Connect with us

Babalar Günü Hediyeleri

Babalar Günü Nedir? Neden Kutlanır? Ne Hediye Alınır?

Babalar Günü Nedir?

Her insan farklıdır, dolayısı ile her aile yapısı da farklıdır. Geleneksel aile yapımızı düşündüğümüzde çekirdek ailemizde babalarımız annelerimize nazaran daha mesafeli ve sert bir imaja sahiptir. Bu imajla birlikte kocaman kalpleri ile biz çocuklarını ne kadar sevdiklerini her zaman biliriz.

Babalar çınar ağaçlarına benzetilir, çınar ağacının gücünü ve sağlamlığını düşününce çok yerinde bir benzetme olduğunu inkar edemeyiz. Her çocuğun ilk süper kahramanıdır babası.
Bulunduğumuz yaşa kadar türlü sorunlara, sıkıntılara tereddüt etmeden göğüs geren emektar babalarımıza atfedilmiş, onlara duyduğumuz minnet ve sevgiyi paylaştığımız gündür Babalar günü.

Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Sonora Smart Dodd adında Amerikan vatandaşı bir kadın kendi ve beş kardeşini annelerinin ölümünden sonra büyük bir gayret ile büyüten savaş gazisi babasından ilham alarak anneler günü gibi babalar günü de olması gerektiğini düşündü. Büyük bir sevgi ve minnet duyduğu babasına ve dünya üzerindeki tüm babalara geleneksel bir gün hediye etmek için çalışmalara başladı. Tabii ki onu büyüten bir tanecik babası için Babalar gününü 5 Haziran yani kendi babasının doğum günü olsun istedi fakat çalışmaları beklediğinden uzun sürdü ve Haziran ayının 3. Pazar günü olan 19 Haziran’da Babalar günü ilan etti.

Babalar Günü İlk Kez Ne Zaman Kutlandı?

Babalar günü ilk kez 19 Haziran 1910 yılında Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. Fakat bu tarihlerde Babalar günü resmi olarak ilan edilmemişti. Babalar günü için ilk kez 1966’da Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Lyndon Johnson bir bildiri yayımlamıştır, bu bildiriye göre Haziran ayının 3. Pazar günü Babalar günü olarak kutlanacaktır. Richard Nixon ise 1972 yılında Babalar gününü Amerika’da resmi tatil ilan etmiştir.

Babalar Günü Neden Kutlanır?

Hepimiz kendi yaşam savaşımızı veriyoruz, günlük yaşamın stresi ve koşuşturması içinde bizi ve sevdiklerimizi mutlu edebilecek en ufak bir şeyi dahi aramaktayız. Ailemiz söz konusu olduğunda ise onların bir tebessümü bizim yüzümüzde güller açtırır.

Biz duygusal insanlarız bundandır ki kendimizden önce sevdiklerimizi sevindirmek ister, onların mutlulukları ile mutlu oluruz.

Babalarımız ise dünyaya geldiğimiz andan itibaren bizi koruyan, düştüğümüzde kucağına alıp teselli eden, bir hasta olsak bin kahrolan ulu çınarlarımız. Ulu dediysek boyları kısa da olsa dallarıyla uzun ömrümüze dokunmalarından bahsediyoruz.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Bizi artık ihtiyacımız olmadığını düşündüğümüz zamanlarda bile güvende tutan, bizi ellerinden gelen en iyi şekilde yaşatan babalarımız için bir gün Babalar günü kutlamanın yeteceği düşüncesinde değiliz.

Yine de onları ne kadar sevdiğimizi, bizim için yaptıklarına ne kadar minnettar olduğumuzu hissettirebilmek için, bizim için yaptıkları her şeye teşekkür etmek için babalar gününü kutlarız.

Babalar Gününde Ne Hediye Alınır?

Babalar Günü, Fathers Day

Sevdiklerimizi mutlu etmekten bahsetmiştik. Hediye almak çok zor bir iş olmakla birlikte Babalar günü gibi özel bir günde bizi biraz daha fazla zorlamaktadır. Herkes kabul edecektir ki arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, annemize hediye almak Babalar gününde hediye almaktan daha kolaydır.

Aramızda bulunan jenerasyon farkı, ilgi alanı farklılıkları ve teknolojik uçurum göz önüne alındığı zaman Babalar gününde hediye seçmek hiç de kolay değil.

Peki çok sevdiğimiz bir tanecik babamız için Babalar gününde ona ne kadar özel olduğunu ve onu çok sevdiğimizi hissettirecek ne hediye almalıyız?

Hediye dediğimiz zaman akla ilk gelen tercihleri bir yana bırakarak babalar gününde babanıza sarılın, onu ne kadar sevdiğinizi ve olduğunuz kişi olmanızda yardımcı olduğu için teşekkür edin. Bu tüm hediyelerden anlamlı olacaktır.

Babalar gününde babanıza onu ne kadar sevdiğinizi söylediniz bununla birlikte yahut daha çekimsersiniz ve hislerinize tercüman olacak bir hediye arıyorsunuz diyelim,

Her ne hediye alırsanız alın, maddi değeri hiç önemli değil babanız yine de çok mutlu olacaktır bunu aklınızdan çıkarmayın. Çünkü kocaman kalpleri aldığınız hediye ne kadar güzel olursa olsun sizin onu düşünerek bir şey yaptığınıza onu ne kadar çok sevdiğinize odaklanacaktır.

Unutmamanız gereken bir diğer unsur ise Jenerasyon farkıdır. Biz hediye alırken kendimize alınma durumunu düşünerek karar vermeye yatkınız fakat babalar günü hediyesi alırken bu empati kurma durumu bize çok da yardımcı olmayacaktır, zira kuşak farkı kişisel zevklerin de muhtemelen farklı olmasını sağlamaktadır.

Babalar Günü Hediye Seçimi

Hepimiz Babalar gününde babamız için eşsiz hediyeyi seçmek isteriz. İmkanlarımız doğrultusunda farklı maddi değerlerde hediye fikirleri paylaşmak isteriz.

Cüzdan, saat, tesbih, tasarım biblo gibi seçenekleri atlayıp daha duygusal anlamı bulunan hediyelere yoğunlaşcağız.

Özel Tasarım Kupa

Klasikleşmiş bir hediye olan tasarım kupalar kulağa basitleşmiş gibi gelse de çay/kahve içmeyi çok seven bir millet olduğumuzdan ötürü asla eskimeyecek bir hediyedir.
Babalar gününe özel tasarımlardan bir adet alabilir yahut kendi babanızın özelliğine/seveceğini düşündüğünüz şekilde hazırlattırabilirsiniz.

Fotoğraf Çerçevesi

Güzel anılarımızın somutlaşmış halidir fotoğraflar, o güzel anları dondurup sonsuza kadar saklamak istesek de fotoğraflar bir anı yakalayıp hatıralarımızı unutmamıza engel olabilir.

Aile Yemeği

Aile Yemeği, Family Dinner

Yine bir klasiktir fakat her baba ailesini bir arada görmekten mutluluk duyar. Babalar gününde tüm aileyi bir masaya toplayıp güzel vakit geçirmekten daha güzel ne olabilir ki?

Kısa Bir Tatil

Haziran ayının gelmesi ile ailenize babalar gününde en azından kısa bir hafta sonu tatili hediye edebilirsiniz. Bütçenize göre bir çok seçenek bulabilir, ailenizin unutulmayacak keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Hayat mücadelesi içerisinde çok yoruluyoruz, kısa bir süre için de olsa Babalar gününde bunu unutup babanız ile birlikte güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Babalar gününde özel hissettirebilecek hediyelerin bazılarından bahsettik. Peki ideal hediye sizce nasıl olmalı?

Babalar gününde sadece anlık mutluluk yaratmakla kalmayacak, üzerine düşünülmüş bir hediye tercih etmek istemez misiniz? Tüketim süresi uzun olan, baktıkça hatırlayacağınız hatıra bulunduran özel hazırlanmış bir kutu için muhiku.com/hediye-et sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Babanıza Hediye Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Babalar gününde babanıza onun kahramanınız olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşünüp önemsediğinizi hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar güç olduğunu biliyoruz. Günümüzde babaya hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya takım çantası olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle babamıza olan hislerimizi ifade etme istediğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor. Tam da bu noktada sizi ve babalarınızı sevindirecek bir haberimiz var! Muhiku olarak babanız için tasarladığımız babaya hediye fikirleri ile babanıza yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Babalar Günü Hediyeleri

To Top