Antoryum

X
Filtre
Filtre
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Filtreyi Uygula
Sık kullanılan filtreler
 • Tümü
 • Fiyat
 • Renk
 • Amaç
Temizle
  • Fiyat
  • Renk
  • Amaç
  • Zuzu
   Original price was: 1.139,90 TL.Current price is: 1.079,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   (3)
   İndirim
   İstanbul - Aynı Gün Teslimat
  • Annabel - Kırmızı Antoryum
   Original price was: 419,90 TL.Current price is: 369,90 TL.
   Çiçeği Keşfet
   Tükendi
   İndirim
   Hızlı Teslimat

  Arum ailesinin bir çiçeği olarak bilinen antoryum çiçeğinin bir diğer adı ise flamingo çiçeğidir. Bilindiği gibi günümüzde klasik fakat hoş bir hediye seçeneği olan çiçekler, herkesi mutlu eden jestlerdir. Bu sebeple bir hediyeye ihtiyaç duyduğunuz her an, yetiştirmesi oldukça zahmetsiz olan bu çiçek türünü gönül rahatlığıyla değerlendirebilirsiniz.Eğer sevdiklerinizi bir çiçekle mutlu etmek istiyorsanız onlara Muhiku üzerinden şık ve hoş bir antoryum satın alabilirsiniz. Böylece Muhiku’nun sunduğu antoryum alternatifleri ile yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz. 

  Antoryum Hediye Fikirleri

  • Annabel – Kırmızı Antoryum
  • Zuzu – Lila Antoryum

  Muhiku’nun uygun fiyat aralığı ile satın alabileceğiniz bu hoş çiçekler, bulunduğu her ortama bambaşka bir hava katar. Şimdi sizde sevdiklerinizi özel hissettirmek istediğiniz her an Muhiku’nun sunduğu çiçek seçeneklerini tereddüt etmeden değerlendirebilirsiniz. 

  Antoryum ( Flamingo Çiçeği) Nedir?

  Bir flamingo bitkisi olarak bilinen antoryum, kalp şeklinde oluşan çiçekleri ile bilinen bir türdür. Ayrıca bu özel ve naif çiçeğin bakımı oldukça kolaydır. Fakat yine de bu çiçeğin bakımının her aşamasında hassas davranmanız gerekir. Oldukça tercih edilen bu çiçek türü, bazı ülkelerde ise kuyruk çiçeği olarak da bilinir. Günümüzde çok sevilen ve yaşam alanlarına farklı bir hava katan antoryum çiçeği ülkemizde de sıklıkla yetiştirilen bir çiçektir.

  Özel günler için çiçek arayışınız Muhiku ile son buluyor. Geleneksel hediyelerden sıyrılmanızı sağlayan Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisinde değerlendirebileceğiniz harika antoryum çiçeği seçenekleri var. Bu birbirinden zarif çiçek seçenekleri içerisinden anneniz, babanız, eşiniz, kardeşiniz, sevgiliniz veya arkadaşınız için hoş bir seçim yapabilirsiniz. 

  Üstelik Muhiku’nun avantajlarla dolu çiçek kategorisi içerisinde her cebe ve her kesime hitap edecek alternatifler var. Kısacası kendi yaşam alanlarınıza bambaşka bir atmosfere dönüştürmek ya da sevdiklerinizi bir çiçekle sevindirmek istiyorsanız Muhiku’nun çiçek kategorisi içerisindeki zarif çiçek seçenekleri sizin için yeterli olacaktır. 

  Antoryum Bakımı

  Günümüzde çok sevilen antoryum bitkisi ile ilgili merak edilen bir diğer soru da antoryum çiçeği bakımı nasıl yapılır sorusudur. Bilindiği gibi antoryumun çok uğraştırıcı bir bakımı yoktur. Fakat yine de her çiçeğe olduğu gibi antoryum çiçeğine de oldukça hassas davranmak gerekir. 

  Antoryum çiçeği bakımında dikkat etmeniz gereken ilk nokta saksı seçimidir. Yetiştireceğiniz çiçeğin saksısının büyük olmaması gerekir. Çünkü bu çiçek türü, büyük saksıları sevmez. En genel itibariyle dar saksıda büyüyen flamingo çiçeğinin kökleri de aşağı doğru çok uzamaz. Bu sebeple de büyük saksı tercih etmenize gerek yoktur.

  Antoryum’un uzun ömürlü bir bitki olduğundan bahsetmiştik. Senelerce yaşayan bu bitki türü, aynı zamanda da yıl boyunca çiçek açar. Antoryum bakımında dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise çiçeğin bulunduğu ortamın sıcaklığıdır. Evinizi güzelleştiren bu çiçeğin minimum 20, maksimum ise 28 derecede bakılması gerekir. 

  Ayrıca antoryum bakımı yaparken tohumunu ve nemini korumak son derece önemlidir. Bu önemli unsurları koruyabilmek için çakıl taşlarından faydalanabilirsiniz. Bu şekilde bitkiniz çok daha iyi yetişecek ve büyümesi daha hızlı gerçekleşecektir. Ayrıca unutmadan eklememiz gereken bir husus daha var. 

  Kendiniz veya sevdikleriniz için aldığınız antoryumun mutlaka güneş görmesi gerekir. Bilindiği gibi birçok çiçek güneş ışığına doğrudan ihtiyaç duyar. Bu sebeple antoryumunuz güneşi görmezse çiçeklerini de açmaz. İşte tam da bu durumdan ötürü çiçeğinizi kesinlikle güneşli bir ortamda büyütmenizi öneririz. 

  Bu bitkiyi yetiştirenlerin merak ettiği diğer bir konu olan antoryum çiçeği kaç günde bir sulanır sorusuna ise özellikle yaz aylarında haftada iki kez, kış aylarında ise haftada bir kez sulamak gerektiğini söylemekte fayda var. Ayrıca kullanılan suyun kireç içermemesi de antoryum çiçeğinin gelişimi açısından oldukça önemlidir.  

  Antoryum Çiçeği Ne Anlama Gelir?

  Çiçeklerin yaşattığı mutluluğun yanı sıra sevdiklerinize vermek istediği mesaj da oldukça önemlidir. Bilindiği gibi her çiçeğin kendi içinde farklı bir anlamı vardır. Bazıları sevgiyi, bazıları masumiyeti, bazıları aşkı bazıları ise saflığı temsil eder. Antoryumun anlamı ise mutluluk, bereket ve misafirperverliktir. Fakat bilindiği gibi flamingo çiçeğinin farklı birçok rengi vardır. Ve bilenen her renginin ifade ettiği bambaşka bir anlam vardır. 

  Kırmızı antoryum anlamı; birçok çiçekte olduğu gibi tutkulu bir aşktır. Aşkın zarafetini ve tutkusunu simgeleyen bu çiçek türü, romantik anların eşlikçisidir. Kırmızı antoryum bakımı da diğer tüm renkteki flamingo çiçekleri ile aynıdır.

  Beyaz antoryum anlamı; sadelik ve saflıktır. Çiçek buketlerine bambaşka bir hava katan bu zarif tür, tüm özel günlerde değerlendirebileceğiniz hoş bir alternatiftir. 

  Lila antoryum anlamı ise masumiyet ve huzurdur. Oldukça nadir bulunan bu renk, bulunduğu her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. 

  Antoryum Çiçeği Fiyatları

  Günümüzde özel günleri taçlandıracak en hoş hediyelerden biri de elbette ki çiçeklerdir. Doğum günü, yıl dönümü, Anneler Günü, Sevgililer Günü, Babalar Günü gibi özel günlerde değerlendirebileceğiniz farklı birçok çiçek seçeneği vardır.

  Fakat bu çiçek türlerinin piyasadaki uçuk fiyatları cep yakar. Oldukça klasik fakat bir o kadar da naif bir hediye seçeneği olan çiçekler, Muhiku’da oldukça uygun fiyatlı. Özellikle Muhiku’nun çok tercih edilen antoryum çiçeği fiyatı, sizi memnun eder. 

  Bilindiği gibi herkes tarafından çok tercih edilen çiçekler, artık eskisi kadar uygun fiyatlı değil. Şimdi sizde bütçe aşan ve cep yakan çiçekler yerine Muhiku’nun uygun fiyata sunduğu antoryumları değerlendirebilirsiniz.

  Piyasaya nazaran oldukça makul bir fiyat aralığına sahip olan en şık antoryumlar Muhiku’da sizi ve sevdiklerinizi bekliyor. Evleri, ofisleri bambaşka bir atmosfere dönüştüren en şık flamingo çiçekleri için Muhiku’yu ziyaret etmeniz yeterli. Antoryum çiçeği fiyat olarak bütçemi zorlamasın düşüncesine sahipseniz şimdi siz de Muhiku’yu ziyaret edebilirsiniz. Geniş çiçek kategorisi içerisinde tüm sevdikleriniz için değerlendirebileceğiniz harika seçenekler var. 

  En Taze Antoryum Çiçeği Seçenekleri Muhiku’da!

  Zaman zaman iş temposu, hayat koşturmacası derken sevdiklerinizin her anında yanında olamayabilirsiniz. Sevginize elbette ki aranızdaki mesafeler engel olamaz. Fakat yine de onlar için büyük anlam ifade eden bir günü onlardan uzakta geçirebilirsiniz. İşte tam bu noktada, devreye çiçekler girer. Sizi ve sevdiklerinizi mutlu etmek için özenle hazırlanan çiçekler, özel günlerin yıldızıdır. Özellikle sevdiklerinize seni seviyorum, tebrik ederim, iyi ki varsın, geçmiş olsun gibi mesajlar vermek istiyorsanız tercih edeceğiniz ilk çiçek antoryumdur. 

  Antoryumlar; narin yapıları, estetik görünümleri ve kolay bakımları ile herkesin gözde çiçeği olmayı başarır. Üstelik bu çiçekler, Muhiku’da son derece uygun fiyatlı. Tüm özel günlerde veya içinizden gelen herhangi bir günde sevdikleriniz için bu çiçek türünü tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yaşam alanlarınızda bir değişikliğe gitmek veya evinizi güzelleştirmek istiyorsanız da flamingo çiçeklerini tercih edebilirsiniz. 

  Muhiku’nun hızlı teslimat, uygun fiyat ve kaliteli hizmet avantajlarından yararlanarak dilediğiniz bir çiçeği en zahmetsiz şekilde satın alabilirsiniz. Kolay bakımı ve zarif duruşuyla herkesin gönlünde taht kuran flamingo çiçeği ile sevdiklerinizin kalplerine dokunabilirsiniz. Şimdi sizde en taze flamingo çiçek seçeneklerini Muhiku üzerinden inceleyebilirsiniz. Yapacağınız bütçenize uygun seçimlerle kendinizi veya sevdiklerinizi şımartabilirsiniz.

  S: 🌸 Antoryum çiçeği anlamı nedir?
  C: Oldukça tercih edilen çiçek türleri içerisinde yer alan antoryumun anlamı; mutluluk ve berekettir. Ayrıca hediye olarak da değerlendirebileceğiniz antoryumlar, içerdiği mesajla sevdiklerinize güzel duygular yaşatır. Eğer sevdiklerinize antoryum almak ve onlara güzel bir sürpriz yapmak istiyorsanız Muhiku'nun sunduğu antoryum seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
  S: 🌺 Antoryum çiçeği fiyat aralığı nedir?
  C: Günümüzde çiçeklerin oldukça uçuk bir fiyat aralığına sahip olduğu bir gerçektir. Hediye denince akla gelen ilk çiçek türlerinden biri olan antoryumlar ise Muhiku'da fazlasıyla uygun fiyata satılır. Eğer sizde bütçenizi zorlamadan sevdiklerinizi mutlu etmek istiyorsanız Muhiku'nun çiçek kategorisi içerisinden cep yakmayan bir seçim yapabilirsiniz.
  S: 🌼 Antoryum çiçeği bakımı nasıl yapılır?
  C: Evlerin gözde çiçeği olan antoryum çiçeği, son derece kolay bir bakıma sahiptir. Bu çiçeğin bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta saksıdır. Satın aldığınız antoryumu olabildiğince küçük saksılarda yetiştirmelisiniz. Bunun yanı sıra her çiçekte olduğu gibi antoryumda da düzenli bir sulama yapmanız gerekir.
  S: 💮 Antoryum çiçeği kaç günde bir sulanmalıdır?
  C: Antoryum çiçeğinin sulama aşamasında özenli ve titiz olmanız gerekir. Çiçeğinizin sağlıklı kalması ve daha uzun ömürlü olması için çiçeğinizi yaz aylarında haftada iki veya üç kere sulamalısınız. Kış aylarında ise haftada bir kez yapacağınız sulama işlemi çiçeğiniz için yeterli olacaktır. Yaşam alanlarınız için tercih edebileceğiniz en taze antoryum çiçekleri için Muhiku'yu ziyaret edebilirsiniz.