Tarih Seven Birine Hediye Önerileri – Tarihseverlere Hediyeler

tarih-seven-birine-hediye-onerileri

Tarih seven birine hediye diyince pek çoğumuzun aklına ilk kitap gelir. Elbette kitap onlar için en güzel hediye olacaktır. Fakat bunun dışında ne gibi hediyeleri tercih edebiliriz? İçeriğimizde bu sorunun cevabına yanıt vereceğiz. Ayrıca birbirinden güzel hediye önerilerinde de bulunacağız.

Bir milletin geleceğine dair çıkarımlar yapabilmesi için geçmişini iyi öğrenmesi gereklidir. Tabii geçmişi öğrenirken o günün şartlarını göz önünde bulundurmalıdır. Çünkü günümüze dair değerler, şartlar ve imkanlar geçmişi objektif bir şekilde analiz etmemize engel olacaktır.

Daha ilk okul sıralarından itibaren tarihimizi öğrenmeye başlarız. Bu eğitim üniversite yıllarına kadar sürer. Kimimiz bu alana karşı büyük bir merak ve ilgi duyarız. Seçimlerimizi bu yönde yapabilir ve kariyerimiz için de bu alandan bir meslek seçebiliriz.

Fakat kimimiz ise bu tutkuyu hobi olarak devam ettirebiliriz. Bu alanda akademik bir eğitim almasak dahi var olan imkanlar dahilinde kendimizi geliştiririz. Tarihi kaynaklar, belgeseller ve tartışma programları bu alandaki açlığımızı doyurmamıza yardımcı olur.

İşte bu içeriğimiz tarihi bir meslek edinen ve tarihe karşı büyük bir ilgi ve merak duyan sevdiklerinize özel. İçeriğimiz onlar için daha özel ve anlamlı bir hediye almanızda size yardımcı olacak. Hazırsanız tarihseverlere hediye almadan önce onların ne tarz hediyelerden hoşlanabileceklerine bir bakalım.

Tarih Seven Birine Ne Hediye Alınır?

Kitap, Book

Geçmişi merakla araştıran birine hediye seçerken aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey ilgileri olmalı. Bu ilgilerine hitap eden ya da tarihle uzaktan yakından alakalı her şey onlar için güzel bir hediye olacaktır.

Bu sebeple onlara özel bir hediye arayışındaysanız gömlek, çiçek, saat, parfüm gibi hediyeleri şimdilik rafa kaldırmalısınız.

Peki, bu hediyeler neler olabilir?

  • Okuma saatlerine keyif katacak çay ve kahve çeşitleri,
  • Çay ve kahve keyiflerine, dolaysıyla da okuma saatlerine şıklık katacak kupa çeşitleri,
  • Önemli gördükleri ya da ilgi çekici buldukları yerleri not alabilecekleri defter ve kalem çeşitleri,
  • Uzun okuma saatlerini daha konforlu kılacak kitap tutacakları,
  • Okuma lambası,
  • Sevdiği tarihçinin imzalı kitabı,
  • İlgi duydukları döneme kaynaklık eden bir kitap ya da tarihi bir belgenin nüshası,
  • Tarihin ilk günkü ihtişamıyla yaşatıldığı müzelere giriş kartı,
  • Dijital platformlarda henüz yayımlanmamış bir belgesel ve daha pek çok hediye çeşidi olabilir.

Bu fikirlerden ilham alarak siz de yeni fikirler türetebilirsiniz. Eğer farklı bir hediye fikriniz varsa yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Tarih Seven Birine Hediye Fikirleri

keyifli-bir-mola-hediye-kutusu
KEYİFLİ BİR MOLA HEDİYE KUTUSU

Tarihseverlere hediye seçerken ne gibi seçenekleri göz önünde bulundurabileceğinize değindiğimize göre şimdi hediye önerilerimize geçebiliriz. Sizin için seçtiğimiz hediye fikirlerinden ilham alabilirsiniz. Eminiz bu önerilerimiz sayesinde tarihle arası iyi olan sevdiklerinize güzel ve anlamlı bir sürpriz yapacaksınız.

Sizin için Muhiku’nun hediye seçenekleri arasından farklı hediye kutuları seçtik. Ayrıca önerilerimiz arasında tekil hediye önerilerine de yer verdik. Bu hediyeler arasından sevdikleriniz ve bütçeniz için en uygun hediyeyi seçebilirsiniz.

Sizin için önerdiğimiz hediyeler arasından tarih öğretmenine hediye seçebilirsiniz. Eminiz bu hediyeleri çok beğeneceklerdir.

Keyifli Bir Mola Hediye Kutusu

Muhiku’nun Keyifli Bir Mola Hediye Kutusu  beş farklı ürün çeşidi ve hediye notundan oluşuyor. Nitelikli Arabica kahve çekirdeklerinden elde edile yöresel kahve çeşidi okuma saatlerinde daha iyi konsantre olmalarına yardımcı olacak.

İran’ın hibiskus çayı ve İngiltere’nin Lady Grey çayı ise yorucu bir rutinin ardından dinlenme saatlerinde onlara eşlik edecekler. Bu lezzetli ve egzotik aromalar bugüne kadar tattıkları en lezzetli çay çeşitleri arasında olacaklar diyebiliriz.

Çay süzgeci ise diledikleri yerde ve zamanda çay kolaylıkla çay demlemelerini sağlayacak. Hediye notunuzdaa tarihe atıfta bulunmayı da unutmayın!

Good Vibes Only Hediye Kutusu

good-vibes-only-hediye-kutusu

Tarih seven birine hediye edebileceğiniz ikinci bir hediye ise Good Vides Only Hediye Kutusu. Hediye kutusunun içinde yer alan kupa onların okuma saatlerine eşlik ederken defter ve kalem de not almalarına yardımcı olacak.

Yasemin kokulu aromatik mum zihnen ve bedenen rahatlamalarına yardımcı olacak. Paşabahçe kolonya her yerde onlara eşlik edecek. Godiva sütlü çikolata ise çay ve kahve keyiflerine lezzet katacak.

Gördüğünüz gibi tek bir hediye kutusu ile hem onların hayatına hem de ilgi alanlarına dokunabilirsiniz.

Kitap

Tarih seven birine hediye edilebilecek en özel hediyelerden birinin kitap olduğunu söylemiştik. Bizim size tavsiyemiz sevdiği bir tarihçinin eserinden yana seçim yapmanız. Bir de bu eseri imzalatırsanız onun için çok daha özel olacaktır.

Ayrıca uzun zamandır okumak istediği ama bir türlü erişemediği bir kaynağı onun için araştırabilirsiniz. Eğer bulursanız bu eserin bir nüshasını onun için çıkarmaya çalışın deriz. Eminiz ki daha yanınızdan ayrılmadan bu belgenin sayfaları arasında kaybolacaktır.

Kupa

pantone-bayrak-kirmizisi-kupa

Bir fincan çay ya da kahve olmadan kitap okuyabilene ya da bir şeyler seyredebilene aşk olsun! Dolayısıyla kupa her zaman hediyelikler arasında en favori ürünlerden biri olmuştur.

Tarih seven birine hediye edebileceğiniz kupa ile onların okuma saatlerine keyif ve şıklık katabilirisiniz. Muhiku’da sevdiklerinizin hoşuna gidebilecek pek çok kupa çeşidi bulunuyor.

Özel baskılı kupalar içinden onların zevkine en uygun olanı seçebilirsiniz. Türk bayrağı pantone red kupa ise bizim tarihçiler için favorimiz.

Defter

Tarih seven birine hediye edebileceğiniz diğer bir hediye de defter. Muhiku’nun farklı tasarımlara sahip defter çeşitleri arasından sevdiklerinizin zevkine en çok hitap eden defteri seçebilirsiniz. Eminiz ki onlara armağan ettiğiniz defteri her yerde yanlarında taşıyacak.

Son olarak hediyeleşmenin tarihi yazımızdan da ilham alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir