in , ,

Sevgililer Günü Ne Zaman?

sevgililer-gunu-ne-zaman

Her yıl şubat ayının yaklaşmasıyla en romantik günlerden birini karşılıyoruz. Bu da haliyle ‘Sevgililer Günü ne zaman 2023’ sorusunu akıllara getiriyor. Takvimler açılıyor, plan programlar yapılmak üzere sevgililer günü hazırlıkları başlıyor. Dolayısıyla bu denli özel bir günü sevgililer asla kaçırmak istemezler.

Her yıl şubat ayının 14. günü Sevgililer Günü olarak kutlanmaktadır. 2023 senesinin 14 Şubat’ı ise Salı gününe denk gelmektedir. 14 Şubat için düşündüğünüz, yapmak istediğiniz özel bir kutlama varsa bu sene daha küçük tutmanızı tavsiye ederiz.

Evde, hava durumuna göre balkonda ya da bahçenizde yemekler pişirerek ya da favori restoranınızdan sipariş vererek, en romantik Sevgililer Günü hediyeleri arasından seçim yapıp sevgilinize armağan ederek romantik bir gün geçirebilirsiniz.

Sevgililer Günü veya 14 Şubat olarak hafızalarımıza yer edinen özel bir gün. Günler öncesinden başlayan heyecanlı hazırlıklar hemen hemen herkesin hayatında artık. Sevgililer Günü, çiftler için normal bir günden uzaklaşarak daha romantik şekilde geçirmek istedikleri bir gün haline geldi. Bu günde, herkes sevgilisini bir şekilde mutlu etmeyi amaçlıyor.

Tabii bir tarafta da Sevgililer Günü kutlamayan erkekler var. Eğer siz 14 Şubat’a değer veriyor ve bu özel günün kutlanması gerektiğini düşünüyorsanız sevgilinizle bu durumu açıkça konuşabilirsiniz.

Bu tarz günler bazılarına antipatik gelse de önemli olan çift olarak ortak noktayı bulabilmeniz. Senenin bir gününde sevginizi daha yoğun şekilde ifade etmek ve hediyeleşmek istemenizin kimseye zararı olmaz.

Sevgililer Günü fikrine sıcak bakanlara gelirsek maddi olarak değeri yüksek hediye alan da varken bir gül ile kutlayan da var. Sevgilisine özel şarkı besteleyen de var bir mesajla sevgilisinin gönlünü alan da…

Yani her ne olursa olsun Sevgililer Günü’ne sıcak bakanların ortak amacı sevgilisini mutlu etmek. Bu özel günde sevgilisini yalnız bırakmayıp birlikte o günü geçirmeye çalışmak.

Sevgililer Günü Hediyeniz Muhiku’da!

sevgini-paylas-hediye-kutusu-melodi
Sevgini Paylaş Hediye Kutusu

Unutmamanız gerekir ki Sevgililer Günü’nde özel bir şey yapmak, özel bir hediye düşünmek mecburmuş gibi davranıp sıradanlaştırarak her sene aynı klişeleri yapmaktan kaçının. Bu durum bir süre sonra karşı tarafı hoşnut etmez.

Zaten ilişkinizde taraflar olarak birbirinizi tanıyor ve ne istediğinizi, nelerden hoşlandığınızı veya sevmediğiniz durumları biliyor olmanız gerekir. Böylece Sevgililer Günü kutlaması da mecburiyetlerden çıkıp daha doğal hale gelir.

Aslında bu hayatta en büyük zenginlik etrafınızda sizi seven insanların olması değil midir? İşte böyle özel bir günde yalnız değilseniz; sevgiliniz yanında ise Sevgililer Günü sizin için anlamını bulmuş demektir. Hayatınızda sevdiğinizin varlığıyla ve farkında olduklarınızla gerçek mutluluğa sahip olursunuz.

Sevgini Paylaş Hediye Kutusu

Sevgililer Günü’nde sevgilinize hem romantik, hem kullanışlı, hem de farklı bir hediye vermek isterseniz Sevgini Paylaş Hediye Kutusu tam sizlik. İçindeki lezzetli, keyfili ve romantik hediyeliklerle günün anlamını pekiştirecek Sevgini Paylaş Hediye Kutusu, 14 Şubat akşamına anlam katacak.

14 Şubat Salı gününe denk geldiği için özel bir plan yapamasanız dahi bu kutu hayat kurtaracak. Birlikte bir fincan kahve eşliğinde keyifle sohbet edebilecek ve bu romantik günün tadını çıkarabileceksiniz.

Sevgini Paylaş Hediye Kutusu içerisinde;

 • Kolombiya Huila kahvesi,
 • Brezilya Bella Giana kahvesi,
 • İki adet siyah seramik kupa,
 • İki adet Cos Chocolate kalpli sütlü fıstıklı çikolata,
 • Kırmızı kalpli mum,
 • Hediye notunuz yer alıyor.

Sevgililer Günü’nde sevgilinize hediye almayı düşünüyor ama ne alacağınıza karar veremediyseniz Muhiku‘nun sizin için doğru diğer hediye alternatiflerine de göz atabilirsiniz. Muhiku’da birbirinden farklı ve çok sayıda, deneyimleyenlerin beğenisini kazanmış hediye kutuları yer almakta.

Siz de bu Sevgililer Günü’nde sevgiliniz için Muhiku’nun özenle hazırlanan Sevgililer Günü hediye kutularına bakabilirsiniz. Geleneksel hediyelerden sıyrılarak farklı bir hediye almanın tam zamanı! Bu yıl 14 Şubat’ta sevgilinizi Muhiku kutuları ile şaşırtın.

Sevgililer Günü’nün en önemli ayrıntısı olan hediyeye değindik. O halde bu özel günde ne gibi planlar yapabileceğinize geçebiliriz. 14 Şubat Sevgililer Günü dolu dolu geçsin istiyorsanız aşağıdaki fikirlerden ilham alabilirsiniz.

Bu Sevgililer Günü’nde Neler Yapabilirsiniz?

netflix-film

2023 Sevgililer Günü ne zaman kaç gün kaldı sorusu daha çok planlanacak aktiviteler için sorulur. Hayatımızın yeni düzeninde sizi zorlamayacak etkinlikler yapabilirsiniz. Sevgiliye hediye seçenekleri arasından kız arkadaşınıza ya da erkek arkadaşınıza en çok hitap eden seti armağan ederek yüzüne harika bir gülücük kondurabilirsiniz!

Herkes kendi hayatında imkanları ölçüsünde bu özel günü kutlamaya özen gösteriyor. Uzak yakın demeden sevgililer birbirleri için bu özel günde özenerek bir şeyler yapmaya çalışıyor. Sevgililer Günü’nde sevgilisini mutlu etmeye çalışanlar içinde özel kutlamalar yapanlar olduğu gibi daha küçük çaplı kutlamalar yapan da var.

Sevgililer Günü’nde sevgiliniz için özel olarak bir şey yapmayı hedefleyen ama ne yapacağınıza da karar veremeyenlerden misiniz? 2023 yılının Sevgililer Günü’nü ne yazık ki Salı gününe denk geliyor. Ancak bu 14 Şubat’ı plansız geçireceğiniz anlamına gelmiyor.

Romantik Bir Filme Ne Dersiniz?

14 Şubat Salı gününe denk geldiğini biliyoruz. Özellikle haftanın ilk günü olduğunu düşünürsek biraz yorucu geçebilir.

Bu sebeple bu özel günün akşamında birlikte romantik bir film izleyebilirsiniz. Hem birada olmak hem de sizi yormayacak bu aktivite sayesinde ana ölümsüz bir anı bırakabilirsiniz.

Sevgililer Günü film önerileri yazımıza giderek akşam battaniyenin altında, elinizde patlamış mısırla izleyebileceğiniz romantik filmleri şimdiden seçebilirsiniz.

Mum Işığında Bir Yemek

romantik-sevgililer-gunu-yemegi

14 Şubat her ne kadar yoğun ve yorucu geçse de akşam mum ışığında yenilen romantik bir yemek; hem kalbinizi, hem ruhunuzu, hem de bedeninizi doyuracak. Sevgilinizin gözlerinine bakarken kurduğunuz hayallerden bahsedebilirsiniz. Ayrıca dünya üzerinde milyonlarca insan içinde birbirinizi bulduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu bir kez daha fark edebilirsiniz.

Yemek yerken Sevgililer Günü hediyesi ne zaman verilir diye düşünebilirsiniz. Bizce tatlı aşamasına geçtiğiniz zaman masanın köşesine ya da altına gizlediğiniz o romantik ve anlamlı Sevgililer Günü hediyesini çıkarmanın tam vakti.

Şahane Bir Konser

14 Şubat için henüz bir plan seçemediniz mi? O halde 14 Şubat Salı akşamı şehrinizde gerçekleşecek konserlere bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Sevgilinizle hayranı olduğunuz bir sanatçının konserine gidebilirsiniz.

Birlikte keyifle vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca birbirinizin gözlerine bakarak en sevdiğiniz şarkılara bağıra bağıra eşlik edebilirsiniz.

14 Şubat planınız her ne olursa olsun. Önemli olan bu özel günü birlikte geçirmeniz ve kutlamanız. Geceye yalnızca bir fincan kahve de eşlik etse, birlikte olduğunuz sürece her şey çok daha anlamlı ve özel olacak. Dolayısıyla nasıl olsa Salı diye hiç geçiştirmeyin. Küçük de olsa bu özel güne romantik bir anı bırakın deriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

  14-subat-neden-sevgililer-gunu-oldu

  14 Şubat Neden Sevgililer Günü Oldu?

  14 Şubat Hediyeleri

  Erkeğe Sevgililer Günü Hediyesi Fikirleri