in ,

2022 Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

8-mart-dunya-kadinlar-gunu-etkinlikleri

Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da Kadınlar Günü etkinlikleri 8 Mart gündeminde yer alıyor. Ülke genelinde çeşitli etkinlikler gerçekleşecek. Ancak şu an bu etkinliklerin hepsi açıklanmadı. Bu sebeple içeriğimizde kesinlik kazanan Kadınlar Günü etkinliklerine yer vereceğiz.

hediyeleri-kesfet

Kadınlar Günü etkinlikleri, dünya kadınlarının haklarına, özgürlüklerine ve toplumdaki yerlerine dikkat çekmek adına gerçekleştiriliyor. Tüm kadınlar bu etkinliklerle beraber bir arada olurlar ve bilinçlenirler. Diğer taraftan bu etkinliklerin yapılma amaçları arasında dünya kadınlarının direnişini kutlamak ve bu direnişi desteklemek de var.

♀️ Eğer Kadınlar Günü hediyesi için en şık ve en kullanışlı seçenekleri değerlendirmek istiyorsanız Muhiku’yu ziyaret edebilirsiniz. Şirketler için kurumsal hediye arayışınız varsa sayfamızdan iletişim formu doldurarak en kısa sürede yardım alabilirsiniz. Hediye hatırlatmamızı da yaptığımıza göre şimdi 8 Mart 2022 tarihinde katılabileceğiniz Kadınlar Günü etkinlikleri nelerdir bir göz atalım.

8 Mart Kadınlar Günü’nde Neler Yapılabilir? – 2022

Dünyada pek çok ülkede olduğu gibi bizim de ülkemizde 8 Mart, Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanıyor. Kadınların toplumsal alanda var olma ve mahrum kaldığı hakları kazanma mücadelesinde 8 Mart’ın yeri büyük. Bu büyük amaç doğrultusunda her yıl çeşitli organizasyonlar yapılıyor.

Ahenk Ulusal Karma Sergi – Kadınlar Günü Özel

Sanatla ilgiliyseniz Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü tarafından düzenlenen online sergiyi değerlendirebilirsiniz. 10 – 30 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek sergiye tüm kadın sanatçılar davetli. Sergiye katılım tamamen ücretsiz. Ancak her sanatçı yalnızca bir eser ile katılabiliyor. Ayrıca sergi tüm sanat disiplinlerinin katılımına açıktır.

Online Seminer – Piraye Erdoğan ile Gerçekten Kadın Olmak

8 Mart 2022 tarihinde yapılacak olan Piraye Erdoğan ile Gerçekten Kadın Olmak seminer programı saat 20.30’da başlayacak. Farkınlık üzerine kurulu olan bu seminerde Piraye Erdoğan seminer süresince aşağıdaki soruları cevaplayacak:

 • Geçekte ve gerçekten kadın olmak ne demek?
 • Bir kadın olarak kendimle hem beden hem de bilinç olarak ilişkim nasıl?
 • Bir kadın olarak varoluşumun diğer ilişkilerime yansıması; diğer kadınlarla, erkeklerle ve son olarak ise çocuklarla olan ilişkim nasıl?

Piraye Erdoğan tüm bu sorulara yanıt verirken aslında sizin de kendi cevaplarınızı bulmanıza yardımcı olacak. Yani kendinizi fark etmenizi sağlayacak. Dönüşümün farkınlalıkla mümkün olduğunu dile getiren Piraye Erdoğan, bu dönüşümle birlikte beklentilerimize karşılık bulabileceğimizi söylüyor. Etkinliğin detayları için www.biletix.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Farklı Kadınlar Günü Etkinlikleri

muhiku-ahsap-boyama-deneyimi-kiti

Evinizde Kadınlar Günü’ne özel bir etkinlik yapmak isterseniz güçlü kadınları konu edinen film ve dizileri izleyebilirsiniz. Dilerseniz de herhangi bir sanat dalını deneyimleyebilirsiniz. Örneğin Muhiku’nun kendi kutunu yap sayfasında yer alan deneyim kitleri içerisinden dilediğinizi seçerek 8 Mart gününü kendinize ve ilgilendiğiniz hobilere ayırabilirsiniz.

Kendinize ya da hayatınızda değer verdiğiniz kadınlara içerisinde; doğal sabun, nemlendirici krem, bitki çayı, Girl Power kupa, kitap ve ahşap boyama deneyimi bulunan bir kutuyla sürpriz yapabilirsiniz. Sabun yapma deneyimini tercih edebilirsiniz. Hazırlayacağınız sabunun içine mor çiçekler ekleyebilirsiniz. hazırlayabilirsiniz. Bu sabunu kayınvalideye teyzeye ya da anneye Kadınlar Günü hediyesi olarak armağan edebilirsiniz.

Kadınlar Günü Film Önerileri

Kadınlar Günü’nde bu özel günün anlamını ve önemini hissettirecek filmler izleyebilirsiniz. Kız kıza film izleme gecesi yapabilirsiniz. Bu filmler üzerine küçük söyleşiler bile yapabilirsiniz. Hatta bu filmleri izledikten sonra aldığınız ilham ve güçle siz de kendi hikayenizi yazabilirsiniz.

8 Mart için birkaç film önerisinde bulunmamız gerekirse:

Frida (2002): Feminizmin sembollerinden Frida Kahlo’nun acı ve sanat dolu hayatını konu alan bir film.

Coco Before Chanel – Chanel’den Önce Coco (2009): Dönemin tutucu ve sıkıcı kurallarını değiştirmeye cüret eden ve dünyaca ünlü bir modacı haline gelen Coco Chanel’in hayatını anlatıyor.

Chicago (2002): Kendilerine buyrulan hayatlara baş kaldıran kadınların hikayesini konu alan müzikal Kadınlar Günü’nde izlemek için ideal.

Erin Brokovich – Tatlı Bela (2000): 3 çocuğu olan bir kadının hukuk eğitimi olmamasına rağmen çok büyük bir davada nasıl kahraman olduğunu izleyeceğiniz harika bir film.

Thelma & Louise (1991): Kadın dayanışmasını konu edinen bir film.

Muhiku ile Kadınlar Günü’nü En Güzel Şekilde Kutlayın

brownie molasi hediye kutusu

Bu özel gün dayanışmayı ve güçlenmeyi ön plana çıkardığı için Kadınlar Günü’nde sevdiklerinize onları mutlu edecek hediyelerle küçük sürprizler yapabilirsiniz. Aklınızda ne alacağınıza dair bir fikir yoksa Muhiku’daki Kadınlar Günü hediyesi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Buradaki hazır hediye kutularını karınıza, annenize, kız arkadaşınıza, ablanıza ya da iş arkadaşlarınıza armağan edebilirsiniz.

Kadınlar Günü’ne özel, özenle seçilmiş ürünlerin yer aldığı hediye kutularından biri neden sizin ve sevdiklerinizin olmasın? Brownie Molası Hediye Kutusu, Soft Esintiler Hediye Kutusu, Keyif Dolu Bakım Hediye Kutusu, Kahve Rüzgarı, Hediye Kutusu ve Gül Tazeliği Hediye Kutusu olmak üzere birbirinden güzel hediyeler kız arkadaşa hediye sayfasında da sizi bekliyor. Bu hediyelerin içerine 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları yazımızdan ilham alarak birkaç büyülü cümle ekleyebilir ve hediyenizin manevi değerini daha da arttırabilirsiniz.

Tüm emekçi dünya kadınlarının Kadınlar Günü şimdiden kutlu olsun!

Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

  sevgiliye-anlamli-sozler-romantik-ve-etkileyici-sozler

  Sevgiliye Anlamlı Sözler – Romantik ve Etkileyici Sözler

  romantik-hediye-fikirleri-nelerdir-sevgiliye-hediye

  Sevgiliye İlginç Hediyeler – İlginç Sevgililer Günü Hediyesi