Connect with us
Gift for close friend

Doğum Günü Hediyeleri

En Uygun Fiyatlı Doğum Günü Hediyeleri Fikirleri

Doğum günü hediyeleri şatafattan uzak ama özel hediyeler olsun isteriz. Çok büyük şeyler olmasın ama bize hitap etsin.İstediklerimiz aslında çok normal fakat hayatımızda yer etmiş insanlara her yıl birbirinden farklı ve her yıl ona özel bir hediye bulmamız mümkün müdür?

Bu yazımızda sizlerle ucuz ve unutulmayacak hediye seçeneklerinden bahsetmek istiyoruz. Ucuz ve özel deyince de akla el yapımı hediyeler geliyor. El yapımı doğum günü hediyeleri deyip kenara çekilmek isterdik ancak el yapımı hediye deyince o kadar uçsuz bucaksız bir denize girmiş oluyoruz ki bizim dahi nutkumuz tutuluyor.

Peki el yapımı olmayacak ama aynı zamanda ucuz ve güzel bir hediye bulamaz mıyız? Tabii ki bulabilirsiniz, elimizden geldiğince çok seçenek sunmaya çalışacağız.

Doğum Günü Hediyelerinin Ucuz Olması Kötü Müdür?

Gerek o an içerisinde bulunduğumuz maddi durumdan, gerek kutlanacak günlerin çokluğundan, gerekse hediyelere harcanan yüksek miktarları israf olarak görüyor olduğumuz için doğum günlerinde uygun ve güzel hediye düşünüyor olabiliriz.
Peki bu kötü bir şey midir? Doğum günü olan yakınınızı az önemsediğiniz anlamına mı gelir?

Unutmayın hiç bir hediye karşınızdaki kişiye ona hissettirdiğinizden fazlasını ifade etmez.

Doğum günü hediyeleri diğer özel günlere nazaran daha özgür olabildiğimiz bir kategoridir. Doğum günü hediyesi almak istediğimiz kişinin zevklerine ve sevdiği şeylere göre tercihler yapabilir, kendimiz bir şeyler üretebiliriz. Birden fazla hediyeyi bir araya getirebiliriz.

Hazırsanız ilk olarak el yapımı hediyelerden bahsetmek istiyoruz.

Seramik Hamuru ile Obje Yapımı

Seramik Hamuru, Ceramic Pulp

Seramik hamuru son derece kolay erişilebilen, uygun fiyatlı bir ürün olması ile listemizin başında yer alıyor. Kolay şekil alan seramik hamuru ile dilerseniz yaprak, çiçek desenli bir dekoratif ürün dilerseniz de istediğiniz boyutlarda saksı yapabilirsiniz.

Doğum günü hediyesi yapmak istediğiniz kişiye seramik çiçekler mi yoksa desen desen takılık, bardak altlığı, duvar süsü mü yapmak istediğiniz size kalmış. İstediğiniz şekli verdikten sonra şeklini zımpara ile düzenleyebilir tutkal ile sağlamlaştırdıktan sonra ister boyadıktan sonra ister direkt olarak vernik ile son dokunuşu yapabilirsiniz.

Epoksi ile Yaşayan Anılar

Epoksi, epoxy

Epoksi reçine son zamanlarda hayatımıza hızla giren ve görsel güzelliği ile uzun süre kalacağını düşündüğümüz bir maddedir. Camsı görüntüsü, hafif ve dayanıklı olmasının yanı sıra kolay bir şekilde evde dahi uygulanabilmesi de epoksi reçineyi bizim için muazzam kılıyor.

Epoksi Reçine Nedir?

Epoksi reçine en basit hali ile plastik yapıda güçlü bir yapıştırıcıdır. Kullanım alanının mobilya sektöründen, yalıtıma, takı ve biblo yapımına kadar uzun bir listesi vardır. Kırılmaya, darbeye, su ve ısıya karşı dayanıklı olması ile de gönlümüzde taht kuruyor.

Epoksi reçine ile yapılan ürünlerin uzun ömürlü olması manevi değeri olması ile birleşince unutulamayacak mükemmel doğum günü hediyeleri ortaya çıkıyor.

Epoksi ile Ne Yapılabilir?
En çok bildiğimiz örnekten başlarsak tabii ki kolye yapılabilir.
Capcanlı çiçekleri daima o güzel renkleri ile taşımak istemez miyiz? Tabii ki isteriz. Doğum günü hediyesi yapmak istediğimiz arkadaşımıza en sevdiği çiçekten solmayacak bir kolyeyi hem de kendi ellerimizle yapmamız çok güzel olmaz mı?

Bir diğer sevdiğimiz epoksi reçine ürünü de biblolar
Örneğin doğum günü hediyesi alacağınız kişi ile aranızda manevi değeri olan bir nesne var diyelim bu bir klavye tuşu yahut zar, balık iğnesi gibi diğer insanlara anlamsız gelen bir şey olabilir. Bu nesne ile bir biblo yapabilirsiniz.

Yahut oynamayı öğrendiğiniz bir satranç taşını, masa oyunu pulunu epoksi reçine ile çok uzun yıllar koruma altına alıp o güzel anıları her zaman yaşayacakları şekilde dondurabilirsiniz.

Epoksi Reçine Nasıl Kullanılır?
Epoksi reçine özel sertleştiricisi ile birlikte kullanılır, 5 birim epoksi reçine 3 birim özel sertleştirici madde karıştırılır.(Burada önemli olan güzel ve yavaş karıştırmak, hızlı karıştırılırsa oluşan ürün içerisinde hava kabarcıkları oluşur.) Sonrasında şeklinin almasını istediğiniz kaba bu karışımı döküp içerisine dondurmak istediğiniz anıyı ekleyip tekrar kapanacak kadar epoksi/sertleştirici karışımı dökmeniz gerekiyor ve en az 24 saat oda sıcaklığında bekletmelisiniz.
Tamamen kuruduğundan emin olduğunuz yaşayan anıyı kalıptan çıkarabilirsiniz.

Alçı ve Aljinat ile Heykel Yapımı

Heykel Yapımı, Sculpture with plaster

Bir döneme sevgililerin ve yeni doğan bebeklerin ayak heykelleri ile damga vuran alçı ve aljinat ile sizlerleyiz. Dilerseniz bu geleneği devam ettirerek kız/erkek arkadaşınız ile ellerinizin kalıplarını çıkarıp romantik bir doğum günü hediyesi hazırlayabilirsiniz. Ya da hayal gücünüz ile sürrealist bir şeyler yapmanız da tabii mümkün.

Evimizde kolay ve uygun fiyatlarda yapabileceğimiz özel doğum günü hediyelerinden bahsettik, şimdi de uygun ve özel hediye seçeneklerinden bahsetmek isteriz.

Kitap

Kitap, book

Evet evet biliyoruz çok klasik özel değil diyeceksiniz, demeyin. Eğer doğum günü hediyesi alacağınız kişi okumayı seven bir insan ise kitaptan güzel bir hediye olamaz. Tek yapmanız gereken doğum günü hediyesi olabilecek ve aldığınız kişiye hitap edecek bir kitap bulmak.
Birine kitap hediye ettiğiniz zaman ona yeni bir dünya, yeni bir hayat sunmuş olursunuz. Kitap okumayı seven insanlar okudukları kitapları hiç bir zaman unutmaz ve bu kitaplardan kendileri için mutlaka bir şeyler çıkarırlar.

Ayna

Ayna, mirror

Kişi dünyasının merkezidir, mesela sizin dünyanızda en önemli insan sizsiniz ve her şey sizin çevrenizde gelişiyor. Doğum günü hediyesi olarak ihtiyacı olan her şeyi ona hediye etmek istemez misiniz? Ona bir ayna ve güzel bir not verin, ihtiyacı olan her şey orada olacak.

Kalem

Dolma kalem, pen

Bir diğer eskimeyecek seçeneğimiz ise kalem olarak listemizde yer alıyor. Doğum günü hediyesi alacağınız kişi düzenli not tutmak bir şeyler yazmak durumunda ise ona güzel bir kalem alarak belki de çok bunaldığı zamanlarda hediyeniz ile sizin desteğinizi hissedecek ve kendinde güç bulacaktır. Bu hediyeyi güzel bir ajanda/defter ile de birleştirebilirsiniz.

Uğur Getirebileceğini Düşündüğünüz Bir Eşya

Milletçe çeşit çeşit batıl inanca sahibiz, bunu kendimizi motive etmek için kullanabiliriz. Günlük hayatımızda zaman zaman normalden biraz daha şansa ihtiyacımız olduğunu düşündüğümüz zamanlar olur. Mesela bir iş görüşmesi, bir mülakat, bir buluşma, bir sınav gibi.
Bu günlerde üzerimizde bize uğur getireceğini düşündüğümüz bir broş, fular, çorap, kravat olduğu zaman ise daha öz güvenli daha rahat oluruz.

Biliyoruz sevdiğiniz insanlara dünyadaki tüm güzel şeyleri vermek istiyorsunuz, biz ise size sadece dünyadan güzellikler sunabiliriz.

En Uygun Fiyatlı Doğum Günü Hediyeleri Artık Tek Kutuda!

Sevdiklerinize doğum günü hediyesi seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık.  Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel bir günde sevdiklerinizde böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız doğum günü hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Doğum Günü Hediyeleri

To Top