Kadın Çalışanlar İçin En Güzel 5 Hediye Fikri

kadin-calisanlar-icin-masa-ustu-hediye

Kadınlar iş hayatında giderek daha aktif bir rol oynamaya başladıkça artık çoğu ofiste ve şirkette erkek egemenliği azalmaya başladı. Biz de bu yazımızda kadın çalışanlara hediye almak isteyen kurumlar için en güzel ve en kullanışlı hediye fikirlerini sıraladık.

Kadına hediye almak çoğu zaman erkeklere hediye almaktan çok daha kolay olsa da çalışan bir kadına kendi sektörüyle ve mesleğiyle alakalı, ince düşünülmüş bir hediye bulmak zorlayıcı olabilir. Eğer siz de kadın ekip arkadaşlarınıza ya da kadın müşterilerinize hediye almak istiyor fakat fikir bulamıyorsanız lafı uzatmadan hediye önerilerimize geçelim.

Kadın Çalışanlara Hoş Geldin ve Terfi Hediyeleri

Ekibinize yeni katılan arkadaşlarınız için hoş geldin hediyeleri almaya karar verdiyseniz bizce çok doğru bir şey yaptınız! Yapılan araştırmalara göre şirkete giren birinin ilk 45 günü oldukça kritik. İnsanlar ilk 45 gün içinde girmiş olduğu kurumla arasında iyi bir bağ kuramazsa işten ayrılıyor. Bu da şirketlere vakit ve nakit kaybı olarak geri dönüyor.

İnsanlar ancak değer gördüklerini hissettikleri zaman daha iyisini vermek için çabalarlar. Kadınların daha duygusal olduğunu ve maneviyata daha fazla değer verdiğini düşünürsek, onlara kendilerini iyi hissettirmek işlerindeki performansı en üst seviyelere çıkarmalarına yardımcı olacaktır.

Ekibinize yeni bir kadın katıldıysa ya da zaten çalışma arkadaşınız olan bir kadın terfi aldıysa ona uygun kurumsal hediyeler vererek işle arasındaki bağı kuvvetlendirebilirsiniz. Şimdi kadın doktora, öğretmene ya da ofis arkadaşınıza verebileceğiniz hediye fikirleri ile yazımıza devam edelim.

Kadın Çalışanlara Yeni İş Hediye Kutusu

kadina-tebrik-hediyesi

Kadın çalışanlara hediye alırken çok yönlü ve kullanışlı olmasına dikkat etmenizi öneririz. Hayatının her alanında rahatça kullanabileceği, yaşamını kolaylaştıracak ve renk katacak hediyeler her kadının çok hoşuna gidecektir. Erkekler için de durum aynı olsa da kadınların buradaki ekstrası bu hediyeyi asla unutmayacak olmaları.

Yani bir kadına seveceği bir hediye verdiğinizde emin olun onu ömrünün sonuna kadar saklayacak ve asla unutmayacaktır. Yeni iş hediye kutusu hazırlayarak kadın çalışanlarınızı mutlu edebilirsiniz. Böyle bir hediye kutusu hazırlarken kadına hediye edilebilecek ürün kategorileriyle fikrinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Örneğin bir adet güzellik-bakım ürünü, bir adet kahve ya da çay, bir adet ofiste kullanabileceği masa üstü dekoratif aksesuar, bir adet de tekstil ürünü ekleyerek şık bir yeni iş hediye kutusu hazırlayabilirsiniz. Muhiku’daki hediye kutuları ile kadın çalışanlara ya da müşterilerinize mükemmel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Çok fazla çalışanınız varsa ya da bütçe olarak kısıtlı imkanlara sahipseniz Dünya Çayları Kutusu, Dünya Kahveleri Kutusu gibi gurme ama uygun fiyatlı hediyelere yönelebilirsiniz. Kadın çalışanlarınızın dünyanın dört bir yanından gelen bitki çaylarına bayılacaklarına eminiz. Bu kutuların içine de french press, kupa, süzgeç gibi yan ürünler ekleyerek hediyenizi zenginleştirebilirsiniz.

Şık Ofis Hediyeleri

Günün büyük kısmını ofiste geçiren bir kadına hediye seçimi yaparken şık ofis aksesuarlarını değerlendirebilirsiniz. Masasında hem güzel gözükecek hem de iş hayatında ona yardımcı olacak saat, takvim, kalemlik gibi tercihlere göz atabilirsiniz.

Şu anda masa üstü ofis aksesuarları geçmiş yıllara göre oldukça çeşitlilik kazanmış durumda. Post-it, kalem, ataş gibi eşyaları şık bir şekilde muhafaza edecek farklı materyallerde ve farklı şekillerde kutular mevcut. Hediye önerinizi biraz daha kişiselleştirmek taraftarıysanız isimli mouse padler tercih edebilirsiniz.

Üzerinde -yeni- iş ünvanı, ismi ve illüstrasyonunun bulunduğu bir mouse pad ekip arkadaşınızın çok hoşuna gidecektir. Masa üstü için şık ofis aksesuarları hediye edecekseniz üstlerine şirketinizin logosunu da bastırarak (çok büyük ya da çok kaba gözükmemesine dikkat edin) markanızla arasındaki ilişkinin daha sağlam olmasını sağlayabilirsiniz. Her gün kullandığı eşyanın üzerinde çalıştığı şirketin logosunu görmek bağlılığı arttıracaktır.

Sağlıklı Atıştırmalıklar

kadin-calisanlar-icin-saglikli-atistirmaliklar İş yerinde çok vakit geçiren biri için acıktığı zaman atıştırabileceği bir şeylerin olması oldukça pratiktir. Fakat bu acıkma anlarında yağlı ya da kızarmış besinler tüketmek özellikle de yediklerine dikkat etmeye çalışan kadınların canını sıkabilir.

Şirketinize yeni dahil olan ya da terfi alan bir ekip arkadaşınıza ofiste içi rahat bir şekilde yiyebileceği sağlıklı atıştırmalıklar hediye edebilirsiniz. Kuru meyveler ve yemişler, şık bir şekilde paketlenmiş granola barları, elma kabak ya da tarhana cipsi, sabah kahvaltılarını yapabileceği ev yapımı müsli gibi seçenekler sağlıklı olmalarının yanında değişik tatlar deneyimleme imkanı da sunacaktır.

Eğer içinde sadece atıştırmalıkların olduğu bir hediye vermek istemezseniz kutunun içerisine şık motiflere sahip kase, kaşık, tabak, sürahiden oluşan bir set ekleyebilirsiniz. Sağlıklı atıştırmalıklara alternatif olarak yine şirkette sağlığını destekleyecek cam bir su matarası ya da adım sayar alabilirsiniz.

Doğum Günü ve Özel Günler İçin Kadın Çalışanlara Hediye Fikirleri

kadin-calisanlar-icin-hediye-onerileri Çalışanlarınıza ya da müşterilerinize özel günlerinde de onları unutmadığınızı gösterecek sürprizler yapmak isterseniz tabii ki yine yukarıdaki önerilerimizden de faydalanabilirsiniz. Fakat daha önce ofis aksesuarı, çay ve kahve gibi seçenekleri değerlendirdiyseniz farklı hediye önerileri ile yazımıza devam edelim.

Eğer kadın çalışanlara yılbaşı hediyesi, doğum günü hediyesi ya da Kadınlar Günü hediyesi vermek isterseniz yine aşağıdaki fikirlerimizden faydalanabilirsiniz.

Güzellik-Bakım Ürünleri

Güzellik ve bakım ürünleri dediğimizde aklınıza hemen fondoten, maskara ya da göz kalemi gelmesin; daha genel şeylerden bahsediyoruz. Yani bize göre kadın olsun erkek olsun herkes için uygun bir bakım ürünü bulunur.

Bakım ürünü olarak kadın çalışanlarınıza sabun, kolonya, duj jeli, banyo köpüğü, el kremi, dudak balmı gibi kozmetik ürünler hediye edebilirsiniz. Neredeyse her kadının ofis masasında tuttuğu bir dudak nemlendirici ve el kremi bulunur, neden sizin hediye ettiğiniz bir seti kullanmasın?

Renkli kozmetik olarak bizim tek önerimiz ise oje almanız olur. Aksi takdirde cilt alt tonunu ve tarzını bilmeden aldığınız bir ürün doğrudan çöpe gidebilir.

Bitki ve Teraryumlar

ofis-masasi-teraryum Kadınların içindeki çevresini güzelleştirme ve güzel görme isteği erkeklerden daha fazla çünkü güzellik algıları daha gelişmiş. Bu yüzden de ortamdaki atmosferi bir anda daha nezih hale getiren bitkiler ve teraryumlar, kadınlar tarafından mutlulukla karşılanacaktır.

Fakat burada dikkat etmenizi istediğimiz bir nokta var: Bitkiden kastımız kesinlikle koparılmış çiçeklerden yapılan bir buket değil. Saksıda canlılığı sürecek, bakıldıkça büyüyecek bitkilerden bahsediyoruz.

Orkide değerli bir çiçek olmasının yanı sıra şıklığıyla da kadına hediye olarak mükemmel bir çiçek alternatifi. Eğer taşıma ve bakım işlemlerinin daha kolay olmasını istiyorsanız sukulentleri de tercih edebilirsiniz.

Çok çeşidi olduğu için bir saksıda birkaç farklı tür sukulenti bir araya getirebilirsiniz. Bakımı kolay olduğu ve çok fazla su ya da ışık istemediği için ofis ortamında da rahatça bakılabilir. Bütçe konusunda daha rahat olan şirketler kadınlara özel günleri için teraryum da hazırlatabilirler.

Minik bir ekosistemin camdan çerçeve içinde hayat bulduğu teraryumlar hem evde hem de iş yerinde stresi azaltacak, göze hoş gelecek ve ortamı güzelleştirecektir. Şirketinizdeki kadın çalışma arkadaşlarınıza ya da önemli kadın müşterilerinize hediye almak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bizimle iletişime geçerek şirket kültürünüze uygun kurumsal hediyeler bulabilir, çalışanlarınızı mutlu edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir