in , ,

Kadınlar Günü Çiçeği Önerileri – Dünya Kadınlar Günü Çiçekleri

kadinlar-gunu-cicegi-onerileri-dunya-kadinlar-gunu-cicekleri

Bilindiği üzere 8 Mart, Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmakta ve her sene mart ayının başında Dünya Kadınlar Günü’ne yönelik özel çalışmalar yapılmaktadır. Biz de Kadınlar Günü çiçeği önerileri paylaşarak etkinliklerinizde ve hediyelerinizde değerlendirebileceğiniz alternatifleri sunmak istedik.

Mart ayının başında özellikle medyada Kadınlar Günü’nü anlatan hikayeler yer almaya başlar. Bu sayede unutanlar da 8 Mart gelene kadar o günün Kadınlar Günü olduğunu hatırlamış olur.

Dolayısıyla Kadınlar Günü’nde yakınınızda sizin için önemli olan bir kadına o günü güzel geçirmesi için özel bir şeyler yapabilirsiniz veya Kadınlar Günü çiçekleri ile onları mutlu edebilirsiniz. Böylece onların yüzünde sıcacık bir tebessüm oluşturabilirsiniz.

Söz konusu kadınlar olunca özenli ve hassas davranmak gerekir. Kadınlar çiçekleri ve çiçeklerle vakit geçirmeyi severler. Çiçeklerine anne şefkati kadar narin yaklaşırlar. İşte, bu kadar naif ruhlu kadınlara çiçek alırken onların hangi çiçeği seveceği hakkında bilgi sahibi olmak size avantaj sağlayacaktır.

? Çiçek dışında farklı hediye alternatiflerini değerlendirmek istiyorsanız Muhiku’nun Kadınlar Günü hediyesi koleksiyonunu inceleyebilirsiniz. Kadınlar Günü’nün ruhuna hitap eden hediyeliklerle hazırlanan kutularla onlara en özel armağanı verebilirsiniz.

Kadınlar Günü için Çiçek Önerileri

cicek-buketi-sukulent-arajnmani-kibrit-mum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü çiçekleri ile değer verdiğiniz kadınlara günün en güzel armağanını verin! Çiçek her ne kadar alışılagelmiş bir hediye gibi görünse de kadınları en çok mutlu eden armağanlar arasında yer alıyor. Eğer 8 Mart’ta ne alacağınızı bilmiyorsanız Kadınlar Günü çiçeği çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

? Muhiku’nun çiçek kategorisinde pek çok tür ve model yer alıyor. Hayatınızdaki önemli kadınlar için bu çiçek çeşitleri arasından  güzel bir seçim yapabilirsiniz.

Vazoda Çiçek

Muhiku’nun vazoda çiçek modelleriyle değer verdiğiniz kadınlar için en şık sürprizi hazırlayın! Farklı çiçek türlerinin bir araya getirilmesiyle hazırlanan aranjmanlarla onlara mis kokulu bir 8 Mart sürprizi hazırlayabilirsiniz. Evlerinde ya da iş yerlerinde bahar havası yaşatacak çiçekler, günün en güzel armağanlarından biri olacak.

Taze Çiçek Buketi

Değer verdiğiniz kadınlara armağan edebileceğiniz diğer bir çiçek çeşidi ise şık aranjmanıyla dikkat çeken taze çiçek buketleri. Rengarenk çiçeklerin premium ambalajlarla özenle hazırlandığı çiçekler kadınlara kendilerini değerli ve özel hissettirecek. Bu çiçeklerle ister annenize isterseniz de sevgilinize için en renkli ve en şık Kadınlar Günü sürprizini yapabilirsiniz.

Taze çiçek buketlerinde yer alan çiçek türlerine ve anlamlarına göre seçim yapabilirsiniz.

Gül

Kadınlara özel ve önemli günlerinde genellikle gül alınır. Gülün birçok rengi olmakla beraber renklerine göre anlamlarını bilip öyle de alabilirsiniz. Kırmızı gül aşkın romantizmin rengiyken, pembe gül güven, incelik ve teşekkür; sarı gül dostluk, beyaz gül ise temizlik ve saflık anlamına gelmektedir.

Papatya

Bir kucak dolusu papatyaya sanıyorum ki hiçbir kadın hayır demez. Papatyanın en bilinen anlamı saflık ve temizlik iken bir de bolluk ve sıhhat anlamı taşır. Yani Kadınlar Günü’nde vereceğiniz hediyenin yanına küçük bir buket papatya ekleyerek sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Gerbera

Gerbera çiçeğinin birbirinden farklı renkleri gözlerimizi renklendireceği gibi gönle de hoş gelmektedir. Bu çiçek türünün beyaz, pembe, sarı, fuşya, turuncu gibi renkleri mevcuttur. Beyaz gerbera saflığı ve masumluğu, pembe gerbera arkadaşlığı ve samimiyeti, sarı gerbera duyguların yoğunluğu, fuşya gerbera asaleti; turuncu gerbera titizlik, temizlik ve gerçekliği ifade eder. Gerbera çiçeğini alacağınız zaman renklerinin anlamlarına göre tercih edebilirsiniz.

Krizantem, lilyum ve daha birçok çiçek çeşidini Dünya Kadınlar Günü’nde sevdiğinize alabilirsiniz.

Saksı Çiçekleri

zeytin-pachira-antoryum

8 Mart Kadınlar Günü çiçekleri arasında yer alan diğer bir önerimiz ise saksı çiçekleri. Yeşil ve çiçekli bitkiler arasından Kadınlar Günü’ne özel bir seçim yapabilirsiniz. Muhiku’nun saksı çiçekleri arasında bonsai, sukulent, pachira ve daha pek çok çiçek türü bulunuyor. Ancak Kadınlar Günü’ne en çok yakışacak çiçek antoryum yani flamingo çiçeği olsa gerek.

Antoryum

Kadınlar Günü çiçek önerileri arasında yer alan bir diğer çiçek ise antoryum çiçeği. Antoryum çiçeği, saksıda salon çiçeklerinden biridir. Yaprakları bazı yapay çiçekler kadar parlak ve dayanıklıdır. Genellikle kırmızı bir çiçeğe sahip olan bu bitki beyaz spatifilyuma benzemektedir.

Orkide

Orkide, saf ve öz sevgi anlamına gelir. Beyaz orkide, rengiyle temizliği ve dürüstlüğü anımsatır. Orkide bakımı zor olsa da kadınlar için orkide yetiştirmek bir tutkudur.

Ne zaman tomurcuk verecek, çiçeği ne zaman açacak diye beklemek orkidenin büyümesini görmek doğaya hayat veren kadınlar için heyecanlı bir bekleyiş olmaktadır. Dolayısıyla Kadınlar Gününe özel çiçekler arasında yer alan orkide çeşitleriyle de sevdiklerinize zarif bir sürpriz yapabilirsiniz.

8 Mart için seçtiğiniz çiçeğe Kadınlar Günü sözleri ile anlamlı bir dokunuş yapabilirsiniz.

En Özel Kadınlar Günü Hediyesi Muhiku’da!

Kadınlar Günü’nü sade bir çiçekle kutlamak artık çok basit ve sıradan geliyorsa sevdiklerinizi hediye kutularıyla mutlu edebilirsiniz. Muhiku’daki Kadınlar Günü hediye kutularından Brownie Molası Hediye Kutusu, Dünya Kadınlar Günü’nde alınabilecek son derece şık bir hediyedir.

brownie molasi hediye kutusu
Brownie Molası Hediye Kutusu

Muhiku’nun Brownie Molası Hediye Kutusu’nun içinde pek çok farklı hediye yer alıyor. Lezzetli, şık ve huzur verici hediyelikleri Kadınlar Günü’ne çok yakışacak bir çiçek buketi tamamlıyor. Kuru çiçek buketi, doğadaki çiçeklerin özenle kurutulması ile hazırlanır.

Rengarenk çiçeklerle hazırlanan bu buketler uzun süre hatıranızı yaşatacaktır. Dolayısıyla değer verdiklerinize Kadınlar Günü çiçeği vermek istiyorsanız kuru çiçekle hazırlanan hediye kutuları arasından da seçim yapabilirsiniz. Brownie Molası Hediye Kutusu da bu yönüyle seçeceğiniz en güzel hediyelerden biri.

Brownie Molası Hediye Kutusu’nda yer alan şık fincan takımı, Türk kahvesi ve tütsü de oldukça hoş bir detay. Kahve keyfine şıklık ve huzur katacak bu detaylara eşlik edecek lezzetli brownie çeşitlerinin vereceği mutluluğa da diyecek yok!

8 Mart için özenle hazırladığımız hediye kutularını kadına hediye sayfamızda da bulabilirsiniz. Böylece sevdiklerinize en şık ve en kullanışlı kutuları hediye edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

    bayanlar-icin-en-uygun-hediyeler

    Bayanlar için Uygun Hediye Önerileri Nelerdir?

    kadinlar-gunu-icin-anneye-hediye-yapimi

    Kadınlar Günü için Anneye Hediye Yapımı