Evlat ile İlgili Sözler – En Güzel Evlat Sevgisi Sözleri

evlat-ile-ilgili-sozler-en-guzel-evlat-sevgisi-sozleri

Evlat ile ilgili sözler arasından şimdiye kadarki en etkileyici ve en anlamlı sözleri seçtik. Bir evlada duyulan sevgiyi, merhameti ve şefkati en samimi ifadelerle açıklayan cümleler eminiz ki sizin de evladınıza olan hislerinizi açıklamanıza yardımcı olacak.

Evlatla ilgili güzel sözler nelerdir diye merak ediyorsanız tüm detayları sizin için derledik. Sevginizi göstermek için kullandığınız evlat sözleri kısa anlamlı olduğu takdirde derin etkiler yaratmaktadır. Bundan dolayı seçtiğiniz sözlerin kısa ve öz olmasına dikkat etmelisiniz.

Anne ve babaların meşhur bir lafı vardır. “Anne/baba olunca anlarsın.” cümlesini pek çok kez annenizden ya da babanızdan işitmişsinizdir. Bir yere gitmek için izin istediğimiz zaman ve eve gecikeceğimiz vakitler bu cümleleri en sık duyduğumuz vakitlerdir.

Şimdi, insan anne ve baba olunca daha iyi anlıyor. Aslında annelerimizden ve babalarımızdan işittiğimiz bu cümle ne kadar doğruymuş. Geçmişten günümüze evlat ile ilgili sözler söylenmiş kimileri etkisini yüzyıllar boyu yitirmemiştir. Bunlardan biri de Mevlananın evlat ile ilgili sözleridir. Mesnevi dünyasının en öneli isimlerinden biri olan Mevlana, bıraktığı eserler ile hayatı daha iyi okumamızı sağlamıştır. Evlatla ilgili sözleri de bunlardan yalnızca biridir.

Çocuğumuzun başına bir şey gelir mi endişesi; acaba gittiği yerde bir olumsuzlukla karşılaşır mı ya da biri kalbini kırar mı düşünceleri bile içimizin acımasına fazlasıyla yeter de artar bile. Daha dünyaya gelmeden içimize yerleşen o evlat sevgisi zamanla artar ve güçlenir.

Evlatla İlgili Güzel Sözler

Dünyadaki hiçbir sevgi, evlat sevgisinin önüne geçemez. Evladın yüzündeki küçücük bir mutluluk belirtisi dünyaların bizim olmasına yeterken; yüzünde oluşan küçücük bir hüzün de dünyamızın kararmasına fazlasıyla yeter.

Evladınızı mutlu etmenin en özel yollarından biri içinizden geldiği bir zamanda ona hediye armağan etmek. Sizden gelen hediye onun ayaklarını yerden keserken yüreğine de kocaman bir mutluluk yerleştirecek. Ayrıca hediyenizi belirledikten sonra evlatla ilgili özlü sözler ile hediyenizi tamamlayabilirsiniz.

hediyelere-goz-at

Muhiku’nun her yaş grubuna hitap eden hediye seçenekleri içerisinden evladınız için en uygun hediyeyi seçebilirsiniz. Farklı içeriklerle tasarlanan hediye kutuları ile evladınıza dopdolu bir hediye armağan edebilirsiniz. Ayrıca evlatla ilgili ünlü sözler hediyenizi renklendirmenize olanak tanıyacaktır.

Çocuğunuzun doğum günü yaklaşıyorsa doğum günü hediyeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ardından evlat ile ilgili sözler içerisinden birini seçip hediyenize ekleyerek etkisini arttırabilirsiniz. Böylelikle evladınıza olan sevginizi daha yoğun şekilde gösterebilirsiniz. Evlatla ilgili sözler doğum günü mesajları özel günlerine anlam katacak ince detaylardan biridir.

Erkek Evlatla İlgili Sözler

Evlatla ilgili sözler belirlerken erkek kız diye ayırmak tabii ki doğru değildir. Fakat bazı durumlarda bu ayrımdan faydalanmamız gerekebilir. Erkek evlatla ilgili sözler de bunlardan biridir. Evlatla ilgili sözleri belirmeden önce hediyenizi belirlemeniz ise daha doğru olacaktır. Çünkü bazı bazı durumlarda hediyeye göre not yazmanız gerekebilir.

Muhiku’da sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz pek çok hediye fikrine sahipsiniz. Hazır hediye kutularından faydalanarak sevdiklerinize özel bir hediye verebilirsiniz. Veya sevdiğim kişiyi en çok ben tanırım diyorsanız Kendi Kutunu Yap imkanından da faydalanabilirsiniz. Her duruma özel hediye alternatifleri sunan Muhiku ile siz de yakınlarınıza unutmayacakları bir hediye verebilirsiniz.

Erkek evlatla ilgili sözler veya evlatla ilgili uzun yazılar eklemek istiyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Evlatla İlgili Uzun Sözler

evlat-ile-ilgili-sozler-uzun

Bu başlık altında kız çocuğa ya da erkek çocuğa yazabileceğiniz sözleri bir araya getirdik.

 1. “Başka sevgiye benzemez kız evlat sevgisi. Tamamen koşulsuz, tamamen içten kopup gelen. Babalar için bir başkadır kız evlat sevgisi, kaç yaşına gelirse gelsin büyümez, büyüyemez.”
 2. “Evlat canın en kıymetli yeri; sakındığın gözün, tutmaya kıyamadığın ellerin, yolda yürüdüğün ayakların, yediğin en tatlı yemeğin, içtiğin bir bardak suyun ve canından öte canındır.”
 3. “O doymadan senin doymadığın, o eve gelmeden senin uyuyamadığın, o giymeden senin giyemediğin, o gülmeden senin gülemediğindir evlat!”
 4. “Hayata tutunduğum umudum, düşlerim, yarınımsın, yüzümdeki tebessümün tek sahibisin. Sen benim her zaman mini minnacık meleğimsin.”
 5. “Bir sevgi vardır ki, bu sevgide ayrılık olmaz; bir sevgi vardır ki bu sevgide karşılık olmaz; bir evlat vardır ki senden çok uzaklarda olsa da hiç akıldan çıkmaz.”
 6. “Evladım sen benim yüzümdeki gülümsemem, dilimdeki iki hecelik sözümsün. Sen benim canım, kalbim, elim, ayağım iki gözümsün. Sen benim dağlar kadar büyük özlemimsin.”
 7. “Çocukluğu olmayanın gençliği de olmaz demişler, ne de doğru söylemişler. Bu sebeple çocukluğunu doya doya yaşa güzel yavrum. Yaşadığın her anın keyfini çıkar, tadına var. Sen benim her zaman biricik evladım, koruduğum kolladığım, yanındayken bile özlemiyle tutuştuğum canımsın.”
 8. “Evlat; karanlık bir gecede parlaklığıyla dünyayı aydınlatan ay, soğuk bir kış gününde bulutların arasından ortaya çıkan ve sıcaklığıyla yeryüzünü ısıtan güneş. Evlat; anne ve baba için yaşama sebebi.”
 9. “Evladın her şeyi özeldir; ilk çıkan dişi, ilk konuştuğu kelime, ilk attığı adım… Resimlerini çekmemiş olsanız bile o anlar, ömür boyu hafızanızda dün gibi net, dün gibi canlı kalacaktır.”
 10. “Her hatasını affettiğin, bir gülüşüyle dünyalar senin olmuşçasına sevindiren, üzeri açık kalmış mı diye uykundan uyanıp kontrol ettiğin, her zaman üzerine titrediğin insana evlat denir.”
 11. “Bu dünyaya büyük eserler bırakamadım, binlerce fidan dikemedim ya da bir okul yaptıramadım evet. Ama senin gibi bir evlat yetiştirdim ya, işte beni gururlandıran tek şey o.”

Evlat ile İlgili Kısa Sözler

evlat-ile-sozler-kisa

Bu başlık altında ise daha kısa sözlere yer verdik. Yine hem erkek hem de kız evladınız için bu sözlerden yararlanabilirsiniz.

 1. “Evlat deniz suyu gibidir. Ne içilir ne de vazgeçilir.”
 2. “Mükemmel insana inanmıyorum ama ‘anne’ diyen biri var.”
 3. “Çocuk, cennet nimetlerinden biridir.”
 4. “Hiçbir çiçek evlat kokusu kadar güzel kokmaz.”
 5. “Çocuk, dünyanın en büyük saadetidir.”
 6. “Evladımın ayağı taşa değse benim yüreğim kanar.”
 7. “Boynunuzda taşıyabileceğiniz en değerli mücevher çocuğunuzun kollarıdır.”
 8. “Koparılması mümkün olmayan tek bağ anne ile evlat arasındaki bağdır.”
 9. “Kötü bir şey olduğunda keşke onun değil benim başıma gelseydi denilen tek şey evlatmış.”
 10. “Evlat kokusunu hiç bir şeye değişmeyeceğiniz mucize bir nimettir.” 
 11. “Güne onun gülüşüyle uyanmak en büyük mutluluktur benim için.”
 12. “Vazgeçilmezimi sorsalar şüphesiz ki biricik evladım derdim.” 
 13. “Bir çocuk doğduğu anda, bir anne doğmuş olur.”
 14. “Gerçeği hayalinden daha güzel olan tek şey evlattır.”
 15. “Evlat sevgisi tıbbın henüz keşfedemediği bir ağrı kesicidir.”
 16. “Evlat doldurulacak bir kalp değil, sevgi ile büyütülecek bir candır.”
 17. “Bir insan kariyerinden, eşinden, arkadaşlarından ve tüm servetinden vazgeçebilir ama evladından asla.”
 18. “Çocuk demek sizin bu hayatta arkanızda bıraktığınız varlık demek. Hayatı ancak böyle güzelleştirebilir, anlamlı kılabilirsiniz.” – Deniz Celiloğlu
 19. “Size her uyguladığınızda tüm dertlerinizi unutturacak bir formülün sırrını vereyim mi? Evladınızın gözlerine bakın, yeter.”

Evlatla ilgili sözler, hayırsız evlatla ilgi sözler başlıkları ile ilgili pek çok içerik bulunmaktadır. Eğer siz de bu başlıkları tamamlayacak hediyeleri  arıyorsanız Muhiku’nun hediye dünyasını keşfedebilirsiniz.

1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir
marvel-seven-birine-ne-alinir
Daha Fazla

Marvel Seven Birine Ne Alınır?

İçindekiler Hide Marvel Hediyelik Eşya ÖnerileriÇizgi RomanKarakter FigürleriÇorapMarvel Tutkunları için Sıra Dışı Hediye KutularıBatman KupaBatman HediyelikleriLord of The…