Connect with us

Deneyim

Çimento ile Dekoratif Ürün Yapımı – Kendin Yap

Hobi çimentosu ile saksı, mumluk, şamdan ve daha fazla dekoratif ürün tasarımını kolayca yapabilirsiniz.

Bu ayki deneyimimiz sizin sanatçı kimliğinizi ve yaratıcı taraflarınızı ortaya çıkartacak! Cadence’in özel olarak ürettiği toz hobi çimentosu, kalıp çıkartmanız için gerekli karışımı içerisinde barındıyor. Bu özel çimento ile çalışmalarınızda pürüzsüz sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Bu çimento ile kendinize harika mumluklar, şamdanlar, saksılar, kaseler, vazo ve daha birçok dekoratif ürünü yapabilirsiniz. Sonrasında zevkinize göre çalışmalarınızı boyayabilir ve renklendirebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

  1. Beton harcımızı yapmak için 100 gr. özel karışım toz beton için 20 ml. su kullanabilirsiniz. (300 gr. toz beton için 60 ml. su kullanabilirsiniz.)
  2. Belirtilen karışım oranlarına göre, özel karışım toz betonu kabın içine koyup yavaş yavaş su ekleyerek homojen ve pürüzsüz hale gelene kadar sürekli karıştırın.
  3. Kartondan veya evinizdeki kaplardan çalışmanız için kalıplar oluşturabilirsiniz. Kartondan kalıp yapımı için kitapçığın arka tarafındaki QR kodu okutabilirsiniz.
  4. Kalıbınızı iyice yağlayarak (eğer karton vb. malzemeyi direkt kesip atacaksanız yağlamanıza gerek yok), hazırladığınız beton karışım sertleşmeden önce (7-8 dakika içinde) kalıba dökün. Betonumuz 15-20 dakika sonra kuruyacaktır ancak en iyi sonuç için bir sonraki gün kalıptan çıkarılması öneriyoruz.
  5. Kuruma süresi hava koşullarına ve kalıba göre değişebilir. Daha akışkan bir karışım için önerilenden daha fazla; katı malzeme için, önerilenden daha az su ekleyin.

Aşağıda bu deneyimin nasıl yapılacağına dair detaylı videolar ve fotoğrafları paylaştık. Biz en çok beton saksı ve balondan mumluk yapımını sevdik. Ofiste yaparken de oldukça eğlendik. Sizin de çalışmalarınızı bekliyoruz. 🙂

Örnek Çalışmalar


Üstteki ve alttaki videoda deneyimi yapmanız için bulunan çimento ve ek malzemelerin karışımı zaten göndermiş olduğumuz Cadence’in özel karışımında mevcuttur. Malzeme kısmını dikkate almayabilirsiniz.Tecrübe notu: Balonun etrafını iyice çimentoyla sardığınızdan emin olun çünkü balonu patlattığınızda az çimento zar gibi kalırsa istediğiniz sonuca ulaşamayabiliyorsunuz.


Siz bu deneyimi beğendiniz mi? Çalışmalarınızı bizimle DM ve #benimdeneyimim etiketi ile Instagramdan paylaşmayı unutmayın!
Bir sonraki deneyimde görüşmek üzere!

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Deneyim

To Top