in ,

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Ne Zaman?

dunya-kadinlar-gunu-ne-zaman

Dünya Emekçi Kadınlar Günü ne zaman diye merak etmeye başladıysanız o güne az bir zaman kalmış demektir. O halde Dünya Emekçi Kadınlar günü ne zaman, hatırlatmakta fayda var.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü her sene 8 Mart’ta kutlanmaktadır. 8 Mart’ın Dünya Emekçi Kadınlar Günü olmasının altında önemli bir gerçeklik yatar. Bu günün emekçi kadınlara adanmasında 1900’lü yıllarda Amerika’da kadın haklarının hiçe sayılması sonucu kadınların hak arayışı mücadelesi etkili olmuştur.

Dolayısıyla bu özel günün kadınların haklarını elde etme serüveniyle başladığını söyleyebiliriz. Tüm bu serüvenin sonucunda ise bu gün, özel ve önemli bir gün olarak tarihteki yerine almıştır.

Biz de her sene Türkiye’de pek çok millet gibi 8 Mart’ı Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlamaktayız. Her ne kadar kutlama olsa da 8 Mart aslında hayatları pahasına mücadele veren kadınların anma günüdür.

Kadın haklarının savunucusu olan her kadının anılma, hatırlanma günüdür. Nitekim bu hatırlanma daha sonraki yıllarda kutlama merasimlerine dönüşmüştür.

♀️ Kadınlar Günü hediyeleri için tıklayın.

8-mart-dunya-kadinlar-gunu-tarihce

Her sene Mart ayının ilk haftasından itibaren çok sayıda Kadınlar Günü mesajları, reklamları ve yazıları ile karşılaşıyoruz. Bu durum aslında bir gerçekliği de gözler önüne seriyor: Kadınların hakları ve hak ettiği değer sadece yılda bir kez bir haftaya mı sıkıştırılıyor? Yıllardır eşit haklar için devam eden çaba yılın geri kalanında unutuluyor gibi. Dolayısıyla bu durumu sorgulamamak işten bile değil.

Ne yazık ki ülkemizde de olduğu gibi dünyanın farklı yerlerinde de kadınlar çoktan sahip olması gereken sosyal haklardan çoğu zaman mahrum bırakılıyor. Ancak mart ayı geldiğinde kadınların haklarını savunmaktan, onlara daha iyi yaşanabilir bir hayat sunmaktan bahsediliyor. Oysa bu bahsi geçen mevzular kadınların her zaman sahip olması gereken temel hak ve özgürlükler.

Bu sebeple Kadınlar Günü kutlaması çerçevesinde söylenenler ne yazık ki birçok kadına samimi gelmiyor. Yine de Dünya Kadınlar Gününde kadınlar için özel çalışmalar yapılması, idealin ne olduğunu gösterdiği ve eksiklikleri parmakla gösterdiği için değerli.

2022 Yılında Kadınlar Günü Ne Zaman?

2022 yılında Kadınlar Günü 8 Mart Salı gününe denk gelmektedir. Peki 8 Mart’ta değer verdiğiniz kadınlar için bugün neler yapabilirsiniz?

Bu özel günde kadınlar için farklı güzellikte şeyler yapılabilir. Zaten öyle ki toplum olarak Kadınlar Günü’nde biz kadınlar bir yakınımızdan özel bir beklenti içinde olmamaya alışkınız. Dolayısıyla bu gün için özel bir şey yapılsa herhalde şaşırmayacak, sevinmeyecek kadın yoktur diyebiliriz.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü bu sene pazartesi gününe denk geldiği için haftaya enerjik başlaması için sevdiğiniz kadına güzel kahvaltı hazırlayarak ve nefis bir filtre kahve hazırlayarak onu mutlu edebilirsiniz. Haftanın ilk günü özel kuryeyle İstanbul içerisinde aynı gün teslim hediye hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Başka şehirler için önceki haftadan siparişinizi vermenizi öneririz.

En Güzel Kadınlar Günü Hediyeleri Muhiku’da!

kucuk bir mutluluk hediye kutusu
Küçük Bir Mutluluk Hediye Kutusu

Kadınlar Günü’nde daha önce sevdiğiniz kadın için hiç hediye almadıysanız bu sene bir farklılık yapabilirsiniz. Muhiku’nun kadınları düşünerek özenle hazırladığı kadınlara özel hediye kutularıyla onları mutlu edecek bir sürpriz yapabilirsiniz.

Her bir ayrıntısıyla kadınlar için özel olarak tasarlanan armağanlar için kadına hediye sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Küçük Bir Mutluluk Hediye Kutusu

Muhiku’nun Küçük Bir Mutluluk Hediye Kutusu’nda yer alan ürünlerin her biri, bir kadına kendini değerli hissettirecek ürünler. Hayatın her alanında yorulan, işi ve meşguliyeti ne olursa olsun dinlenmeye ihtiyaç duyan kadınlar için keyif verici zamana sahip olmak çok önemli. Bu kutu da tam olarak keyifli ve huzurlu zamanlar yaratabilmeniz için tasarlandı.

Küçük Bir Mutluluk Hediye Kutusu içinde;

 • Kolombiya Huila kahvesi,
 • Etiyopya Kochere kahvesi,
 • Frida Kahlo tasarımlı kupa,
 • Patiswiss çikolata,
 • Yade’nin sandal kokulu aromaterapi mumu
 • Pomellos kolonya,
 • Son olarak ise hediye notunuz yer alıyor.

Hediyenizi anlamlı bir notla taçlandırmayı unutmayın! Hediye notu yazarken zorlanıyorsanız Kadınlar Günü sözleri başlıklı yazımızdan ilham alabilirsiniz.

Güneş Işıltısı Hediye Kutusu

gunes isiltisi hediye kutusu

Muhiku’nun Güneş Işıltısı Hediye Kutusu, renk tonlarıyla enerji ve mutluluk veren bir kutu. Bu sebeple Kadınlar Günü’nde değer verdiğiniz kadınlara armağan edebileceğiniz en güzel hediyelerden biri. Kadınlara müthiş bir enerji ve rahatlık verecek bu seti; anneniz, eşiniz, sevgiliniz ya da arkadaşınız için tercih edebilirsiniz.

Muhiku’nun Güneş Işıltısı Hediye Kutusu içinde;

 • İki adet bambu tabaklı porselen fincan takımı,
 • Yade’nin beton yüz figürlü misk aromalı soya mumu,
 • Yade’nin manolya aromalı büyük oda kokusu,
 • Güneş Işıltısı kuru çiçek buketi,
 • Ayrıca hediye notunuz yer alıyor.

Kadın ruhuna hitap eden hediye kutularından birini siz de yakınlarınıza hediye edebilirsiniz. Hayallerinden vazgeçmeyerek her türlü zorlu koşulda hakları ve özgürlüğü için mücadele eden tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!

Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Sevgililer Günü Hediyeleri

  kadinlar-gunu-anlam-ve-onemi

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları