Connect with us
babaya hediye, fathers day gifts

Babalar Günü Hediyeleri

En Anlamlı Babalar Günü Hediye Seçenekleri – Babanızı Mutlu Edin

Sevdiklerimize hediye almak, hangi hediyeyi seçeceğimiz başlı başına zor bir konu iken babalar günü için babamıza hediye almak daha da zordur.
En güzel hediyeyi seçmek isteriz fakat babalar günü hediyesi olacak kadar gözümüze güzel gözükmez. Şöyle bir gerçek vardır ki daha kolay olacağı düşünülse de en sevdiklerinize, yakınlarınıza hediye almak daha az samimi olduğunuz, daha az tanıdığınız insanlara hediye almaktan daha zordur. Babalar günü hediyesinin zorluğunun bir sebebi de tabii ki aradaki kuşak farkıdır.

Bu kadar zorluklara rağmen babalar günü hediyesi seçimini nasıl yapacağımızı ve en güzel hediye seçeneklerini sizlerle bu yazımızda paylaşacağız.

Babalar Günü Hediyesi Nasıl Seçilir?

Babalar günü hediyesi seçerken bunun tamamen babanızın mutluluğu için seçilen bir hediye olmasına dikkat etmelisiniz zira babanıza hitap etmiyor ise çok güzel bir hediye olması yahut çok pahalı bir hediye olması önemli olmayacaktır.

İlgi Alanlarına Yönelik Olabilir

Babanıza hediyesini ilgi alanına göre seçmeniz, onunla ilgilendiğinizi ve ilgi gösterdiği konulara değer verdiğinizi gösterir. Babalarımız bizim her şeyimizle ilgilenir, hayatımızdaki her detaya önem verirler ve bizim de onların hayatı ile ilgilendiğimizi görmek onları çok mutlu edecektir.Babanızın ilgi alanları ile ilgili en doğru bilgiyi ise tabii ki annenizden yahut babanızın annesinden alabilirsiniz.

İhtiyaca Yönelik Olabilir

Hediye düşünürken babanızın o an ihtiyacı olan bir şey de alabilirsiniz, ihtiyaca yönelik alınacak babalar günü hediyesi etkili bir hediye olacak ve babanıza onu önemsediğinizi ve artık sizin de onun için bir şeyler yapabildiğinizi gösterecektir. Günlük hayatımızda yaptığımız işleri güzelleştirmek ya da kolaylaştırmak için bir şeylere ihtiyaç duyuyoruz. Bebekliğimizden itibaren her ihtiyacımıza koşan babamız için o an ihtiyaç duyduğu bir şeyi babalar günü hediyesi vermemiz, etkili bir hediye olacağı gibi babamızı duygulandırmaya da yetecektir.

Alacağımız babalar günü hediyesinin babamızın sevdiği şeylerle, ilgi alanları ile ve babamıza özgü yahut ihtiyacına yönelik olması gerektiğini öğrendik. Fakat her yıl ilgi aynı tarz hediyeler almamız rutine bineceği için bazen özel ve anlamlı hediyeler tercih etmeliyiz.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Anlamlı Babalar Günü Hediyeleri

Fotoğraf Albümü

Güzel hatıraları kim ölümsüzleştirmek istemez ki? Sevdiğimiz insanlarla mutlu anlarımızı ölümsüzleştirmenin en güzel yolu ise tabii ki fotoğraflar oluyor. Biz daha küçücükken ailelerimiz büyürken yaşadığımız özel anları fotoğraflamaya başlarlar. İlk adımlarımızı, birlikte geçirdiğimiz ilk bayramları, ilk tatilimizi, ilk doğum günü kutlamamızı gibi önemli hatıralarımızı güzel fotoğraflar ile ölümsüzleştirirler.

Babalar günü hediyesi olarak babamıza küçüklüğümüzden şimdiki zamana kadar babamızla paylaştığımız anların fotoğlaflarından derlediğimiz bir fotoğraf albümü hem değerli nostaljik bir hediye olacak hem de babamızla yaşadığımız anıları asla unutamayacağımızı ve bizim için ne kadar değeli olduklarını babamıza ifade edecektir.

Aile Aktivitesi

Babalar günü hediyesi olarak aile ile geçirilecek kaliteli vakit en güzel hediyelerden birisi olacaktır. Bu aktivite, aile yemeğinden tutun  birlikte katılınacak bir eğitim, yarışma yahut tatil olabilir.

Babalarımız yaygın olarak “Önce aile” ilkesini benimsediği için ailesini bir arada ve mutlu görmek onlara en büyük babalar günü hediyesi olacaktır. Bütçenize uygun olarak ailecek yapabileceğiniz aktiviteleri araştırıp kutlama yapabilirsiniz. Bir piknik bile babanızı çok mutlu edecek bir babalar günü hediyesi olacaktır.

El Yapımı Hediyeler

Babalar günü hediyesi için bir çok seçenek olsa da biz anlamlı ve babanızı mutlu etme garantisi olan hediyelere değinmek istiyoruz.
Her şey güzel hoş peki hediyenizi kendiniz yapmak isterseniz yahut bütçeniz kısıtlı ise ne yapabilirsiniz?

İşte burada el yapımı hediyeler devreye giriyor, hazır babalar günü hediyelerinden daha hesaplı ve istediğiniz gibi şekillendirip sevginizi katabileceğiniz sonsuz hayal gücünüze ait hediyeler.

Kurabiye

Evet yanlış anlamadınız kurabiyeler çok güzel hediyelere dönüşebilir. Babalar gününe özel istediğiniz gibi şekillendirebilir, babanızın damak zevkine göre tuzlu ya da tatlı yapabilirsiniz. Cinsiyetiniz hiç fark etmez babanız biricik evladının onun için bir şeyler pişirmiş olmasından mutluluk duyacaktır. Bir de yanına çay/kahve yaptınız mı tamamdır.

Bardak altlığı, Cup Coaster

Bardak Altlığı

Çay ve kahve içmeye ne kadar düşkün olduğumuz ortada,çay-kahve tüketimimiz için bahane dahi aramıyor adeta seviyoruz. Bu durumda bardak altlığı da olmazsa olmazımız, çünkü sıcak bardağın en sevdiğimiz sehpahamızda ya da mobilyemızda iz yapmasını asla istemeyiz. Babalar günü hediyesi olarak babanıza özel bir bardak altlığı tasarlayabilirsiniz. Örneğin ilgi alanına özel küçük bir objeyi epoksi ile korunaklı bir duruma alabilir yahut birlikte bir fotoğrafınızı, babanız için önemli bir bilet ve benzeri bir şeyi epoksi ile dondurarak babanızın düzenli kullanımına ve o bardak altlığını her kullanışında babanızın aklına gelip yüzünü güldürebilirsiniz.

Epoksi Nedir?

Epoksi reçine, özel sertleştiricisi ile kullanılarak cilalama, obje yapımı ve yapıştırıcı olarak kullanılır. Özel sertleştiricisi ile belli oranlarda karıştırılır ve bu karışım donduğu zaman sert bir plastik halini alır. Camsı görüntüsü ile son derece estetik olup dekorasyonda sık sık kullanılır.

Daha önce epoksi kullanmadıysanız Epoksi ile Hatıraları Donduruyoruz deneyimi ile anılarınızı canlı tutabilirsiniz.

Babalar Günü Hediyesi Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Babalar gününde babanıza onun kahramanınız olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşünüp önemsediğinizi hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar güç olduğunu biliyoruz. Günümüzde babaya hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya takım çantası olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle babamıza olan hislerimizi ifade etme istediğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor. Tam da bu noktada sizi ve babalarınızı sevindirecek bir haberimiz var! Muhiku olarak babanız için tasarladığımız babaya hediye fikirleri ile babanıza yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Babalar Günü Hediyeleri

To Top