Mezuniyet Sözleri – Birbirinden Güzel Mezuniyet Tebrik Mesajları

mezuniyet-sozleri-birbirinden-guzel-mezuniyet-tebrik-mesajlari

İçtenlikle yazılmış mezuniyet sözleri ile sevdiklerinize başarılarla dolu o günde desteğinizi sunabilirsiniz. Unutmayın ki dilinizden ya da kaleminizden dökülen sözlerle sevdiklerinizin kalbine dokunabilirsiniz.

Mezuniyet; yeni başlangıçların, başarıların ve yolculuğun habercisi. Size düşen ise bu yolculukta sevdiklerinize desteğinizi sunmak. Belki bir mezuniyet hediyesi ile, belki de anlamlı sözcüklerle.

Bize kalırsa ikisinin bir arada olduğu bir kutlama ömür boyu hafızalardan silinmeyecektir. Öyleyse gelin hem mezuniyet hediyesi fikirlerine, hem de mezuniyet sözlerine hep birlikte bakalım.

Mezuniyetin Önemi Nedir?

mezuniyetin-onemi-nedir

Mezuniyet, hayatın dönüm noktalarından biridir. Uzun bir eğitim sürecinin sonunda elde edilen bir başarının kanıtıdır. Bir bitiş gibi görünse de esasında yeni bir başlangıcın habercisidir.

Mezuniyet, öğrencilerin hayata bir adım atmalarının ve gerçek dünyayla tanışmalarının ilk aşamasıdır. Başarıyla tamamlanan eğitim sürecinin ardından eskinin öğrencileri, şimdinin ise mezunları kendi paralarını kazanmaya başlarlar.

Bu da onlara çeşitli sorumluluklar yüklemektedir. Hayat onlar için artık yalnızca sınavlardan ve ders çalışmadan ibaret olmayacaktır. Artık ailelerinin himayelerinin altından çıkacak ve kendi paralarını kendileri kazanacaktır.

Bu sebeple bir bitişin ve başlangıcın simgesi olan mezuniyet töreninde kişinin yanında ve heyecanına ortak olmak gerekir. Hatta bu dönemde mezunların çoğunda gelecek kaygısı ve iş arama stresi oluşur. Bu durumda da onlara desteğinizi hissettirmenizde fayda var.

Bunu hal ve hareketlerinizle yapabileceğiniz gibi anlamlı mezuniyet sözleri ile de gerçekleştirebilirsiniz. Onlara mezuniyet tebrik mesajları yollayabilir ya da törenlerine katılarak güzel mezuniyet sözleri söyleyebilirsiniz.

Yeni Mezun Kime Denir?

Bu terim lise ve üniversite mezunları için kullanılır. Hatta bazı iş ilanlarında ya da staj programlarında “yeni mezun” şartı aranmaktadır. Yeni mezun süreci, mezuniyetten sonraki ilk bir yılı kapsar. Mezuniyetinin üstünden bir yıl geçmemiş kişilere “yeni mezun” denir.

Mezuniyet Notunun Yanına Ne Hediye Alınır?

ofis-hediye-seti

Mezuniyet, sevdiklerinizin yeni başlangıcını bir hediyeyle taçlandırmak için en güzel zaman. Yazacağınız bir çift güzel mezuniyet sözleri yanına ekleyeceğiniz hediyeyle yeni mezunları mutlu edebilirsiniz.

Yeni mezun birine hediye olarak şık bir kutu alabilirsiniz. Ona yeni yolunda şans getirecek ve eşlik edecek hediyelerle dolu bir kutuyla onu mutlu edebilirsiniz.

Kutunun içinde;

 • Mezuniyetin tadını çıkaracağı lezzetli kahveler ve çaylar,
 • Birbirinden lezzetli çikolatalar,
 • İş hayatında ve yeni yolunda ona eşlik edecek defterler, ajandalar ve kalemler,
 • Stresini azaltacak ve ona huzur verecek aromatik mumlar,
 • Ayrıca şık kutulu kalemlere ve daha pek çok şeye yer verebilirsiniz.

Yeni mezunlara bir kutu mutluluk yaşatacağınız bu hediyeyi en güzel notlarla süsleyebilirsiniz. Hediye notunuzu yazarken aşağıda yer verdiğimiz mezuniyet sözleri size ilham olacak.

Mezuniyet Mesajları Nasıl Yazılır?

Yakın zamanda bir tanıdığınızın mezuniyeti varsa ve ona bir kutlama mesajı yazmak istiyorsanız sizin için birkaç faydalı bilgi hazırladık. Öncelikle mesajının tebrik temalı olduğunu unutmamalısınız. Yani ana amacınız mezun olacak kişiyi tebrik etmek olmalı.

Diğer taraftan mesajda geleceğe karşı umut dolu sözlere yer vermelisiniz. Ayrıca ona desteğinizi ve itimadınızın tam olduğunu göstermelisiniz. Aşağıda sizin için mezuniyet sözleri yazdık. Siz de yazdığımız mezuniyet tebrik mesajı örneklerinden ilham alabilirsiniz.

Liseden Mezun Arkadaşa Mezuniyet Sözleri

lise-mezuniyet-sozleri

 • Mezuniyet günün kutlu olsun! Uzun bir yolculuğun sonunda büyük bir başarı elde ettin. Seni gururla izledim ve inanılmaz bir şekilde yetişkinlik yolculuğuna adım atmanı izlemek heyecan verici. Geleceğin parlak ve sana tüm başarılarını diliyorum. Kutlarım!
 • Mezuniyetin dolayısıyla sana en içten tebriklerimi sunuyorum! Liseyi başarıyla bitirmen gerçekten harika. Şimdi önünde yeni bir yolculuk var ve eminim ki bu yolculukta da çok başarılı olacaksın. Hayallerini gerçekleştirmen için azmin ve kararlılığın sana yardım edecek. Her zaman arkandayım, seni kutluyorum!
 • Mezuniyetin kutlu olsun! Liseyi başarıyla tamamladığın için seni gururla kutluyorum. Yeni bir kapı araladığın bu gün, senin için birçok fırsat ve macera sunacak. Hayatının bu yeni aşamasında sana başarılar diliyorum. Tüm hayallerini gerçekleştireceğinden eminim. Tebrikler!
 • Bugün senin için çok özel bir gün! Lise mezuniyetin dolayısıyla seni en içten dileklerimle kutluyorum. Bu süreçte gösterdiğin çaba ve azim gerçekten takdire şayan. Şimdi, önünde heyecan verici bir yolculuk var. Yolun açık olsun!
 • Mezuniyetin dolayısıyla seni kutlamak istiyorum! Liseyi başarıyla bitirdiğin için seninle gerçekten gurur duyuyorum. Şimdi yeni bir sayfa açma ve hayatının bir sonraki bölümüne devam etme zamanı geldi. Eminim ki bu yeni yolculukta da birçok başarı seni bekliyor olacak. Tebrikler ve geleceğin için en iyisini diliyorum!

Üniversiteden Mezun Arkadaşa Mezuniyet Mesajları

universite-mezuniyet-sozleri

 • Üniversiteden mezun olduğunu duyduğuma çok sevindim! Bu büyük başarıya ulaşman için harcadığın emek ve gayret gerçekten takdire şayan. Gelecekteki başarıların için sana sonsuz destek vermek için buradayım. Yolun açık olsun ve her adımda senin yanında olduğumu unutma. Tebrikler!
 • Eğitim yolculuğunda gösterdiğin azim ve kararlılık seni gerçekten özel kılıyor. Yeni bir kapı aralandı ve bu kapıda senin için sonsuz fırsatlar var. Sadece bu başarıyı kutlamakla kalmıyor, aynı zamanda gelecekteki tüm başarılarını dört gözle bekliyorum. Tebrikler!
 • Mezuniyetin için ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Bu büyük başarıya ulaşman gerçekten çok önemli ve sen bunu hak ettin. Geleceğin karşına sayısız fırsat çıkaracağına inanıyorum. Hayallerini gerçekleştirmen için sabırsızlanıyorum. Tebrikler!
 • Şimdi, yeni bir başlangıcın ve yeni bir dünya seni bekliyor. Başarılarla dolu bu gününde senin yanında olduğum için çok sevinçliyim ve gelecekteki başarılarında da yine yanında olacağım. Mezuniyetini tebrik ederim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir