Connect with us

Çiçek

Orkide Fiyatları Nedir? Orkide Çiçeğinin 2019 Güncel Fiyatları

Orkide çiçeği en sevdiğimiz çiçek olmasıyla birlikte güzelliğine paha biçilemese de 2019’da orkide çiçeği fiyatlarını sizler için araştırmak istedik. Bu fiyatları araştırırken göz önünde bulundurulması gereken bir kaç unsur olduğunu fark ettik hazırsanız başlayalım.

Orkide Nereden Alınmalı?

Orkide çiçeğini çok beğenmemizden kaynaklı mı bilmiyoruz fakat o kadar farklı yerlerde karşımıza çıkıyor ki şaşırıyoruz. Orkide fiyatları tabii ki alındığı yere göre fark ediyor, peki orkideyi nereden almalıyız?
Bir çoğunuz tabii ki çiçekçi diyorsunuzdur, aslında haklısınız da sonuç olarak meyveyi manavdan, eti kasaptan almak lazım. Günümüzde çiçekçilerin yanı sıra marketlerde, seyyar tezgahlarda, pazarlarda, yapı malzemeleri marketleri gibi çok çeşitli yerlerde orkide bulabilirsiniz ve hepsinde de farklı fiyatlar göreceksinizdir. Tabii ki kesin bir yargı ile buradaki güzeldir buradaki kötüdür diyemeyiz fakat sizinle birlikte değerlendirelim isteriz.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; Pahalı olan her zaman kaliteli olan değildir.

Çiçekçiler

Çiçekçi, Florist

Çiçekçiler orkide çiçeği fiyatlarının en yüksek olduğu yerler desek yalan olmaz, orkide bakımını bilen insanlar tarafından bakılan orkide alacağınız için sağlıklı orkideler bulunması yüksek ihtimaldir. Orkideniz ile ilgili bakım ipuçları da alabileceğiniz güzel bir alışveriş olabilir, tabii çiçekçilerin “ürünleri” alınana kadar çiçeklere türlü canlandırıcı ve dondurucu spreyler sıktıklarını biliyoruz bu sebeple orkide almadan önce orkide seçimi ve alım esnasında dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili ipuçları verdiğimiz Orkide Bakımı Nasıl Yapılır? yazımızı okumanızı ayrıca tavsiye ederiz. Sonuç olarak orkide çiçeği fiyatı biraz yüksek olacaktır fakat eğer size güven veren bir çiçekçi ise en azından güzel bakılmış sağlıklı bir orkideye sahip olacaksınızdır.

Marketler

Artık marketlerde ne arasak buluyoruz, peki bulduğumuz bu ürünler aradığımız kalitede mi oluyor? Orkideyi ele alalım, orkide hava almak ister, ışığı sever sulamasına çok dikkat edilmelidir markette bu ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanacağını açıkçası çok da düşünmüyoruz. Marketlerin havalandırması orkide için yeterli olmayacak ve bir güre çiçek açmış orkide orada yaşamını sürdürebilse de sonrasında orkidenin gelişimi kötü devam edecektir. Keza ışık bir diğer etmen,  Orkide Nasıl Çiçek Açtırılır? yazımızı okudu iseniz bilirsiniz ki orkide sağlığı ve çiçekleri için gün ışığı olmazsa olmazdır, marketlerdeki yapay ışıklandırma ise orkide için yeterli olmayacaktır. Açıkçası marketlerde orkide fiyatları çiçekçilere nazaran daha uygun olsa da ne kadar sağlıklı bir tercih olacaktır pek emin değiliz.

Seyyar Tezgahlar

Orkide Fiyatları, orchid prices

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Seyyar çiçekçi tezgahlarını hepimiz caddelerde görmüşüzdür ve son dakika alınması gereken çiçeklerde oldukça hayat kurtarıcıdırlar da. Söylemeden geçemeyeceğiz bu tezgahlarda bulunan çiçekler genel olarak tazedir.  Seyyar çiçek tezgahlarında orkide çiçeği fiyatları market ve çiçekçilere nazaran daha uygundur. Bu tezgah işletmecileri işleri tamamen çiçek bakımı ve ticareti olduğu için konuya hakim ve duyarlı olurlar. Çiçekleri her zaman canlı ve hoş kokar, yine de aklımıza takılan bir konu var ki o da çiçeklerin tezgaha yerleştirilip toparlanırken zarar görüp görmedikleri. Tabii açık havada bulundukları için çiçeklerin direkt olarak hava akımına uğradıklarını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Yapı Marketleri

Yapı marketlerinde de çiçekler marketlerle aynı şartlara maruz kalmaktadır. Aynı yapay ışıklar ve havasız ortam, gel gelelim bu yapı marketlerde bahçe gereçleri ve başka bitki türleri bulunduğu için diğer marketlerden bir miktar daha kabul edilebilir durumda olduklarını inkar edemeyiz. En azından orkidenizin ihtiyacı olan diğer materyalleri (örneğin vitamin) orkidenizi alırken temin edebilirsiniz.  Orkide fiyatları bu yapı marketlerde çiçekçilerden daha uygun fiyatlıdır. Orkidenizin durumunu değerlendirip  sağlıklı ve yetiştirilebilir olduğuna karar verdiğiniz zaman bu yapı marketlerden ihtiyacınız olan tüm gereçleri temin edebilirsiniz.

Pazarlar

Hepimiz küçüklüğümüzde annemizle pazara gitmişizdir, pazarlarda diğer her yere nazaran fiyatların daha uygun olduğunu görmüşsünüzdür. Orkide fiyatları da diğer her şey gibi belki de en uygun pazarlarda satılmaktadır. Maalesef pazar şartları orkideyi zorluyor ve o hengamede zarar görmemesi mucize oluyor. Orkidenin dalları kırıldığı zaman üzgünüz ki kırılan dal için yapılacak bir şey yoktur, üzerindeki çiçekler dökülünce ömrü tükenmiş olur. Pazar tezgahları sabah 5-6 gibi kurulmaya başlar bu işlem için ürünler arabalara erken yüklenir ve bu kurulum esnasında orkide zarar görmese bile gün içerisinde yaşadığı hava değişimleri, rüzgara maruz kalması maalesef orkide gelişimini çok kötü etkiler çünkü orkide oda sıcaklığında olmak ister. Orkide çiçeği en çok pazarlarda uygundur fakat paylaştığımız bilgiler doğrultusunda tercih sizin.

 

Sizlerle nerelerden orkide temin edilebileceğini ve avantaj – dezavantajlarını paylaşmak istedik umarım sizler için karar vermenizde faydalı olmuştur.

Orkidelerin Satış Yerlerine Göre Ortalama Fiyatları

Çiçekçiler: Orkide fiyatları ortalama 100tl civarındadır.
Marketler: Orkide çiçeği fiyatı ortalama 40-60tl aralığındadır.
Yapı Marketler: Orkide fiyatları ortalama 40-70tl aralığındadır.
Seyyar Tezgahlar: Orkide çiçeği fiyatları ortalama 30-50tl civarındadır.
Pazarlar: Orkide  fiyatları   ortalama   30-50tl   aralığındadır.

2018 Orkide Çiçeği Yılıydı! 2019’da Fark Yaratın!

Orkide Çiçeği günümüzde hediye olarak sıkça tercih edilen bir seçenektir. Özel günlerde sevdiklerimize hediye olarak alabileceğimiz seçeneklerin başında gelir. Ancak hediye araştırırken listenin üst sıralarında bulunması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında birkaç defa hediye olarak orkide çiçeği almıştır. Yapılan araştırmalara göre tekrar eden hediyeler üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış algısına sebep oluyor. Muhiku olarak ise hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Geleneksel hediyelerden sıyrılarak Muhiku hediye kutuları ile bugün sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Çiçek

To Top