Öğretmene Hediye Ne Alınır? Öğretmen Hediyeleri

ogretmene-hediye-ne-alinir-ogretmen-hediyeleri-muhiku-blog

Öğretmenlerinize, öğretmen veya öğretmen adayı yakınlarınıza armağan edebileceğiniz en güzel öğretmene hediye seçeneklerini sizler için seçtik. Siz de bu hediyelerden ilham alarak öğretmenlerinizin, öğretmen veya öğretmen adayı yakınlarınızın yüreklerine dokunacak bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerimiz için küçük sürprizler hazırlayarak onların bu özel gününü kutlarız. Fakat öğretmenlerimize yalnızca Öğretmenler Günü’nde değil yılın pek çok anında hediye alabiliriz. Onlar için küçük hediyeler hazırlayarak bizler için ne kadar önemli olduklarını tekrar ve tekrar göstermek isteriz.

Muhiku Öğretmenler Günü’ne özel dopdolu bir koleksiyon oluşturdu. Her bir ayrıntısı üzerinde uzun uzun düşünülen ve özenle tasarlanan Öğretmenler Günü hediyeleri ile kıymetli öğretmenlerinize en az onlar kadar değerli bir hediye verin!

Bu içeriğimizde yer alan hediye seçenekleri ile tüm öğretmenlerinize sürpriz hazırlayabilirsiniz. İşte, öğretmene hediye edebileceğiniz en özel hediye seçenekleri!

Öğretmene Hediye Alınır mı?

Öğretmene hediye almanın jestten öte bir anlamı vardır. Bu, öğretmenin öğrencilere olan katkılarını değerli bulduğunuzu ve takdir ettiğinizi göstermenin bir yoludur.

ogretmenler-gunu-cikolata-kupa-mum-kutu

Aynı zamanda öğrencilerin ve velilerin öğretmenlerine olan saygılarını ve sevgilerini de ifade etmenin bir yoludur. Öğretmenler aldıkları küçük hediyelerle motive olabilir ve ilham alabilirler. Dolayısıyla “öğretmene hediye alınır mı?” sorusuna tüm samimiyetimizle “evet!” yanıtını verebiliriz.

Bir Öğretmene Ne Hediye Alınır?

Öğretmenler Günü’nde, doğum gününde ya da sadece içinizden geldiği için öğretmeninizi mutlu edecek bir hediye mi almak istiyorsunuz? Peki öğretmeninize ne hediye alabilirsiniz? Gelin hep birlikte bakalım.

 • Öğretmeninizin İlgi Alanlarına Yönelik Hediyeler: Öğretmeninizin hobileri, ilgilendiği konular veya aktiviteleri onun için hediye alırken size ilham verecek. Örneğin; kitapları seviyorsa ilgi çekici bir kitap, sanata ilgisi varsa sanat malzemeleri veya sanat workshopu gibi hediyeler düşünebilirsiniz.
 • Mesleğe Yönelik Hediyeler: Öğretmenin ders verdiği alan veya branşı, hediye seçiminde size rehber olacak. Örneğin; tarih öğretmeninize alanına uygun bir kitap ya da dekoratif yerküre alabilirsiniz.
 • Kişisel ve Anlamlı Hediyeler: Öğretmeninizin seveceği ve anlam yükleyeceği kişisel bir hediye düşünmek, ona verdiğiniz değeri göstermenin en etkili yoludur. Örneğin, onun için özenle hazırlanmış bir hediye kutusu alabilirsiniz.
 • Pratik ve Kullanışlı Hediyeler: Öğretmenler genellikle sıkı bir programa bağlı çalışırlar. Dolayısıyla pratik ve kullanışlı hediyeler tercih edilebilirsiniz. Örneğin; güzel bir takvim, planner veya kahve termosu gibi günlük hayatta kullanabileceği ürünler düşünebilirsiniz.

Bir öğretmeye hediye vermek; sadece maddi bir değer taşımayan, aynı zamanda duygusal bir değeri olan bir jesttir. Özenle seçeceğiniz bir hediye, öğretmenin emeklerine olan minnettarlığınızı en güzel şekilde ifade eder.

Bu yüzden hediye seçimi yaparken öğretmeninizin ilgi alanlarını, mesleğini ve kişisel zevklerini göz önünde bulundurarak ona özel bir hediye seçmelisiniz. Bu hem onu mutlu eder hem de öğrenci-öğretmen ilişkinizi daha da güçlendirir.

Bir Bayan Öğretmene Ne Hediye Alınır?

Bayan öğretmenlere hediye seçerken zarif ve düşünceli olmak önemli. İşte bir bayan öğretmene alabileceğiniz bazı güzel hediyeler:

 • Özenle hazırlanan bir hediye kutusu,
 • Fular veya saç bandı,
 • Bir buket çiçek,
 • Fotoğraflı kupa,
 • Şık bir kalem,
 • El yapımı şık bir fincan,
 • Ya da kitap.

Bu hediyeler daha farklı fikirlerle çeşitlendirilebilir. Ayrıca bu fikirlerin yer aldığı bir hediye kutusu seçebilirsiniz.

Erkek Öğretmene Hediye Ne Alınır?

Erkek öğretmenlere hediye seçerken pratik ve kullanışlı ürünler tercih edilebilir. İşte bir erkek öğretmene alınabilecek bazı güzel hediyeler:

 • Öğretmene özel tasarlanmış bir kupa,
 • Şık bir ajanda ve kalem seti,
 • Sukulent aranjmanı,
 • Hoş kokulu bir kolonya,
 • Ya da erkek öğretmenlere özel tasarlanmış bir hediye kutusu.

Yukarıdaki gibi daha pek çok hediye fikrini erkek öğretmenleriniz için tercih edebilirsiniz.

Öğretmenler En Çok Hangi Hediyeyi Severler?

its-a-good-day-to-teach-kupa

Okul hayatının öğrenciler kadar öğretmenler için de oldukça yorucu olduğu bir gerçek. Dolayısıyla öğretmenler en çok kullanışlı ve rahatlatıcı hediyelerden hoşlanırlar.

İşte öğretmenlerin seveceği birkaç hediye fikri:

Kupa

Ders aralarında yapılan kahve ve çay molalarının lezzeti bir başkadır. Öğretmenlerinizin kahve ve çay molalarına şıklık katacak bir kupa ile onların kahve ya da çay keyiflerine ortak olabilirsiniz.

Farklı temalarla tasarlanan pek çok kupa çeşidi arasından öğretmenlerinizin zevkine en çok hitap eden kupayı seçebilirsiniz. Özellikle İngilizce cümlelerle süslenmiş bir kupa İngilizce öğretmeninize hediye edebileceğiniz en güzel kupa seçeneklerinden biri olacaktır.

Erkek öğretmeninize alabileceğiniz en güzel alternatifleri erkek hediyeleri sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ahşap Kutu Boyama Deneyimi

Öğretmeninize yeteceğini ortaya koyabileceği bir hediye armağan önerisi ile geldik. Değer verdiğiniz öğretmeninize ahşap kutu boyama deneyimi armağan ederek onlara hayal dünyalarını yansıtabilecekleri farklı bir zemin armağan edebilirsiniz.

Ahşap kutu boyama deneyimi ile öğretmeniniz yoğun geçen bir haftanın ardından zihnini boşaltabilecek ve hem ruhen hem de bedenen rahatlayabilecek. Ahşap kutu boyama deneyimi ile öğretmeninize yalnızca bir hediye değil kaliteli geçen birkaç saat armağan edebileceksiniz.

Ajanda veya Planlayıcı

ogretmenler-gunu-yesil-defter

Ajanda veya planlayıcı ile öğretmenlerinize işlevsel bir hediye armağan edebilirsiniz. Çeşit çeşit ajanda ya da planlayıcılar arasından öğretmeninizin branşına, ilgi alanlarına ya da zevklerine hitap eden bir ajanda veya planlayıcı ile ona küçük bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.

Eğer öğretmenlerinize kendi hayalinizdeki hediyeyi hazırlamak istiyorsanız Kendi Kutunu Yap seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Kendi Kutunu Yap seçeneği ile öğretmenleriniz için tasarlayacağınız hediye kutusunun içerisine dilediğiniz hediyelikleri yerleştirebilirsiniz. Böylelikle öğretmenleriniz için en özel hediyeyi tasarlayabilirsiniz.

Öğretmene Hediye Fikirleri

Uzun zamandır öğretmeninize hediye bakıyorsunuz ama bir türlü ne alacağınıza karar veremiyor musunuz? Sizin için seçtiğimiz hediye fikirlerinden ilham alarak İngilizce öğretmeniniz için en güzel hediyeyi seçebilirsiniz.

Öğretmene Hediye Kutusu Fikirleri

Yeteneğiyle, bilgisiyle ve hayata bakışıyla size ilham veren öğretmeniniz için özel bir sürpriz hazırlamaya ne dersiniz? Farklı bakış açısıyla size bambaşka pencerelerden bakmayı öğreten öğretmeniniz için ilham veren hediyeler seçtik.

en-yeni-kahve-sever-ogretmene-hediye-kutusu
Kahve Sever Öğretmene Hediye Kutusu

Siz de bu hediyelerden ilham alarak öğretmeniniz için en özel hediyeyi hazırlayabilirsiniz.

Sayıların aslında korkulacak hiçbir tarafının olmadığını gösteren matematik öğretmeninize ya da sizi kitapların büyülü dünyasına davet eden Türkçe öğretmeninize küçük bir teşekkür hediyesi mi bakıyorsunuz? O halde öğretmene hediye önerilerimizden faydalanabilirsiniz.

Matematik öğretmeni için hazırlanan en güzel hediyeler Muhiku’da! Matematik öğretmenine hediye sayfasını ziyaret ederek kıymetli öğretmenlerimiz için tasarlanan en güzel hediyeleri inceleyebilirsiniz.

Kahve Sever Öğretmene Hediye Kutusu

Öğretmenine en şık hediye kutusunu armağan etmek isteyenler burada ise müthiş bir önerimiz var. Öğretmene Türk Kahvesi Hediye Kutusu ile matematik öğretmeniniz için en şık hediyeyi hazırlayabilirsiniz.

Kahve Sever Öğretmene Hediye Kutusu içerisinde;

 • Guatemala HueHuetenango kahvesi,
 • Seramik kupa,
 • Best Teacher Ever bardak altlığı,
 • Coschocolate kakao kaplı draje,
 • Siyah termo deri defter,
 • Özel kutusunda beyaz roller kalem,
 • Büyük boy sukulent,
 • Ayrıca hediye notunuz yer alıyor.

Kahve Sever Öğretmene Hediye Kutusu’nu detaylıca incelemek ve Öğretmenler Günü’ne özel hazırlanan diğer hediye kutusu seçeneklerine göz atmak için öğretmene hediye sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eminiz ki özenle hazırlanan bu hediye kutuları içerisinden öğretmene hediye edebileceğiniz en şık hediyeyi seçeceksiniz.

Öğretmenler Günü Hediye Kutusu

Kahvenin büyüleyici kokusu öğretmeninize ilham olsun! En ince ayrıntısına kadar özenle hazırlanan Öğretmenler Günü Hediye Kutusu ile öğretmeninize sıra dışı bir hediye armağan edin!

Öğretmenler Günü Hediye Kutusu içinde;

 • Burundi Afric kahvesi,
 • Seramik kupa,
 • Öğretmen bardak altlığı,
 • Büyük boy sukulent,
 • Happy Teacher’s Day rozet,
 • Ayrıca hediye notunuz yer alıyor.

Öğretmenler Günü Hediye Kutusu ve diğer hediye kutusu seçeneklerine kişiye özel hediye sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Öğretmene Tebessüm Hediye Kutusu

en-yeni-ogretmene-tebessum-hediye-kutusu

Öğretmene Tebessüm Hediye Kutusu, Filtre kahvenin eşsiz aromasına eşlik eden ve şık parçalardan oluşan bir hediye kutusu. Bu hediye kutusu ile öğretmeninize gayet makul fiyata şık bir hediye armağan edebilirsiniz.

Bu hediye kutusunun içinde;

 • Brasil Bella Giana kahvesi,
 • Lady Grey çayı,
 • You Are The Best Teacher kupa,
 • You Are The Best Teacher bardak altlığı,
 • Somon çiçek desenli günlük planlayıcı,
 • Ayrıca hediye notunuz yer alıyor.

Öğretmeninizin molalarına keyif katacak bu özel hediye kutusunun içerisine hediye notunuzu eklemeyi unutmayın. Öğretmeninize yazacağınız hediye notunu hazırlarken “Öğretmenler Günü İçin Güzel Sözler” başlıklı blog yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Öğretmene Hediye Edilecek Kitaplar

kitap-okumayi-seven-birine-hediye-kitapli-kutu

Eğer özel bir günde ya da herhangi bir zamanda öğretmeninize kitap hediye etmek istiyorsanız onun ilgi alanlarından ilham alabilirsiniz. Dilerseniz branşına yönelik bir kitap da seçebilirsiniz.

Branşına göre Öğretmene hediye kitap önerileri:

 • Türkçe ya da edebiyat öğretmenine şiir kitabı,
 • Tarih öğretmenine tarihi bir roman ya da tarih kitabı,
 • Fen bilgisi ya da fizik öğretmenine bilim kurgu kitapları,
 • Resim öğretmenlerine sanatsal kitaplar,
 • Ya da sınıf öğretmenlerine gelişim kitapları armağan edebilirsiniz.

Bu örnekler branşa göre çeşitlendirilebilir. Siz de öğretmeninizin branşına ya da ilgi alanına özel bir seçim yapın.

Öğretmene El Yapımı Hediye Fikirleri

kokulu-mumlar

El yapımı olan her bir hediye ayrı bir değere sahiptir. Her biri özenle ilmek ilmek işlenen hediyeler öğretmenlerinize kendilerini oldukça değerli hissettirecek.

İşte sizin için birkaç el yapımı hediye fikri:

Mum

Hoş kokulu bir mum tüm günün yorgunluğunu alacak güçtedir. Öğretmeninize gün sonunda eve geldiğinde kokusuyla huzur bulabileceği el yapımı bir mum armağan edebilirsiniz.

Fincan

Şık bir fincan çay ve kahve keyfini bambaşka bir noktaya taşıyacak. Sabah uyandıklarında, ders aralarında ya da günün yorgunluğunu atmak için sıcacık içeceklerinizi sizin armağan edeceğiniz şık fincanla yudumlayacaklar. Bu fincan her an sizi ve samimiyetinizi hatırlattıracak.

Öğretmene Hediye Kalem Fikirleri

defter-kalem-cikolata

Kalem, bir öğretmenin meslek hayatında en çok kullandıkları araçlardan biri. Dolayısıyla öğretmeninize özel günlerde ya da içinizden gelen herhangi bir zamanda kalem hediye edebilirsiniz.

Ancak yalnızca bir kalem hediye etmek yerine hediyenizi farklı hediyeliklerle zenginleştirebilirsiniz. Örneğin yanına;

 • Ajanda,
 • Planlayıcı,
 • Takvim,
 • Ya da defter ekleyebilirsiniz.

Bir de hediyenizi anlamlı bir notla süslediğiniz zaman harika bir sürprizin altına imzanızı atabilirsiniz.

Bonus: Öğretmene Hediye Notu Fikirleri

ogretmen-motto-kart

 • Sevgili öğretmenim, size minnettarım. Sizin sayenizde öğrenmeyi sevdim. Teşekkürler!
 • Değerli öğretmenim, sabrınız ve özveriniz için teşekkür ederim. Sizin sayenizde çok şey öğrendim.
 • Öğretmenim, sizi çok seviyorum! Her zaman bana ilham oldunuz ve beni desteklediniz. Siz harikasınız!
 • Saygıdeğer öğretmenim, sizin öğrettiğiniz değerleri hayatımda taşıyacağım. Teşekkür ederim.
 • Sevgili öğretmenim, sizinle geçirdiğim her an unutulmazdı. Siz benim için çok değerlisiniz.
 • Değerli öğretmenim, sadece ders vermekle kalmayıp hayata dair önemli dersler de öğrettiniz. Siz bir harikasınız!
 • Öğretmenim, sizi tanıdığım için çok şanslıyım. Siz benim için bir rehber oldunuz. Teşekkür ederim.
 • Sevgili öğretmenim, sizin sayenizde başardım ve kendime inandım. Siz her zaman kalbimde olacaksınız.
 • Değerli öğretmenim, sizinle geçirdiğim her anı özleyeceğim. Siz bana değer kattınız. Teşekkürler!
 • Öğretmenim, sizinle geçirdiğim bu yıl unutulmazdı. Sizinle tanıştığım için minnettarım. Başka bir öğrenci daha isteyebilir miydi ki? Siz harikasınız!

Dilerseniz hediyenizin içine öğretmenlere özel tasarlanan motto kartlar da ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir
kadin-doktora-hediye-onerileri
Daha Fazla

Kadın Doktora Hediye Önerileri

İçindekiler Hide Bayan Doktora Hediye Kutusu ÖnerileriGüneş Işıltısı Hediye KutusuGirl Power Hediye KutusuKadın Doktora Teşekkür Hediyesiİçten Teşekkür Hediye…