Hediye İçin Teşekkür Mesajı Nasıl Yazılır?

hediye-icin-tesekkur-mesaji-nasil-yazilir

Yakınlarınızın size armağan ettiği hediye için teşekkür mesajı yazmak istiyorsanız bu içeriğimiz size yardımcı olacaktır. Gelen hediye için teşekkür mesajı yazarken nelere dikkat edeceğinize, nasıl yazabileceğinize ve birbirinden güzel teşekkür mesajı örneklerine yer verdiğimiz bu içeriğimizden ilham alarak size gelen hediyeye içtenlikle teşekkür edebilirsiniz.

Doğum günlerimizde, yılbaşında, yeni işe girdiğimiz ilk günde ve diğer tüm özel zamanlarımızda en yakınlarımızın desteğini daima hissederiz. Bizim için hazırladıkları birbirinden değerli hediyelerle mutluluğumuza ve sevincimize ortak olurlar. Peki, onların bu anlamlı ve özel jestlerine biz nasıl karşılık vermeliyiz?

Tabi ki yazacağımız hediye için teşekkür mesajı ile. Karşı tarafa duygu ve düşüncelerimizi en güzel şekilde iletmemizi sağlayan gelen hediye için teşekkür mesajı verebileceğiniz en güzel karşılıklardan biridir. Çünkü biliyoruz ki mesajlar, hissettiklerimizi en net şekilde iletmek için tercih edilebilen özel bir yoldur.

Gelen hediye için teşekkür mesajının yanı sıra sevdiklerinizin hediyelerine en özel hediyelerle karşılık verin! Muhiku’nun yenilikçi çizgilerle tasarladığı hediye dünyası içerisinde renkli, eğlenceli, keyifli, sıra dışı, şık, zarif, karizmatik ve anlamlı pek çok hediye seçeneği mevcut. Siz de Muhiku’nun hediye kutusu seçenekleri içerisinden yapacağınız seçimle aynı içtenlikle karşı tarafa en güzel teşekkürü sunabilirsiniz.

hediyelere-goz-at

Eğer imkanınız varsa mesajdan ziyade arayarak ya da yüz yüze teşekkür etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü böylece sesinizdeki mutluluk ve içtenlik süslü kelimeler kurmanıza gerek kalmadan karşı tarafa geçecektir. Fakat yüz yüze görüşmek gibi bir imkanınız yoksa ve karşı taraf ya da siz telefonla konuşmak için müsait değilseniz mesaj atmak da teşekkür etmenin en güzel yollarından biri.

Hediye İçin Teşekkür Mesajı Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli?

tesekkur-mesaji

Hediyeye mesajla teşekkür ederken yüz yüze olmaya kıyasla birazcık daha özenli olmak gerekiyor. Çünkü karşı taraf sesimizi duymadığı için duygularımızı tam olarak kestiremeyebiliyor. Örneğin; hediye karşısında fazlaca heyecanlanmış olabiliriz fakat kuru kuruya bir teşekkür mesajı yazmak karşı tarafın bu heyecanı hissetmesine engel olacaktır ve teşekkürümüz ona samimiyetsiz gelecektir.

Peki, gelen hediyeye teşekkür mesajı yazarken nasıl bir yol izlemelisiniz?

 • Samimi sözler kullanmaya özen gösterin. Canım arkadaşım, canım kardeşim, canım sevgilim ve bunlar gibi pek çok ifadeyi teşekkür mesajınızın içerisinde geçirmeye özen gösterin.
 • Hediyenin sizde uyandırdığı duygulara da teşekkür mesajınızın içerisinde yer verin. Bu karşı tarafın hislerinizi anlamasına yardımcı olacaktır.
 • Hediyeyi beğendiğinizi belli edecek bir kelime veya cümleye mesaj içerisinde muhakkak geçirin. Çünkü hediye alan kişi hediyesinin beğenildiği duymak ve bilmek ister.
 • Hediyenin yanı sıra hediye alan kişinin sevgisinin, samimiyetinin, varlığının ve daha pek çok şeyin de önemli olduğunu vurgulayan bir ifadeye yer verin.

Bu dört noktaya dikkat ettiğiniz takdirde size hediye alan kişiye içtenlikle teşekkür edebilir ve duygularınızı kolaylıkla karşı tarafa yansıtabilirsiniz. Bize gelen hediyelere teşekkür etmenin diğer bir yolu ise bu ince davranışa aynı incelikle karşılık vermek. Yani onlara küçük bir armağan ile teşekkür etmek. Bu aradaki bağı ve samimiyeti de güçlendirecektir. Siz de sevgiliye hediye için teşekkür mesajı yazmak istiyorsanız paylaştığımız mesajlardan ilham alabilirsiniz.

Hediye İçin Teşekkür Mesajı  Aileye

 • “Canım ailem, varlığınızı daima hissettirdiğiniz ve bu özel günde bana bu kıymetli hediyeyi armağan ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Hediyeniz karşısında ne kadar duygulandığımı ve heyecanlandığımı tarif dahi edemem. İyi ki varsınız, sizi çok seviyorum ve sizin gibi bir aileye sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.”
 • “Ablaların bir tanesi, yine hayallerimdeki hediyeyi seçmeyi başarmışsın. Beni bulutların üzerinde hissettiren bu hediye için çok teşekkür ederim. İyi ki varsın dünyanın en güzel ablası, seni çok seviyorum.”
 • “Abilerin en yakışıklısı, hediyeni şimdi aldım ve tek kelimeyle bayıldım! Senin gibi bir abiye sahip olduğum için kendimi dünyanın en şanslı kardeşi hissediyorum. Seni çok seviyorum abicim, iyi ki varsın!”
 • “Ben dünyanın en tatlı, en özel ve en iyi kardeşine sahibim. Beni bu kadar iyi tanıdığın ve bana böylesine güzel bir hediyeyi armağan ettiğin için ne kadar teşekkür etsem az. İyi ki senin gibi bir kardeşe sahibim, seni çok seviyorum.”

Eşe Hediye İçin Teşekkür Mesajı

ese-hediye-icin-tesekkür-mesaji

 • “En değerli varlığım, bu özel hediyen beni o kadar mutlu etti ki sana anlatamam. Bir ömür yan yana ve el ele olmak dileğiyle. Seni çok seviyorum, iyi ki varsın hayat arkadaşım!”
 • “Yürüdüğüm bu yolda daima elimi tuttuğunu bilmek dünyanın en güzel hissi. Yine her zamanki gibi beni en çok mutlu edecek hediyeyi seçmişsin. Çok teşekkür ederim sevgilim, iyi ki varsın!
 • “Her defasında bundan daha iyi ne olabilir derken beni şaşırtmaya ve mutlu etmeye devam ediyorsun. Her bir detayıyla beni heyecanlandıran bu hediye için çok teşekkür ederim yol arkadaşım.”
 • “Bana sunduğun koşulsuz sevgi ve bu değerli hediye için ne kadar teşekkür etsem az. Seni o kadar çok seviyorum ki tarif etmeye kelimeler yetersiz kalır. Seni çok seviyorum can eşim, iyi ki varsın!”
 • “Yine her zamanki gibi en güzel hediyeyi hazırlamışsın benim için. Senin gibi bir eşe, hayat arkadaşına sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. İyi ki varsın sevgilim, bir ömür seni aynı heyecanla seveceğim.”

Eşinize teşekkür etmek için siz de ona tatlı bir sürpriz yapmak isterseniz sevgiliye hediye sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hediye İçin Teşekkür Mesajı Arkadaşa

hediye-icin-tesekkur-mesaji-arkadasa

Hayatımızın her döneminde yanımızda olan arkadaşlarımız, en büyük destekçimizdir. Yaşadığımız iyi ve kötü her anda yanımızda biricik arkadaşlarımız olur. Hatta zaman zaman herhangi bir vesile ile bizi mutlu etmek isterler. Bu noktada da hediyelere yönelirler.

Son derece ince düşünülmüş bir davranış olan hediyeler, hiç şüphesiz hepimizi mutlu eder. Bu sebeple aldığımız anlamlı bir hediye karşısında sevdiklerimize teşekkürümüzü en güzel şekilde etmek isteriz. İşte bu noktada da devreye arkadaşa hediye için teşekkür mesajı seçenekleri girer.

Yaşadığımız mutluluğu ve duyduğumuz minneti karşı tarafa en güzel şekilde aktaracak olan hediye için teşekkür mesajı arkadaşa seçenekleri içerisinden güzel bir seçim yapabilirsiniz.

 • “Sahip olduğum en değerli hediye senin dostluğun. Dostluğunun beni sevgi, anlayış ve destekle ödüllendirdiği her an için teşekkür ederim.”
 • “Canım arkadaşım, özenle hazırladığın bu hediyenin beni ne kadar mutlu ettiğini tahmin bile edemezsin. Her zaman yanımda olduğun ve desteğini benden hiç esirgemediğin için çok teşekkür ederim.”
 • “Bu özel günümde bana verdiğin bu hediye ve kıymetli dostluğun için çok teşekkür ederim. İyi ki varsın canım dostum!”
 • “Senin gibi bir arkadaşa sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Özenle hazırladığın bu değerli hediye benim için çok kıymetli. Tüm kalbimle teşekkür ederim, seni çok seviyorum canım arkadaşım.”
 • “Bu özel günümde mutluluğumu paylaştığın için teşekkür ederim.  Seni çok seviyorum, dostluğumuzun daim olması dileğiyle.”

Arkadaşınızın hediyesine karşılık siz de onu küçük bir sürprizle şımartmak ve mutlu etmek isterseniz arkadaşa hediye seçeneklerine göz atabilirsiniz. Böylece yazacağınız dosta teşekkür mesajı yanı sıra alacağınız güzel bir hediye ile mesajınızı çok daha anlamlı bir hale getirebilirsiniz.

Hediye için Teşekkür Mesajı Kısa

Herhangi bir sebepten aldığımız hediyelere en güzel şekilde karşılık vermek isteriz. Bu karşılığı bazen uzun uzun ve süslü cümlelerle bazen de kısa ve öz cümlelerle veririz. Eğer  hediye teşekkür mesajı kısa olsun istiyorsanız sizinle paylaşacağımız kısa teşekkür mesajı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Böylece aldığınız bir hediye ya da duyduğunuz güzel bir söz karşısında mutluluğunuzu karşı tarafa en güzel şekilde hissettirebilirsiniz.

İşte hiç düşünmeden değerlendirebileceğiniz güzel hediye için teşekkür mesajı seçenekleri.

 • Tüm hediyeler çok kıymetli, çok özel. Hayatım boyunca hatırlayacağım bu özel hediye için sana çok teşekkür ederim. İyi ki varsın!
 • Hayatın bana verdiği en güzel hediyelerden biri de sensin. Yanımda olduğun ve desteğini hiç esirgemediğin için teşekkür ederim.
 • Böyle güzel bir hediye için sana çok teşekkür ederim. Sevgini sonuna kadar hissediyorum. İyi ki varsın, hep yanımda ol!

Ayrıca sevgiliden gelen hediye için teşekkür mesajı olarak da kullanabilirsiniz. Eminiz ki bu özel mesajlar sevdiklerinize büyük mutluluklar yaşatacak.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir