Connect with us

Doğum Günü Hediyeleri

Doğum Günü Hediyeleri Nelerdir? Doğum Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

Dünyanın her yerinde yaşı kaç olursa olsun, din,dil, ırk fark etmeksizin herkesin sahip olduğu tek özel gün doğum günleridir. Aynı zamanda doğum gününü tarihleri farklı olan tek ve en özel gün olarak tanımlayabiliriz. Her yaşta farklı duygularla kutlanan bu önemli günü kimi zaman ailemizle kimi zaman sevgilimiz veya arkadaşlarımızla geçirmek isteriz. Herkese hitap eden bu mutlu günün en zorluk yaşatan yanı ise hediye seçimidir. Üstelik eşinize, annenize, sevgilinize yani sevdiklerinize doğum günü hediyesi seçmek almak istiyorsanız hiç işiniz kolay olmayacaktır. Günümüzde en çok tercih edilen doğum günü hediye fikirleri ile size ışık olup seçenekleri sizin için bu başlık altında bir araya getirdik.

Hediye almak gerçekten zordur. Özel günlerde yalnızca sevdiklerimize, o günü bizim için anlamlı kılan kişilere hediye alırız öyle değil mi? Aldığımız hediyeler üç aşağı beş yukarı çoğunlukla benzer niteliktedir. İhtiyaca yönelik olsun, hatıra kalsın vb. düşünceler arasında boğuşur seçim yaparız. Fakat işler böyle gelişince maalesef hata yapmış oluyoruz. Bu hatamız belki her zaman yüzeye çıkmıyor ama kimi zaman da sevdiğimiz insan tarafından bastırılıyor. 🙂

Hediye seçmek bir sanattır. Bu sanatı icra ederken sevdiklerimizin nelerden hoşlandığı, zevklerinin neler olduğu, en sevdiği renk, en sevdiği hobi, en sevdiği film veya yazar ya da bunların çok dışında hayalleri nelerdir? Bu sorulara cevap verebiliyorsak eğer doğru hediyeyi seçebiliriz. 🙂 Doğum günü hediye fikirleri arasında bizce en anlamlısı karşı tarafa değer verdiğinizi gösteren onu gerçekten iyi tanıdığınızı hissettirebileceğiniz seçimlerdir. Bu fikirleri şimdi şöyle bir inceleyelim:

Kıyafet

Kıyafet, clothes

Manevi anlamından öte ihtiyaçlarını karşılayacak kullanışlı bir hediye olsun istiyorsanız sevdiklerinize doğum günü hediyesi seçerken tekstil ürünlerini tercih edebilirsiniz. Geçen hafta bir mağazanın önünden geçerken sizi kolunuzdan çekiştirerek içeri nasıl heyecanla götürdüğünü hatırlayın. Belki de o elbiseyi veya gömleği almanız için size gizli bir mesaj vermiş olabilir. 🙂 Hem hoşuna gideceğinden de tamamen emin olduğunuz bu hediyeden daha iyisi olamaz öyle değil mi? Ancak belirtmek isteriz ki tekstil ürünlerinde beden problemi yaşama ihtimaliniz olacağından hediyenizi almadan önce hediye alacağınız kişinin kıyafet ölçülerinden emin olmakta fayda var.

Tiyatro

Tiyatro, theatre

Yılın belli ayları ve günleri size sürekli tiyatro ve sergi tarihlerini duyurularını atan arkadaşınızı anımsayın. Doğum gününde onu en çok mutlu edecek hediye seçimlerinden biri de en sevdiği tiyatro oyuncusunun tek kişilik gösterisine bir bilet almak olabilir. Yahut son zamanlarda ülkemizde çok popüler olan mesleğinde kendini ispat etmiş ünlülerin yer aldığı ve biletlerin piyasaya çıktığı gibi tükendiği müzikallerden birine yer ayırabilirsiniz. Eminiz ki bu onun en unutmayacağı doğum günlerinden biri olacaktır.

Vintage Ürünler

Son dönemin en popüler olan gerek hediye gerekse bireysel alışveriş veya koleksiyon konseptlerinden biri de retro yani vintage ürünlerdir. Büyük bir talep kitlesi olan bu ürünler arasından arkadaşınızın ilgisini çeken birini ona doğum gününde hediye olarak alabilirsiniz. Peki nedir bu Vintage ürünler? Belki bir kıyafet, kol saati, gramofon veya daktilo. Daktilodan örnek vermek gerekirse bazılarımız yazmayı çok sever. Çünkü yazarken belki söyleyemediklerimizi belki de söylememiz gereken şeyleri somutlaştırarak rahatlarız. Ya da hayallerimizdeki o dünyayı kurgularız. Yepyeni karakterlere can verip yepyeni evrenler oluşturmak dünyanın en rahatlatıcı etkinliğidir, en güzel hobidir. Yazmayı seven arkadaşınıza vintage bir daktilo hediye ederek onu ne kadar iyi tanıdığınızı gösterirken aynı zamanda aksesuar olarak da saklayıp sizi asla unutmamasını sağlayabilirsiniz.

Takı&Aksesuar

Aksesuar, accessories

Takı dediğimiz zaman o kadar geniş bir derya denize girmiş oluyoruz ki aslında hem zor hem de hayat kurtarıcı bir tercih oluyor. Takı seçenekleri olarak isterseniz sevdiği bir bitki örneğin gonca, ya da metalaştırılmış bir hayvan örneğin uğur böceği, burcunun simgesi gibi sonsuz seçeneğiniz mevcut. Zarif ve güzel bir model tercih ettiğiniz sürece en güzel doğum günü hediyesi olacaktır.

Takı Seçeneğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

-Ucuz imitasyonlardan kaçının zira 1-2 liraya alınmış hissi yaratan takılar kimseyi mutlu etmez.
-Doğum günü hediyesi olduğu için boncuklu modellerden uzak durmanızda fayda var bu modeller daha sıradan ve basit izlenimi yaratmaktadır.
-Dilerseniz burcu ile ilgili bir model tercih edebilirsiniz fakat zarif olması önemlidir.
-Küpe, kolye yahut bileklik tercih edebilirsiniz önemli olan en az kararmaz/paslanmaz metalden yahut gümüş olması altın malum günümüzde biraz lüks kaçıyor.

Özel Tasarım Ürünler

Tasarım Ürünler

Hemen herkes doğum günlerinde kız arkadaşına erkek arkadaşına veya aile üyelerinin her birine eşsiz ve özel olduklarını hissettirmek ister. Ancak bu duyguyu hissedip bir de aktarmamıza yardımcı olacak hediyeler seçmek kolay değildir. Bir nebze de olsa karşınızdakini özel hissettirecek hediyelerden biri de özel tasarım olan hediyelerdir. Özel tasarım deyince kafanızda neler canlanıyor bilmiyoruz ancak umarız ki baskılı kupa, anahtarlık isme özel kolye vb. türevleri değildir. Antika ürünlerin satışının yapıldığı sokaklarda veya mağazalarda eşi benzeri olmayan üstelik geçmişi olan ürünleri rahatça bulabilirsiniz. Böylelikle hediyeniz hem özel hem de asil olacaktır. Ancak maliyet konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Eğer uygun fiyatlı bir hediye düşünüyorsanız bu seçenek sizin için uygun olmayacaktır.

Tatil

Tatil, Holiday

Günlük rutinde sevdiklerimize her zaman gerektiği kadar vakit ayıramıyoruz. Gerek okul gerekse iş yoğunluğu veya çocuklarımız arasında koştururken kendimizi bile ihmal ettiğimiz günler olurken arkadaşımıza vakit ayırmamız fazla mümkün olmuyor. Tam da bu noktada doğum gününde ona verdiğimiz değeri gösterip, varlığı için ne kadar büyük mutluluk duyduğumuzu ve iyi dileklerimizi aynı şekilde büyük bir coşkuyla sunabileceğimiz hediye seçeneklerinde biri de tatildir. Birlikte geçireceğiniz zaman hem size özel olacak hem de günlük yoğunluğunuzdan uzakta olup sadece ona vakit ayırabileceksiniz. Belki eski anıları yad edecek belki de yepyeni maceralar yaşayıp rengarenk anılar biriktireceksiniz. Son olarak arkadaşa doğum günü hediyesi seçeneklerinden en güzeli olan tatil planı ile unutulmaz olabilirsiniz. Ancak plan yapmadan önce belli etmeden arkadaşınızın haftalık planını öğrenebilirseniz harika olur. Aksi takdirde yaptığınız planı gerçekleştiremeyebilirsiniz.

En İlginç Doğum Günü Hediyeleri Artık Tek Kutuda!

Sevdiklerinize doğum günü hediyesi seçenekleri arasından en unutulmaz ancak çok tercih edilen opsiyonları sizin için yukarıda sıraladık.  Hediye araştırırken listenin üst sıralarında yer alması aynı zamanda sizin için dezavantaj da olabilir. Herkes hayatında en az bir kez yukarıda sıralamış olduğumuz hediyelerden en az birini almıştır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki tekrar eden hediyeler hatırlanmanın aksine üzerine düşünülmemiş veya vakit harcanmamış olarak izlenim bırakıyor. Böylesine özel bir günde sevdiklerinizde böyle bir izlenim yaratmak istemezsiniz. Muhiku olarak gerek doğum günü gerekse diğer özel günlerde imdadınıza koşup hediye seçeneklerine yenilikçi çözümler getiriyoruz. Bugüne kadar hediye için tercih ettiğiniz seçeneklerden sıyrılarak sevdikleriniz için hazırladığımız doğum günü hediye kutularını inceleyebilirsiniz.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Doğum Günü Hediyeleri

To Top