Sevgiliye Alınabilecek Çiçekler ve Özellikleri Nelerdir?

Sevdiğimiz insanlara en özel, en anlamlı hediyeleri seçip mutluluklarını görmek isteriz. En geleneksel ve tabii ki akla ilk gelen seçeneklerden biri ise çiçektir. Peki, sevgiliye alınabilecek çiçekler nelerdir ve sevgiliye çiçek alırken nelere dikkat edilmeli?

İşte içeriğimizde bu iki soruya yanıt vereceğiz. Böylece Sevgililer Günü, yıl dönümü ve doğum günü gibi yılın en özel zamanlarında sevgilinize armağan edeceğiniz çiçekler konusunda size fikir vermeye çalışacağız. O zaman vakit kaybetmeden başlayalım! Siz değerli okurlarımıza keyifli okumalar dileriz.

Özel günlerde çiçek tercihi bizi en çok zorlayan konu oluyor. 14 Şubat Sevgililer Gününde alınabilecek çiçek çeşitleri, yıl dönümü çiçekleri derken hepimizin dört gözle beklediği bu özel ve anlamlı günler ne yazık ki hediye arayışı sebebiyle bizi strese sokabiliyor. 

? Çiçek alıp almama konusunda tam karar veremediniz mi? Öyleyse farklı hediye çeşitlerini keşfedebilirsiniz. Muhiku’nun sevgiliye hediye seçenekleri sayesinde uzun ömürlü bir armağan edebilirsiniz. Sıra dışı ve yenilikçi alternatifler için Muhiku’nun sevgiliye hediye sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlk önce sevgiliye hediye edilecek çiçek nasıl olmalı sorusuna değineceğiz. Daha sonra sevgiliye alınacak çiçek modelleriyle içeriğimizi sonlandıracağız. O halde ilk başlığımızla başlayalım.

Sevgiliye Verilecek Çiçek Nasıl Olmalı?

kuru-cicek-buketleri

Doğum günü hediyesi, yıl dönümü hediyesi ya da Sevgililer Günü hediyesi çiçek olsun istiyorsunuz ama ne alacağınıza karar veremiyor musunuz? Bu başlık altında sevgiliye alınacak çiçek çeşitleri hakkında birkaç küçük ipucu vereceğiz. Böylece özel günlerde sevgiliye hediye çiçek yollarken zorlanmayacaksınız.

Öncelikle sevgiliye alınacak en güzel çiçek, onun sevdiği çiçeklerle hazırlanan bir aranjmandır. Güzel kokulu rengarenk çiçeklerle hazırlanan aranjmanlar içinden sevgilinizin sevdiği çiçeklerin bir arada bulunduğu bir buketi seçebilirsiniz.

Sevgiliye alınacak çiçek çeşitleri içinde akıllara gelen ilk seçenek buketler. Ancak taze çiçek buketleri dışında da sevgiliye verebileceğiniz pek çok çiçek çeşidi var. Örneğin, sevgilinize; saksı çiçeğiyle, dekoratif çiçekle ya da kuru çiçek aranjmanlarıyla da romantik bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Çiçek yalnızca kadınları mutlu edecek bir hediye çeşidi mi? Tabii ki hayır. Erkeklere de özel günlerde çiçek armağan edebilirsiniz. Erkeğe alınabilecek çiçek türü kişiden kişiye farklılık gösterse de genel itibariyle çiçeksiz yeşil bitkiler tercih edilebilir. Erkeğe alınabilecek çiçekler; sukulent, saksı çiçekleri, bonsai ve pachira gibi odun gövdeli bitkiler olabilir.

? Muhiku, sevgiliye verilecek çeşitleri içinde farklı türlere yer veriyor. Farklı çiçek türleriyle hazırlanan buketler, kuru çiçek aranjmanları, şık dekoratif çiçekleri ve saksı çiçeği çeşitleriyle sürprizlerinize renk katıyor. Sevgiliye hediye edilebilecek çiçek çeşitleri için Muhiku’yu ziyaret edebilirsiniz.

Sevgiliye Alınabilecek Çiçekler

cicek-buketi-sukulent-arajnmani-kibrit-mum

Bilim adamları dünya üzerinde 400.000’e yakın bitki türü saptamışken kolay bir şekilde seçim yapmamız elbette ki zor olacak. Bu yazıda bulacağınız güzel ipuçları sayesinde gerek sevgililer günü gerekse diğer özel günlerde çiçek tercihi eskisi kadar zor olmayacak. Biz insanlar çok duygusal canlılar olduğumuz için hayatımızda her şeyin anlamı olsun isteriz.

Hal böyle olunca sevdiğimiz kişiye alacağımız çiçeğin de anlam taşımasını, duygularımıza tercüman olmasını isteriz. Her çiçeğin farklı özellikleri vardır tıpkı insanlar gibi. Böylece çiçeklerin o güzel anlamlarını sevginizle harmanlayıp Sevgililer Günü buketi oluşturabilirsiniz.

❤️ Sevgililer Günü’nde sevgilinize sıra dışı bir hediye vermek istiyorsanız hediye kutularına da bakabilirsiniz. Sevgililer Günü’ne özel tasarlanan hediyeler içinden sevgiliniz için en romantik ve en kullanışlı hediyeyi seçebilirsiniz. Konsept hediyeleri incelemek ve sevgilinize alışılmışın dışında bir 14 Şubat sürprizi hazırlamak için Sevgililer Günü hediyeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gül

Gül çiçeğinin kökeni Doğu Asya’dır. Gülün dünya üzerindeki varlığı yapılan fosil araştırmalarına göre 35 milyon yıla dayanıyor. olup çiçekler insanlar için 5000 yılı aşkın süredir önemli bir yere sahiptir.

Gül; güzelliği, canlı renkleri, kokusu ve beslenmedeki yeri ile yüzyıllar boyunca efsanelere konu olmuştur. Fenikeliler, Romalılar ve Yunanlar gül bahçelerini buğday tarlaları kadar önemli görmüşlerdir. Diğer taraftan hediyeleşme kültüründe de önemli bir yer edinmiştir.

Sevgiliye Gül Almak

Özel günlerde sevdiklerimize gül hediye etmek aklımıza gelen ilk tercih oluyor. Kırmızı gibi gelenekselleşen gül dışında sarı, turuncu ve pembe renkli güllerle hazırlanan buketler de oldukça popüler.

? Dolayısıyla sıra dışı olmak ve sevgilinize alışılmışın dışında bir sürpriz hazırlamak için turuncu, sarı ve pembe gibi farklı renkteki güllerle hazırlanan buketlerden faydalanabilirsiniz. Muhiku’nun şık gül buketleri le sevgilinize romantik bir Sevgililer Günü, yıl dönümü ya da doğum günü sürprizi hazırlayabilirsiniz.

Turuncu gül, gizli aşkın ve özlemin sembolüdür. Aynı zamanda renginin yarattığı etkiden dolayı ilişkinize de heyecan katacaktır. Dolayısıyla özel günlerde turuncu gül ile hazırlanan buketlere öncelik tanıyabilirsiniz.

Genellikle insanlar sarı gülün olumsuz bir mesaj verdiği düşünüyorlar. Ancak derin bir anlama sahip. Esasında sarı gül bir insanı ne kadar önemsediğinizi hissettirebileceğiniz en güzel çiçeklerden biri.

Pembe gül ise mutluluğu ve teşekkürü simgeler. Bu renkteki güllerle hazırlanan buket ile sevgilinize onunla ne kadar mutlu olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Ayrıca hayatınızda olduğu için ona teşekkür edebilirsiniz.

Kırmızı gül en fazla tercih edilen gül çeşididir.  Özel günlerin her biri için kırmızı güllerin göz alıcı güzelliğini tercih edebiliriz. Aşkı, kutlamayı, saygıyı ve tutkuyu temsil etmesi sevgililer gününde en çok aranılan çiçek olmasını sağlıyor.

Beyaz gül ise kırmızı gülden sonra en çok tercih edilen gül çeşididir. Beyaz gül duru güzelliği saflığı, masumiyeti, samimiyeti ve sırdaşlığı temsil ediyor. Dolayısıyla sevgiliye verebileceğiniz en güzel çiçekler arasında.

Bordo gül, kırmızı gül ile olan benzerliğinden çokça karıştırılsa da bordo gül sonsuz aşkı simgeler. Sevgilinize olan aşkınızın ebediyen süreceğini kelimeler yerine bordo güllerle söyleyebilirsiniz.

Mor gül, sevgilinizin ne kadar değerli ve önemli olduğunu simgeleyecektir. Ayrıca mor renk tarihte hep saltanat ve gücü simgelemiştir. Mor renk aynı zamanda duygusallığın ve romantizmin rengi olarak bilinir.

Orkide

orkide-nasil-cicek-actirilir-ve-nasil-cogaltilir

Orkidenin yeryüzünde bilinen 25.000 türü ve 10.000’e yakın melez türü bilinmekte olup orkide familyası bitki türlerinin %10’unu oluşturmaktadır. Orkidenin tarihi çok eskilere MS.206 yılına dayanıyor. Çin’de hüküm süren Han Hanedanlığına ait edebi metinlerde sıkça adı geçen orkide çiçeği, kusursuz güzelliği ile saraylarda yetiştirilen bir çiçek olarak anlatılıyor.

Sevgiliye Orkide Almak

Muhteşem görüntüsü ve güzel kokusu ile herkesi büyüleyen orkide tropikal bir bitki olsa da sıcak hava şartlarında olduğu kadar soğuk hava şartlarında da yetiştirilebilen bir bitkidir. Yapılan araştırmalara göre orkide dünyada en çok sevilen çiçek olarak birinci; en çok tercih edilen çiçeklerden ikincisidir.

Uzun yıllar bakılabilen bitki olarak bilinmekle birlikte orkideler her yıl düzenli olarak çiçek açmaktadır. Orkide bakımı doğru yapılırsa eğer dayanıklı, uyumlu yapısı ve göz alıcı güzelliği ile sevgiliye alınabilecek çiçekler arasındadır.

Beyaz orkide, sevgiliye alınabilecek çiçekler arasında en çok tercih edilen türdür. Ayrıca bakımı iyi yapılırsa çiçekleri de uzun ömürlü olurlar. Beyaz orkide zarafeti ve masumiyeti temsil ettiği için sevgiliye alınabilecek çiçeklerin başında gelmektedir.

Mavi orkide özle bir boya çektirme işlemi sonrasında mavi renge büründüğü için nadiren bulunan bir orkide çeşididir. Mavi orkidenin nadir bulunması ve dayanıklılığının yanı sıra aşkların en büyüğü anlamını taşımaktadır.

Sevgililer Günü çiçeklerinin en özeli olan bu çiçek sadece bir kez mavi renkli çiçeklere sahip olabildiği için sevgilinize olan hislerinizle birlikte yaşadığınız zamanın kıymetini de belirten bir çiçektir.

Mor orkide de nadir bulunan orkide çeşitlerindendir. Mor orkide asaleti simgeliyor. Dolayısıyla sevgiliye alınabilecek çiçeklerin en kıymetlileri arasındadır.

Muhiku’nun farklı renklerdeki orkideleriyle sevgilinize çok özel bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Canlılığını her zaman koruyacak olan orkide ile ona ölümsüz bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Daha birçok çeşidi ve rengi olan orkidenin anlamı ve duruşu gelecekte de en sevilen ve tercih edilen çiçek çeşitlerinde yerini alacağını gösteriyor.

Papatya

okaliptus-beyaz-kasımpatı-buket

Papatyadaki sarı beyaz renklerin ahengini ve mütevazi güzelliğini sevmeyen yoktur herhalde. Papatya da gül gibi güzellik, sağlık, gıda vb. kullanım alanları ile hayatımızda önemli bir yer kaplamaktadır. Papatyanın sade güzelliğine bakmak bile bizde dinginlik hissi uyandırırken papatya çayının sakinleştirici etkisi ise yadsınamaz bir özelliktir.

Sevgililer Gününde Papatya Almak

Baharın habercisi papatya sevgiliye verebileceğiniz en özel çiçeklerden biri. Papatya saf sevgiyi, temiz kalbi ve samimiyeti simgeler. Bu sebeple Sevgililer Gününde tercih edilebilecek en samimi çiçek bizce papatya olabilir.

Muhiku, birbirinden şık papatya buketleriyle sevgilinize şık ve en anlamlı bir sürpriz hazırlamanıza yardımcı oluyor. Her biri özenle hazırlanan papatya aranjmanları en özel anlarınıza eşlik edecekler.

Gerbera Çiçeği

Gerbera çiçeğinin bilinen 30 çeşidi bulunmaktadır. Papatya familyasının en gösterişli çiçeklerindendir. Kökeni Güney Afrika’dır. 

Sevgiliye Gerbera Çiçeği Almak

Gerbera ihtişamlı görüntüsü ve güzel renkleri ile aranjmanların ve buketlerin vazgeçilmezidir. Güzelliğinin yanı sıra uzun ömürlü olması da çokça tercih edilmesini sağlamaktadır.

Beyaz gerbera çiçeği saflığı ve masumiyeti simgelerken; sarı gerbera çiçeği en yoğun duygu anlamını taşır. Fuşya gerbera çiçeği ise asalet anlamına gelir.

Sevgilinize sıra dışı bir buket armağan etmek istiyorsanız Muhiku’nun gerbera çiçeğiyle hazırlanan buketlerine bakabilirsiniz. Her biri özenle hazırlanan ve canlı renkleriyle dikkat çeken gerbera buketleri sevgilinize yılın hangi mevsiminde olursanız olun mis gibi bir sürpriz hazırlamanıza yardımcı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir