Kız Kardeşe Doğum Günü Mesajı Fikirleri

kiz-kardese-dogum-gunu-mesaji-fikirleri

Kız kardeşe doğum günü mesajı nasıl yazılır diye merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre! Kız kardeşler, hayatımız boyunca her daim yanımızda olan varlığıyla bile bize sevinç kaynağı olan kişilerdir.

En eğlenceli anıların, hüzünlü ve zor zamanların yol arkadaşı olan kız kardeşlerimize doğum gününde aldığımız hediye kadar yazdığımız mesaj da büyük önem taşımaktadır. Çünkü yaşanılan bir anıdan yola çıkarak kağıda dökülen kelimeler kimi zaman hediyeden daha yoğun duygular yaşatmaktadır.

Kız kardeşler ilk dünyaya geldiğinde kıskandığımız, çocuk aklıyla kendimize rakip olarak gördüğümüz kişilerdir. Fakat bu duygular zamanla değişir ve bambaşka bir sevgiye dönüşür.

En yakın arkadaşımız, büyük sırdaşımız, dolabımızın ortağı kız kardeşler hayatın her alanında yanımızda olan en iyi dostumuzdur. Dolayısıyla hayatımızda büyük yer kaplayan kız kardeşe doğum günü mesajı yazarken özenli bir şeyler yapmak isteriz.

Peki, doğum günü kartına ne yazılabilir? Eğer bu sorunun cevabı siz de yoksa endişelenmenize gerek yok!

Kız kardeşlerine doğum günü mesajı yollamak isteyen okurlarımız yazımızın devamına göz atabilirler. Böylelikle kız kardeş için doğum günü mesajı için birçok fikre sahip olabilirler.

🎂 O halde kardeşine alabileceğiniz doğum günü hediyesi yanına ekleyebileceğiniz ya da günün ilk kutlamasını yapabileceğiniz mesaj fikirlerimize geçebiliriz.

Abiden ve Abladan Kız Kardeşe Doğum Günü Mesajı Uzun

Uzun mesaj yazmak kimi zaman zor ve sıkıcı bir süreçtir. Eğer kardeşe doğum günü mesajı olarak ne yazacağınızı bilmiyorsanız sizin için derlediğimiz örneklerden faydalanabilirsiniz.

Kız Kardeşe Doğum Günü Mesajı Uzun

dosta-dogum-gunu-mesaji-fikirleri

Gelin birlikte kardeşe doğum günü mesajı duygusal uzun olsun isteyenler için hazırladığımız fikirlere göz atalım.

 • “Yeni yaşının sana mutluluk getirmesiniz dilerim kardeşim.  Belki de ilerdedir yaşanacak en güzel günlerimiz. Doğum günün kutlu olsun, seni çok seviyorum!”
 • Hayattaki en değerli en özel şeydir biri kız kardeşe sahip olmak. Senin gibi bir kardeşe sahip olduğum ve özel anılar biriktirdiğim için çok mutluyum. İyi ki varsın!”
 • “Canım kardeşim, en iyi yol arkadaşım. Biriktirdiğimiz anılar, eğlendiğimiz günler, sıkıldığımız zamanlar. Yani hayatımın her anında sen varsın ve iyi ki varsın. Doğum günün kutlu olsun, seni çok seviyorum!”
 • “En özel anıların paylaşımı, her zaman birlikte olmak nedir diye sorsalar bir kız kardeşe sahip olmaktır derim. Hayatın her alanında yanımda olduğun için çok şanslıyım. Seni çok seviyorum.”
 • “Kız kardeşim olduğun kadar en yakın dostumsun da . Seninle geçirdiğim her yıl daha iyi bir arkadaşa sahip olmamı sağladı. İyi ki kardeşim, en yakın dostumsun. Mutlu yıllar ilk dostum.”

Uzun ve duygusal bir kutlama yapmak isteyenler için hazırladığımız kiz kardese dogum gunu mesaji fikirleri bu şekildeydi. Gelin şimdi de uzaklardaki kız kardeşe doğum günü mesajları nelermiş bir bakalım.

Kız Kardeşe Doğum Günü Mesajı Kısa

 • “İyi ki doğdun canım kardeşim! Seninle hayat çok daha güzel.”
 • “Mutluluğun ve sağlığın daim olsun, iyi ki doğdun!”
 • “Senin gibi bir kardeşe sahip olduğum için çok şanslıyım. Nice mutlu yıllara!”
 • “Doğum günün kutlu olsun, seni çok seviyorum kardeşim!”
 • “Birlikte geçireceğimiz nice güzel yıllara, iyi ki doğdun!”
 • “En tatlı kardeşim, doğum günün kutlu olsun!”
 • “Her zaman yanımda olduğun için teşekkürler. İyi ki varsın!”
 • “Yeni yaşın sana mutluluk ve başarı getirsin. Doğum günün kutlu olsun!”
 • “Seninle büyümek harikaydı, doğum günün kutlu olsun kardeşim!”
 • “Her anımız özel, doğum günün de öyle olsun. İyi ki doğdun!”

Kız Kardeşe Doğum Günü Mesajı Duygusal

 • “Biricik kardeşim, bugün senin doğum günün ve ben ne kadar şanslı olduğumu bir kez daha anlıyorum. Sen sadece bir kardeş değil, aynı zamanda en iyi arkadaşım, sırdaşım ve en büyük destekçimsin. İyi ki doğdun, iyi ki varsın!”
 • “Hayatımda senin gibi özel kardeşe sahip olduğum için çok mutluyum. Yeni yaşın sana sağlık, mutluluk ve huzur getirsin. İyi ki doğdun, seni çok seviyorum kardeşim!”
 • “Canım kardeşim, seninle geçirdiğimiz her anıyı bir hazine gibi saklıyorum. Çocukluğumuzun en güzel anıları, birlikte attığımız kahkahalar ve paylaştığımız sırlar… Hepsi benim için çok değerli. Doğum günün kutlu olsun, seni çok seviyorum!”
 • “Canımın içi kardeşim, bugün doğum gününü kutlarken, hayatın sana en güzel sürprizleri getirmesini diliyorum. Seninle gurur duyuyorum ve seni çok seviyorum. İyi ki varsın!”

Uzakta Olan Kız Kardeşe Doğum Günü Mesajı

resimli-dogum-gunu-mesajlari

Uzaklar çoğu zaman mesafe gibi görünse de bir kız kardeş için durum farklıdır. Kız kardeşlerimizle aramızda güçlü bir gönül bağı vardır.

Uzun süre onları görmesek, sınırlı iletişime sahip olsak da hep yanımızdadır. Çünkü gerçek bağların mesafelerle ve yollarla bir ilgisi yoktur. Gönülden birbirine bağlı olana herkese mesafeler anlamsız gelir.

Bundan dolayı uzakta olan kardeşinize yazdığınız bir notla doğum gününün özel geçmesini sağlayabilirsiniz. İşte, uzaktaki kız kardeşe doğum günü sözü fikirlerimiz şu şekilde:

 • “Bu sene yanında olamasam da kalbim hep seninle birlikte. Çünkü biz bunu öğrendik, her koşulda birlikte olmayı. Bundan sonra da hep yanında olacağım, seni çok seviyorum biricik kardeşim.”
 • “Yanında olamasam da her zaman kalbimdesin. Doğum günün hayatım en renkli, en özel günlerinden biri. Çünkü ben o gün en yakın dostuma kavuştum. Hayatın renklerini birlikte birlikte keşfedeceğimiz nice yıllara.”
 • “Her sene birlikte olsak da bu sene aramıza mesafeler girdi. Fakat kalben aramızda hiçbir uzaklık yok. Sen her zaman yanımda, kalbimin en güzel köşesindesin! İyi ki doğdun canım kardeşim.”

Kız Kardeşe Doğum Günü Mesajı Anlamlı

 • “Kardeşim, seninle büyümek ve senin ablan/abin olmak hayatımın en büyük şanslarından biri. Seninle ağladık, güldük ve birlikte büyüdük. Şimdi de senin özel gününde yanında olmak ve sana olan sevgimi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Doğum günün kutlu olsun, canım kardeşim. Her zaman yanında olacağım, seni çok seviyorum.”
 • “Canım kardeşim, seninle paylaştığımız anılar ve geçirdiğimiz zamanlar, benim için çok değerli. Seninle abin/ablan olmak, seninle gülmek ve seninle hayaller kurmak bana her zaman güç verdi. Yeni yaşın sana huzur, sağlık ve bolca mutluluk getirsin. Doğum günün kutlu olsun, seni çok seviyorum!”
 • “Kardeşim, seninle geçirdiğimiz her an ve seninle paylaştığımız her gülümseme benim için çok değerli. Hayatımız boyunca birbirimize destek olduk ve olacağız. Seninle gurur duyuyorum ve seni çok seviyorum. Doğum günün kutlu olsun, canım kardeşim. Her şeyin en güzeli seninle olsun.”

Kız Kardeşe Doğum Günü Mesajı Komik

 • “Seninle büyüdüğümüz günleri özlüyorum. Ama en çok da senin doğum gününde pasta yemek için bahanemizin olmasını seviyorum! Nice mutlu yaşlara kardeşim!”
 • “Küçükken seni sinir etmek için elimden geleni yapardım, şimdi ise seni mutlu etmek için her şeyi yaparım. Doğum günün kutlu olsun, küçük çaplı mucizem!”
 • “Doğum günün kutlu olsun, en sevdiğim dert ortağım! Bir yıl daha yaşlandın, ama endişelenme, hala birlikte saçmalayacak çok zamanımız var!”
 • “Yaşlandıkça daha da tatlılaşacaksın dediler ama sanırım senden bahsetmiyorlardı! Şaka bir yana, doğum günün kutlu olsun tatlı kardeşim!”
 • “Kardeşim, senin doğum günün bana her zaman ne kadar yaşlandığımızı hatırlatıyor. Ama yine de en iyisi biziz! Nice yıllara!”
 • “Doğum günün kutlu olsun! Seninle yaşlanmak bir ayrıcalık, çünkü her yıl daha da komik ve eğlenceli biri oluyorsun!”
 • “İyi ki doğdun canım kardeşim! Seninle her an gülmek, her hatıra kahkaha dolu. Birlikte daha nice komik ve unutulmaz anlara!”

Kardeşime Doğum Günü Mesajı Ne Yazabilirim?

kardese-dogum-gunu-mesaji-nasil-yazilir

Mesaj yazarken dikkat edilmesi gereken bazı başlıklar vardır. Örneğin mesaj yazdığımız kişi yaşamın büyük bir kısmını birlikte geçirdiğimiz kardeşimiz ise anılar en büyük yol göstericiniz olacaktır.

Küçükken aranızda geçen ciddi fakat şu an komik gelen bir kavgadan, ortak bir eşyanızdan veya bir gezinizden yola çıkarak mesajınızı yazabilirsiniz.

Mesajlar, hayatın her döneminde verilen ince ve etlili yazılardır. Söz konusu kızkardeşe doğum günü mesajı ise durum çokta değişiklik göstermez.

Kız kardeşimizi mutlu etmenin, doğum gününü kutlamanın en güzel yöntemlerinden biri de yazdığınız özenli mesaj olacaktır. Dolayısıyla mesajınızı yazmadan önce yazımı, verdiğimiz tavsiyeleri incelemeyi unutmayın!

Doğum Gününde Kardeşe Ne Yazılır?

Doğum günleri her insanın hayatındaki en önemli günlerinden biridir. Bugün vesilesiyle sevdiklerimiz, yakın arkadaşları ve aile üyeleriyle kutlamalar yaparız. Ve böyle bir durumda herkes kendini özel ve mutlu hisseder.

Doğum günü sahibi kardeş ise kutlamalar özel anılar ile birleşmektedir.

Kız kardeşlerin doğum gününü kutlamak yeri doldurulamaz bir gelenek haline gelmiştir. Kardeşe özel düzenlenen doğum günü sürprizleri onlar için son derece önemli olmaktadır.

Doğum günü sürprizleri, doğum günü hediyeleri doğum gününe özel mesajlarla ile tamamlanmaktadır. Tam da bu noktada yazımızdan faydalanarak kardeşinize anlamlı bir mesaj gönderebilirsiniz.

Dilerseniz Kardeşe Doğum Günü Mesajı Örnekleri yazımızdan da ilham alabilirsiniz

Kardeşe Alınacak Doğum Günü Hediyeleri Muhiku’da!

Hediye dünyasına yenilikçi bir bakış açısı kazandıran Muhiku ile orijinal  bir hediye fikrine sahip olmak ister misiniz?  Özellikle konsept hediye kutusu fikirlerini inceleyerek kardeşinizin ilgi alanına yönelik bir seçim yapabilirsiniz.

 • You Are The Best Hediye Kutusu
 • Keyifli Günler Hediye Kutusu
 • Best of Luck Hediye Kutusu
 • Kız kardeşe hediye kutularından birini tercih edebilirsiniz.

Yakınlarınıza eşsiz hediyeler vermenizi sağlayan Muhiku ile anılarınıza yeni bir renk katabilirsiniz. Farklı amaçlar için hazırlanan hediye kutularının sihri ile siz de özel bir hediye fikrine sahip olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir