Connect with us

Doğum Günü Hediyeleri

Kız Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Ne Alınır?

Doğum günleri her yıl beklediğimiz, önceleri bir yıl daha büyüdüğümüz için sevindiğimiz sonralarında bir sonraki deneyimimizi beklediğimiz bir gündür. Doğum günü hediyeleri ise en az doğum günümüz kadar heyecanlandırır bizi.

Sevdiklerimizin bize ne kadar değer verdiğini bizi ne kadar düşündüğünü doğum günü hediyelerimizle daha da fark ediyoruz.

Tabii ki önemli olan alınmış olan hediyeden ziyade hediye alacak kadar önemsenmektir.

Hediyenin güzel olmasını belirleyen şey büyüklüğü küçüklüğü yahut  maddi değeri değil bize ne ifade ettiğidir. Bazen alınan bir çorap dünyanın en güzel hediyesi olabilir yahut yazılmış bir şiir.Hatta bazen hiç bir şey almayıp “Seni seviyorum.” demek bile en güzel kız arkadaşa doğum günü hediyesi olabilir.

İlişkiler hayatımızda büyük bir yer ve öneme sahiptir tabii ki doğum günümüzde de sevdiğimiz kişi tarafından biraz şımartılmak isteriz. Bir günlüğüne dünyada her şey toz pembe olsun isteriz.

Kız arkadaşa doğum günü hediyesi olarak verebileceğiniz en büyük şey sevgi ve sadakatinizdir.

Bununla birlikte güzel bir hediyeye kimse hayır demez ve şanslısınız ki kadınlara hediye almak erkeklere almaktan çok çok daha kolaydır.

Mesela erkekler için bir şeyi beğenmedilerse bitmiştir, ya da bir şey tarzları değilse asla bir daha dönüp bakmazlar. Fakat kadınlar daha duygusal yaklaşıp bir şekilde kullanmaya hayatlarına dahil etmeye çalışır ve eder. Dolayısıyla kız arkadaşa doğum günü hediyesi alacaksanız kendinizi şanslı sayabilirsiniz.

Hediye örneklerinde adetim olduğu üzere tercih edebileceğiniz doğum günü hediyesi seçenekleri kadar tercih etmemeniz gereken örneklere de değineceğim.

Parfüm

Parfüm, Parfume

Lütfen kadınlar parfüm sever güzel bir parfüm alıp geçeyim demeyin, kendi sevdiğimiz parfümü kendimiz alabiliyoruz ve bu çok kolay yani özel bir hediye almış olmuyorsunuz. “Erkek arkadaşımın kokmamı istediği parfüm kullanmalıyım.” düşüncesi bir süre sonra geçiyor ve özensiz bir doğum günü hediyesi olduğu anlık mutluluk yaratacağı gerçeği de değişmiyor.

Bulunması, erişilmesi zor bir parfüm olması kız arkadaşınızın çok sevdiği ve ulaşılması zor bir parfüm ise tabii bu açıklamamız geçersiz olabilir.

Emitasyon Takılar

Mücevher, jewelry

Pahalı mücevherler alın tabii ki demiyoruz şık bir tasarımı olan bir çelik takı da olabilir. Günümüzde gümüş ve altın takılara ulaşmak çok kolay tabii ki burada biraz maddiyat işin içine giriyor ama alacağınız ürünü satarken ne kadar eder diye düşünmemelisiniz. Altın suyuna batırılmış bir tasarım yüksek miktarlarda pahalı olmayacaktır yahut güzel bir gümüş takı da burada tamamen bütçenize uygun olarak tercih yapabilirsiniz.

Kıyafet

Kıyafet, clothes

Kıyafetin ne kadar basit bir hediye olduğunu sanırım bilmeyen yoktur. Belki başka bir konsept için hediye tercihi olabilir fakat doğum günü hediyesi olarak kıyafetlerden kaçınmalısınız tabii manevi değeri de olacak şeyler almayacaksanız. Örneğin mezuniyet elbisesi gibi.

Kitap

Kitap, book

Kitapların ne kadar müthiş olduğunu biliyoruz fakat doğum günü hediyesi olarak kitap riskli bir tercih olabilir. Sizin aranızda özel bir anlamı olan/olabilecek bir kitap tercih etmeyecek yahut kız arkadaşınızın bir türlü bulamadığı bir kitabı almayacaksanız bu seçeneğe çok da yaklaşmamanız sağlıklı olacaktır.

Hele bir de kız arkadaşınız için çok önemli olmayan kendi ilgi alanlarınızla ilgili bir kitap almayı planlıyorsanız bu seçeneğe arkanızı dönün ve hızla uzaklaşın.

Makyaj Malzemesi

Kozmetik, Cosmetics

Evet kız arkadaşınızın bakımına destek vermek istiyor olmanız çok güzel. Fakat makyaj malzemesi hem doğum günü olarak sönük kalacak hem de kız arkadaşınız alıngan bir dönemdeyse sizin onu yeterince güzel bulmadığınızı düşünebilir.

Makyaj malzemesi tercih etmekten kesinlikle kaçacağınız bir doğum günü hediyesidir.

Peluş Hayvanlar

Peluş oyuncak, toy

Bu seçenek biraz kız arkadaşınıza göre değişebilecek bir durumdur zira kimi kadın peluş hayvanları çok sever kimi çok da düşkün değildir, kız arkadaşınızın bu duruma bakış açısını bilmez iseniz sahte bir sevinçle karşılaşabilirsiniz.

Tabii bu seçenek biraz yaşla da orantılı olabilir. Örneğin 18-25 yaş arası peluş hayvanlara daha sıcak bakarken 25 üzeri daha az tercih edebilir.

Bilet

Bilet, ticket

Bu seçeneğimiz tabii ki sizin doğum günü hediyesi için ayırdığınız bütçeye göre değişebileceği gibi aslında çok ucu açık bir seçenektir.

Örneğin kız arkadaşınızın istediği zaman kullanabileceği sinema/tiyatro bileti (ya da kuponu) olabilir. Eğlenmesine önem verdiğinizi ve bunu ne zaman isterse tercih edebileceği şekilde tasarladığınızı belirtmiş olursunuz.

Belki de bir kaç ay sonra morali çok bozukken sizin hediye ettiğiniz bu bilet/kuponu kullanarak kafasını dağıtacak, mutlu olacaktır.

Doğum günü hediyesi olarak festival bileti de çok makbule geçecek hediyelerdir. Kız arkadaşınız ister yazın ister kışın doğmuş olsun erken satışa açılan biletlerle ona müthiş bir doğum günü hediyesi sunabilirsiniz.

Bir diğer bilet tercihimiz de seyahat, tur biletidir. Kız arkadaşınız ile birlikte doğum günü hediyesi olarak deneyimleyeceğiniz yeni yerler hem siz hem ilişkiniz için son derece  ufuk açıcı olacaktır.

Manevi Değeri Yüksek Hediyeler

Fotoğraf Albümü

Fotoğraf albümü, photo album

Fotoğraflar yaşadığımız anı ölümsüzleştirerek unutmamamızı sağlayan muazzam şeylerdir. Her bütçeye uygun olacak ve manevi olarak asla önemini kaybetmeyecek bir hediyedir. Kız arkadaşa doğum günü hediyesi olarak seçtiğiniz fotoğraflardan oluşan istediğiniz boyutta ve çoklukta albüm hazırlayabilirsiniz. Hatta birlikte gidip görmek istediğiniz yerler var ise fotoğraflarınızın arasına bu yerlerin de fotoğraf/kartpostallarını sıkıştırabilirsiniz.

El Yapımı Yiyecekler

El Yapmı Yiyecekler,handmade foods

Kız arkadaşa doğum günü hediyesi olarak ona pasta, kurabiye, pizza gibi yiyecekler yapabilirsiniz. Yüzlerce başarılı erkek aşçı olmasına rağmen maalesef hala ülkemizde erkeklerin yemek pişirmesi ile ilgili bir algı var ve bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Kız arkadaşınıza yaptığınız bir kurabiye normalde olacağından daha kıymetli olacak ve kız arkadaşınıza onun için sevgiyle bir şeyler pişirdiğinizi ve onunla yeni şeyler deneyimlemek istediğinizi belirtebilirsiniz.

Eğer evde bir kutlama yapmayı planlıyorsanız durumu biraz büyüterek tüm yiyecekleri siz hazırlayabilirsiniz. Bu hediyeye sevinmeyecek bir kadın yoktur emin olun. (Tabii bulaşıkları kız arkadaşınıza yıkatmazsanız.)

 

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Doğum Günü Hediyeleri

To Top