in ,

Sevgililer Günü Film Önerileri

sevgililer-gunu-film-onerileri-muhiku-blog

Sevgililer Günü yılın en romantik zamanıdır desek abartmış olmayız. Sevgililerin geçmiş senelerde bu özel gününde birçok farklı planı, hediyeleşme seremonileri olsa da bu yıl yaşadığımız kısıtlamalardan dolayı birlikte izlenen romantik bir filmin yeri çok başka olacak. Bu yazımızla size sevgilinizle birlikte 14 Şubat’ta keyifle izleyeceğiniz Sevgililer Günü film önerileri sunacağız.

hediyelere-goz-at

Sevgilinizle birlikte battaniyenin altına girip koca bir kase dolusu patlamış mısır ve meşrubat eşliğinde romantik bir film izleme fikri çok güzel. Sevgililer Günü başlı başına romantizm doluyken bir de bunu duygu dolu bir aşk filmiyle taçlandırmak 14 Şubat’ı dolu dolu geçirmenizi sağlayacaktır.

? Sevgililer Günü hediyeniz henüz hazır değil mi? Muhiku’nın romantik, göz alıcı ve kullanışlı hediyelerle hazırladığı Sevgililer Günü hediyeleri koleksiyonunu inceleyebilirsiniz. Böylece romantik dakikalarınıza anlamlı ve unutulmaz bir dokunuş yapabilirsiniz.

Dilerseniz lafı çok uzatmadan 14 Şubat 2022 Sevgililer Günü film önerileri listemizi incelemeye başlayalım. Size söz veriyorum üzücü sonu olan bir film tavsiye etmeyeceğim. Önereceğim tüm filmlerin sonu mutlu bitecek. Gerçek hayatta birçok üzücü şeyle karşı karşıya kalıyoruz bari filmler mutlu bitsin değil mi?

Sevgililer Gününde İzlenebilecek Filmler

netflix-film

14 Şubat Sevgililer Günü’nde dönem filmleri ile keyifle vakit geçirebilirsiniz. Dönem filmleri çok seviliyorlar. Çünkü her şey daha saf ve zarif yansıtılıyor. Zamanımızdan farklı olması da ilgimizi ayrıca çekiyor tabii. Eğer siz de dönem filmi seviyorsanız ya da en azından bir şans vermek isterseniz burada birkaç güzel tavsiye paylaşmak isterim.

? Eğer sevgilinizle sinemaya gitmek gibi bir düşünceniz varsa 14 Şubat’ta vizyona girecek filmler yazımıza da bakabilirsiniz.

Far from the Madding Crowd / Çılgın Kalabalıktan Uzak

Filmimiz 19. yüzyılda geçiyor. E tabii bu dönemde kadınların davranışlarını sınırlandıran birçok kural var. Başrolümüz ise bu kuralları hiçe sayıyor ve istediği özgür hayatı yaşamaya başlıyor. Bu sırada hislerini ve karşı koyamadığı aşkı bulması da kaçınılmaz oluyor.

Belle

Gerçek bir yaşamdan esinlenilen Belle, köleliğin kaldırılmadığı döneme ait bir film. İngiltere yüce mahkemesi başkanının oğlu bir gün siyahi bir kadından doğma kızı ile çıkagelir. Küçük kızı kendi sınıflarına uygun yetiştirseler de teninin rengi Belle’in özgürlüğünü kısıtlamakta, insanların ona tarafsız yaklaşmasını önlemektedir. Evlilik çağı gelen Belle tüm kalıpları, alışılagelmiş formaliteleri aşarak hayatının aşkını bulur.

Pride & Prejudice / Aşk ve Gurur

Eğer klasiklere ilginiz varsa Aşk ve Gurur’u okumadıysanız dahi ismini mutlaka duymuşsunuzdur. Filmimiz Jane Austen kitabının uyarlamasıdır. Anneleri 5 kız kardeşi varlıklı kısmetlerle evlendirmek için çabalamaktadır. Başrolümüz ise evlenememek için elinden geleni yapmaya hazırdır; o hazır olsa da aşk isteğe bağlı gelişmiyor. Kalbiniz bir kere hızla çarpmaya başladıysa tutabilene aşk olsun!

Sevgililer Gününde İzlenebilecek Romantik Filmler

sevgili-ile-film-izleme

Dönem filmi ağır ilerliyor biz daha güncel bir şeyler izlemek isteriz diyorsanız hiçbir yere ayrılmayın. Sizler için duygu yüklü ama içinizi de baymayacak birbirinden güzel filmler listeledik.

The Note Book / Not Defteri

Henüz izlemediyseniz Not Defteri Sevgililer Gününe en çok yakışacak filmlerden birisidir. İzlediyseniz de bu özel gün için tekrar izlemenizi tavsiye ederiz. Filmimizde başrolümüz tatil için ailesiyle bir sahil kasabasına gelip hayatının aşkını bulur. Maddi durumları arasındaki büyük fark ise kızımızın annesinin bu ilişkiyi onaylamaması ve ayrılmaları ile devam eder.

Sakın korkmayın. Tüm filmlerimiz mutlu son ile bitecek diye söz vermiştim, esas kız ve oğlanın bu büyüleyici hikayesini izlerken göz yaşlarınızı tutamayabilirsiniz.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind / Sil Baştan

Alışılagelmişin dışında bir kadın ile gayet normal olarak tasvir edebileceğimiz bir adamın engel tanımayan aşkına tanıklık edeceğiz. Bir şekilde yolları kesişen aşıklarımız kötü bir ayrılık yaşıyor. Daha sonra hatıralarını sildirmeye varan bir serüven başlamış oluyor.

Anıları silinse bile birbirlerine hissettikleri duyguları engelleyemeyen aşıkları izlerken hem eğlenecek hem duygulanacaksınız.

Khoobsurat

Disney ve Bollywood ortak yapımı olan bu filmin sizi çok eğlendireceğine emininiz. Klasik Hint filmleri gibi uzun değil. Yaklaşık 2 saat süren bu film sizi rengarenk bir aşk cümbüşüne götürüyor. Gerçek anlamda bir prense aşık olan fizyoterapistin hareketli dünyasını, hastasını iyileştirmek için nasıl bir özveri sergilediğini göreceğiz.

Renkli ve neşeli kişiliğiyle herkesi kendine hayran bırakan doktor kısa sürede bizim de kalbimizde yer kazanıyor doğrusu. Bu masalsı aşk tabii ki Hindistan’a özgü dans ve müziklerle birleşip muazzam bir yapıt ortaya koyuyor.

Khoobsurat, 14 Şubat’ı yalnız geçirecekler için de oldukça eğlenceli bir film alternatifi.

Love Me If You Dare / Cesaretin Var Mı Aşka?

Birbirlerinin hem çocukluk aşkı hem de en yakın arkadaşı olan iki genci izleyeceğiz. Duygularını asla dile getirmeyen bu iki gencin büyümelerine, birbirlerinden bağımsız hayatlarına, tekrar tekrar bir araya gelmelerine ve her zaman sadık kaldıkları korkusuzluk oyunu bizi yer yer kızdırsa da sonunu merak etmeden duramayacaksınız.

Yazımızın sonuna geldik. Umarız 14 Şubat’ta izleyeceğiniz filme karar vermenize yardımcı olabilmişizdir. Sevgilinizle birlikte romantik ve keyifli bir 14 Şubat geçirmeniz dileğiyle.

Ne Düşünüyorsun?

Yazar aureme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    sevgililer-gununde-gidilecek-yerler

    Sevgililer Gününde Gidilecek Yerler

    Sevgililer Günü Hediyeleri