Kokulu Taş Nasıl Yapılır? Evde Kokulu Taş Yapımı

kokulu-tas-nasil-yapilir-evde-kokulu-tas-yapimi

Kokulu taş deneyimi ile yepyeni bir hobi keşfetmeye hazır mısınız? Evde kaliteli zaman geçirmek isteyenler bu eğlenceli hobi ile hem keyifli vakit geçirebilir hem de yepyeni hobilerin kapılarını aralayabilirler!

Hepimizin bildiği gibi hem tüm dünyaca hem de ülkece sıkıntılı bir süreç içerisindeyiz. 2019 yılının sonlarından bu yana hayatımızı büyük ölçüde etkileyen hastalık sebebiyle dışarıya olabildiğince az çıkmaya ve toplu alanlarda bulunmamaya çalışıyoruz.

Günlük hayatın koşuşturmasıyla ya da tatil günlerinde çıkılan gezmelerle kendimize vakit ayırmayı ihmal ettik. Hatta yeri geldi kendimizden uzaklaştık ve başka insanların ilgi alanlarının hoşumuza gittiğini düşündük. Fakat bu süreç bize gösterdi ki aslında içimizde keşfedilmeyi bekleyen bir “ben” var ve o “ben” in artık kendini gösterme zamanı!

Her ne kadar zor ve tehlikeli bir süreç yaşıyor olsak da bu hastalık bizleri kendi benliğimize doğru bir yolculuğa çıkardı ve gizli yeteneklerimizin gün yüzüne çıkmasını sağladı. Evde geçirilen uzun zamanlar bize yepyeni ilgi alanlarının kapılarını araladı.

Bazılarımız uzun yıllardır hayalini kurduğu dans çeşitlerini keşfederek aslında ne kadar iyi dans ettiğini fark ederken bazılarımız da yeni bir enstrüman çalabilmenin hazzını yaşadı. Evde uzun süre vakit geçirmek bizi sanatın pek çok alanı ile de haşır neşir kıldı. Bazen ellerimize fırçaları alıp rengarenk tablolar yaptık, bazen de çimento ile şık saksılar tasarladık.

Uzun lafın kısası bu süreç bizi hayal dünyamızın odalarında uzun bir yolculuğa çıkardı. Yaratıcı yanımızı keşfederek sadece tüketici konumunda olan bizler tüketimi bir süre için rafa kaldırıp üreten bireyler haline geldik. Belki de dünyanın buna ihtiyacı vardı.

Kokulu taş deneyimi de saydığımız aktivitelerden yalnızca biri. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğimiz kokulu taş ile banyomuzun, salonumuzun ya da evimizin herhangi bir köşesine ferahlık ve şıklık katabiliriz.

Kokulu Taş Malzemeleri

kokulu-tas-malzemeleri

Elbette tüm hobiler gibi kokulu taş yapmak için de birtakım malzemelere ihtiyacınız olacak. Bu malzemelere deneyim kitlerimiz sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hem malzemeleri daha ucuza temin etmiş olursunuz hem de site site ya da dükkan dükkan gezmekten kurtulursunuz.

Hazırsanız kokulu taş yapmak için ihtiyacınız olan malzemelere geçelim.

Kokulu Taş Tozu

Kokulu taş yapabilmek için ihtiyacınız olan ana malzemedir. Farklı kokularda bulabileceğiniz tozlarda tropikal kokuları tercih etmenizi öneririz. Bu kokular hem daha hafif olacaktır hem de kullandığınız alana ferahlık katacaktır.

Silikon Kalıp

Kokulu taşınıza istediğiniz şekli vermenizi sağlar. Kalıbın hammaddesinin silikon olması taşın zorlanmadan ve herhangi bir deformasyona uğramadan kalıptan çıkmasını sağlar.

Ilık Su

Hazır satılan taş tozunun kıvam alabilmesi için gerekli malzemedir. Ilık su ile taş tozuna macun kıvamı verebilir ve kalıba dökebilirsiniz.

Karıştırma Kabı ve Karıştırma Çubuğu

Taş tozunun su ile rahat bir şekilde karışmasını ve homojen bir kıvama gelmesini sağlar. Burada kullanmadığınız bir plastik kabı kullanabilirsiniz. Karıştırma çubuğu olarak da herhangi bir kaşık veya çubuktan yardım alabilirsiniz.

Evde Adım Adım Kokulu Taş Yapımı

 

kokulu-tas-nasil-yapilir

Eğer yeni hobiler edinmek için kolay bir başlangıç yapmak istiyorsanız kokulu taş tam sizlik. Yapımı oldukça kolay ve eğlenceli olan bu hobi ile yeni ilgi alanları keşfedebilirsiniz. Ayrıca evde geçirdiğiniz vakti değerlendirebilir ve hem bedenen hem de ruhen rahatlayabilirsiniz.

Evde kokulu taş yapımı için uygulamanız gereken adımlar ise şu şekilde:

  • Birinci Adım: Hazır kokulu taş tozunu herhangi bir ölçekle ya da bardakla ölçerek karıştırma kabının içerisine dökün.
  • İkinci Adım: Ölçtüğünüz tozun yarısı kadar ılık suyu karıştırma kabına ilave edin.
  • Üçüncü Adım: Taş tozu ve ılık suyu bir çubuk ya da kaşık yardımıyla iyice karıştırmalısınız. Bu adım çok önemli. Tozun topak topak olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer topaklanma meydana gelirse taşınızın şekli pürüzsüz olmaz. Bu adımda karıştırma işlemini tek bir yönde yapabilirsiniz. Böylelikle karışımda topaklanma meydana gelmeyecektir.
  • Dördüncü Adım: Karıştırma işlemi bittikten sonra karışımı kalıplara yavaş yavaş dökün ve yarım saat kurumasını bekleyin.
  • Beşinci Adım: Kurumuş kokulu taşları silikon kalıplardan yavaşça çıkarın. Bu adımda da dikkatli olmalısınız. Taşınızın deforme olmaması için taşı acele etmeden yavaşça çıkarmalısınız.

Evet, evde kokulu taşı nasıl yapabileceğinizi adım adım anlattık. Siz de bu eğlenceli hobi ile evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Dilerseniz bu taşları hasır ip ve tül ile süsleyerek dostlarınıza ve sevdiklerinize de armağan edebilirsiniz.

Evde geçireceğiniz uzun zamanlarda yeni hobiler edinmeye var mısınız? Tek bir kutu ile size yepyeni bir hobinin kapılarını açan deneyim kitleri karantina günlerinin kurtarıcısı! Ahşap boyama deneyimi, çimento deneyimi, sabun bazı deneyimi, parafin jel mum deneyimi, taş magnet deneyimi, fesleğen yetiştirme deneyimi ve daha pek çok deneyim kiti ile evde geçirdiğiniz zamanları yeni hobiler keşfederek değerlendirebilirsiniz.

Bu deneyim kitleri ile yalnızca yeni hobilerin kapılarını aralamayacaksınız, aynı zamanda yaşam alanınıza renk de katacaksınız. Ahşap boyama kutusu deneyimi ile kendinize şık bir takı kutusu tasarlayabileceğiniz gibi sabun bazı deneyimi ile de banyonuza hoş kokular ve şıklık katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir