En Güzel Doğum Günü Çiçekleri

en-guzel-dogum-gunu-cicekleri

Birbirinden güzel doğum günü çiçekleri ile bezediğimiz bu içeriğimiz, sevdikleriniz için en özel hediyeyi seçmenizde size yardımcı olacak. Doğum günü çiçekleri ve anlamları hakkında da bilgi verdiğimiz bu yazıdan faydalanarak sevdiklerinizin doğduğu ayı simgeleyen çiçeği onlara armağan edebilirsiniz.

Eminiz ki herkes doğum günlerinde sevdiklerimize en özel hediyeyi armağan etmek ister. Böylece onlara armağan ettiğimiz hediyenin onları temsil etmesini ya da onlardan izler taşımasını isteriz. Dolayısıyla sevdiklerinize doğum günü hediyesi olarak çiçek armağan etmek istiyorsanız o çiçeğin muhakkak bir anlamı olmalı. Bu sebeple de onların doğdukları ayı temsil eden çiçeği seçmenizi öneririz.

? Doğum gününde çiçek alma fikri içinize yeterince sinmediyse deneyim odaklı doğum günü hediyeleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Çünkü burada beklentilerinizi karşılayacak pek çok seçenek sizleri bekliyor.

İşte, doğum günü çiçekleri  ve anlamları!

Doğum Günü Çiçekleri ve Anlamları

dogum-gunu-cicekleri-ve-anlamlari

Doğum günü çiçekleri ve anlamları nelerdir diye pek çok kişinin merak ettiğini düşünerek çiçeklere ve anlamlarına da değinmek istedik. Her bir çiçeğin bir ayı temsil ettiği çiçekler arasından sevdiklerinizin doğduğu aya özel çiçeği seçebilirsiniz. Ayrıca tercih ettiğimiz çiçekleri, çiçek notu ile tamamlamayı unutmamalıyız. Çünkü notlar kalbe dokunan diğer hediyedir.

İşte, doğum günü çiçekleri ve anlamları!

Karanfil

Ocak ayının çiçeği olan karanfil; aşkın, cazibenin ve üstünlüğün sembolüdür. Ocak ayında doğan kişilerin karakterine etkisi ise çok cömert olmaları ve ayakları yere sağlam basan insanlar olmaları. Ayrıca bu kişiler ilişkilerinde de oldukça sadıktırlar.

Burçlara göre hediye seçimi nasıl yapılır başlıklı yazımız da size yardımcı olabilir.

Menekşe

Menekşe tarihten bu yana masumiyetin ve alçak gönüllülüğün simgesi olmuştur. Her kokladığınızda bir başka kokan menekşeler şubat ayının çiçeğidirler. Menekşenin simgelediği karakterdeki insanlar ise içe kapanık ve hayalperest kişilerdir. Buz gibi görüntülerinin ardında sıcacık bir yüreğe sahip bu kişiler size ilk başta soğuk görünebilirler fakat size ısındıkları zaman içlerinde yaşattıkları o yaramaz çocuğu keşfedeceksiniz.

Nergis

Nergis çiçeği mart ayını temsil eder. Farklı kültürlerde farklı anlamlar kazanan bu çiçek temelde şansı sembolize eder. Eğer sezonun ilk nergisine denk gelirseniz bir yıl boyunca şansın sizden yana olacağına inanılır. Nergis çiçeğinin sembolize ettiği karakterdeki kişiler için huzur ve mutluluk çok önemlidir. Hayal dünyaları oldukça gelişmiş olan bu kişiler oldukça yaratıcı işler ortaya koyarlar.

Papatya

Doğum günü çiçekleri içerisinde nisan ayını sembolize eden çiçek ise papatya. Papatya saflığın ve mahremiyetin sambolüdür. Papatyanın temsil ettiği karakterdeki insanlar ise mutlu ve şanslı insanlardır.

İnci Çiçeği

İnci çiçeği mayıs ayının çiçeğidir. Halk arasında “Müge” olarak da adlandırılan bu çiçek tevazuyu ve tatlılığı simgeler. Fakat bu tatlılık sizi kandırmasın. Çünkü kimi zaman zehirli de olabilir. İnci çiçeğinin temsil ettiği karakterdeki insanlar oldukça pratik zekaya sahiptirler.

Gül

Haziran ayını temsil eden gül, renklerine göre farklı anlamlar kazansa da aşkın ve sıra dışılığın sembolüdür. Gülün temsil ettiği karakterdeki insanlar ise oldukça romantik ve insanlarla kolay iletişim kurabilen kişilerdir.

Delfinyum Çiçeği

Delfinyum çiçeği temmuz ayını temsil eder. Aynı zamanda iyi şeylerin habercisidir. Delfinyum çiçeğinin temsil ettiği karakterdeki kişiler eğlenceli, mizah yeteneği olan ve cazibeli kişilerdir.

Glayöl

Ağustos ayını temsil eden glayöl çiçeğinin ismi kılıç anlamına gelmektedir. Gücü ve bütünlüğü sembolize eden bu çiçeğin temsil ettiği karakterdeki kişilerin liderlik potansiyelleri vardır ve entelektüeldirler.

Yıldızpatı

Atar çiçeği olarak da bilinen yıldızpatı eylül ayını temsil eder. Mitolojide adalet tanrıçası Aster’in döktüğü gözyaşlarından ortaya çıktığı inanılan bir çiçek türüdür. Bu çiçeğin temsil ettiği karakterdeki kişiler mükemmelliyetçilerdir.

Aynısafa Çiçeği

Sonbaharın renklerinin her bir yaprağına yansıdığı aynısefa çiçeği ekim ayını temsil eder. Aynısafa çiçeğinin temsil ettiği kişiler ise sıcak kanlı ve dost canlısı insanlardır. Diğer taraftan barışçıl bir kişiliğe de sahiptirler.

Kasımpatı

Krizantem yani kasımpatı çiçeği kasım ayını temsil eder. Ayrıca bu çiçek Japon kültüründe mükemmelin temsilcisidir. Kasımpatı çiçeğinin temsil ettiği karakterdeki kişiler ise nazik, dürüst ve şefkatli kişilerdir.

Çobanpüskülü

Çobanpüskülü çiçeği aralık ayını temsil eder. Üzerinde bulunan zehirli yemişlerin dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruyucu bir kalkan oluşturduğu bu çiçeğin temsil ettiği kişiler de eleştirilerden hoşlanmazlar ve kendilerini hemen koruma altına alırlar. Ayrıca bu kişiler sosyalliğe ve konforlu yaşama önem verirler.

En Ucuz Çiçek Modelleri Nelerdir?

Çiçek seçimi yaparken bütçenizi sarsmayacak aynı zamanda beklentilerinizi karşılayacak bir seçim yapmak isteriz. Hatta çoğu zaman en iyi çiçek gönderme sitesi nedir diye araştırma yaparız. Eğer siz de çiçek siparişi vermek için uygun yeri arıyorsanız sizi Muhiku’ya bekleriz. Çünkü burada çiçekler amacına göre farklılaşmaktadır.

Çiçek çeşitleri;

 • Taze Çiçek,
 • Vazoda Çiçek
 • Orkide
 • Dekoratif Çiçek
 • Gül
 • Premium Aranjman Çiçek Buketleri gibi pek çok kategoriye ayrılmaktadır.

Mevsimin en taze çiçek modellerine ulaşmak için Muhiku’yu ziyaret etmeniz yeterli! Ayrıca çiçekleri gönderim amacına göre;

 • Anneler Günü Çiçekleri
 • Özür Çiçekleri
 • Geçmiş Olsun Çiçekleri
 • Teşekkür Çiçekleri
 • Sevgiliye Çiçek
 • Yeni Ev Çiçekleri gibi farklı amaçlar için tercih edebilirsiniz.

Çiçekli Doğum Günü Hediyeleri

icten-tesekkur-ve-tebrik-hediye-kutusu

Sevdiklerinize doğum günlerinde solup gidecek bir çiçek yerine bir ömür saklanabilecek bir buket çiçek armağan edebilirsiniz desek ne derdiniz? Bu fikre pek çoğunuzun sıcak bakacağını düşünerek sizin için her biri özenle hazırlanmış hediye kutularını seçtik.

Muhiku’nun doğum günü hediye kutusu koleksiyonunda yer alan birbirinden özenli hediye kutuları ile sevdiklerinize en güzel doğum günü çiçekleri ile süslenmiş bir hediye kutusu armağan edebilirsiniz. Bir buket kuru çiçeğin yanına eşlik eden birbirinden şık ve işlevsel hediyelerle onların hayatına dokunabilirsiniz.

İçten Teşekkür & Tebrik Hediye Kutusu

yenilenen icten teşekkur ve tebrik hediye kutusu

Muhiku’nun özenle hazırladığı İçten Teşekkür & Tebrik Hediye Kutusu sevdiklerinize doğum gününde armağan edebileceğiniz en özel hediye kutularından biri. Karşılarına açılan yepyeni kapıdan içeriye girerken onlara eşlik edebileceğiniz bu değerli hediye kutusunun içerisinde yer alan hediyelikler;

 • İngiltere Lady Grey Çayı
 • Bambu Cam French Press
 • Limon Kolonyası
 • Yasemin Aromalı Mum
 • Patiswiss No Sugar Milk Chocolate
 • Kuru Çiçek Buketi

Ayrıca hediyenize Muhiku’nun özel motto kartlarından biri de ekleyebilirsiniz. Böylece hediye vereceğiniz kişi ince düşünülmüş bir notla daha mutlu olacaktır.

İçten Teşekkür & Tebrik Hediye Kutusu’nun içerisindeki bergamot ve narenciye aromalarıyla harmanlanan Lady Grey çayı onlara eşsiz bir çay deneyimi sunarken, şık bambu French press ile pratik çay ve kahve demleme keyfine erişecekler.  Ayrıca çikolatanın ve bir buket kuru çiçeğin vereceği mutluluk paha biçilemez!

Yasemin Esintisi Hediye Kutusu

yasemin-esintisi-hediye-kutusu-muhiku

Muhiku’nun yenilikçi anlayışla oluşturduğu doğum günü hediyeleri koleksiyonu içerisinde dikkat çeken bir diğer hediye ise Yasemin Esintisi Hediye Kutusu. Her bir ayrıntısının incelikle hazırlandığı bu hediye kutusu ile sevdiklerinize hayatlarına dokunabilecek bir hediye armağan edebilirsiniz. Yasemin Esintisi Hediye Kutusu’nun içerisinde bulunan hediyelikler;

 • Yade Yasemin Aromaterapi Mum
 • Paşabahçe Yasemin Kolonya
 • Godiva Sütlü & Bitter Napoliten Cello Naps
 • Best Age Ever Yaldızlı Kupa
 • Yıldız Tasarımlı Yaldızlı Siyah Not Defteri
 • Sukulent

Doğum günü çiçekleri arasında yer vermesek bile sukulent oldukça popüler detaylardan biri. Bu hediye kutusunun içerisinde yer alan sukulente eşlik eden detaylar ise daha da dikkat çekici.

Çiçek Doğallığı Hediye Kutusu

cicek-dogalligi-hediye-kutusu

Muhiku doğanın bizlere armağan ettiği güzellikten ilham alarak dopdolu bir hediye kutusu tasarladı. İçerisinde birbirinden lezzetli aromaların ve doğal ürünlerin yer aldığı Çiçek Doğallığı Hediye Kutusu sıra dışı ve şık görüntüsüyle şimdiye kadar armağan ettiğiniz en özel doğum günü hediyesi olacak. Çiçek Doğallığı Hediye Kutusu’nun içerisinde yer alan hediyelikler;

 • Hibiskus çayı
 • Blossom Tea Jasmine Rose
 • Patiswiss No Sugar Dark Chocolate Strawberry Dragee
 • Eyüp Sabri Tuncer El Kremi
 • Bahar Tazeliği Kuru Çiçektir.

İran çayı onlara sıra dışı bir lezzet sunarken Çin çayı onların daha dinç ve enerjik olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca Eyüp Sabri Tuncer’in nemlendirici kremi de bakım rutinlerine renk katacak. E tabii kuru çiçeği de unutmamak lazım. Bir ömür saklayabilecekleri bir buket kuru çiçek onlara bir ömür eşsiz armağanınızı hatırlatacak.

Doğum günü hediyesi alırken düşünmeniz gereken diğer bir şey de hediye notunuz. Hediyenizin içine ne yazacağınızdan emin olamıyorsanız biraz ilham almak için burçlara göre doğum günü mesajları yazımız işinizi kolaylaştırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir
pahali-gorunen-ucuz-hediyeler-nelerdir
Daha Fazla

Pahalı Görünen Ucuz Hediyeler Nelerdir?

İçindekiler Hide Kadınlara Pahalı Görünen Ucuz HediyelerÇiçek Bahçesi Hediye KutusuÖzel Tasarım DefterErkeklere Pahalı Görünen Ucuz HediyelerErkeğe Hediye KutusuKitapSevgiliye…