Connect with us
Kız arkadaşa hediye fikirleri, gift ideas for girlfriend

Kız Arkadaşa Hediye

Kız Arkadaşa Ne Hediye Alınabilir?

Hediyeleri hepimiz severiz, hatta hediyeler bizi çok mutlu eder desek yalan söylemiş olmayız. Yine de tüm hediyeler bizi bu kadar sevindirmez. İşte bu mutlu edecek ve etmeyecek hediye ayrımını yapmak ise çok büyük ve zor bir iştir. Hele ki  kız arkadaşa hediye alacak isek bizi zorlu bir süreç bekliyor demektir. Sizlere bu yazımızla kız arkadaşınıza hediye seçerken nelere dikkat etmeniz nasıl tercih yapmanız gerektiği ile ilgili ipuçları vermeye çalışacağız, umarım bu yazımızdan sonra kız arkadaşa hediye seçiminin zorlu sürecini kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.

Hediyenin Sebebi

Hediye seçiminin en önemli unsurlarından biri de hediyeyi alma sebebinizdir. Hediyenin konsepti, hediyenin ne olacağına dair çok güzel yardımlarda bulunabilir. Aşağıda hediye alınabilecek anlamlı günleri bulabilirsiniz.

  • Yıl Dönümü Hediyesi
  • Doğum Günü Hediyesi
  • Sevgililer Günü Hediyesi
  • Yılbaşı Hediyesi
  • Özür Hediyesi
  • İçinizden Gelince Alınan Hediye

Yukarıdaki sebepler için kız arkadaşa hediye almak isteyebilirsiniz, bu günlerin hepsinde tercih etmeniz gereken hediyenin özelliklerinde farklılıklar olacaktır. Örneğin yılbaşı için alacağınız hediye ile sevgililer günü için alacağınız hediye tabii ki bir olamayacaktır.

Kız arkadaşa hediye düşünürken onun sevdiği şeyleri biliyor olmalısınız, eğer birlikteliğiniz yeni ve sevdiği/ilgi duyduğu şeylere tam olarak hakim değilseniz yakın bir arkadaşınızdan yardım istemekte fayda var. Zira kimse kız arkadaşına beğenmiş gibi yaptığı ve bir daha asla yüzüne bakmayacağı bir hediye almak istemez.

Çiçek ve çikolatanın son dakikaya bırakıldığı için acelece alınan özensiz hediyeler olduğunu hepimiz biliyoruz, bu sebeple çiçek ve çikolatayı kız arkadaşa hediye seçeneklerine sokmuyoruz bile lütfen sizin de aklınızda böyle seçenekler var ise bu seçenekleri eleyin çünkü özensiz ve alınmış olmak için alınan hediye düşüncesi yaratacak size belli edilmese bile kız arkadaşınızı mutlu etmeyecektir.

Tabii ki bütçenizin çok üstünde hediyeler seçip kendinizi zor duruma sokmamalısınız, bu sizi kötü etkileyeceği için ilişkinize de olumsuz etkisi olacaktır. Unutmayın pahalı hediye güzel olan değildir. Önemli olan anlamlı ve kız arkadaşınıza hitap edebilecek hediyeyi seçmek.

Hazırsanız nelere dikkat etmemiz gerektiğini incelemeye başlayalım.

Yıl Dönümü Hediyeleri

Yıldönümü Hediyeleri, Anniversary Gifts

Kız arkadaşa hediyeyi yıl dönümü için alıyorsanız çok çok dikkatli olmalısınız çünkü alacağınız hediye birlikte geçirdiğiniz zamanın sizin için önemini ve bu süre zarfında ne kadar mutlu olduğunuzu simgeliyor olacak. Eğer üzerinde düşünülmemiş alelade bir hediye seçerseniz bu birlikte geçirdiğiniz zamanın kız arkadaşınız olmadan geçen zamandan çok da farkı olmadığını ve ona hediyeyi adet yerini bulsun (laf olsun) diye aldığınız izlenimini uyandırır.
Yıl dönümü hediyelerinin ilişkinizi, birlikte geçirdiğiniz ve geçirmek istediğiniz zamanların tercümanı olmalı.

Doğum Günü Hediyeleri

Doğum Günü Hediyeleri, Birthday Gifts

Doğum günü hediyelerinde hediye alırken bir miktar daha rahat olabilirsiniz, çünkü doğum günü için alacağınız hediye tamamen kız arkadaşınıza yönelik olmalıdır. Doğum günü için hep hayalini kurduğu şeyler ile ilgili bir hediye alabilirsiniz yahut o an ihtiyaç duyduğu bir şeyi kız arkadaşınıza hediye ederek ona ne kadar değer verdiğinizi hayatında olan biten durumlara karşı ne kadar duyarlı olduğunuzu gösterebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra tamamen onu mutlu edeceğini, beğeneceğini düşündüğünüz bir şeyi de kız arkadaşa hediye olarak tercih edebilirsiniz.

Sevgililer Günü Hediyeleri

Sevgililer Günü Hediyeleri, Valentines Day Gifts

Sevgililer günü de aynı yıl dönümünde olduğu gibi kız arkadaşa hediye seçiminde ilişkinizin güzelliğini vurgulayacak bir hediye olmalı.

Kimi ilişkilerde sevgililer gününün aslında çok da önemli olmadığı onlar için her günün sevgililer günü olduğu konuşulur, sevgili erkekler kanmayın her kadın sevgililer gününde özel bir şeyler bekler. 

Sevgililer gününde kız arkadaşa hediye için yıl dönümü kadar ince eleyip sık dokumanız gerekmez, kız arkadaşınıza o hayatınızda olduğu için ne kadar şanslı ve mutlu olduğunuzu hissettirmeniz kafidir.

Yılbaşı Hediyeleri

Yılbaşı Hediyeleri, Christmas Gifts

Yılbaşları bizim için yeni bir yıl, hayallerimizi gerçekleştirebilmek için yepyeni fırsatlar demektir. Hayatımıza eklenen bir yıllık tecrübe ile geleceğe adım adım ilerleriz. Yılbaşı için hediye seçimi diğer özel günlere nazaran nispeten kolay olarak düşünülür. Bu kadar çok seçenek varken ne kadar doğru bunun takdiri size kalmış.
Kız arkadaşa hediye yıl başı konseptli de olsa kız arkadaşınıza birlikte yeni bir yıla girecek olmanın heyecanını ve bu yılı kendisi ile geçirmenin ne kadar büyük bir mutluluk olacağını hissettirmeniz gerekir.

Özür Hediyeleri

Geldik kız arkadaşa hediye seçiminin en sancılı kısmına, diyelim ki kız arkadaşınızı üzecek ya da kızdıracak bir şey yaptınız (yandınız) ve kendinizi affettirecek bir hediye alıp gönlünü kazanmak istiyorsunuz. Karşınızdaki kişinin üzgün ve sinirli bir kadın olduğunu düşündüğümüzde seçtiğiniz kız arkadaşa hediye çok etkili olması gerekmektedir. Bu hediye size özel anlamı olan bir şey/bir konu ile ilgili olabilir. Kız arkadaşınıza onu ne kadar sevdiğinizi ve onu üzmenin/sinirlendirmenin hayatınızda en son bile isteyeceğiniz şey olmadığını hissettirmeniz gerekiyor.

İçinizden Geldiği İçin Alınan Hediyeler

Kız arkadaşa Hediye

En sancılı hediyenin hemen ardından kız arkadaşa hediye almanın en kolay durumunu paylaşmak istedik. Normal bir günde alacağınız en ufak hediye kız arkadaşınıza onu ne kadar önemsediğinizi, devamlı aklınızda olduğunu hissettirir. Sıradan bir günde kız arkadaşa hediye olarak bir çift çorap bile alsanız bu onu çok mutlu edecektir çünkü normal bir zamanda dışarıda iken ne yaparsanız aklınızda onun olduğunu düşünür. Öyle ya alışveriş yaparken bile önce aklınıza sevgiliniz geliyor küçük de olsa ona bir armağan almak istiyorsunuzdur.

Bu tarz ufak tefek jestlerin gerçek bir hayat kurtarıcı olduğu tiyosunu vermeden geçemeyeceğiz, hiç bir özelliği olmayan günlerde alınan bu ufak tefek hediyeler özel günlerde de (mesela sevgililer günü ve yılbaşı gibi) kız arkadaşınızın beklentisini düşürmesinde yardımcı olacaktır çünkü siz zaten özel günlerde bile ona hediyeler alan düşünceli bir insansınız, birbirinize hediye almak için özel günleri bekleyip o günlerde de şaşalı tercihler yapak zorunda değilsiniz.

Kız Arkadaşa Hediye Almak Artık Çok Kolay!

Kız arkadaşa hediye seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık.  Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez gömlek, forma veya kalem hediye olarak almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Kız Arkadaşa Hediye

To Top