Connect with us
Orkide Fiyatları, orchid prices

Çiçek

Türkiye’de En Çok Satılan Çiçekler ve Özellikleri Nelerdir?

Çiçekler canlı renkleri ve güzel kokuları ile hayatımızda vazgeçilmez bir yer kaplamaktadır. Sadece özel günlerde hediye olarak değil, evlerimizde bitki bakmayı çok severiz. Bitkilerin güzel renkleriyle bulundukları ortamın havasını güzelleştirmeleri onları daha değerli kılıyor.

Evde, işte, okulda etrafımız daima duvarlarla çevrilidir. Rengarenk bir bahçe yahut renk renk çiçeklerle kaplı bir balkona sahip olmak kim istemez ki? Çiçekler bu duvarlar arasında muhteşem görüntüleri ile bize huzur veriyor.

En Çok Satılan Çiçekler

Bu yazımızda sizlere çiçek tercihlerinizde yardımcı olmak adına en çok satılan çiçekler ve onların özelliklerinden bahsetmek istiyoruz.

Gül

Güllerin büyüleyici güzelliklerinden bahsetmesek olmaz. Sadece baktığımızda bile bizi mutlu eden bir çiçek olan gülün gıda ve kozmetik alanında da büyük bir yer kaplaması şüphesiz en çok satılan çiçekler listesinde yerini almasını sağlıyor.

Özel günlerin kurtarıcısı olan güller gerek buket halinde gerek saksıda gerek bahçeye ekilerek bakılan canlı çiçeklerdir.Rengarenk seçenekleri ile güller hediye edildiği kişiye birçok mesaj iletmektedir güllerle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Hediye etmenin yanı sıra evlerimizde ve bahçelerimizde de gül yetiştirmeyi çok seviyoruz.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Orkideler

Orkideler zarafetleri ve hoş kokuları ile özel günlerin vazgeçilmez saksı çiçeği çeşitleri arasındadır. Orkideler en çok hediye olarak satılan saksı çiçekleridir. Göz alıcı güzelliklerinin yanı sıra orkide bakımının zor olmaması da yılda birkaç kez açan bu kaprisli bitkiyi sevmemize sebep oluyor. Orkideler de güller gibi renk renk bulunmakla birlikte bitkiler aleminde büyük bir yer kaplamaktadır. 

Karanfiller

karanfil, carnation

Karanfiller huzur veren güzellikleri ve kolay erişilebilir olmaları ile “iyi ki varlar” dediğimiz canlı çiçeklerdir. Karanfil dendiği zaman benim aklıma öğretmenler günüde okulun önünden öğretmenime; anneler gününde anneme aldığım rengarenk, adının karanfil olduğunu bilmediğim çiçek buketleri geliyor. Karanfillerin her bir yaprağı ayrı bir anlam taşır fakat genel olarak tek bir karanfil sevgiyi; birden fazlası ise  üzüntüyü simgeler.

Papatyalar

Sarı ve beyaz renklerinin muhteşem uyumla buluştuğu papatyalar tabii ki en çok satılan çiçek çeşitlerindendir.Sevgiyi ve temiz kalbi simgeleyen özel günlerin vazgeçilmez çiçeği papatya, buket halinde olması kadar saksı çiçeği olarak da tercih ediliyor.

Begonyalar

Begonya, Begonia

Begonya hayalperestlik anlamı taşır. Begonyalar güzel renkleri ve şık duruşları ile bulundukları ortama farklılık katar. Bazı begonya türleri sadece yapraktan oluşmasına karşın hoş görüntüye sahiplerdir. Begonyalar daha çok evde yetiştirilen canlı çiçek çeşitlerindendir.

Nergisler

Nergis Çiçeği, Narcissus flower

Nergis çiçeğinin etkileyici görüntüsü kadar anlamı da çok tercih edilmesinin sebeplerindendir. Nergis çiçeği hediye edildiği kişiye “çok güzelsin” mesajını verir. Nergisin güzelliği ve anlamı gibi kokusu da eşsizdir.

Kaktüs Çeşitleri

Sukulent

Sukulent, Succulent

Sukulentler kaktüs familyasındandır, paylaşımı simgeler ve susuzluğa dayanıklıdırlar. Sukulentler anlamı ve dayanıklılığı ile özellikle sevdiğimiz dostlarımıza hediye edebileceğimiz canlı çiçek çeşitlerindendir.

Sukulentler yılda bir kez çiçek açar ve 4-5 hafta kadar çiçeklerini muhafaza eder. Evlerimizi, ofislerimizi süsleyen bu güzel bitki 15-20 gün susuz kalabiliyor.

Sevdiklerinizi Mutlu Etmek İçin Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Özel günlerde çiçek hediye olarak sıkça tercih edilen bir seçenektir ve sevdiklerimize hediye olarak alabileceğimiz opsiyonların başında gelir. Ancak hediye araştırırken listenin üst sıralarında bulunması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında birkaç defa hediye olarak çiçek almıştır. Araştırmalara göre tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdiklerinize Muhiku hediye kutuları ile harika sürprizler yapıp mutluluklarına ortak olabilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Çiçek

To Top