Connect with us
Babalar günü mesajları, Fathers day messages

Babalar Günü Hediyeleri

En Güzel ve Anlamlı Babalar Günü Sözleri

Babalar günü her Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan babalarımıza onları ne kadar çok sevdiğimizi ve ne kadar özel olduklarını hissettirmek için çaba harcadığımız bir gündür.

Babalar Günü Sözleri Ne Kadar Önemli?

Hediyeler güzeldir mutlu eder evet ama tatlı bir çift sözün yerini hiçbir şey tutamaz.

Hediyeler belki zamanla unutulur ama babalar gününde babanızla paylaşacağınız kalbini ısıtan babalar günü sözleri yıllar geçse de unutulmayacaktır.

Almış olduğunuz hediye tabii ki düşünülmüş anlamlı bir hediye almak isteyebilirsiniz, babalar gününde ne alınır diye soruyorsanız hediye fikirlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Hediyenizi direkt olarak babanıza takdim etmektense bunu anlamlı babalar günü sözleri ile taçlandırabilirsiniz.

Söz uçar yazı kalır diyerek bunu bir hediye notu olarak da hediyenize pekala ekleyebilirsiniz ama şunu bilmelisiniz ki babalar çocuklarının söylediği kötü şeyleri olduğu gibi iyi şeyleri de asla unutmazlar.

Haydi babalar günü sözlerine göz atalım.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

babalar günü, father's day

Babalar Günü Sözleri ile Babanıza Ne Kadar Değer Verdiğinizi Hissettirin

Babanız Sizin Güçlü Çınar Ağacınız

Sen sert rüzgarlarda güçlü gövdesinin arkasında saklandığım, ayaklandığım andan itibaren dallarına salıncak kurup oynadığım, her yorulduğumda gölgesinde dinlendiğim ulu bir çınarsın babacığım. Babalar günün kutlu olsun iyi ki varsın.

Her canlının biyolojik amacı “hayat amacı” hayatta kalmak ve soyu devam ettirmek(üremek)tir. Avcı toplayıcı olduğumuz dönemlerden kalma bir içgüdü ile babalarımız ailesini dış tehlikelerden korumak, sağlıklı bir şekilde beslemek büyütmek ister. Diğer canlılardan farklı olarak duygusal canlılar olduğumuzu için bu koruma içgüdüsünün yanında kocaman bir ömür yetecek bir sevgi de geliyor.

Babalarımızın bizi ömürleri boyunca koruması ve ne olursa olsun bizi ömürlerinin sonuna kadar sevmeleri insan tarihi boyunca devam eden bir durumdur. Babalar günü sözleri babamızın bizi güvende ve mutlu hissettirdiğini belirterek babalık görevi başarı ile yaptığını vurgulamalıdır, bu babanızı çok mutlu edeceği gibi gururu da okşanacaktır.

Babalar Günü Sözleri, Hatıralardan Bahsedebilir

Güven Verdiklerini Hissettirin

Yürümeye başladığım ilk adımlarımda, koşmaya çalışırken ki düşmelerimde ellerimden tuttun, sonsuz karanlıklar içerisinde gibi hissettiğim zamanlarda anladım ki elimi asla bırakmadın, Babalar günün kutlu olsun babacığım.

Bir çok şey sınırlı süre için geçerli olabilir, mesela hamilelik dokuz ay on bir gün sürer, ilk okul hayatı dört yıl sürer, emekli olmak için 25 yıl çalışmanız gerekir. Ebeveynliğin ise süresi yoktur. Babalarımız kendimizi her zor durumda hissettiğimizde bizi içinde bulunduğumuz buhranlardan kurtaran, sadece yanımızda olduklarını hissettiğimizde bile içimize su serpen kahramanlardır.

Kahramanınız en güzel babalar günü sözlerini hak ediyor, içinizden gelenleri paylaşmaktan çekinmemelisiniz.

Babalar Günü Sözleri Aranızdaki Samimiyeti Anlatmalı

En Büyük Miras Güzel Anılar ve Güzel Bilgilerdir

İlk öğretmenim ve ilk oyun arkadaşım olduğun için çok mutluyum. Hayatıma yön verirken bilgeliğini ve desteğini  hiç esirgemedin. Babalar günün kutlu olsun, ne kadar şanslı bir insan olduğumu asla unutamam babacığım. 

Küçükken belki de hepimiz babalarımızla atçılık oynamışız ve bundan büyük bir keyif almışızdır. Yakalamaca oynarken bilerek bizi hiç yakalamıyor olmaları bile en güzel babalar günü sözlerini hak etmelerinin sebebi olabilir.

Babalar Günü Sözlerinde Onları Anladığımızı Hissettirmeliyiz

Babalarımız Ellerinden Gelenin En İyisini Yaparlar

Sen dünyadaki en fedakar ve mükemmel babasın, bizim mutluluğumuz ile mutlu oldun. Sağlıklı, eğitimli, iyi bir insan olmamız için çabaladın. Bizim için yaptıklarını asla unutamam babacığım,babalar günün kutlu olsun. Sadece bir gün değil her gün babalar günü olsa yine de kutlamaya yetmez. 

Babalar günü sözleri fedakarlığa değinmeden olmaz tabii ki. Babalarımızın ne kadar fedakar olduklarını, bizim ihtiyaçlarımız ve isteklerimiz için kendilerini ikinci plana atarak bizim iyi olmamız için çalıştıklarını anlatmamıza gerek olmadığını düşünüyoruz. Tüm zorluklarda bizi arkalarına alarak tek başlarına göğüs geren fedakar babalarımız…

Babalar Günü Sözlerinde Teşekkür Etmeliyiz

Mesafeler anlamsız babacığım çünkü biliyorum ki her zaman yanımdasın, doğduğum günden itibaren beni hep korudun ve beni her zaman gözleyeceksin. Doğru kararlar almamda yardımcı olduğun, hata yaptığım zamanlarda bunlardan ders çıkarmama yardım ettiğin için teşekkür ederim. Dünyamızın sınırlarını biz çiziyorsak sen benim dünyamın en iyi babasısın. Babalar günün kutlu olsun baba, hep daha iyisini yapmak için uğraştığını biliyorum. Her şey için çok minnettarım.

Doğumumuzdan öncesine dayanan sevgi, fedakarlık ve emek hikayesi babalarımızla aramızdaki. Babalar günü sözlerinin en güzelini hak eden babalarımız için kuracağımız her cümle biraz eksik kalacaktır fakat elimizden geldiğince duygularımızı paylaşmalıyız.
Babalarımızın bizi ne kadar sevdiğinden, bize verdiği emeklerden ve bizim onlara olan sevgimiz, hayranlığımızdan, minnet duygumuzdan bahsettik. Bu kadarı yetmeyecek biliyoruz, yetmemeli de fakat bize ayrılan bölümün sonuna yaklaşır iken Cem Karaca’dan “Baba”,  Eric Clapton’dan “My Father’s Eyes” şarkılarını dinlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bizi hayata hazırlamak için türlü zorluklara göğüs geren, aramızdaki jenerasyon farkına rağmen bizi anlamak çektiğimiz sıkıntılara destek olmak için çabalayan babalarımız için Haziran ayının üçüncü Pazar günü hiçbir şey yapamasak bile onlara içimizden gelen en güzel babalar günü sözlerini söyleyebiliriz.

En güzel  ve Anlamlı Babalar Günü Sözleri  yazımızı Ali Püsküllüoğlu’nun Baba şiiri ile bitirmek istiyoruz. İyi okumalar.

Baba

Yalnızlığımdır hep bıçakların kestiği
Akşam çayında galetalarla yenen
Koyu atlar götürür terkisinde
Ne kadar kaçkın varsa evden
Uykumdur sokaklarda sürünür
Ya da düşer bir kadının elinden

Yorgunluğumdur daha cok aşk
Gelip gider o şehrin gemilerinden
Esmerdir akşamlarda babam
Çok esmer güler resimlerden
O kadar yakın bilmediğim
Ölüme çok uzak günlerinden

Ellerimdir dalgınlığında hep
Hep bardaklarda, sular dururken
Sürahilerde akşam vakitleri
Akşam çayına gelmeyen
Bir baba, aydınlıksız odalarda
Çok esmer güler resimlerinden.

Ali Püsküllüoğlu

Babanıza Hediye Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Babalar gününde babanıza onun kahramanınız olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşünüp önemsediğinizi hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar güç olduğunu biliyoruz. Günümüzde babaya hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya takım çantası olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle babamıza olan hislerimizi ifade etme istediğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor. Tam da bu noktada sizi ve babalarınızı sevindirecek bir haberimiz var! Muhiku olarak babanız için tasarladığımız babaya hediye fikirleri ile babanıza yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Babalar Günü Hediyeleri

To Top