Connect with us

Babalar Günü Hediyeleri

Babaya Hediye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Erkekler giyim ve aksesuar açısından kısıtlı tercihlere sahip olduklarından erkeklere hediye beğenmek bir hayli güçtür. Alternatiflerin az olmasıyla birlikte aslında çeşitlendirildiğinde azımsanamayacak kadar çok seçenek olduğu da söz konusudur. Erkeklere hediye alırken aslında bazı önemli hususlar vardır; hediye almayı düşündüğünüz kişinin alışkanlıkları, hoşlandığı ve hoşlanmadığı eşyalar, hedef ve hayalleri, hobileri, mesleği, burcu vb. Babaya hediye ne alırsanız alın, babanızın çok mutlu olacağından eminiz.

Babanız karakteristik özellikleri bakımından şık veya sadelikten yana; ciddi ya da daha az ciddi olabilir bu yüzden babanızı mutlu etmek istiyorsanız bu konulara özellikle dikkat etmenizde fayda var.

Babalar için alınacak hediyelerde giysi almak biraz riskli olabiliyor. Özellikle ayakkabı gömlek vb. beden problemi yaşanması pek muhtemel bu hediyelerde. Beden problemi yaşanmasa bile omuz tipine veya ayak tipine göre rahatlık problemi, sıkma vb. durumlar çokça yaşanmaktadır.

Bunların yanı sıra babanızın yaşı da önemli bir rol oynar alınacak hediyelerde. Babanızın orta yaşlı olması veya genç olması alınabilecek hediyeleri birbirinden ayırmaktadır. Genç babalar için dinamik hediyeler tercih edilebilirken ileri yaşlı babalar için yaşına biraz daha uygun oturaklı hediye çeşitleri daha uygun olabiliyor.

babaya hediye, gift for father

Babaya Hediye Tavsiyeleri

Babalarımız için hediye beğenmek biraz çetrefilli olabiliyor bazen ancak bu yazımızda seçeceğiniz hediyeleri için nasıl bir süreç izleyeceğiz hep beraber inceleyelim. babaya hediye seçilirken dikkat edilecek en önemli özelliklerden biri babanızın karakteristik özellikleridir. T

Babanız için yaptırabileceğiniz kişiye özel kupalar mutlu edici ve onurlu hissettiren bazı özel hediyelerden bazılarıdır. Maliyeti açısından da uygun olan kupalar çokça kişi tarafından tercih edilen hediyelerdendir. Üzerine aile resmi veya babanızın kendi resmini bastırabilir veya bazı sevdiği şeyleri sembolize bir şekilde kupaya işletebilirsiniz. Bu hediye hem şık hem de manevi açıdan değerli olacaktır.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Babanız için isme özel hazırlanmış cüzdanlardan tercih edebilirsiniz. İsminin yazılı olduğu cüzdan için babanız hediyenizin hem şık olduğunu hem de anlamlı olduğunu hissedecektir. Cüzdanın özellikle deri olması hediyenize ağırlık katacaktır ve her yaştan babalar için uygun bir hediye olacaktır. Bu sayede babalarınız hem kaliteyi hissedecektir hem de yıllarca kullanabileceği bir hediyeye sahip olacaktır.

cüzdan, wallet

Tükenmez kalem erkekler için değerli ve anlamlı hediyelerden bir başkasıdır. Akla ilk gelenlerden olmasıyla bilinir özellikle. Aslında sadece babalara alınabilecek bir hediye değil, sevgiliye, eşe, dosta uygun olabilecek bir hediyedir. Hele ki kalemin üzerine isim işlenmişse babanız kendisini hem özel hissedecektir hem de bu zarif hediye onu çok mutlu edecektir.

kalem, pen

Yukarıda belirlediğimiz hediyeleri akla ilk gelmesi sebebiyle daha önce altmış veya tercih etmemiş olabileceğiniz ihtimaline karşılık ek bir hediye tavsiyesi de kartvizitliktir. Yine isme özel hazırlanmış kartvizitlikler günlük hayatta kullanılan ve şıklığı hayatımıza renk katabilen bir hediyedir. Sürekli yanlarında taşıyabilecekleri kartvizitlikler babalar için hem zarif hem de işlevsel bir hediyedir.

Çok sevdiğimiz babalarımız için ideal hediyelerden olan tesbih ağır, tesbih seven ve taşımaktan hoşlanan babalar için özel bir hediyedir. Renkleri taşların özelliklerine göre belirlenebileceği gibi babalarınızın sevdiği renkler de tercih edilebilir. Tesbihte genelde siyah taşlı olanlar ağırlığı ve asilliği temsil ettiği için çokça tercih edilmektedir.

Babaya Hediye Fikirleri

Kol düğmesi, cufflink

Biraz şık olabilecek kol düğmeleri babalarınıza mutlu hissettirecek bir hediye olmasının yanında zarif de bir hediye olacaktır. Model açısından köşeli modeller veya yuvarlak hatlı modeller tercih edileceği zaman babanızın zevkine göre seçimi yapmanız hediyenin işlevselliğini pozitif etkileyecektir.

Başka hediye fikrimiz de kravattır. Kravatlar da ince ya da kalın olarak, örme ya da düz olarak, tek renk veya multi-colour olarak tercih edilebilir. Renkleri de yine babanızın zevkine göre tercih edilmelidir. Aynı resimde göreceğiniz bir başka babalar günü hediye fikri ise saattir.Saat hemen hemen her erkeğin zevkine uygun olacak bir hediye olmasının yanında şık bir saat seçimiyle babanızın tarzına tarz katabilir ve zaman algısını ona hatırlatacak bir hediye ile de zamanını anlamlandırabilirsiniz.

Zaman algısı demişken eğer babanız masa başı bir işte veya evinde kendine özel bir çalışma masasına sahipse masasını süsleyecek zarif ve bir o kadar anlamlı olan kum saati ile babanızı mutlu edebilirsiniz.

Ancak yukarıda bahsi geçen tüm seçenekleri muhtemelen çoktan babanıza hediye etmişsinizdir. Hatta belki birkaç sene üst üste tekrara düşmüş bile olabilirsiniz.

Babanıza Hediye Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Babalar gününde babanıza onun kahramanınız olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşünüp önemsediğinizi hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar güç olduğunu biliyoruz. Günümüzde babaya hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya takım çantası olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle babamıza olan hislerimizi ifade etme istediğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor. Tam da bu noktada sizi ve babalarınızı sevindirecek bir haberimiz var! Muhiku olarak babanız için tasarladığımız babaya hediye fikirleri ile babanıza yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Babalar Günü Hediyeleri

To Top