Connect with us

Deneyim

Deneyim: Kendi Sabununu Yap!

Hızlı tüketime alıştığımız bu çağda kendi sabunumuzu aslında kolayca yapabiliriz. Muhiku’nun Eylül kutusunda deneyim konseptinde sabun bazı ve kalıp malzemesi gönderdik.
Zorluk derecesi kolay düzeyde olan bu deneyim, yaptıktan sonra sizin için harika bir hatıra olabilir. Dilerseniz saklayabilir dilerseniz de temizlik için kullanabilirsiniz.
Sizin için aşamaları adım adım resimli olarak yazdık. Soğuma işlemi ile birlikte bu deneyim ortalama 1 saat sürüyor.

1. Sabun bazını eritme

İlk olarak size yolladığımız sabun bazını bıçak yardımı ile küçük parçalara bölün. Daha sonra bir cezvenin içerisine yerleştirebilirsiniz. Biz 6 farklı sabun yaptığımız için resimde çaydanlık kullandık. ? Burada dikkat edilmesi gereken şey cezveyi direk ocakta ısıtmamak olacak. Bazı, yanmadan sağlıklı bir şekilde erimesi için büyük bir kabın içerisinde (tencere olabilir) kaynayan suda eritiyoruz.

 

2. Eriyen baza su ekleme

Sabun bazı erimeye başladığında bazımızın içerisine bir yemek kaşığı su eklemek gerekiyor. Sabunun daha iyi köpürmesi için tamamen eridiğinden emin olduğumuz baza bir yemek kaşığı su ekleyip karıştırıyoruz. Dilerseniz bu aşamada kendi esansınızı, baharat veya koku veren, size zarar vermeyecek maddeleri sabuna ekleyebilirsiniz.

3. Kalıba sabun dökme

Öncelikle bir miktar sabunu karton kalıba döküyoruz. Hemen sonrasında sabunumuza biz 6 farklı madde ekledik: Limon, hibiskus, tütsü, kahve, deniz kabuğu, nar çiçeği.
Söylememiz gerekiyor ki kahve, hibiskus, tütsü ve limon sabunlara bambaşka bir koku kattı. Siz de kutunuzdan çıkan kahve ve tütsüyü kullanabilirsiniz.
İstediğimiz maddeleri sabuna ekledikten sonra geri kalan bazıda üzerine döküyoruz.
 

 

4. Soğumaya bırakma

Sabunumuzu yaklaşık 30 dakika soğumaya bırakıyoruz. Daha sonrasında karton kalıbı keserek sabunu kalıptan ayırıyoruz. Hepsi bu kadar!

Sabunlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Deneyim

To Top