Connect with us

Çay

Çay Cold Brew(Soğuk Demleme) Nasıl Demlenir?

Yaz sıcaklarının vazgeçilmezidir soğuk içecekler. “Hani şöyle buz gibi bir çay veya kahve olsa da içsek!” diyip en yakın popüler Cafe zincirlerinden birinde buluruz kendimizi. Yaz mevsiminde evinizin veya iş yerinizin serin ortamını terk etmenize gerek kalmayacak Cold Brew Çay demleme yöntemini sizin için bu yazımızda ele aldık!

Soğuk çay hazırlamanın birçok yöntemi vardır. Bunlardan birisi de Cold Brew’dir (soğuk demleme). Daha çok kahve dükkanlarında gördüğümüz ve yanında her zaman sınırlı sayıda yazan, akşama doğru biten demleme yöntemidir.

Cold Brew çay demlemek oldukça pratik ama uzun süren bir işlemdir. Çayımızı hazırlarken sıcak hiçbir şeye ihtiyacımız olmayacak. Tadını sevdiğiniz bir çayı su ile soğuk olarak demleyeceksiniz. Demlemek için çaydanlık, sürahi veya kavanoz tercih edebilirsiniz. Tavsiyemiz ağzı hava almayacak cam bir nesnede demlemenizdir. Koyduğunuz her 3 su bardağı su için 2.5 yemek kaşığı çay koymanız gerekmektedir. Tabii daha az yoğun bir tat istiyorsanız daha az çay veya daha fazla su koyabilirsiniz, her zaman en önemlisi kişinin kendi damak zevkidir.

Çayımızı demledikten sonra buzdolabına koyuyoruz. İlk tadımımızı 12 saat sonra yapacağız. Tadını yoğun bulursanız su ile açabilirsiniz. Çayımız azaldıkça su ekleyerek demlenmeye bırakabiliriz. Her su eklemede en az 12 saat daha beklemeliyiz. Giderek çayımızın aroması azalacak ve zamanla bitecek.
Sizlerden bu ay deneyimlemenizi istediğimiz şey, çayımızı ilk 12 saat sonra tadımladıktan sonra su eklemeden 24 saat daha beklemeniz ve bir daha tadımlamanız daha sonra da 36 saat daha bekleyip bir de öyle tatmanız. Sonunda ise 12 saatlik Cold Brew mi daha çok hoşunuza gidecek yoksa 36 mı veya 72 mi? Buna karar vereceğiz ve çayımızın tadını çıkaracağız.

En Sevilen Dünya Çaylarını Sizinle Buluşturuyoruz!

Dünyanın dört bir yanında yetişen çay bitkilerini deneyimlemek ister misiniz? Muhiku olarak sizi ve sevdiklerinizi her ay dünyanın çeşitli bölgelerinden özenle seçtiğimiz bitki çaylarıyla buluşturarak doğayla birlikte evinize misafir oluyoruz.  Gerek siz gerekse çay tutkunu sevdikleriniz için tasarladığımız kutularda geleneksel hediyelerden sıyrılıp hem kendinize vakit ayırabileceğiniz hem de onların hayatının farklı alanlarına dokunup kendilerini özel hissedecekleri yenilikçi çözümler geliştirdik. Muhiku ile bugüne kadar özel günlerde tercih ettiğiniz hediye seçeneklerinden sıyrılarak kendinize ve sevdiklerinize harika bir Dünya Çayları Kutusu hediye edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Çay

To Top