in , ,

Kurumsal Kadınlar Günü Hediyeleri

kurumsal-kadinlar-gunu-hediyeleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken şirketler de kadın çalışanlarını ve müşterilerini unutmadıklarını, emeklerinin takdir edildiğini gösterecek kurumsal hediyeler aramaya başladılar. Biz de bu yazımızda kurumsal Kadınlar Günü hediyeleri önerilerimizi paylaşmak istedik. Bu şekilde şirket kültürünüze en uygun hediyeyi bulmanıza yardımcı olacağız.

Kadınlar Günü, tarih boyunca emeğini ortaya koyan tüm kadınların anıldığı bir gün. Günümüzde de kadın hakları giderek daha ön plana çıkmaya ve çalışma hayatında eşitlik sağlanmaya başla. Dolayısıyla bu özel günde, kaliteli ve kadınların ruhuna hitap eden hediyeler seçmek oldukça önemli.

Kadınların günlük hayatını kolaylaştıracak, baktıklarında sizi hatırlayacakları, kendileriyle sizinle çalıştıkları ve her gün kendilerini geliştirme imkanı buldukları için gurur duyacakları hediyeler seçmek kolay değil. Ancak 2000’den fazla şirkete kurumsal hediyeleşme süreçlerinde projeler üreten ve en başarılı şekilde uygulayan Muhiku ile kadınları mutlu edecek hediyeler bulabilirsiniz.

Size en uygun hediyeleri bulabilmemiz için Muhiku Kurumsal Hediye sayfası üzerinden iletişim formu doldurabilirsiniz.

8 Mart Kadınlar Günü için hediye önerilerimize geçmeden önce dilerseniz 8 Mart’ın tarihçesine ve Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün nasıl ortaya çıktığına kısaca bir göz atalım.

8 Mart Kadınlar Günü’nün Tarihçesi

kadinlar-gunu-tarihcesi

Birleşmiş Milletler’in kararlaştırdığı ve her sene tüm dünya çapında 8 Mart’ta kutlanan bu gün; kadınların giderek bilinçlenmesini ve toplumsal hayatta kendine yer bulmasını pekiştirmeyi amaçlar. 8 Mart ilk kez 1917 yılında, Sovyet Rusya’da kadınların oy kullanma hakkı kazanmasıyla kutlandı. 1975 yılında ise Birleşmiş Milletler tarafından kabul edildi.

8 Mart, tüm dünyada geçmişten günümüze hakları için direnen ve çaba gösteren kadınların anıldığı bir gün. Dolayısıyla iş hayatında aktif bir şekilde yer alan tüm kadınların emekçi gününü kutlamak kadın haklarının yüceltilmesi için önemli bir adımdır.

8 Mart Kadınlar Günü için Kurumsal Hediyeler

yeni atlas hediye kutusu
Atlas Hediye Kutusu

Kadınlar Günü’nün önemine ve tarihçesine baktığımıza göre sizin için seçtiğimiz hediye fikirlerine geçebiliriz. Önerilerimizden ilham alarak şirket kültürünüzü yansıtan bir Kadınlar Günü hediyesi hazırlayabilirsiniz. Böylece kadın çalışanlarınıza, partnerlerinize ve müşterilerinize kendilerini değerli hissettirebilirsiniz.

Birden fazla hediye seçeceğine göz atmak ve fikir sahibi olabilmek için Kadınlar Günü hediyesi sayfamızda yer alan hediyeleri de inceleyebilirsiniz. Bu hediyelerden ilham alarak kurumsal alanda çalışan ekip arkadaşlarımıza isteklerinizi yöneltebilirsiniz.

İşte, kurumsal firmalar için seçtiğimiz kadına hediye fikirleri.

Atlas Hediye Kutusu

Atlas Kutusu‘nu diğer kutulardan ayıran en büyük özelliklerden biri zengin içeriğine kıyasla fiyatının oldukça uygun olması. Muhiku’nun titizlikle hazırlanan ve Kadınlar Günü’ne en çok yakışan hediyelerinden biri olan Atlas Kutusu içinde;

 • Filtre kahve,
 • Blossom çayı,
 • Lavanta sabunu,
 • Neutrogena el kremi,
 • Sabun yapım deneyimi,
 • Son olarak ise seçeceğiniz bir kitap yer alıyor.

Diğer taraftan Atlas Kutusu, mor tonlarıyla Kadınlar Günü’ne oldukça uygun bir hediye. Kısıtlı bir bütçeyle en anlamlı ve üzerine düşünülmüş hediyeyi seçmek istiyorsanız bu kutu tam da şirketinize göre!

Dünya Çayları Kutusu

Dünyanın dört bir yanından çayların bir araya getirildiği bu hediye kutusu ile kadınların ruhuna hitap eden bir deneyim sunabilirsiniz. Evde ve ofiste, günün her saatinde tüketilebilecek çaylar şık tasarımlı metal kutularda bulunuyor.

Dünya Çayları Kutusu içinde;

 • İngiltere’den Lady Grey,
 • Fas’tan Moroccan Mint,
 • İran’dan Hibiskus,
 • Güney Afrika’dan Rooibos,
 • Çin’den Blossom çayı,
 • Son olarak ise bu çaylarla ilgili tüm bilgileri bulabilecekleri bir bilgi kitapçık yer alıyor.

Ayrıca bu kutuya dilerseniz French press, kupa, süzgeç gibi yan ürünler de ekleyebilirsiniz.

Kadınlar Günü’ne Özel Hediye Kutusu

yade-handmade-sabun

Hamam kültürünü yeniden canlandıran Kadınlar Günü hediye kutusu ile kadın çalışanlarınıza veya ekip arkadaşlarınıza şık bir kutu armağan edebilirsiniz. Kutunun içerisinde doğal vücut lifi, el yapımı sabun ve yasemin aromalı mum hediye edebilirsiniz.

Bu kutu kadın ruhunun saflığını ve temizliğini vurguluyor. Ayrıca kişisel bakımlarına ve kendilerine ayırdıkları zamana en güzel şekilde eşlik edecek.

Kadın Müşteriler için VIP Hediyeler

Kurumsal Kadınlar Günü hediyeleri alırken sadece çalışanlarınızı değil, önemli kadın müşterilerinizi de hatırlamanızda fayda var. Böyle anlamlı günlerde karşı tarafta mutluluk yaratacak hediyeler bulursanız sizi ömürleri boyunca hatırlayacaklardır. Bu yüzden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için tercih edebileceğiniz şık ve güzel VIP kurumsal hediyelerle yazımıza devam edelim.

Dünya Kahveleri Kutusu

3 nesil dunya kahveleri kutusu

Siyah kahve paketleriyle daha mesafeli bir ölçü tutturan Dünya Kahveleri Kutusu‘nda dünyanın 5 farklı ülkesinden 3. dalga filtre kahveler bulunuyor. Yoğun çalışma temposunda enerjisini tazeleyeceğini düşündüğünüz müşterileriniz -ve tabii ki ekip arkadaşlarınız- için bu kutuya ayrıca French press ve kupa da ekleyebilirsiniz.

Dünya Kahveleri Kutusu’nun içerisinde;

 • Etiyopya kahvesi,
 • Brezilya kahvesi,
 • Kolombiya kahvesi,
 • Burundi kahvesi,
 • Guatemala kahvesi,
 • Ayrıca 3. dalga kahve deneyimini en lezzetli şekilde yaşamalarını sağlayacak 12 sayfalık bir bilgi kitapçığı da bulunuyor.

Öğle aralarına ve kahve molalarına lezzet katacak bu kutu sayesinde çalışanlarınızın motivasyonunu yükseltebilirsiniz. En yoğun zamanlara ilaç gibi gelecek bu kahveler ile kendilerini çok daha enerjik hissedecekler. Ayrıca 8 Mart’ta yaptığınız bu lezzet dolu jesti de unutamayacaklar.

Keyifli Saatler Hediye Kutusu

Oldukça şık parçalarla hazırlanan bu kutu anneye Kadınlar Günü hediyesi olarak tercih edilebilir. Keyifli Saatler Hediye Kutusu içerisinde;

 • Bambu ve seramik materyal kullanılarak tasarlanmış fincan takımı,
 • Bir kutu Türk kahvesi, sukulent,
 • Kahve aromalı mum,
 • Godiva çikolata,
 • Son olarak ise çalışma masasına çok yakışacak sukulent bulunuyor.

Zarif görünümüyle kadınları büyüleyecek bu hediye kutusuna dilerseniz bir de bitki çayı ilave edebilirsiniz.

Premium Kadınlar Günü Hediye Kutusu

brownie molasi hediye kutusu
Brownie Molası Hediye Kutusu

Kadınlar Günü hediyesi arayışında daha premium görünen bir kutu istiyorsanız içerisinde farklı renklerin kullanıldığı Brownie Molası Hediye Kutusu‘nu öneririz. Çünkü bu kutu iş hayatında kadınlara eşlik edecek lezzetli ve huzur verici hediyeliklerle süslendi. Bu yönüyle onların motivasyonlarını da arttıracak diyebiliriz.

Brownie Molası Hediye Kutusu içeriğinde;

 • Şık kutusuyla ve lezzetli brownie çeşitleriyle dikkat çeken Brownies by Limburgia,
 • Türk kahvesi,
 • Şık fincan,
 • Dört farklı tütsü ve tütsü kayığı,
 • Son olarak ise Kadınlar Günü’ne çok yakışacak kuru çiçek buketi yer alıyor.

Eğer kadınlara özel hediye arayışınız varsa hiç düşünmeden bu seti satın alabilirsiniz.

Şirketler için Kadınlar Günü Mesajları

Hediyelerini kuru kuru vermek istemeyen şirketler için kurumsal tarza uygun 8 Mart Kadınlar Günü mesajları paylaşmak iyi olur diye düşündük. Yukarıda listelediğimiz tüm kurumsal Kadınlar Günü hediyeleri seçeneklerinin içerisine bu notları istediğiniz şekilde koydurmanız mümkün.

 • Hayatımızın her anına anlam katan; baktığımız her yeri renklendiren ve güzelleştiren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyorum.
 • Yeri geldiğinde yönetici, yeri geldiğinde anne, yeri geldiğinde içten bir arkadaş bazen de değerli bir eş… Onlar bizim baş tacımız. Şirket olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyoruz.
 • Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!
 • Yüreğinizdeki sınırsız sevgi ve sabır için size minnettarız. Kadınlar Gününüzü en içten dileklerimizle kutluyoruz.
 • Kendini her alanda göstermekten, sesini duyurmaktan korkmayan; dokunduğu her şeyi güzelleştiren ve kendinden bir şeyler katan tüm kadınların Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!
 • 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde saygıdeğer Türk kadının bu özel gününü kutlamaktan onur ve gurur duyuyorum.

Ayrıca farklı mesaj fikirleri için şirketler için Kadınlar Günü mesajları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

  calisan-mutlulugu-faydalari

  Çalışan Mutluluğu Şirketinize Ne Katar?

  kurumsal-anneler-gunu-hediye-onerileri

  Kurumsal Anneler Günü Hediyesi Önerileri 2022