Kadınlar Günü Sözleri

kadinlar-gunu-sozleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken bu güne dair sözler, şiirler, yazılar veya mesajlara ihtiyaç duymaktayız. Tüm dünya ile aynı zamanda kutladığımız Kadınlar Günü’nde kadınlara özel jestler, sürprizler yapılabilir.

Dolayısıyla aldığımız bir hediyeye veya bir çiçeğe bu güne özel bir söz yazmak isteriz. Hediyenize Kadınlar Günü sözleri yazarken ön araştırmaya ihtiyaç duyuyorsanız bu yazımızda sizler için kadınlar günü sözlerini derledik.

hediyeleri-kesfet

Kadınlar Günü hediyesi arıyorsanız, sizi farklılaştıracak ve bu özel güne yakışacak en iyi seçenekleri Muhiku’nun Kadınlar Günü hediyeleri koleksiyonunda bulabilirsiniz.

Kadına verilen değerin anlaşılması hususunda birçok düşünür bu dünyaya özlü sözler bırakmışlardır. Fakat şüphesiz ki ülkemizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı sözler, kadını anlamak ve kadına verilmesi gereken değeri hiç unutmamak adına çok önemlidir. Dolayısıyla böyle bir yazıda Mustafa Kemal Atatürk’ün emekçi kadın sözleri seçeneklerine yer vermemek olmaz.

Şirketiniz için Kadınlar Günü hediyesi seçeneklerine göz atmak için kurumsal iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kadının önemine dikkat çektiği sözleri bu başlık altında sizler için derledik. Kadınlar Günü sözleri içerisinde en değerli cümleler olarak nitelendirebileceğimiz bu cümleler ile hediyenizin etki gücünü arttırabilirsiniz. Kadınlar Günü sözleri kısa ve anlamlı olsun istiyorsanız Ulu Önder Mustafa Kemal’in sözlerinden faydalanabilirsiniz.

Mustafa Kemal’in Kadınlar için Söylediği Sözler

kadinlar-gunu-sozleri

  • “Ey kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.”
  • “Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir.”
  • “Kadının en büyük vazifesi analıktır. İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu vazifenin ehemmiyeti layıkıyla anlaşılır.”
  • “Dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.”
  • “Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirlerinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır.”
  • “Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.”
  • “Milletin kaynağı, toplumsal hayatın temeli olan kadın ancak faziletli olursa görevini yerine getirebilir.”
  • “Zaman ilerledikçe, ilim geliştikçe, medeniyet dev adımlarıyla yürüdükçe, hayatın, asrın bugünkü gereklerine göre evlat yetiştirmenin güçlüklerini biliyoruz. Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar!”
  • “Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlere bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!”
  • “Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.”

Mustafa Kemal Atatürk’ün emekçi Kadınlar Günü sözleri içerisinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Böylece onlara ne kadar özel ve kıymetli olduklarını hissettirebilirsiniz.

Kadınlar Günü ve Kadın Şiirleri

kadinlar-gunu-siirleri

Kadınlar Günü sözleri sevgiliye veya Kadınlar Günü sözleri anneye olacaksa sizin için seçtiğimiz en anlamlı sözleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bu içerikte birbirinden anlamlı şiirlere de yer vermek istedik. İşte, kadının ve Kadınlar Günü’nün önemine vurgu yapan şiirler!

Dünya Kadınlar Günü

Bugün Dünya Kadınlar Günü.
Unutulmamalı dünü, bugünü.
Sevgi ve şefkat gösterelim.
Koruyalım geleceğin küçüğünü.

Türk kadını çalışır, emekçidir.
Yalanları hiç olmaz gerçekçidir.
Her zaman kıymet bilinmeli,
Bugün Dünya Kadınlar Günüdür.

Kadınlar çileyi çok çeker.
Gönüllere sevgi tohumları eker.
Dilleri bal, pekmez sanki şeker.
Bugün Dünya Kadınlar Günüdür.

Kavgaya hayır, istemezler eziyet.
Hiç birinde yok ne kin, ne kötü niyet.
Her birinde var pek çok büyük marifet.
Bugün Dünya Kadınlar Günüdür. – Nazım Hikmet

“Bir kadın olarak benim bir ülkem yok, kadın olarak benim ülkem tüm dünya” – Virginia Woolf

“Her iyi kadın erkek için mukaddes bir kalkandır.” – Halide Edip Adıvar

Bir Kadın

“… Bir kadın hayattır aslında.
Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak, kadınlar olduğundan anlam kazanıyor.
Yemek yemek, su içmek bile.
Bir kadının elinden içtiğiniz suyla kendi kendinize bardağı doldurup
içtiğiniz su arasındaki lezzet farkını anlayabiliyor musunuz?
Anlıyorsanız ne mutlu size. Anlamıyorsanız ne yazık ki, yaşamıyorsunuz.” – Can Dündar

Dünya Kadınlar Günü için geçmişten günümüze çok sayıda mesaj, özlü sözler ve şiirler yazılıp söylenmiştir. Önemli olan bu sözleri okuyup hayata geçirebilmektir. Kadınlar her zaman hak ettiği değeri toplum içinde görmeli ve saygın bir hayat yaşamalıdır.

Herkesin sahip olduğu temel hak ve özgürlükler kadınların elinden alınamaz. Kadınlar temel haklarından mahrum bırakılamaz. Bu gerçekliği daha iyi anlayıp gelecek nesillere de doğru şekilde aktarmak herkesin görevi olmalıdır.

Kadınlar Günü sözleri kurumsal hediyelerinize eşlik etsin istiyorsanız şirketler için Kadınlar Günü mesajları yazımızı okuyabilirsiniz. Böylece Kadınlar Günü’ne özel özlü sözler ile şirketiniz bünyesinde çalışan kadınları mutlu edebilirsiniz.

Kadınlar Günü’nde kadınların mutlu olması, hatırlanması amacıyla; sevdiğiniz kadına, annenize, arkadaşınıza, eşinize her kime isterseniz hediye alabilirsiniz. Muhiku Kadınlar Günü hediyeleri koleksiyonu haricinde tüm kadınları düşünerek hazırladığı hediye seçeneklerine kadına hediye sayfamızdan ulaşabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir