Modern Saksı Modelleri – 7 Farklı Kaktüs ve Sukulent Saksısı

icinizi-isitacak-saksi-modelleri

Birbirinden şık saksı modelleriyle yaşam alanınıza ya da çalışma ortamınıza hava katmaya ne dersiniz? Sizin için seçtiğimiz modeller arasından dekorasyonunuzla uyumlu modelleri seçebilirsiniz. Böylece evinizde ya da çalışma alanınızda hoş bir uyum yakalarken bitkilerinize de şık bir yaşam alanı sunabilirsiniz.

Giderek artan dünya nüfusu betonlaşmayı kaçınılmaz kıldı. Yeşillik alanların azalması birlikte yeşilin huzur verici atmosferiyle aramızdaki mesafe artmaya başladı. Hal böyle olunca biz de çözümü evimizdeki bitki çeşitliliğini arttırmakta bulduk. Büyük küçük, çiçekli ya da çiçeksiz fark etmeksizin hoşumuza giden bitkilerle yaşam alanımızı donattık.

Balkonumuzda, kitaplığımızda, salonumuzun bir köşesinde ve hatta banyomuzda dahi yeşilliğin huzur verici tonuna yer veriyoruz. Kaktüs ve sukulent ise en çok tercih edilen bitkiler arasında yer alıyor. Çünkü bakımları oldukça kolay. Uzun aralıklarla sulamak ve arada bir saksılarını değiştirmek bu bitkilerin gelişimi için yeterli. Tabii ki ışık alan bir yerde.

Yeşilliğe en az bizim kadar ihtiyaç duyan sevdiklerimize bitki hediye etmek istediğimiz zamanlarda da en çok bu bitkileri tercih ediyoruz. Farklı kaktüs ve sukulent çeşitleriyle onlara oldukça havalı ve huzur dolu sürprizler yapıyoruz.

Eğer siz de sevdiklerinize bu tarz bir hediye armağan etmek istiyorsanız Muhiku sizin için en doğru adres. Muhiku’nun saksı ve sukulent ile hazırladığı hediye kutuları sevdiklerinizin yaşam alanına havan katarken huzurlu bir atmosfer yaratmalarına da yardımcı olacak. Özellikle ev hediyesi almak isteyenlere tavsiye edeceğimiz en güzel hediye altenatifleri arasında diyebiliriz.

Yeni evlenen ya da yeni bir eve çıkan yakınlarınıza küçük bir hayırlı olsun armağanı vermek istiyorsanız 7 unutulmayacak ev hediyesi adlı içeriğimizden ilham alabilirsiniz.

Sözü daha fazla dolandırmadan bitkilerinize şık giysiler giydirebileceğiniz saksı çeşitleri nelermiş bir bakalım. İşte, yaşam alanınızda havalı bir ortam oluşturmanızı sağlayacak saksı modelleri.

El Yapımı Seramik Saksı Modelleri

baykus-figurlu-el-yapimi-saksi

Saksı önerilerimize en özel modelle başlamak istedik. El yapımı seramik saksılar oldukça özeller. Çünkü her bir aşaması ayrı bir emek istiyor. Seramik hamuru hünerli eller tarafından fırınlanıyor, özenle şekillendiriliyor ve daha sonra ise fırınlanıyor. En son aşamada ise renklendirilip kurumaya bırakılıyor.

Baykuş Figürlü El Yapımı Seramik Saksı

El yapımı baykuş desenli seramik saksı, yaşam alanınıza oldukça şirin bir hava katacak. Diğer bitkilerinizin arasında hemen fark edilecek bu hoş saksı ile o beğendiğiniz balkon dekorasyonunu yapmaya başlayabilir ya da en sade alanlara renk katabilirsiniz. Dilerseniz sukulent ve kaktüs sevadalılarına oldukça şirin bir sürpriz yapabilirsiniz.

Kuzu Figürlü El Yapımı Seramik Saksı

Baykuş figürlü olur da kuzu figürlü olmaz mı? Kuzu figürlü el yapımı seramik saksı da oldukça özel bir parça. Bakınca dahi içinizi kıpır kıpır edecek bu şirin saksı modeli her yere yakışacak. Eminiz kaktüs veya sukulentiniz bu saksıların içinde daha da coşacak ve bir süre sonra kabına sığamayacak.

Ayaklı Saksı Modelleri

saksi

Bitkilerinizin yer ile temasını kesmek istiyorsanız ayaklı saksılar seçebileceğiniz en güzel modeller arasında. Ayrıca oldukça da havalı bir tasarıma sahipler. Özellikle mobilyanızda ya da zemin üstünde iz çıkmasından endişe ediyorsanız kesinlikle bu modeller arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

Siyah Dekoratif Beton Saksı

Muhiku’nun siyah dekoratif beton saksı modeli üç farklı renk ile tasarlandı. Beyaz ve siyahın muhteşem uyumu kırmızıya çalan bakır tonuyla ince bir şerit halinde ayrılıyor. Saksının farklı renklerle tasarlanmış olması çeşitli alanlarda kullanımını da kolaylaştırıyor. Evinizde siyahın ya da beyazın hakimiyeti varsa bu model bir yapboz parçası gibi yerini bulacaktır.

Bu saksıyı yalnızca bitkileriniz için kullanmak zorunda da değilsiniz. Dilerseniz mumluk olarak da kullanabilirsiniz. Eğer bitkiniz saksısına sığmazsa içine boyutlarına uygun bir mum yerleştirerek saksıyı diğer alanlarda da kullanabilirsiniz. Anlayacağınız oldukça kullanışlı ve çok amaçlı bir model.

Beyaz Dekoratif Beton Saksı

Eğer yaşam alanınızda ya da ofisinizde toprak tonları ve ahşap ürünler hakimse Muhiku’nun beyaz dekoratif beton saksı modelini seçebilirsiniz. Bu model de üç farklı renk kullanılarak tasarlandı.

Gri ve beyaz kırmızıya çalan bakır tonuyla ince bir şerit halinde birbirinden ayrılıyor. Fakat bakırın o alacalı tonu beyazla adeta dans ediyor. Yine bu saksıyı da mumluk niyetine kullanabilirsiniz. Böylece canınız sıkıldığı zaman yaşam alanınızda ya da ofisinizde küçük değişiklikler yapabilirsiniz.

Desenli Saksı Modelleri

beton-saksi-mermer

Yaşam alanınıza ya da çalışma ortamınıza hareket mi katmak istiyorsunuz? Öyleyse Muhiku’nun farklı desenlerle tasarlanan modelleri tam sizlik. Özellikle sade tasarımlı evlerde ya da minimal alanlara ufak da olsa hareket katacak bu saksıları tercih edebilirsiniz.

Beyaz Mermer Desenli Beton Saksı

Mermer deseni son birkaç yılda popüler olmuş ve hala da popülerliğini koruyan bir desen. Bu sebeple mutfakta, banyoda ya da mobilyalarda sıklıkla tercih ediliyor.

Muhiku’nun beyaz mermer desenli beton saksı modeliyle siz de siyahın ya da beyazın hakimiyet kurduğu alanlarda farklılık yapabilirsiniz. Bir taraftan bitkilerinizi süslerken diğer taraftan evinize havalı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Beyaz mermer desenli beton saksıyı dilerseniz ayaklı ya da ayaksız kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer saksılar gibi bu saksıyı da mumluk olarak kullanabilir, farklı alanlara taşıyabilirsiniz.

Siyah Desenli Beton Saksı

Muhiku’nun siyah desenli beton saksı modeli oldukça şık bir görünüme sahip. Tasarımının etnik bir havası olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Ayaklı ya da ayaksız kullanabileceğiniz gibi bu saksıyı da mumluk olarak kullanabilirsiniz. Böylece bitkiniz büyüdüğünde bir yenisi gelene kadar yeni bir amaca hizmet edebilir.

Çiçek Desenli Beton Saksı

Muhiku’nun çiçek desenli beton saksı modeliyle küçük kaktüsünüze ya da sukulentinize güzel bir yaşam alanı sunabilirsiniz. İster çalışma masanızda, ister kitaplığınızda, isterseniz de balkonunuzun bir köşesinde kaktüsünüze ya da sukulentinize küçük bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Tıpkı yukarıdaki modellerde olduğu gibi bu saksıyı da ayaklı ya da ayaksız kullanabilirsiniz. Ayrıca bitkiniz büyüdüğü zaman saksısını değiştirebilir, bu saksıyı da mumluk olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Beton saksı fiyatları daha uygun olduğu için genel itibariyle bu modellere değindik. Şıklık açısından da diğer modellerden farkı olmadığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir
teraryum-bitkileri-nelerdir
Daha Fazla

Teraryum Bitkileri Nelerdir?

İçindekiler Hide Teraryum Bitkileri ÇeşitleriKullanabileceğiniz Bitkiler ve ÖzellikleriTeraryum Bitkilerinin Bakımında Önemli AdımlarTeraryuma Alternatif Dekorasyon Hediyesi Fikri Artık hepimiz…
orkide-orchid
Daha Fazla

Orkide Çiçeği Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

İçindekiler Hide Orkide Çiçeği EfsanesiOrkide Çiçeğinin DoğuşuOrkidenin Özellikleri Nelerdir?Salepgiller Familyası Nedir? Orkide çiçeği, Salepgiller familyasına ait destansı güzelliğe…