Öğretmenler Günü için Güzel Sözler

ogretmenler-gunu-icin-guzel-sozler

Öğretmenler Günü için güzel sözler sayesinde kıymetli öğretmenlerimizin gününü kutlayabilirsiniz. Aynı zamanda onların en güzel duygularına eşlik edebilirsiniz.

Siz değerli okurlarımız için hazırladığımız bu yazımızda, birbirinden güzel ve anlamlı Öğretmenler Günü sözleri yer alıyor. Siz de bu sayfada bir araya getirdiğimiz öğretmen için güzel sözler sayesinde Öğretmenler Günü ya da doğum günü gibi özel günlerde sevginizi hissettirebilirsiniz.

Geleceğin inşasında büyük öneme sahip olan kıymetli öğretmenlerimiz için özel bir gün belirlenmiştir. Tüm dünyada 1994’ten beri 5 Ekim tarihinde kutlanılan Öğretmenler Günü, ülkemizde ise 24 Kasım tarihinde kutlanmaktadır.

Bu özel gün, öğretmenlerimize hayatımızda ne kadar kıymetli olduklarını gösterebilmemiz adına önemlidir. Bu kıymetli günde onlar için en içten duygularımızla yazılabilecek Ogretmenler Gunu sozleri satırlara dökülmelidir.

ogretmenler gunu hediye koleksiyonu

Saygıdeğer ve kıymetli öğretmenlerimiz için yazacağınız samimi Ögretmenler Günü sözleri elbette onları mutlu edecektir. Fakat en güzel Öğretmenler Günü sözleri en güzel hediyelerle anlam kazanacaktır.

Muhiku’nun renkli hediye dünyasında yer alan birbirinden güzel hediye seçenekleri içerisinden öğretmeniniz için en uygun olanı seçebilir; bu hediye kutusunun içerisine yazacağınız Ogretmenler Gunu sozleri ile manevi anlamını derinleştirebilirsiniz.

Öğretmenlerinize sevginizi gösterebileceğiniz en güzel Öğretmenler Günü Hediyeleri ise Muhiku’da sizi bekliyor! Aradığınız hediyeyi bulabileceğiniz adresi söylediğimize göre öğretmen için güzel sözler başlıklarına geçebiliriz.

En Güzel Öğretmenler Günü Mesajları

İlk öğretmeninizi hatırlıyor musunuz? Pek çoğunuz hiç düşünmeden “evet” diyecektir. Ailemiz olmadan tek başımıza sosyalleştiğimiz ilk ortam olan okulda tanıştığımız bu kıymetli insanı kim unutabilir?

Doğduğumuzdan beri omzumuzda hissettiğimiz o el, okula başladığımızda üzerimizden çekilir. Fakat ailemiz gibi bize destek olacak biri vardır, öğretmenimiz. Düştüğümüzde, başaramadığımızda; başardığımızda, mutlu olduğumuzda; yalnız hissettiğimizde öğretmenimizin desteğini hissederiz. Öğretmenler için güzel sözler ise onlara teşekkür etmek için harika birer araçtır.

en-guzel-ogretmenler-gunu-mesajlari

Bize verdikleri destek karşısında öğretmenlerimize kendimizi borçlu hissederiz. Bu sebeple onlar için en güzel Öğretmenler Günü mesajlarını yazar; Öğretmenler Günü için sözler arasından en güzellerini seçmeye çalışırız. En güzel sözlerin, en içten duyguların, minnet dolu cümlelerin yer aldığı en güzel Öğretmenler Günü mesajları ile öğretmenlerimizin bu özel gününü kutlamak isteriz.

Biz de bu özel günde öğretmenlerimizi yalnız bırakmak istemedik ve onlar söylenmiş Öğretmenler Günü mesajı örneklerine bu başlık altında yer verdik. Sonuçta Öğretmenler Günü anlamlı sözler ile daha güzel!

Öğretmenler Günü için Güzel Mesajlar

Öğretmenler Günü için güzel anlamlı sözler arıyorsanız özenle kaleme alanan fikirlerimizi değerlendirebilirsiniz. İşte, Öğretmenler Günü için güzel mesajlar.

 • “Bugün ‘keşke’ yerine ‘iyi ki’ dediğim her ne varsa pek çoğunda sizin payınız var. Desteğiniz sayesinde attığım adımlar beni şu anki konumuma getirdi. Hakkınızı hiçbir şekilde ödeyemem. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”
 • “Bizi doğruya, güzelliğe yönelten; hep destekleyen odur  ve yine odur geleceğe güvenle gülümseten. Hiçbir zaman mücadeleyi elden bırakmamayı, daima umut etmeyi, pes etmemeyi ve ne olursa olsun tüm gücümle bütün zorluklara direnmeyi öğrettiğiniz için size minnettarım. Güzel günler sizinle olsun…”
 • “Her ne olursa olsun düşüncelerimizde özgür olmayı, doğru bulduğumuz şey için savaşmayı öğrettiniz. Eşsiz yüreğiniz ve engin bilgilerinizle hayatımda çok özel bir yer edindiniz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”
 • “Araya yıllar girse bile ben hâlâ sizi unutmuyor hâlâ bize öğrettiklerinizin ışığıyla yolumda ilerliyorum öğretmenim. Hayatıma dokunduğunuz için size minnettarım. İyi ki varsınız.”
 • “Bana hayal kurmayı ve bu hayallere ulaşmak için nasıl çalışmam gerektiğini gösteren, bir öğretmenden daha çok dost gibi davranan ve bana ilham veren değerli öğretmenim, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Bu duygusal öğretmenler günü mesajı fikirleriyle 24 Kasım’ı içtenlikle kutlayabilirsiniz. Dilerseniz öğretmenlerinizin, dilerseniz öğretmen yakınlarınızın yüreğine en samimi cümlelerle dokunabilirsiniz.

Öğretmen günü için güzel sözler elbette bunlarla sınırlı değil. İçeriğimizin devamında daha farklı fikirleri de sizinle paylaşacağız.

Öğretmenler Günü Sözleri Kısa

turkce-ogretmenine-hediye-fikirleri“Az sözle çok şey anlatmak” ve öğretmene en güzel sözleri söylemek isteyen okurlarımızı da unutmadık. Kimimiz hislerimizi uzun uzadıya yazmak isteriz, kimimiz ise uzun uzadıya yazmak yerine kısa ve öz yazmak isteriz.

Bu başlık altında yer verdiğimiz kısa Öğretmenler Günü sözleri ile çevrenizde bulunan öğretmen tanıdıklarınıza ya da hayatınızda önemli bir yer edinmiş olan öğretmenlerinize en güzel duygularınızı dile getirebilirsiniz.

Kısa ve öz olanlarını seçtiğimiz ogretmen icin guzel sozlere eşlik edebilecek en ideal hediyeler ise minimal hediye kutularıdır. Eğer siz de öğretmenleriniz için sade ve şık bir hediye kutusu arıyorsanız Muhiku’nun öğretmene hediye seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Unutulmaz Öğretmen Sözleri Kısa

Aşağıda listelediğimiz öğretmene sözler ile hediyenizin etkisini arttırabilirsiniz. Öğretmenler Günü için güzel sözler kısa olsun istiyorsanız değerlendirebileceğiniz sözler şu şekilde:

 • “Heykeltıraş mermer için ne ise; öğretmen de çocuk için odur. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”
 • “Ülkemizin kıymetli öğretmenleri sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.”
 • “Birikimiyle karanlık yolumuzu aydınlatan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.”
 • “Yalnızca bugün değil her gün bizler için çok değerlisiniz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun kıymetli öğretmenlerimiz.”
 • “Geleceğimize ışık tutan ve bu yolda en büyük rehberimiz olan çok kıymetli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.”

Aradığınız yalnızca öğretmenlik sözleri ise yukarıdaki sözlerden Öğretmenler Günü kısmını çıkarabilirsiniz. Öğretmenler için sözler arayanlar aynı zamanda bu sözleri birleştirerek daha uzun mesajlar elde edebilirler.

Atatürk’ün Öğretmenler Günü Sözleri

ataturkun-ogretmenler-gunu-sozleri

Yazımızın bu bölümünde Atatürk ve öğretmen sözleri yer alacak. Siz de öğretmeninizin sizinle gurur duyması ve mutlu olması için Mustafa Kemal Atatürk öğretmen sözleri ile ona jest yapabilirsiniz. Atatürkün öğretmen sözleri size bu konuda en büyük ilhamı verecektir.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün toplumda en çok kıymet verdiği meslek dallarından bir tanesi öğretmenliktir. Bu yüzden de karşımıza pek çok Atatürk öğretmen sözleri çıkmaktadır. Yaratmak istediği modern toplumda büyük bir göreve sahip olan kıymetli öğretmenlerimiz; çağdaş bir ülke için çağdaş bireyler yetiştirmelidir. Bu yüzden de Öğretmenler Günü sözleri Atatürk olmadan düşünülemez.

Küllerimizden doğduğumuz o zor zamanlarda bizi ileri milletler seviyesine taşımak için attığı adımlarda öğretmenlere de büyük görevler düşmektedir. Mustafa Kemal Atatürk gerek yazdığı yazılarda gerek de yaptığı konuşmalarda öğretmenlere verdiği kıymeti her defasında dile getirmiştir.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm öğretmenlerimize ithaf ettiği bu özel günde onun kıymetli sözlerine yer vermek ince bir hareket olacaktır. Bir öğretmene verilecek en güzel mesaj başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün dilinden ve kaleminden dökülen cümleler olsa gerek.İşte, Atatürk’ün Öğretmenler Günü için söylediği güzel sözler.

Atatürk’ün Öğretmenler Günü için Söylediği Güzel Sözler

 • “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.”
 • “Yeni kuşak, en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.”
 • “Öğretmenler!… Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.”
 • “Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…”
 • “Öğretmenler! Erkek ve kız çocuklarımızın, aynı suretle bütün tahsil derecelerindeki talim ve terbiyelerinin pratik olması mühimdir.”

Atatürk öğretmenler sözleri ile sevgiliye Öğretmenler Günü mesajı yazmak isteyenler de ona ne kadar saygı duyduklarını ifade edebilirler.

Filozofların Öğretmen Sözleri

felsefe-kitap

İnsanoğlu en meraklı varlıklardan bir tanesi. Her birimiz dünyaya gözlerimi açtığımız andan itibaren etrafımıza meraklı gözlerle bakarız. Bunun yanında çevremizde olup biteni anlamlandırmaya çalışırız.

Aslında öğrenme faaliyeti de hayata gözlerimizi açtığımız andan itibaren başlar. İlk öğretmenlerimiz olan anne babamızdan sonra tek başımıza sosyalleştiğimiz okullarda ise öğrenmenin bir amaç kazandığı ikinci bir öğrenme faaliyeti başlar.

Her birimiz ahlaki, kültürel ve bilimsel eğitimlerle geleceğe hazırlanırız. Tek başımıza birey olma savaşı verdiğimiz bu süreçte de en sağlam dayanağımız öğretmenlerimizdir.

Antik Çağ’dan bu yana evreni ve insanlığı anlamlandırmaya çalışan filozofların elbette kıymetli öğretmenlerimiz için de sözledikleri birkaç söz var. Öğretmenler Günü için ne söylenir diye merak içindeyseniz filozofların düşünce süzgecinden geçen ve her bir kelimenin ardında derin bir anlam yatan sözlerini de değerlendirebilirsiniz.

Öğretmenler Günü’nde öğretmene ne yazılır diye düşünmeyi bir kenara bırakıp ünlü düşünürlerin cümlelerinden yardım alabilirsiniz. O halde filozofların öğretmen sözler nelermiş bir bakalım. Filozofların öğretmenlerle ilgili sözleri arasında özellikle Konfüçyüs’ün söylediği söz oldukça etkili. Konfüçyüs öğretmenlerle ilgili şu sözleri dile getirmiş:

“Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır.”

Burada da eğitimin ve öğretimin çok eski yıllardan beri oldukça kıymetli olduğunu açıkça görüyoruz.

Resimli Öğretmenler Günü Mesajı

Öğretmenler Günü için güzel sözler resimli olsun istiyorsanız ya da resimli Öğretmenler Günü mesajı yazmak istiyorsanız bu Muhiku’yla en güzel şekilde yapabilirsiniz. Muhiku’nun fotoğraflı mesaj kartları ile öğretmeninize söylemek istediğiniz sözleri en güzel fotoğraflarla renklendirebilirsiniz. Böylece cümlelerinize anlam katabilirsiniz.

Tüm bunların dışında öğretmene nasıl iltifat edilir diye merak ediyorsanız “Etkileyici ve Anlamlı İltifat Sözleri” başlıklı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Hediye Notları

ogretmenler-gunu-hediye-kutulari

24 Kasım Öğretmenler Günü için güzel sözler elbette bu sözlere eşlik edecek güzel bir hediyeyle taçlandırılabilir. Onlara güzel bir hediye seçebilirsiniz. Ardından içerisine mesajınızı not olarak ekleyebilirsiniz.

Eğer Öğretmenler Günü için öğretmeninize yürekleri ısıtacak bir hediye kutusu bakıyorsanız sonbaharın serinliğine en güzel şekilde eşlik edecek Kahvesever Öğretmene Hediye Kutusu en güzel hediye olacaktır. Öğretmene kısa sözleri de bu güzel hediye kutusunun içerisine not olarak ekleyebilirsiniz.

Hediye kutusuna Öğretmenler Günü için güzel sözler yazmayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Böylelikle sonbaharın serinliğini ılık bir ilkbahar havasına çevirecek hediyeniz öğretmeninizin yüreğine dokunacaktır. Öğretmenlere güzel sözler sayesinde bu amacınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Öğretmenler Gününde öğretmene ne yazılır diye merak edenler aşağıda yer verdiğimiz hediye notu fikirlerini değerlendirebilirler.

Öğretmene Hediye Notu Fikirleri

 • “Öğretmenim, bu özel gününüzde size sağlık ve güzellikler diler, ellerinizden öperim. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.”
 • “Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç kıymetli öğretmenlerimizdir. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.”
 • “Öğretmen bir kandile benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun…”
 • “Başarılı ve donanımlı nesiller yetiştiren kıymetli öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü kutlu olsun.”
 • “Benim için bir öğretmen değil, aynı zamanda bana rehber olan canım öğretmenim. Sizin gibi bir yol göstericim olduğu için çok şanslıyım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!”

Hayatımızdaki önemleri yadsınamayacak derecede kıymetli olan öğretmenlerimiz; gerek iyi bir meslek sahibi olmamızda gerek de karşılaştığımız zorlukların üstesinden gelebilmemiz için bize yardımcı olurlar. Bu yardımları sebebiyle onlara teşekkür etmek istememiz çok doğal. Öğretmenler Günü güzel sözler ile bu isteğinizi karşılamaya çalıştık.

Öğretmen Günü sözleri ile siz de 24 Kasım’da güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Bugün olduğumuz yere gelmemizi sağlayan bu değerli insanlar için en güzel öğretmen sözleri umuyoruz size yardımcı olacaktır.

Branş öğretmenine güzel sözler arıyorsanız yazımızdaki ogretmen sözlerine minik eklemeler yaparak vurguyu arttırabilirsiniz. Sözlerinizin etkisini arttırmak istiyorsanız sevginizi sadece dillendirmek yerine gösterebilirsiniz.

Öğretmene söylenecek güzel sözler konusunda sizin de tavsiyeleriniz varsa bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir

sevgiliye-romantik-ask-siirleri
Daha Fazla

Sevgiliye Romantik Aşk Şiirleri

İçindekiler Gizle Ünlü Şairlerden Sevgiliye Romantik Aşk ŞiirleriSevgiliye En Güzel Romantik Aşk ŞiirleriDerin Anlama Sahip Aşk ŞiirleriKısa Romantik…