Kadınlar Günü Kutlaması için Hediye Fikirleri

kadinlar-gunu-kutlamasi-icin-hediye-fikirleri

Dünya Kadınlar Günü hepimizin bildiği üzere her sene 8 Mart’ta kutlanıyor. Mart ayı yaklaşırken Kadınlar Günü kutlaması vesilesiyle sevdiği ve yakını olan bir kadına hediye almayı düşünenlerimiz oluyor. Biz de bu sebeple Kadınlar Günü kutlaması için hediye fikirleri arayanlara yardımcı olmak istedik.

Kadınlar Günü’nde annemize, arkadaşımıza, sevgilimize hediye alarak kadınlara bu hayattaki emekleri, çabaları ve bizlere kattıkları güzellikler için teşekkür etmiş oluyoruz.

Peki, Kadınlar Günü’nde kadınlara neler alınabilir?

Bu sorunun cevabı aslında çok basit: Hediyenin konseptinde kadınların düşünülmüş olması, hediyenin özenilmiş olması, kadınlara kendini değerli hissettirecek olmasıdır. Bu sebeple Kadınlar Günü’nde hediye alırken seçiminizde hassas davranmanızı tavsiye ederiz. O halde sözü daha fazla uzatmadan kadına hediye fikirlerine geçebiliriz.

Kadınlar Günü’ne Özel Hediye Fikirleri

dinlenme-zamani-hediye-kutusu
Dinlenme Zamanı Hediye Kutusu

Kadınlar Günü kutlaması için hediye fikirleri arıyorsanız Muhiku’daki 8 Mart koleksiyonu hoşunuza gidecektir. Kadınlara yönelik olarak hazırlanan kutularda, kişisel bakım, deneyim ve dekorasyon ürünleri bir araya getiriliyor.

8 Mart’ta değer verdiğiniz kadınlara en özel armağanı vermek için Kadınlar Günü hediyeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dinlenme Zamanı Hediye Kutusu

8 Mart’a yakışacak en güzel hediyelerden bir diğeri ise Dinlenme Zamanı Hediye Kutusu. Adeta baharı müjdeleyen bu kutu, rengranek çiçeklerle kadınların yüreğini ısıtacak. Şık kupanın kahve keyfini tamamladığını da düşünürsek kahve keyfine de başka bir hava katacak diyebiliriz.

Muhiku’nun Dinlenme Zamanı Hediye Kutusu içinde;

 • Guatemala Huehuetenango kahvesi,
 • Kadın figürlü porselen kupa,
 • Tafe çikolata kaplı fıstıklı lokum,
 • Makrome bardak altlığı,
 • Yade somon çiçekli yasemin mum,
 • “Make Yourself a Priority” baskılı defter,
 • Ayrıca hediye notunuz yer alıyor.

Hayatınızdaki önemli kadınlara armağan edebileceğiniz Dinlenme Zamanı Hediye Kutusu ile onlara unutulmayacak bir deneyim yaşatabilirsiniz. İçtenlikle yazacağınız bir notla hediyenizi daha da anlamlı kılabilirsiniz.

Keyif Zamanı Hediye Kutusu

keyif zamani hediye kutusu

Mor tonlarının hakim olduğu Keyif Zamanı Hediye Kutusu’nda mor renk, kadının gücünü vurgularken çiçek desenli kupa da doğanın izlerini taşıyor. Farklı hediyeliklerin bir araya getirilmesiyle hazırlanan bu kutu, 8 Mart kutlamalarına en çok yakışacak hediyelerden biri.

Muhiku’nun Keyif Zamanı Hediye Kutusu içinde;

 • Hibiskus çayı,
 • Lady Grey çayı,
 • Çiçek desenli kupa,
 • Patiswiss çikolata,
 • Yade’nin vanilyalı aromaterapi mumu,
 • Eyüp Sabri Tuncer el kremi,
 • Ayrıca hediye notunuz yer alıyor.

Egzotik aromaların keyif verici detaylarla harmanlandığı bu özel kutu, kutlamanın yıldızı olacak. Eğer hediyenizi zenginleştirmek isterseniz size sunulan hediyelikler arasından da kutuya ürün ilave edebilirsiniz.

Atlas Hediye Kutusu

Yaşadığımız coğrafyada kadınlara gelmiş geçmiş en çok değer veren, kadınları en çok anlayan kişi şüphesiz cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemak Atatürk’tür. M. Kemal’in de dediği gibi kadınların yükselmesi ancak ilim ve bilimle; eğitim ve öğretimle olur.

‘Okumak ve daha çok okumak…’ ‘öğrenmek ve daha çok öğrenmek…’ Bu anlayışla hareket edersek Kadınlar Günü’nde kitap hediye etmek hiç de basite kaçacak bir şey değildir. Aksine kitaplar bu hayatta en sessiz ama bizi en çok duyan dostlarımızdır.

Kadınlar Günü’nde hediye olarak kitap almak isterseniz alacağınız kişinin okuduğu ve beğendiği kitap türünü bilmeniz size kolaylık sağlar. Kitabın ilk iç sayfasına içinizden geçen birkaç cümle not ile hem güne hem de karşınızdaki kişiye bir anı bırakmış olacağınızı unutmayın.

Muhiku’nun kitaplı kutularından biri olan Atlas Hediye Kutusu, bu özel güne çok yakışacak hediyelerden biri. İçinde yer alan farklı hediyeliklerin yanı sıra kadınlara hayatın farklı alanlarında da eşlik edecek. Dolayısıyla değer verdiğiniz kadınlara 8 Mart hediyesi olarak bu özel kutuyu armağan edebilirsiniz.

Muhiku’nun Atlas Hediye Kutusu içinde;

 • Guatemala Huehuetenango kahvesi,
 • Jasmine green çayı,
 • Seçeceğiniz bir kitap,
 • Yade lavanta sabunu,
 • Eyüp Sabri Tuncer el kremi,
 • Deneyim konsepti: Sabun yapımı,
 • Çay, kahve ve deneyim bilgi kartları,
 • Son olarak ise hediye notunuz yer alıyor.

👩 Bayanlara özel hazırlanan diğer hediye fikirleri için kadına hediye sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Orada yer alan hediyelerden biriyle de şık bir Kadınlar Günü süprizi hazırlayabilirsiniz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hediyeleri

frida-defter

Kadınlar Gününe özel hediyeler arasında yalnızca hediye kutuları yer almıyor. Kutular dışında tekil hediyeliklerle de Kadınlar Günü kutlamalarınıza şık ve anlamlı bir hava katabilirsiniz. Hatta dilerseniz aşağıda yer vereceğimiz hediyeliklerle kendi kutunuzu oluşturabilirsiniz ya da bu hediyeleri seçtiğiniz kutuya ekleyebilirsiniz.

Kalem Defter Seti

Kadınlar Günü’nde değer verdiğiniz kadınlara sade ve özel bir hediye vermek istiyorsanız Frida defter ve kalem ile güzel bir set oluşturabilirsiniz. Feminizmin önemli savunucularından biri olan ünlü ressam Frida Kahlo’nun küçük portresini taşıyan defter ile onlara unutulmaz bir Kadınlar Günü hediyesi verebilirsiniz.

Düzenli ve planlı yaşamaktan keyif alan kadınlar için böyle bir hediye fikri oldukça sevilecektir. Kadınlar Günü’nde sevdiğinize şık veya eğlenceli tasarımlarda defter ve kalem seti hazırlayabilirsiniz.

Fular

Kadınların vazgeçilmezi fularlar eskiden özel zamanlarda kullanılan önemli bir detaydı. Şimdilerde ise fuların kıyafet tamamlayıcısı bir aksesuar olarak kullanıldığını olduğunu görmekteyiz.

Zaten kadınların aksesuar zevkine ne kadar düşkün oldukları yıllardan beri bilinen bir şey. Bu sebeple ne zaman olursa olsun kadınlara fular hediye etmekten çekinmeyin. Kadınlar Günü de özel ve önemli bir gün olduğu için bu özel günde güzel bir fular seçerek karşınızdaki kişiyi mutlu edebilirsiniz.

Fular ya da herhangi bir aksesuar alırken Kadınlar Günü’ne daha uygun olması için mor renkleri tercih edebilirsiniz.

Manevi Değeri Olan Hediyeler

netflix-film

Kadınlar duygusal varlıklardır. Beklenmedik anlarda bile duygulanabilecek bir şeyler bulabilirler ve duygularının kendilerinde bıraktığı o hissi kaybetmek istemezler.

İç dünyası oldukça geniş olan kadınlar için hediye alırken sadece somut hediyelere odaklanmamak gerektiğini düşünenlerdenim. Tabii ki her hediyenin maddi karşılığı var ama hissettirdiği manevi değer daha kıymetli.

Durum böyle olunca Kadınlar Günü’nde kadınlara hediye olarak onları düşündüğümüzü hissettirecek şeyler yapabiliriz. 2022 yılının 8 Mart’ı Salı gününe denk geldiği için pazar gününü fırsata dönüştürerek güzel bir kutlama yapabilirsiniz.

Nasıl mı?

 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi Pazar günü değer verdiğimiz kadına kahvaltıyı hazırlayıp ardından evde birlikte yapabileceğiniz aktivitelere göz atabilirsiniz.
 • Güzel bir film izleyebilirsiniz.
 • Birlikte yeni bir şeyler üretmenin keyfine varabilirsiniz. Örneğin; birlikte resim çizebilirsiniz, mum ya da sabun yapabilirsiniz. Bunun için Muhiku’nun herkesin yapabileceği deneyim kitleri arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Bu günü kız kıza geçirmek isteyen arkadaşlar da olabilir. Sizler de evde küçük bir parti verebilirsiniz. Bu bir maskeli parti olabileceği gibi küçük bir pijama partisi de olabilir.

Size bu yazımızda Kadınlar Günü Kutlaması için hediye fikirleri kapsamında birçok seçenek sunduk. Ancak unutmamak gerekir ki ne zaman sevdiğimiz birine hediye alacak olursak olalım karşımızdaki kişinin aldığımız hediyeyi beğenmesi için önce kendimizin de beğenmesi gerekir.

Özenilmemiş hediye algısından hiç kimse hoşnut olmaz. Size özenilmiş ve üzerinde oldukça düşünülmüş Muhiku Kadınlar Günü hediye koleksiyonunu önerebiliriz.

Şimdiden tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! Dilediğinizce özgür yarınlarınız olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir
nisan-hediyesi-ne-alinir
Daha Fazla

Nişan Hediyesi Ne Alınır?

İçindekiler Hide Kıza Nişan Hediyesi Ne Alınır?Türk Kahvesi KutusuSoya MumBitkiKolyeTabloErkeğe Nişan Hediyesi Ne Alınır ?Erkeğe Tebrik Hediye KutusuSaatCüzdanKemerSöz…