Connect with us
Hediye Kutusu, Gift Box

Kız Arkadaşa Hediye

Kız Arkadaşa Hediye Alma Rehberi – Kız Arkadaşa Nasıl Bir Hediye Alınır?

Kız arkadaşa hediye fikirleri bulmak her zaman kolay değildir. Sevdiklerimizi daima mutlu görmek isteriz, değer verdiğimiz insanların biraz dahi mutsuz olması bizi çok daha büyük bir kedere sürükler. Sevdiklerimizi mutlu etmek için ise gerçekten elimizden geleni yapmaya hazırızdır. Zaten onları mutlu görmek için harcayabileceğimiz çaba onları ne kadar sevdiğimizin bir belirteci değil midir?

Kız Arkadaşa Hediye Fikirleri

Hediye seçiminin en önemli unsurlarından biri de hediyeyi alma sebebinizdir. Hediyenin konsepti, hediyenin ne olacağına dair çok güzel yardımlarda bulunabilir. Aşağıda hediye alınabilecek anlamlı günleri bulabilirsiniz.

  • Yıl Dönümü Hediyesi
  • Doğum Günü Hediyesi
  • Sevgililer Günü Hediyesi
  • Yılbaşı Hediyesi
  • Özür Hediyesi
  • İçinizden Gelince Alınan Hediye

Yıl Dönümü Hediyeleri

Kız arkadaşa hediyeyi yıl dönümü için alıyorsanız çok çok dikkatli olmalısınız çünkü alacağınız hediye birlikte geçirdiğiniz zamanın sizin için önemini ve bu süre zarfında ne kadar mutlu olduğunuzu simgeliyor olacak. Eğer üzerinde düşünülmemiş alelade bir hediye seçerseniz bu birlikte geçirdiğiniz zamanın kız arkadaşınız olmadan geçen zamandan çok da farkı olmadığını ve ona hediyeyi adet yerini bulsun (laf olsun) diye aldığınız izlenimini uyandırır.
Yıl dönümü hediyelerinin ili
şkinizi, birlikte geçirdiğiniz ve geçirmek istediğiniz zamanların tercümanı olmalı.

Fotoğraf Albümü

Fotoğraf albümü, photo album

Fotoğraflar yaşadığımız anı ölümsüzleştirerek unutmamamızı sağlayan muazzam şeylerdir. Her bütçeye uygun olacak ve manevi olarak asla önemini kaybetmeyecek bir hediyedir. Kız arkadaşa doğum günü hediyesi olarak seçtiğiniz fotoğraflardan oluşan istediğiniz boyutta ve çoklukta albüm hazırlayabilirsiniz. Hatta birlikte gidip görmek istediğiniz yerler var ise fotoğraflarınızın arasına bu yerlerin de fotoğraf/kartpostallarını sıkıştırabilirsiniz.

Özel Günlerde Zarif Hediyeler Her Zaman Kazanır

Takının kadınlar üzerinde çok güzel etkileri olduğunu inkar edemeyiz. Tartışmasız her kadın takılardan hoşlanır, kimisi yüzük sever, kimisi kolye, küpe, kimi halhal. Bir kadının takı takmıyor oluşu onun takı sevmediği anlamına gelmez, sadece üzerinde taşıyacak kadar beğendiği, değer verdiği bir takısı olmadığı anlamına gelir.

Kız arkadaşa hediye fikirleri söz konusu olduğu zaman takı çok kullanışlı bir seçenektir zira bütçenize göre tercih edebileceğiniz yüzlerce çeşit bulunmakta. Dilerseniz gümüş modeller tercih edebilir dilerseniz altın yahut mücevherat tercih edebilirsiniz tamamen tercihi size kalmış ve en güzeli ise bu seçeneklerden hangisini seçerseniz seçin çok güzel bir hediye tercihi olacağından şüphemiz yok.

Doğum Günü Hediyeleri

Tur/Seyehat

Kız arkadaşa hediye olarak tercih edilebilecek bir diğer seçenek de şüphesiz yeni deneyimlerdir. Çok okuyan mı bilir çok gezen mi? Tur/seyehat dediğimizde gözünüz korkmasın bu seçenek de takıda olduğu gibi sizin bütçenize bağlı olarak tasarlayabileceğiniz bir hediyedir. Kız arkadaşa hediye olarak dilerseniz bulunduğunuz şehirdeki müzelere, antik kentlere bir günlük bir tur yapabilir, dilerseniz size yahut yahut uzak şehirlerde hep görmek istediğiniz bölgelere 1-2 günlük bir gezi planlayabilirsiniz.

Birlikte gördüğünüz yepyeni yerler, birlikte öğrendiğiniz şeyler kız arkadaşınızın aklından hiç çıkmayacak ve o konu ile ilgili bir şey konuşulduğunda, aklına daima bunu sizinle yaptığı ona bu fırsatı sizin sunduğunuz gelecek.

Cilt Bakım Ürünleri

Cilt Bakım Ürünleri, Cosmetics

Doğum günü hediyenizin kişisel olması gerektiğinden bahsetmiştik. Doğum günü olması sebebi ile hediye konusunda biraz daha rahat olabilirsiniz. Zira yıl dönümü yahut sevgililer gününde tercih edeceğiniz kadar romantik bir tercihten çok kız arkadaşınıza onu düşündüğünüzü ve ne kadar sevdiğinizi hissettirecek hediyeler tercih etmelisiniz.

En yakın kız arkadaşınıza cilt bakımı ürünü almanız onun bakımsız olduğu ya da yeterli bakımı yapamadığı anlamına gelmiyor. (Bunu vurgulamalısınız yoksa yanlış anlaşılabilir.) Bu çeşit bir hediye tercih etmeniz kız arkadaşınızı ve onun cilt sağlığını önemsediğinizi gösterir ki bu çok önemlidir.

Eğer kız arkadaşınız kış ve sonbahar mevsimlerinde doğdu ise soğuk ve kuru havaya karşın cildini nemli tutması ve soğuk havaya uygun bakım yapması gerekmektedir. Kız arkadaşınızın cilt tipine uygun maske, nemlendirici gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Kız arkadaşınız yaz ve ilkbahar mevsimlerinde doğdu ise de güneş ve terden oluşan cilt yağına karşın cildini koruması ve temizlemesi gerekecektir. Yine kız arkadaşınızın cilt tipine uygun güneş koruyucuları, yüz temizleme tonikleri, peeling ve jel tercih edebilirsiniz. Tabii bu seçenekleri incelerken çok sıradan olmayan doğum günü hediyesi olarak sunabileceğiniz nitelikte ürün ve markalara yönelmelisiniz.

Yılbaşı Hediyesi

Yılbaşı Hediyeleri, Christmas Gifts

Ne kadar kendimiz ve sevdiklerimiz için güzel şeyler dilesek de pratikte olaylar istediğimiz gibi gelişmez. John Lennon’un da dediği gibi “Hayat sen planlar yaparken başına gelenlerdir.” işte tam da bu yüzden yeni bir şeye başlarken içimizde taze bir umut olur. Daha önce gerçekleştirme fırsatımızın olmadığı hayallere yoğunlaşmak, bu yıl gerçekleştireceğim dediğimiz yeni planlar yaparız.

İşte bu sebeplerle yılbaşı sadece bir yıl daha yaş alacağımız, mevsimlerin değişeceği bir zaman değildir. Gerek kışın mücadeleci, romantik havasının etkisiyle gerekse bizim başlı başına duygusal insanlar olmamızdan yeni yıl bizim için çok önemlidir.

Bizim için bu derece anlam yüklü olan yılbaşının için tabii sevdiğimiz insandan gelecek yılbaşı hediyesi ile taçlanmasını isteriz. (Hediye sevmem diyen kadın yalan söyler arkadaşlar, hediyeler sevilir.)

Kar Küresi

Kar Küresi, snow globe

Yılbaşı denilince tabii ki kız arkadaşa hediye seçeneklerinin başını kar küresi çekiyor. Çünkü kar kürelerinin sihirli görüntüsü, her baktığımızda bizi hipnotize etmesi gerçekten çok güzel. Her bütçeye uygun seçeneklerinin de bulunması ayrıca gönlümüzü çeliyor tabii ki. İstediğiniz boyur ve renkte, iç modeli çeşit çeşit kar küresi bulabilirsiniz, isterseniz küçük boylardan birden fazla isterseniz de “İşte bu!” dediğiniz bir tanesini seçin.

Şu ki kız arkadaşınız kar küresini çok sevecek, ona yıl başında hayallerini, umutlarını sığdırabileceği bir küre vermiş olacaksınız.
Çünkü mutluluk küçücük bir kar küresinin içerisinde saklı.

Planlayıcı

Planlayıcı, Planner

Güzel tasarımlı bir planlayıcı her kadını mutlu eder, zira bazı zamanlar çok düzenli ve planlı olamasak da isteklerimizi, hayallerimizi kağıda dökmek bunları başaracağımıza olan güveni arttırır. Hatta bunları yazdığımız zaman kendimize daha çok inanır ve harekete geçecek gücü içimizde buluruz.

Kız arkadaşınız zaten bu tarz notlar almayı seven biri ise kız arkadaşa hediye fikirleri arasında güzel bir hediye olacak, normalde çok tercih etmediği bir materyal ise de güzel bir teşvik olacaktır.

Saat

Saat, Watch

Zaman çok önemli ve kız arkadaşınızla geçirdiğiniz zamandan çok mutlusunuz, yeni bir yıla giriyorsunuz ve birlikte geçireceğiniz yepyeni mevsimler geliyor. Zamanın bu kadar önemli olduğunu düşünürken şık bir saat de çok güzel bir yılbaşı hediyesi olmaz mı? Model seçeneğinin neredeyse sınırsız olması, her bütçeye uygun bir modelin bulunması da saatin muazzam bir hediye olduğunu kanıtlıyor.

Dilerseniz eski model bir başucu saati tercih edebilir, dilerseniz de şık bir kol saati alabilirsiniz. Tamamen siz ve kız arkadaşınızın zevkine göre şekillenebilecek bir hediye.

Hediye Almak İçin Sebebe İhtiyacınız Yok

Gerçekten hediyeleri lüks olarak düşünüp birbirimize hediye vermek için özel günleri beklemekten vazgeçmemizin vakti gelmedi mi?

Sevdiklerinize jestler yapmanız için özel bir gün olması gerekmez.

Kız arkadaşınıza içinizden geldiği zaman hediye almanız en doğrusu, maalesef insanlarımız sadece özel günlerde hediye aldıkları ve kendilerine sadece özel günlerde hediye alındığı için sizi yadırgayacaktır. İnsanların size ne söyleyeceğini bir kenara bırakın siz sadece kız arkadaşa hediye almak isteyen, onu mutlu etmek isteyen bir bireysiniz.

Normal Günlerde Alınan Hediyelerin Etkileri
Hiç bir özel anlamı olmayan günde kız arkadaşa hediye aldığınızda nasıl bir etki ile karşılaşırsınız? Öncelikle şaşkınlık, hediyeniz çok çok küçük ve özel bir günde aldığınız zaman çok basit kalacak bir şey bile olsa kız arkadaşınızı çok şaşırtacak ve mutlu edecektir. Çünkü neden durduk yere yediye alasınız ki? Biz söyleyelim durduk yere kız arkadaşa hediye aldınız çünkü onu çok seviyorsunuz.

Normal günlerde alınan hediyelerde istediğiniz gibi tercih yapabilirsiniz, normal bir gömlek/tişört dahi alıp “Bunu beğendim ve bence sana çok yakışır.” demeniz çok büyük etki yaratacaktır. Günlük hayatınızda onu hep düşündüğünüz ve gördüğünüz tüm güzellikleri onunla paylaşmak istediğiniz anlamına geliyor olacak.

Normal zamanlarda da kız arkadaşa hediye aldığınız zaman özel günler için girilen hediye beklentilerini de düşürmüş olacaksınız. Bunun sebebi birbirinize hediye almak sizin için zaten normal zamanlarda da yaptığınız bir şey olacak. Bunun yerine sadece özel günlerde birbirinize hediye verirseniz beklenti her zaman yüksek olacak gittikçe de yükselecektir.

Fotoğraflı Kolye

Kolye, Necklace

Bu kolye çeşidi eskimeyen ve zarif bir aksesuar olarak gönlümüzde yıllardır yer edinmiştir. Kadınların fotoğraf ve takı tutkusunun birleştiği muazzam bir parça olarak en güzel kız arkadaşa hediye seçeneklerinden biri olacağından şüphemiz yok. Ne kadar romantik olduğunu da ekstra eklemek isteriz, biricik sevdiğinin fotoğrafını ve hediyesini (manevi anlamının büyüklüğü) boynunda taşıyor olmak her kadını mutlu edecektir. Bu seçenekte sadece kaba ve boyunda hoş durmayan modellerden kaçmanızı tavsiye ederiz, zira bazı modeller raflarda çok güzel dururken üzerinizde çirkin gözükebiliyor.

Kitaplar En Yakın Arkadaşlarınızdır

Ömrümüz boyunca okuyabileceğimiz kitap sayısının ne kadar az olduğunu bilseniz şaşarsınız. Dünyada o kadar güzel kitap var ki insan hepsini okumak istiyor. Ve tabii unutmamamız gerekir ki kitaplar bize yalan söylemez, yapmacık davranmaz bu da kitapları en yakın arkadaşlarımız haline getiriyor. Eğer en yakın kız arkadaşa hediye olarak güzel bir kitap hediye ederseniz ona yeni bir dünya hediye etmiş olursunuz. Hele ki bir de sizin de okuduğunuz ya da okuyacağınız bir kitapsa ve üzerinde saatlerce sohbet ederseniz tadından yenmez.

Kız arkadaşınıza hediye seçerken unutmamanız gereken bir kaç unsur var ki hatırlatmak isteriz. Hediyeler kişiseldir, sizin aldığınız hediyeyi kimsenin onaylamasına ihtiyacınız yok zira hediye aldığınız kişi ile sizin aranızdaki ilişkiyi en iyi siz bilirsiniz ve buna uygun hediyeyi seçebilecek kişi de yine sizsiniz.

Seçtiğiniz hediyenin niteliği asla ödediğiniz ücretle orantılı değildir.
Önemli olan duygularınızı yansıtmanız, önemli olan karşınızdaki kişiye hediye alacaka kadar önemsediğinizi hissettirmeniz.

Amigurumi

Amigurumi, Toy

Nedir bu amigurumi?

Amigurumi el örgüsü oyuncaklara denmektedir, çok daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları ile hayatımıza hızla giriş yapıp peluş oyuncakların yerini almışlardır. Genel olarak tığ ile örülüyor olup tamamen el emeği göz nurudurlar. Tabii ki size kız arkadaşınıza amigurumi örün demiyoruz (yapabilseniz bu fantastik bir şey olurdu). Hediye olarak tercih edilebilecek çok özel bir hediye olduğundan bahsediyoruz, biraz daha açmak gerekirse.

Amigurumiler tamamen ören kişinin hayal gücü ve el emeğine bağlıdır yani sonsuz sayıda seçeneğiniz mevcut, kız arkadaşınıza istediğiniz modelde amigurumi hediye edebilirsiniz. İster, asla solmayacak bir çiçek olsun, ister peluş hayvanların örgü versiyonları olsun, isterseniz ustasında tel tel işlenmiş sevginizin sembolü bir kalp olsun. İstediğiniz boyutta, istediğiniz şekil ve renkte seçebileceğiniz bir hediyedir. Ne kadar sağlam olduklarından bahsetmemiz gerekir mi bilmiyoruz. Kız arkadaşınıza ömrünün sonuna kadar saklayabileceği ve bozulmayacak bir hediye almış olacaksınız.

Kaliteli Vakit Geçirmek

Lunapark

Lunapark, fun fair

Eğlence merkezi lunaparklar, içlerinde her yaşa hitap edebilecek çeşit çeşit aletler bulunmaktadır. Bazıları bizi ürkütse de kimi insan bu korkutucu aletlere tekrar tekrar binmekten çok keyif alır. Siz almıyorsanız dahi en azından deneyebileceğiniz bir iki şey olduğuna eminiz. Tabii lunaparkların ışıklı karnaval havasındaki ambiyansları bile bize neşe vermeye yeterli, kız arkadaşınızla birlikte lunaparkta yediğiniz bir kağıt helvanın, pamuk şekerin bile tadı farklı olacaktır. Tabii çarpışan arabalarda bilerek sizin sürdüğünüz araca fazladan çarpmalarına izin vermeniz de fena olmayacaktır.

Paintball

Bu kız arkadaşınız ile baş başa olmaktan ziyade grup halinde gerçekleştirebileceğiniz bir etkinlik olup adrenalin ve eğlence dolu bir gün geçirmeniz garantidir. Erkeklerin online strateji oyunlarını ne kadar sevdiğini biliyoruz yani kız arkadaşa hediye vermek sizin için hiç bu kadar eğlenceli olmamış olacak. Tabii kız arkadaşınızla aynı takımda olup gerekirse onun yerine boya tabancasının önüne atlamanız gerekiyor.

Go Kart

Go kart

Özellikle hız tutkunlarının bayılacağı bu etkinlikte de eğlenmeniz garantidir. Kız arkadaşınız aktif olarak araba kullanıyor ya da kullanmıyor olsun fark etmez bu etkinliğe bayılacaktır. Tamamen güvenli bir alanda içinden geldiği gibi sürebilecek, sağa sola çarpsa dahi kimsenin zarar görmeyeceği son derece güzel bir deneyim olacaktır. Go karta gittiğiniz zaman atkı/fular tarzı bir şey takmadığınızdan da emin olmanız son derece önemlidir.

Kamp

Kamp, camp

Son yıllarda şehirden, işten, okuldan biraz olsun kaçıp doğayla bütünleşmek için sık sık tercih edilen bir etkinlik. Daha önce hiç yapmadı iseniz dahi yaygın bir çok kamp alanına giderek zorlanmadan bir kaç gün doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Yıldızların elmas gibi parladığı gökyüzünü saatlerce izleyip, kendi topladığınız çalı çırpı ile kamp ateşinin romantik ışığında hayaller kurabilirsiniz. Kız arkadaşa hediye fikirleri son derece güzel bir deneyim olacağına eminiz.

Sosyal Sorumluluk

Kız arkadaşa hediye fikirleri olarak nasıl sosyal sorumluluk projesi yaptırılabilir ve bu romantik değil diye düşünmeyin. Hepimiz sosyal sorumluluk projelerinde en azından bir kez bulunmak isteriz fakat günlük yaşamın koşuşturmasında maalesef bu isteğimizi gerçekleştiremeyiz. Hediye seçerken her zaman yapmak istediği bir şeyi yapmasında yardımcı olmak istemez misiniz?

Birlikte gideceğiniz bir fidan dikme projesi sizin için hem eğlenceli olacaktır hem de kız arkadaşınıza geleceğinizi daha yeşil daha sağlıklı bir dünyada geçirmek istediğinizi gösterecektir. İleride yeni nesle (çocuklarınıza) daha iyi bir dünya bırakma isteğinizi temsil edecek ve bu da kız arkadaşınıza sorumluluk sahibi olduğunuzu simgeleyecektir.

Bilet

Bilet, Ticket

Örneğin kız arkadaşınızın istediği zaman kullanabileceği sinema/tiyatro bileti (ya da kuponu) olabilir. Eğlenmesine önem verdiğinizi ve bunu ne zaman isterse tercih edebileceği şekilde tasarladığınızı belirtmiş olursunuz.

Belki de bir kaç ay sonra morali çok bozukken sizin hediye ettiğiniz bu bilet/kuponu kullanarak kafasını dağıtacak, mutlu olacaktır.

Doğum günü hediyesi olarak festival bileti de çok makbule geçecek hediyelerdir. Kız arkadaşınız ister yazın ister kışın doğmuş olsun erken satışa açılan biletlerle ona müthiş bir hediye sunabilirsiniz.

Bir diğer bilet tercihimiz de seyahat, tur biletidir. Kız arkadaşınız ile birlikte hediye olarak deneyimleyeceğiniz yeni yerler hem siz hem ilişkiniz için son derece ufuk açıcı bir kız arkadaşa hediye fikirleri arasında yer alacaktır.

Kız Arkadaşa Hediye Almak Artık Çok Kolay!

Kız arkadaşa hediye seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık. Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez gömlek, forma veya kalem hediye olarak almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız kız arkadaşa hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Kız Arkadaşa Hediye

To Top