Connect with us

Anneye Hediye

Unutulmayacak Annelere Hediye Önerileri – En Özel Hediye Fikirleri

Anneliğin kutsallığını, bizim için ne kadar önemli olduklarını bir yazıda toplayabilir miyiz bilmiyorum. Bizi hayata getiren, ömrümüz boyunca karşılıksız bir sevgi ve emek ile bizi büyüten annelerimiz için unutulmayacak annelere hediye önerileri paylaşmak istiyoruz fakat tüm anneye hediye fikirleri sönük kalacaktır.

Saf sevgi ve şefkatten oluştuğunu düşündüğümüz annelerimize layık nasıl bir hediye seçebiliriz ki?

Bir arkadaşımıza bile alelade hediye tercih etmek istemez, üzerine düşünülmüş özel bir hediye ararken dünyadaki en özel varlık olan annemize onu mutlu edebilecek bir hediye bulmak çok zor olacaktır.

Merak Etmeyin

Bu yazımızla birlikte birbirinden özel anneye hediye fikirleri paylaşarak annenize unutamayacağı, onu son derece mutlu edecek bir hediye bulmanıza yardımcı olacağız. Ve bu yazımızı okuduktan sonra annenize hediye bulmak sandığınız kadar zor olmayacak.

Haydi anneye hediye seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine kısaca göz atalım.

Anneye Nasıl Bir Hediye Alınır?

Annelerimiz bizim varlığımızı öğrendiği andan itibaren bize güzel bir hayat verebilmek için yeri geldiği zaman kendi hayatından, konforundan, ihtiyaçlarından hatta sağlığından feragat ederek kendilerini bize adar. Küçüklüğümüzde çok değilse de büyüdüğümüz zaman sevgi ve minnettarlığımızı göstermek için onlara sürprizler yapmak, güzel hediyeler sunmak isteriz.

Hediye dediğimiz zamansa birazcık zorlamamız kaçınılmaz olur. Çünkü bir tanecik annemize ona olan sevgimizi gösterecek kadar güzel bir hediyenin var olduğuna inanmayız. Anneye hediye fikirleri düşünürken unutmamanız gereken şeyse, ona en büyük hediye sizsiniz. Anneniz nasıl ki sizin için bir tane ve özel ise siz de onun için dünyadaki en özel kişisiniz, kardeşinizin hatta ikizinizin olması dahi bu gerçeği değiştirmez, çünkü herkesin kişiliği ve düşünceleri farklıdır. Birbirinize benzeyebilirsiniz ama aynı olamazsınız.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Aklınızda çok uçuk fikirler olmasın, çünkü annenizi mutlu etmek için sıcak bir sarılma, güzel bir konuşma dahi gözlerini dolduracak kadar mutluluk yaratacaktır.

Hediyede Maddiyat Önemli Değildir!

Anneye hediye seçerken pahalı hediyelere yönelmeniz yanlış bir davranış olacaktır. Çünkü hediyenin fiyatı değil annenize hitap etmesi, onun için değerli olması hediyeyi güzel kılacaktır. Annenize dair hiç bir şeyi yansıtmayan ona hitap etmeyen ve çekmecesinde, vitrininde, dolabında duracak bir hediyeye bir ton para harcamanız ise çok anlamsız olacaktır. Anne ya beğenmedim diyemez, biricik çocuğum almış değeri var saklayayım der de o bir köşede yıllarca durur. İşte biz bunun olmasını istemiyoruz.

Annemizi gerçekten mutlu edecek köşede durmasını değil devamlı göz önünde olmasını isteyeceği bir hediye almak istiyoruz, bu da maddi değerinden ziyade manevi değeri yüksek bir hediye ile mümkün olacaktır.

Manevi Hediye Nasıl Olur?

Bu seçenek tamamen annenize bağlıdır, örneğin anneniz küçükken hiç oyuncak bebeğe sahip olmamıştır ama hep bir tane olsun istemiştir, işte bu durumda annenize alacağınız bir oyuncak bebeğin ne kadar duygusal ve kıymetli olacağını tahmin edemezsiniz. Bunun yanı sıra küçükken bir çok oyuncak bebeğe sahip olmuş olan bir kişi ise bu hediye anlamsız ve basit kalacaktır. Ya da annenizin hiç uçurtma uçurmadığını var sayalım, annenizle birlikte uçurtma uçurmaya gitmeniz, bunu geçelim uçurtma biblosu bile almanız onu çok mutlu edecektir. Anneniz uçurtma uçurmanın yaygın olduğu bir yerde büyümüş veya hiç ilgi duymuyorsa da bu seçenek güzel olmaktan çok uzak olacaktır.

Örneklerimizden de anlayacağınız üzere annenize manevi değeri yüksek bir hediyeyi hep sahip olmak / yapmak isteyip yapamadığı şeyleri gerçekleştirmeyi hedefleyerek seçebilirsiniz. Çünkü gerek içinde büyüdüğümüz hayat şartları gerek ailemizle görüş farklılıklarımız sebebi ile içimizde bir şeyler daima kalmıştır ve küçücük de olsa bir hayalimizin / isteğimizin gerçekleşmesi bizi çok mutlu eder.

Anneye Hediye Fikirleri

Albüm

Annelerimiz doğumumuzdan çok öncesinden başlayarak büyümemizin her evresini ölümsüzleştirerek bizlere paha biçilemez albümler hazırlarlar. Annemize hediye olarak onunla birlikte en özel anlarımızın olduğu bir fotoğraf albümü hazırlamamız ise annemizi ne kadar mutlu edecektir bir düşünün isteriz.

Fotoğraflar günümüzde bir çok farklı şekilde basılabilmektedir. Polaroid fotoğraflar oldukça şık ve güzel seçenekler olabilir, fotoğrafların altlarına tarih belirtebilir güzel notlar da alabilirsiniz.

Bu seçeneğimiz her bütçeye hitap ettiği ve gerçekten manevi değeri çok yüksek olduğu için çok tercih edilmektedir. Biz de bu sebeple ilk tavsiye olarak bu seçeneğimizi vermek istedik.

Anne Kaçamağı

Annelerimize günlük hayatta gerçekten herkesten fazla iş düşmektedir. İster ev hanımı olsun ister çalışan anne, annelerin her zaman bir işi ve sonrasında yapması gereken başka işi olmuştur.

Annenize hediye olarak rahat bir nefes alabileceği “Oh be!” diyeceği bir zaman vermek istemez misiniz? Bu isterseniz bir günlük bir plan, isterseniz bir kaç günlük küçük bir tatil olabilir

Hamam

Bulunduğumuz coğrafyadan olsa gerek hamam kültürü diye bir kavrama sahibiz. Küçükken bir çoğumuzun annesi komşu teyzelerle toplanıp hamama gitmiştir, hatta bazen bizi de yanlarında götürürlerdi. Açıkçası ben çok anlamıyorum ama anneler bu etkinlik sonrası neşe doluyor adeta deşarj oluyorlar.

Masaj ve Spa

Spa ve masaj hayatımıza özellikle son yıllarda hızlı bir giriş yapmıştır. 5 yıl öncesine kadar masaja gidiyorum diyen pek kimse olmazken (“Gel de sırtımı çiğne hele.” sayılmaz.) günümüzde bir çok spa merkezi ve masaj hizmeti olan salonlar çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Tabii masaj sırasında kullanılan rahatlatıcı çeşitli bitkisel aromalı yağ ve müzikleri de düşününce insanların masaj yaptırmaya nasıl hızlı adapte olduğunu anlamamak mümkün değil. Annenize yorgunluğunu atıp kendini yenilenmiş hissedeceği özel bir zaman hediye etmek istemez misiniz?

Kısa Bir Tatil

Tatil, Holiday

Günlük hayatın stres ve koşuşturmasından annenizi bir miktar olsun kurtarmak için kısa bir tur yahut küçük bir kaçamak eşsiz bir hediye olacaktır. Kısa bir tur hediye etmeniz annenize daha önce görmediği yerleri keşfetme fırsatı sunacak ve koşuşturma stresinden kurtulup eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Kısa bir tatil hediye etmeniz ise (özellikle siz de ona eşlik edecek iseniz) annenizi çok mutlu edecek bir kaçamak olacaktır.

Annenize Hediye Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Anneler gününde veya diğer özel günlerde annenize onun eşsiz olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşündüğünüzü hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Günümüzde anneye hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya küçük mutfak aletleri olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle annemize olan hislerimizi ifade etme isteğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor. Tam da bu nokta da sizi ve annelerinizi sevindirecek bir haberimiz var! Onlara sürekli erteledikleri mutluluğu yaşatmaya hazır mısınız? Muhiku olarak anneniz için tasarladığımız anneye hediye fikirleri ile annenize yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Anneye Hediye

To Top