Kızıma Doğum Günü Mesajı Örnekleri – Duygusal Mesajlar

kizima-dogum-gunu-mesaji-ornekleri-anlamli-ve-duygusal-mesajlar

Biricik kızınızın doğum gününe çok az bir zaman mı kaldı? Kızınızın doğum gününü en anlamlı cümlelerle mi kutlamak istiyorsunuz? Eğer kızıma doğum günü mesajı ne yazabilirim diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.

Çünkü özenle hazırladığımız bu içeriğimizde kızına doğum günü mesajı yazmak isteyenler için en güzel örnekleri topladık. Siz de aşağıdaki fikirlerden ilham alarak kızınızın doğum gününü en güzel cümlelerle kutlayabilirsiniz.

Anneden Kızına En Güzel Doğum Günü Mesajı

Yufka yürekleri annelerimiz her zaman bizim için en iyisini dilerler. Bizi sevdiklerini her defasında dile getirseler de, hareketleriyle belli etseler de çoğu zaman duygularını tam anlamıyla ifade edemeyebilirler.

Eğer siz de biricik yavrunuza güzel sözler söylemek istiyorsanız ama o ifadeleri bulamıyorsanız “anneden ilk göz ağrım kızıma doğum günü mesajı” örneklerimizden ilham alabilirsiniz.

İşte, size ilham verecek öneriler.

Anneden Kızına Duygusal Doğum Günü Mesajı

anneden-kizina-duygusal-dogum-gunu-mesaji

İlginizi Çekebilir: Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

 • “Canım kızım, bugün senin günün ve bugünü kutlamak benim için büyük bir mutluluk. Senin annen olmaktan her zaman gurur duydum. Sen benim hayatımın en büyük hediyesi ve mutluluğusun. İyi ki varsın kızım, iyi ki doğdun!”
 • “Biricik yavrum, yaşama sebebim doğum günün kutlu olsun. Hayat sana tüm güzelliklerini sunsun, yüzündeki gülücük ömrün boyunca solmasın. Uzun ve sağlıklı bir ömrün olsun kızım, iyi ki doğdun!”
 • “Değerlim, güzel kızım; varlığın her zaman bana mutluluk verdi. Doğduğun günden bu yana secim oldun. Bugün yeni bir yaşa girdin, kocaman bir kız oluyorsun. Neşe ve mutluluk o temiz kalbinden eksik olmasın, keder kapını hiç çalmasın. Doğum günün kutlu olsun bitanem, iyi ki doğdun!”
 • “Bana anne olmanın nasıl bir duygu olduğunu tattırdığın için çok teşekkür ederim kızım benim. Yüreğim senin sevginle dolu. Yaşadığım her bir gün seninle anlamlı hale geliyor. Seni iyi ki doğurmuşum kızım, iyi ki varsın. Seni çok seviyorum.”
 • “İnsanın bir kızı olmalı. İnsana neşe veren, yüzünü gülümseten ve umut olan. Ben tüm mutluluğu seninle tattım canım kızım, iyi ki varsın. Seni çok seviyorum.”

Anneden İlk Kızına Doğum Günü Mesajı

anneden-ilk-kizina-dogum-gunu-mesaji

 • “İlk göz ağrım, gözümün nuru, neşe kaynağım, canım kızım. Bugün senin doğum günün ve bugün benim için o kadar önemli ki anlatamam. Seni kucağıma aldığım ilk an sanki dünyalar benim oldu. İyi ki doğdun canımın içi!”
 • “İlkim, canım, biricik kızım; sen bu hayatta başıma gelen en güzel şeysin. Senin gibi harika bir kızı büyütmek benim için harika bir deneyim. Senin her gülümsemende, her başarında tarifsiz bir mutluluk yaşıyorum. Umarım yeni yaşında tüm dileklerin ve hayallerin gerçek olur. Seni çok seviyorum. İyi ki doğdun!”
 • “Gözümün nuru; doğum günün geldiğinde sadece bir yaş daha büyümediğini, aynı zamanda hayatıma daha fazla neşe, sevgi ve anlam kattığını düşünüyorum. Sen benim için çok özel birisin ve seninle geçirdiğim her an benim için çok kıymetli. Umarım bu doğum günün senin için unutulmaz ve dopdolu geçer. Her zaman senin yanındayım. İyi ki doğdun meleğim!”
 • “İlk göz ağrım, kızım olduğun için ne kadar mutlu olduğumu ve gurur duyduğumu ifade edemem. Sen benim için bir mucize ve hayatımın en değerli hediyesisin. Senin büyüdükçe, gördüğüm her ilerleme ve başarı beni mutlu ediyor. Umarım bu özel gün senin için sürprizlerle ve sevgi dolu geçer. Seni çok seviyorum. İyi ki doğdun!”
 • “İlk yavrum, biriciğim; büyümeni, gelişmeni izlemek gerçekten harika bir deneyim. Senin ne kadar güçlü, zeki ve sevgi dolu biri olduğunu görmek beni gururlandırıyor. Seninle geçirdiğim her an benim için çok değerli. Umarım bu özel gün senin için unutulmaz olur. Seni çok seviyorum. İyi ki doğdun!”

Babadan Kızına En Güzel Doğum Günü Mesajı

Ardımızda dağ gibi duran kıymetli babalarımız ne yazık ki duygularını ifade etmekte çok da başarılı değiller. Eğer siz de duygularınızı ifade etmekte başarılı olmadığınızı düşünüyorsanız ve kızıma doğum günü mesajı yazmak istiyorum diyorsanız aşağıda sıraladığımız örneklerden ilham alabilirsiniz.

Babadan Kızına Duygusal Doğum Günü Mesajı

babadan-kizina-duygusal-dogum-gunu-mesaji

 • “Canım, bebeğim, güzel kızım; iyi ki doğdun, iyi ki benim kızım oldun. Seni çok seviyorum ve her zaman da seveceğim. Doğum günün kutlu olsun meleğim.”
 • “Benim küçük bebeğim, doğduğun gün seni kucağıma aldığım o ilk anı unutamam. Sen beni dünyanın en mutlu babası yaptın, senin gibi bir evlada sahip olduğum için çok şanslı hissediyorum. İyi ki varsın kızım, iyi ki doğdun!”
 • “Canım kızım, o minik ellerimle parmaklarımı tuttuğun anlar dün gibi aklımda. O güzel ve masum gözlerin ne kadar büyüsen de hep aynı. Sen benim gözümde hep minik kızım olarak kalacaksın. İyi ki doğdun canım kızım, seni çok seviyorum.”
 • “Biricik kızım, sen bu hayattaki en değerli hazinemsin. Varlığın beni hayata bağlayan yegane şey. Umarım hayat tüm dileklerine ulaşmanı sağlar. Her zaman yanında olacağım, doğum günün kutlu olsun!”
 • “Bitanem, canım, kızım; sen bu hayatta benim için sadece evlat değilsin, aynı zamanda en iyi arkadaşımsın. Seni her şeyden çok seviyorum biriciğim, iyi ki doğdun!”
 • “Canım kızım, sen hayatımın en büyük mucizesisin. Seninle paylaştığım her an, büyümeni izlemek benim için inanılmaz bir deneyim. Seni her zaman çok seveceğim ve her zaman da gurur duyacağım. Doğum günün kutlu olsun bitanem.”

Kızıma Doğum Gününde Ne Yazılır?

Bazı yaşlar özeldir. Dolayısıyla özel bir kutlamayı hak ederler. 18 yaşına girecek kızınız varsa ya da 1 yaşınızdaki kızınıza anlamlı cümlelerle anı bırakmak istiyorsanız aşağıda sıraladığımız mesaj örneklerinden faydalanabilirsiniz.

1 Yaş Kızıma Doğum Günü Mesajı Fikirleri

1-yas-kizima-dogum-gunu-mesaji-fikirleri

 • “Bu mesajı sana ilk doğum gününde yazıyorum canım kızım. Sen hayatımıza girdiğinden beri hayat daha yaşanılası ve daha renkli. İyi ki bizim kızımızsın minik bebeğim. Umarım yıllar sonra bu mesaj sana ulaşır ve sevgimizi sana ulaştırır. Uzun ve sağlıklı bir ömrün olması dileğiyle, seni çok seven annen ve baban.”
 • “Canım kızım, bugün senin 1. yaş günün. Seninle geçirdiğimiz her an, kalbimizi dolduran bir mutluluk ve sevinç kaynağı oldu. Seninle birlikte büyümek, senin gelişimini izlemek, harika bir deneyim. Umarım bu özel gününde seninle birlikte olmak sana sonsuz mutluluk ve neşe getirir. Seni çok seviyoruz, küçük prensesimiz. Nice mutlu yaşlara!”
 • “Kızımızın 1. yaş günü kutlu olsun! Seninle geçen bir yıl, bize; sevgi, neşe ve şefkat dolu anlar getirdi. Senin büyümeni izlemek, seninle birlikte keşfetmek, en büyük mutluluk kaynağımız oldu. Seni çok ama çok seviyoruz, meleğimiz. Nice yaşların olsun!”
 • “Canımız, biricik kızımız; bugün senin 1. yaş günün. Senin gülüşün, sevgin ve merakın dünyamızı aydınlatıyor. Umarım bu özel gününde seninle birlikte olmak, sana sonsuz mutluluk ve neşe getirir. Seni çok seviyoruz, minik meleğimiz. Nice yıllara!”
 • “Kızımız bugün 1 yaşına bastı! Seninle geçen her an, bize sevgi dolu bir macera sunuyor. Senin gelişimini izlemek, seninle birlikte büyümek bize büyük bir mutluluk veriyor. Umarım bir gün bu mesajı okuduğunda senin de yüreğin sevgiyle dolar. Seni çok seviyoruz, küçük prensesimiz. Nice mutlu yaşların olsun!”

2 Yaş Kızıma Doğum Günü Mesajı Fikirleri

2-yas-kizima-dogum-gunu-mesaji-fikirleri

 • “Ah küçük kızım benim! Nasıl da hızla büyüyorsun. Doğduğun gün daha dün gibi. 2 yaşına geldin bile. İlk kelimelerini söyledin, adımlarını attın. Seni çok seviyoruz ve her zaman da seveceğiz. Yıllar sonra bu mesajın sana sevgimizi ulaştırmasını diliyoruz. Doğum günün kutlu olsun bebeğim.”
 • “Bizim minik kızımız, bugün 2. yaşına bastın. Senin gibi bir bebeğimiz olduğu için çok mutluyuz. Umarız gelecek sana tüm güzelliklerini sunar. İyi ki doğdun minik bebeğimiz, her zaman senin yanında olacağız.”
 • “Güzeller güzeli kızımız bugün tam 2 yaşına girdi. Belki bu mesajı okuduğun zaman kocaman bir kız olacaksın, belki fiziken yanında olmayacağız. Ama kalbimizin ve ruhumuzun daima seninle olduğunu bil. Seni her zaman seveceğiz ve destekleyeceğiz. İyi ki doğdun, seni çok seviyoruz.”
 • “Bu mesaj dünyanın en güzel kız çocuğu için. Hayat seni bize verdiğinde dünyanın en mutlu insanları olduk. Seninle birlikte uyumak, birlikte uyanmak, büyümeni seyretmek ve hayattaki ilklerine şahit olmak bizim için büyük bir sevinç. Umarız tüm yaşların dopdolu ve çok güzel geçer, seni çok seviyoruz kızım, doğum günün kutlu olsun!”

18 Yaşına Giren Kızıma Doğum Günü Mesajı Fikirleri

18-yas-kizima-dogum-gunu-mesaji

 • “Canım kızım, artık kocaman bir kız oldun. Bugün 18 yaşına giriyorsun, bu beni hem mutlu ediyor hem de hüzünlendiriyor. Senin gibi bir evlada sahip olduğum için kendimi çok mutlu hissediyorum. İyi ki varsın canım kızım, iyi ki doğdun!”
 • “Güzel kızım, artık 18 yaşındasın ve önünde sonsuz olanaklar var. Umarım yeni yaşında mutluluk, başarı ve heyecan dolu anlar seninle olur. Doğum günün kutlu olsun!”
 • “Kızım, bugün senin için çok özel bir gün. Çünkü 18 yaşına giriyorsun! Bu yaşam yolculuğunda yeni başlangıçlar ve harika maceralar seni bekliyor. Hayallerinin peşinden gitmekten asla vazgeçme ve her zaman kalbinin sesini dinle. Nice mutlu yıllara!”
 • “Canım kızım artık 18 yaşındasın! Artık resmi olarak yetişkin birisin ve bu senin için büyük bir adım. Bu yeni dönemde kendini keşfetmek, hedeflerin peşinden gitmek ve hayallerini gerçekleştirmek için heyecan verici bir zaman seni bekliyor. Doğum günün kutlu olsun!”
 • “Biricik kızım, bugün senin özel günün ve 18 yaşına girdin! Bu yaş, birçok yeni sorumluluk ve özgürlüklerle birlikte gelir. Hayatın sana getirdiği her şeyin tadını çıkar ve her anı dolu dolu yaşa. Senin gibi harika birinin sadece en iyisinin hak ettiğini unutma. Nice mutlu yıllara!”
 • “Canım kızım, 18 yaşına girmek büyük bir adım ve sen bu adımı atmaya hazırsın! Geleceğin parlak ve heyecan verici olacak. Hep neşeli, cesur ve güçlü kal. Hayat senin için sürprizlerle dolu, bu yüzden her anın tadını çıkar ve hiçbir şeyden geri durma. Doğum günün kutlu olsun!”
 • “Güzel kızım, bugün senin büyük günün ve artık 18 yaşındasın! Bu yaş, yeni bir başlangıç ve sonsuz olanakların kapılarını açıyor. Hayatın her zaman başarılarla dolu olsun ve sadece en güzel anılarla dolu bir yolculuk seni beklesin. Doğum günün kutlu olsun!”

Kızıma En Güzel Doğum Günü Mesajı Örnekleri

“Kızım için en güzel cümleleri kurmak istiyorum, ona en az onun kadar özel bir kutlama yapmak istiyorum.” diyorsanız aşağıda sıraladığımız en güzel mesaj örneklerinden yararlanabilirsiniz.

Kızıma Doğum Günü Mesajı Uzun

kizima-dogum-gunu-mesaji-uzun

 • “Canım kızım, bugün senin doğum günün ve sen dünyaya geldiğin günden beri hayatımıza büyük bir neşe ve anlam kattın. Varlığın bizim için en değerli hazine, nice mutlu yıllara!”
 • “Evimizin en değerli neşe kaynağı olan kızımızın doğum gününü kutlarız. Gülüşünün bizi her zaman aydınlattı. Seni seviyoruz canım kızım, doğum günün kutlu olsun!”
 • “Canım kızım, yeni yaşında; mutluluğun ve umudun eksik olmasın. Hayat sana tüm güzelliklerini sunsun. Seni çok seviyorum ve iyi ki varsın. Doğum günün kutlu olsun biricik kızım!”
 • “Hayatımıza anlam katan kızımızın yeni yaşının da güzelliklerle dolu olmasını dilerim. Her zaman en iyisini hak ediyorsun canım kızım. Nice mutlu yaşlara!”
 • “Güzel kızım, yeni yaşında en güzel mutlulukları yaşamanı ve başarı basamaklarını emin adımlarla çıkmanı dilerim. Yüzündeki o sıcacık gülümseme hiç solmasın. Nice mutlu yaşların olsun bitanem, doğum günün kutlu olsun!”
 • “Doğum günün kutlu olsun kızım. Umarım hayat boyu mutluluk, sevgi ve başarı seni hiç terk etmez. Sen güçlü, zeki ve cesur bir kızsın. Seni seviyorum ve seninle inanılmaz gurur duyuyorum. İyi ki doğdun!”
 • “Canım kızım, bugün senin doğum günün. Yıllar önce bugün hayatımıza neşe getirdin. Seni sevmekten ve seninle gurur duymaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Doğum günün kutlu olsun, nice mutlu yaşların olsun!”
 • “Sevgili kızım, senin büyümeni görmek ve seninle geçen her anı paylaşmak bana büyük mutluluk veriyor. Hayatında her zaman başarılar ve mutluluklar seni bulsun. Doğum günün kutlu olsun! Seni çok seviyorum.”
 • “Canımın içi kızım, senin gibi özel birinin hayatında olmak benim için büyük bir zenginlik. Dünyaya geldiğin için o kadar mutluyum ki mutluluğumu tarif dahi edemem. Doğum günün kutlu olsun ve seni çok seviyorum!”

Anneden ve Babadan Kızıma Doğum Günü Mesajı Kısa

kizima-dogum-gunu-mesaji-kisa

 • “Kızım, bugün senin günün! Her zaman seninleyim. Doğum günün kutlu olsun!”
 • “Canım kızım, doğum günün kutlu olsun! İyi ki varsın!”
 • “Doğum günün kutlu olsun biricik kızım!” Seni çok seviyorum ve her zaman yanındayım.”
 • “Doğum günün kutlu olsun kızım! Seni çok seviyorum ve hayatında mutluluk eksik olmasın.”
 • “Canım kızım, seninle geçen her an benim için çok değerli. Doğum günün kutlu olsun!”
 • “Canım kızım, doğum günün kutlu olsun! Seninle her zaman gurur duyuyorum, iyi ki doğdun!”
 • “Dünyanın en güzel kız çocuğu doğdu bugün, yani benim kızım. İyi ki doğdun güzel kızım, seni seviyorum.”
 • “Güzeller güzeli kızım doğdu bugün. Bana yaşattığın mutluluk için çok teşekkür ederim, iyi ki doğdun biriciğim!”

Kızıma Doğum Günü Mesajı Dini

kizima-dogum-gunu-mesaji-dini

 • “Allah’ın rahmeti ve bereketi seninle olsun kızım. Bugün senin doğum günü, dualarımız seninle. Rabbim her zaman yolunu aydınlatsın. İyi ki varsın, doğum günün kutlu olsun!”
 • “Sevgili kızım, Allah seni bizlere nasip ettiği için şükürler olsun. Dualarımız bugün seninle birlikte. Rabbim seni her zaman korusun ve sana en güzel yollar göstersin. Doğum günün kutlu olsun!”
 • “Kızım, bugün senin doğum günün ve bu günü Rabbimize hamd ile geçiriyoruz. Dualarımız seninle ve umarım bu yeni yaşın senin için bol bereketli ve mutlu olur. İyi ki varsın, doğum günün kutlu olsun!”
 • “Sevgili kızım, seninle birlikte bir yıl daha yaşama fırsatı bulduğumuz için Allah’a hamd ediyoruz. Umarım bu yeni yaşında imanın, sağlığın ve mutluluğun artar. Doğum günün kutlu olsun!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir
gecmis-olsun-mesaji-nasil-yazilir
Daha Fazla
Geçmiş Olsun Mesajı Nasıl Yazılır?
İçindekiler Gizle Hastaya Geçmiş Olsun Mesajları Nasıl Yazılır?En İçten Geçmiş Olsun MesajlarıSevgiliye Geçmiş Olsun MesajlarıArkadaşa Geçmiş Olsun MesajlarıAnneye…