Bayan Öğretmene Alınabilecek Hediyeler – 12 Harika Hediye Önerisi

kurumsal-ogretmenler-gunu-mesaji

Öğretmene doğum gününde, Öğretmenler Günü’nde ya da herhangi özel bir zamanda hediye vermek isteyenler için birbirinden güzel hediyeler seçtik. Özellikle bayan öğretmene alınabilecek hediyeler ile hazırladığımız bu içeriğimiz size ilham verecek.

Öğretmenler, bir nesli şekillendiren ve topluma aydınlatan yegane kişiler. Her zaman teşekkürü ve minneti hak ediyorlar. Bazen küçük bir hediyeyle bazen ise anlamlı bir sözle.

Bu sebeple biz de küçük bir hediyeyle öğretmenini mutlu etmek isteyenler için en güzel hediyeleri bir araya getirdik. Ama öncesinde bayan öğretmene nasıl bir hediye alabileceğinize cevap vermek istedik.

🎁 Muhiku’nun öğretmene hediye sayfasında öğretmenlerinizi mutlu edecek pek çok hediye seçeneği var. Bayan ya da erkek öğretmenlerinize onların ilgi alanlarına özel hediyeler verebilirsiniz.

İşte, sizin için birkaç öneri ve ipucu:

Bayan Öğretmene Ne Hediye Alınır?

bayan-ogretmene-ogretmenler-gunu-hediyesi

Öğretmeninize hediye almak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken onun ilgi alanlarını göz önünde bulundurmak. Elbette öğretmen-öğrenci ilişkisi biraz mesafeli olduğu için öğretmeninizin ilgi alanlarına tam olarak hakim olmayabilirsiniz.

Ancak onun branşından ilham alabilirsiniz. Örneğin; matematik öğretmeniyse ona matematikle ilgili bir kitap alabilirsiniz. Bu sadece küçük bir örnek. Hediyenizi öğretmeninizin ilgi alanlarına ve branşına göre çeşitlendirebilirsiniz.

Kadın Öğretmene Hediye Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 • Hediye seçerken öncelikle öğretmenin mesleği ile ilgili öğeleri tercih etmek önemlidir. Öğretmenlik mesleğiyle uyumlu veya işini kolaylaştıracak eşyalar seçebilirsiniz. Bunlar arasında güzel bir defter seti, özel kalem veya masaüstü dekorasyon ürünlerine yer verebilirsiniz.
 • Diğer taraftan öğretmeninizin kişisel zevklerini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Hediye almadan önce öğretmeninizin hobilerini veya ilgi alanlarını düşünebilirsiniz. Bu daha kişisel ve anlamlı bir hediye seçmenize yardımcı olacak. Örneğin; kitapsever öğretmene kitap, doğa ile ilgilenen birine bitki yetiştirme seti armağan edebilirsiniz.
 • Bayan öğretmene alınabilecek hediyeler arasında özgün ve kişiselleştirilmiş seçeneklere de yer verebiliriz. Fotoğraflı ya da harfli bir bir kupa gibi hediye seçenekleri öğretmeninizi mutlu edecektir.
 • Bayan öğretmene hediye alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir konu maliyet. Bütçenizi aşmayacak, ancak özenle seçilmiş bir hediye tercih etmelisiniz. Pahalı olmayan ancak düşünceli bir hediye almak, öğretmeninize verdiğiniz değeri göstermeye yetecek.
 • Son olarak, alacağınız hediyeyle nezaket sınırlarını aşmamanız önemli. Öğretmeninizin kişisel alanına saygı duyarak, uygun olmayan veya aşırı kişisel hediyelerden kaçınılmalısınız. Hediye alırken profesyonel bir tutum sergilemek, öğretmeninizle olan ilişkinizi sağlamlaştıracak.

Kadın Öğretmene Hediye Almak için En Uygun Zaman Nedir?

Bayan öğretmene hediye vermek için en uygun zaman; öğretmenin doğum günü, Öğretmenler Günü veya yıl sonu gibi özel günlerdir. Ancak, bu tür belirli günler dışında da öğretmeninizi takdir etmek için herhangi bir zamanda hediye verebilirsiniz.

Örneğin, öğretmeninizin sınıfta özel bir başarıya imza attığı bir zaman veya öğretmeninizi desteklemek ve teşekkür etmek istediğiniz bir anda hediye verebilirsiniz. Önemli olan, hediye vermenin samimi bir niyetle yapıldığı göstermektir.

Kadın Öğretmene Hediye Almak için Nereden Alışveriş Yapabilirim?

Muhiku’nun bayan öğretmene hediye sayfasında kıymetli öğretmeninizi mutlu edebileceğiniz pek çok seçenek yer alıyor. Koleksiyonda; doğum günü, Öğretmenler Günü, yılbaşı gibi özel zamanların yanında teşekkür ve veda temalı hediyeler de var.

Siz de bu hediyelerle bayan öğretmeninizi mutlu edebilirsiniz. Kutlama amacınıza uygun hediyeyi bütçenizi aşmayacak şekilde satın alabilirsiniz.

Bayan Öğretmene Hediye Fikirleri

en-yeni-ogretmene-tebessum-hediye-kutusu
Öğretmene Tebessüm Hediye Kutusu

Kadın öğretmene verebileceğiniz en güzel hediyeleri sizin için seçtik. Aşağıda yer verdiğimiz hediyelerle öğretmeninize akılda kalıcı bir sürpriz yapabilirsiniz.

1. Hediye Kutusu

Bayan öğretmene alınabilecek hediyeler arasında ilk sırayı hediye kutusuna verdik. Çünkü alacağınız bir hediye kutusuyla öğretmeninize vermek istediğiniz pek çok hediyeyi bir arada armağan edebilirsiniz. Örneğin; Muhiku’nun Öğretmene Tebessüm Hediye Kutusu ile öğretmeninize gerek meslek hayatında gerekse gündelik yaşantısında kullanabileceği  hediyeleri bir arada verebilirsiniz.

Öğretmene Tebessüm Hediye Kutusu içinde;

 • Brezilya Bella Giana kahvesi,
 • Lady Grey çayı,
 • You Are The Best Teacher kupa,
 • You Are The Best Teacher bardak altlığı,
 • Somon çiçek desenli günlük planlayıcı,
 • Son olarak hediye notunuz yer alıyor.

Böyle dopdolu bir kutuyla öğretmeninize doğum günü, Öğretmenler Günü ya da herhangi bir özel zaman için sürpriz yapabilirsiniz.

2. Kupa

its-a-good-day-to-teach-kupa

Bayan öğretmene alınabilecek hediyeler arasında ikinci sırada özel tasarım kupalar yer alıyor. Tamamen öğretmenlere özel hazırlanan kupa seçenekleriyle Öğretmenler Günü’nde, doğum gününde ya da diğer özel zamanlarda öğretmeninizi mutlu edebilirsiniz.

Bu hediye seçeneği özel olmasının yanı sıra oldukça bütçe dostu. Yani bütçenizi sarsmadan alabileceğiniz hediyelerin başında yer alıyor.

3. Defter Kalem Seti

defter-kalem-cikolata

Öğretmenlerin meslek hayatlarında en çok kullandıkları eşyaların başında defter ve kalem geliyor. Belki de dönem içinde sayısız defter ve kalem bitirebiliyorlar. Dolayısıyla bu iki eşyaya her zaman ihtiyaç duyuyorlar.

Siz de özel günlerde ya da herhangi bir zamanda bayan öğretmene hediye alırken bu iki seçeneği değerlendirebilirsiniz. Öğretmeninizin beğeneceği bir defteri ve şık bir kalemi set haline getirebilirsiniz.

Muhiku’nun kırtasiye ve ofis sayfasında yer alan seçenekleri inceleyebilirsiniz. Özel tasarım defter ve şık kalem seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

4. Planlayıcı

yil-donumu-hediyesi-defter-kalem

Dersler, sınavlar, quizler ve ödevler derken bir öğretmenin planlaması gereken pek çok şey var. İyi planlanmayan bir gün bir öğretmen ve öğrencileri için oldukça verimsiz geçecektir.

Dolayısıyla bir öğretmene verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri gününü, haftasını ve belki de ayını planlayabileceği bir hediye. Muhiku’nun planlayıcıları arasında öğretmeninize verebileceğiniz pek çok hediye var. Bu seçenekleri inceleyebilirsiniz.

5. Hobi Seti

ahsap-boyama-hobi-seti

Öğretmenler oldukça yoğun ve yorucu bir meslek hayatına sahipler. Sınıftan sınıfa koşturmaları sebebiyle kimi zaman dinlenecek vakit bile bulamazlar. Hatta iş hayatları okulun dışına da çıkar ve evde de kendilerini çalışırken bulurlar.

Bu sebeple kendilerine zaman ayırmakta ve birazcık zihinlerini dinlendirmekte zorlanabilirler. İşte, siz alacağınız hediyeyle öğretmeninizin kendine vakit ayıracağı harika bir zaman yaratabilirsiniz.

Mum yapma, ahşap boyama ve fesleğen yetiştirme gibi farklı deneyim kitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

6. Kuru Çiçek Buketi

kuru-cicek-buketleri

Bayan öğretmene alınabilecek hediyeler arasında altıncı sırada kuru çiçek buketleri yer alıyor. Hatırası bir ömür solmayacak olan bu hediyeleri öğretmeniniz uzun süre saklayabilecek. Buketlerin yanı sıra kuru çiçekli dekorasyon ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

7. Aromatik Mum

kokulu-mumlar

Kokulu aromatik mumlar, öğretmeninize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri. Kahve, okyanus, sandal, mimoza, vanilya ve yasemin gibi kokularla hazırlanan aromatik mumlar öğretmeninizin yaşam alanının enerjisini yükseltecek.

8. Dünya Kahveleri & Çayları

filtre-kahve-cesitleri

Bayan öğretmene alınabilecek hediyeler arasında sekizinci sırada dünya kahveleri ve çayları yer alıyor. Öğretmeninize farklı ülkelerin lezzetlerini deneyimleme şansı verecek bu özel tadım paketleriyle güne enerjik bir başlangıç yapabilirler.

Muhiku’nun dünya çayları ve dünya kahveleri seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

9. Tütsü ve Tütsülük

ada-cayi-tutsu-soya-mum-palo-santo

Bayan öğretmene verebileceğiniz diğer bir hediyeyse tütsü ve tütsülük seti. Öğretmeninizin enerjisini yükseltecek ve mental anlamda onu rahatlatacak bu hediye okul koşuşturmasından onu uzaklaştıracak.

Muhiku’da ada çayı, palo santo, öd, sandal ve daha pek çok tütsü çeşidi yer alıyor. Siz de bu tütsü ve tütsülük çeşitleri arasından öğretmeninize özel bir seçim yapabilirsiniz.

10. Kitap

zamanin-kisa-tarihi-kitap

Öğretmeninize verebileceğiniz diğer bir hediyeyse kitap. Ona en sevdiği yazarın kitabını hediye edebilirsiniz. Eminiz öğrencisinden gelen bu güzel hediye kütüphanesinin baş köşesinde yerini alacak.

11. Bayan Öğretmene Hediye İsme Özel Not Defteri

Öğretmeninize verebileceğiniz diğer bir hediyeyse isme özel hazırlanan not defteri. Kişiselleştirilmiş bu hediye öğretmeninizin kalbinde yer edinecek. Tamamen ona özel olan bu not defterine keyifle not alacak.

12. Brownie

brownies-by-limburgia

Bayan öğretmene alınabilecek hediyeler listemizde son önerimiz ağızlara layık bir hediye. Tatlı mı tatlı brownie çeşitleriyle öğretmeninize lezzetli bir hediye verebilirsiniz.

Bayan öğretmene hediye önerilerimiz bu şekildeydi. Umarız önerilerimiz hediye alma sürecinde size ilham verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir