in ,

KahkahaKahkaha KızgınKızgın

Çocuklara Hediye Önerileri

cocuklar-icin-hediye-onerileri

Çocuğa hediye seçmeden önce sizler için yazdığımız bu içeriğe göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu hediye önerileri ile çevrenizde bulunan miniklere küçük sürprizler yapabilir ve onları mutlu edebilirsiniz.

Hepimizin çevresinde belli yaş grubuna ait çocuk bulunmaktadır. Zaman zaman onları mutlu etmek için onlara güzel hediyeler almak isteriz. Belki de bu hayatta en çok bir çocuğa hediye almak mutlu edebilir insanı.

Çünkü çocuğun hediyeyi aldığındaki yaşadığı o mutluluk fazlasıyla bize geçer. Dolayısıyla biz kendimizi dünyanın en güzel hediyesini almış gibi hissederiz.

Siz de çevrenizde bulunan minikler için en uygun hediyeyi seçmek istiyorsanız bu yazımızdaki hediye önerilerinden ilham alabilirsiniz.

Dolu Dolu Bir Hediye Kutusu ile Çocukları Mutlu Edin

cool kid hediye kutusu

İlginizi Çekebilir: Rengarenk Hediye Kutuları

Hepimizin bildiği gibi belli yaş grubundaki çocuklar için miktar her zaman daha önemlidir. En basitinden bir çocuğa 10 TL kağıt para mı çok, 5 TL bozuk para mı çok deseniz 5 TL bozuk paranın daha çok olduğunu söyleyecektir.

Bu nedenle özellikle bilişsel gelişim açısından bu süreçte olan çocuklar için kutu seçimi harika olacaktır. Çünkü onlar için bir tane değil birden fazla hediye olacaktır.

Bunun yanı sıra bu kutu diğer yaş grubundaki çocuklar ve gençler için de harika bir seçim. Günümüzde pek çok şeyi bizden daha iyi bilen küçükler böyle bir hediye karşısında sevinç çığlıkları atacaklar.

Sizler de çevrenizdeki küçükleri mutlu etmek istiyorsanız; onun için en uygun parçaları kutuya ekleyebilirsiniz. Böylece ona özel bir kutu hazırlayabilirsiniz. Muhiku mutluluk dağıtmaya devam ediyor! Siz de çevrenizde bulunan minikleri mutlu etmek istiyorsunuz ama sıradan hediyelerden de sıkıldınız mı?

O halde Muhiku’nun Kendi Kutunu Yap seçeneği ile çevrenizde bulunan küçükler için en uygun hediyeyi kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey onlar için uygun olan parçaları tek bi kutuda toplamak.

Cinsiyete Göre Hediye Seçimi

Çocuğa hediye seçimi yaparken cinsiyet ne kadar göz ardı edilse de önemli bir husus. Çünkü istisnalar olsa bile kız çocuğun ve erkek çocuğun ilgi alanları genel olarak bellidir. Bir erkek çocuğu size belki tüm araba markalarını sayabilir. Diğer taraftan bir kız çocuğu sizin saçlarınızla bir kuaförmüş gibi ilgilenebilirler.

Bu nedenle hediye seçimi yaparken -her ne kadar istisnalar olsa da- bunları göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Cinsiyet fark etmeksizin alabileceğiniz hediye seçenekleri ise eğlenceli tasarımları olan rengarenk çoraplar, mataralar, robotlar ve kitaplar olacaktır.

Çevrenizdeki çocuklara yılbaşına özel bir hediye almak istiyorsanız çocuklara yılbaşı hediyesi önerileri ile hazırladığımız içeriğimizden ilham alabilirsiniz.

0-3 Yaş Arasındaki Çocuğa Hediye

0-3-yas-arasindaki-cocuklar-icin-hediye

0-3 yaş arasındaki çocuklara hediye seçimi yaparken çok dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü bu dönemde çocukların duyu organları gelişmeye başlar. Buna bağlı olarak da motor nöronları gelişir ve algı sistemleri daha aktif hale gelir.

Dolayısıyla bu yaş grubu arasındaki çocuğa hediye seçimi yaparken bu hususları göz önünde bulundurmak gerekir. Bu yaş grubu için en ideal hediyeler “Hayvanları Tanıyalım”, “Renkleri Tanıyalım” gibi zeka gelişimine yönelik kartlar olacaktır.

3-6 ve 6-9 Yaş Arasındaki Çocuğa Hediye

muhiku el yapimi amigurumi

Hepimizin bildiği gibi pek çok oyuncağın üzerinde “3+” ibaresi bulunmaktadır. Yani piyasada bulunan pek çok oyuncak 3 yaş ve üzeri için uygundur. Sizler de 3-6 yaş arasındaki çocuğa hediye bakıyorsanız eğer bu sınırlama önünüzde yok demektir.

Bu yaş grubu için hediye seçmenin en büyük kolaylığı 3 yaş üzeri hemen hemen tüm oyuncakların onlara hitap ediyor olmasıdır. Bunun yanı sıra oyuncak istemiyorsanız eğer eğitici oyun setleri çocuklar için uygun olacaktır.

Çünkü çocuğun okul ile ilk kez tanıştığı bu yıllar akademik yaşantısını derinden etkilemektedir. Onun için alacağınız eğitici oyunlar onların okul başarısını da etkileyecektir.

Amigurumi Bebek

Fakat alacağınız hediyenin onların sağlığı için herhangi bir tehdit oluşturmasını istemiyorsanız onlara amigurumi bebek alabilirsiniz. Tavşan, kuzu, inek ve Pikachu figürleri içinden onlar için dilediğinizi seçebilirsiniz.

Bu nedenle dilerseniz onun için; oyun hamurları, kumandalı arabalar, oyuncak bebekler ve daha pek çok şey alabilirsiniz. Ama daha farklı bir hediye bakıyorsanız en sevdiği kahramanın kostümü onun için en uygun hediye olacaktır.

Çünkü bu yaş grubundaki çocuklar kendilerini belli karakterlerle özdeşleştirirler ve onlar gibi görünmek isterler. Onlar için alacağınız bu kostüm sevdiği karakterin görünümüne bürünmesine yardımcı olacaktır.

Bugs Bunny Defter

bugs-bunny-defter-fincan

6-9 yaş arasındaki çocuklar için hediye seçerken önünüze pek çok seçenek çıkacaktır. Bu yaş grubu için hediye almak istiyorsanız onlar için okul hayatını eğlenceli kılacak hediyeler seçebilirsiniz. Çünkü yeni tanıştıkları okul hayatına hala adaptasyon sağlayamamış olabilirler.

Onlar için seçeceğiniz Bugs Bunny defter ile onlara okul hayatının aslında çok da eğlenceli olduğunu gösterebilirsiniz. Böylece okula daha bir hevesle gideceklerdir.

9-12 ve Yaş Arasındaki Çocuğa Hediye

tom-ve-jerry-nostaljik-defter

9-12 yaş arasındaki bir çocuk için hediye bakıyorsanız onların okul hayatını daha eğlenceli kılacak hediyeliklere bakabilirsiniz. Örneğin sevdikleri bir çizgi film karakteriyle tasarlanan defter oldukça güzel bir hediye olacaktır.

Tom ve Jerry Defter

Her dönem popülerliğini koruyan Tom ve Jerry 9-12 yaş aralığındaki çocukların en sevdikleri çizgi filmler arasında yer alıyor. Tom ve Jerry defter de bu afacan ikilinin maceralarından esinlenilerek tasarlandır. Warner Bros lisanlı orijinal Looney Tunes ürünleri oldukları için çocukların sağlıklarını tehdit eden bir madde içermiyorlar.

Dolayısıyla çevrenizdeki kız ya da erkek çocuklarını bu renkli defterle mutlu edebilirsiniz. Okul hayatını onlar için çok daha eğlenceli kılabilirsiniz. Böylece okula daha bir hevesle gidecekler ve derse olan ilgileri de aratacaktır.

12 Yaş Üzeri Çocuğa Hediye

rick-and-morty-defter-kupa

Sanırım en zor yaş grubu 12 yaş ve üzeri çocuklar. Bildiğimiz gibi ergenlik döneminin kendini göstermeye başladığı bu süreç hem çocuk için hem de aile için son derece sıkıntılı geçebiliyor. Bu yaş grubu çocuklar duygularını çok yoğun yaşarlar. Onlar için hediye seçimi yaparken oyuncaktan kesinlikle uzak durmalısınız.

Rick and Morty Defter ya da Kupa

Bu yaş grubuna hediye alırken onlara artık büyüdüklerini ve küçük bir çocuk olmadıklarını hissettirebilirsiniz. Bir yetişkin animasyon dizisi olan Rick and Morty ürünleri ile artık koca bir çocuk olduklarını düşündüğünüzü onlara gösterebilirsiniz. Rick and Morty kupa ya da defter ile onlara küçük bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz bu iki hediyelikle bir set de oluşturabilirsiniz.

Puzzle

Bu yaştaki çocuklara hediye seçerken eğlenceli puzzle çeşitlerinden de faydalanabilirsiniz. Puzzle, özellikle bu yaşlardaki çocukların keyif aldıkları eğlenceli aktivitelerden biri.

Diğer taraftan puzzle hem bilişsel gelişimi hem de psikomotor becerleri geliştirmesi açısından oldukça faydalı bir hediye. Ayrıca puzzle bu yaş grubunun sosyal ilişkilerinin de güçlenmesine katkı sağlayacak. Yani hediyeyi verdiğiniz çocuğun hem keyifle vakit geçirmesini sağlayacak hem de ona farklı açılardan fayda sağlayacak.

Farklı film, dizi ve çizgi film karakterleriyle hazırlanan puzzle çeşitleri için tıklayabilirsiniz.

Belki bir spor ayakkabı belki bir bilgisayar oyunu ya da takım formasını bu yaş grubu için alabilirsiniz. Kendini ergenlik döneminde yalnız ve dışlanmış hissetmemesi için; bu yaş grubuna uygun eğlenceli kitaplar da çocuğun kendini geliştirmesi açısından faydalı olacaktır.

🎄 Çevrenizdeki küçüklere güzel bir yılbaşı hediyesi vermek isterseniz mutlaka Muhiku’ya bakmanızı tavsiye ederiz. Muhiku’nun çocuklara yılbaşı hediyesi sayfasında her yaştan çocuğa hitap edecek pek çok seçenek var. Siz de bu seçeneklerden yardım alarak çevrenizdeki minikleri mutlu edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

    arkadasa-ucuz-hediye-kutusu

    Arkadaşa Hediye Edebileceğiniz Ucuz Hediye Kutuları

    ozur-hediyesi-ne-alinir

    Özür Hediyesi Ne Alınır?