir. En güzel hediyelik ayçiçeği buketlerine Muhiku’da ulaşabilirsiniz. Şık ve kaliteli aranjmanlar içinden sevdikleriniz için güzel bir buket seçebilirsiniz.
  S: Ayçiçeği neyi temsil eder?
  C: En saf duyguların temsilcisi olarak nitelendirebileceğimiz çiçeklerden biri de hiç şüphesiz ayçiçeğidir. Eğer yakın zamanda sevdiklerinize duyduğunuz derin sevgiyi veya onların adına yaşadığınız bir mutluluğu derinden hissettirmek istiyorsanız onlara güzel bir ayçiçeği hediye edebilirsiniz. Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisinde yer alan hoş buketlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.
  S: Ayçiçeği hediye etmenin anlamı nedir?
  C: Ayçiçeği; mutluluk, sevgi, arkadaşlık gibi farklı pek çok özel duyguyu ifade eder. Özellikle özel bir günde veya tamamen içinizden geldiği için sevdiklerinizi ayrıcalıklı hissettirmek istiyorsanız onlara ayçiçeği hediye edebilirsiniz. Böylece yüzlerini güldürebilir ve bu hoş çiçekle yaşam alanlarına renk katmalarını sağlayabilirsiniz.
  S: Hediyelik ayçiçeği aranjmanları nelerdir?
  C: Sevdiklerinize hediye edeceğiniz bir çiçek, aslında onlara duyduğunuz sevginin en net kanıtıdır. Günümüzde hediye denince herkes gibi sizin de aklınıza ilk olarak çiçek geliyor olabilir. Eğer hediyelik ayçiçeği aranjmanı arıyor ve uygun fiyatlı bir seçenek bulmakta zorlanıyorsanız Muhiku sizin için en doğru adres. Hem kaliteli hem de son derece şık ayçiçeği buketleri için Muhiku’nun çiçek buketi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.