Connect with us

Babalar Günü Hediyeleri

Babalar Günü Hakkında Her Şey – En Geniş Babalar Günü Hediye Rehberi

Babalar Günü Nedir?

Sonora Smart Dodd adında Amerikan vatandaşı bir kadın kendi ve beş kardeşini annelerinin ölümünden sonra büyük bir gayret ile büyüten savaş gazisi babasından ilham alarak anneler günü gibi babalar günü de olması gerektiğini düşündü. Büyük bir sevgi ve minnet duyduğu babasına ve dünya üzerindeki tüm babalara geleneksel bir gün hediye etmek için çalışmalara başladı. Tabii ki onu büyüten bir tanecik babası için Babalar gününü 5 Haziran yani kendi babasının doğum günü olsun istedi fakat çalışmaları beklediğinden uzun sürdü ve Haziran ayının 3. Pazar günü olan 19 Haziran’da Babalar günü ilan etti.

Babalar Günü Neden Kutlanır?

Günlük yaşamın stresi ve koşuşturması içinde bizi ve sevdiklerimizi mutlu edebilecek en ufak bir şeyi dahi aramaktayız. Ailemiz söz konusu olduğunda ise onların bir tebessümü bizim yüzümüzde güller açtırır.
Biz duygusal insanlarız bundandır ki kendimizden önce sevdiklerimizi sevindirmek ister, onların mutlulukları ile mutlu oluruz.
Babalarımıza onları ne kadar sevdiğimizi, bizim için yaptıklarına ne kadar minnettar olduğumuzu hissettirebilmek için, bizim için yaptıkları her şeye teşekkür etmek için babalar gününü kutlarız.

Babalar günüde ne kadar istesek de bazen babalarımızın yanında olamayız. Bunu telafi etmek ve bizi çok seven babalarımıza onları unutmadığımızı kalbimizin onlarla olduğunu hissettirmek için babalar günü mesajları gönderebiliriz ya da da babalar günü sözleri ile ön kutlama yapıp ardından hediyemizi vermek üzere babalarımızla görüşebiliriz.

En Özel Babalar Günü Mesajları

Babalar günü mesajları, Fathers day messages

Yıllar önce mektup göndermek, kart göndermek gibi meşakkatli ve gönderdiğimiz yere varıp varmayacağı belli olmayan yöntemler ile babalar günü mesajları gönderilirdi. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu zorlu ve güven vermeyen yöntemler raflara kaldırılarak daha teknolojik yöntemler kullanılmaya başlamıştır. Babalar günü mesajlarınızı babanızı telefon ile arayarak kendiniz dile getirebilir, mail gönderebilir yahut kısa mesaj ile babanıza iletebilirsiniz.

Küçüklüğümden itibaren yeri geldi benimle çocuk oldun, yeri geldi sırdaşım oldun, ihtiyacım olduğunda da babam olduğunu hissettirdin. Sen tanıdığım en iyi babasın. Babalar günün kutlu olsun.

Kalbi temiz, çalışkan, sevecen, kibar, güvenilir bu vasıfların hepsinin toplandığı benim için dünyadaki en özel erkek benim babam. Babalar günün kutlu olsun seni çok seviyorum babacığım.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Dünya Kahveleri Kutusu
89.00₺
69.00₺
(75)
Kutuyu İncele
Dünya Çayları Kutusu
159.00₺
89.00₺
(16)
Kutuyu İncele
Helen Kutusu
169.00₺
109.00₺
(18)
Kutuyu İncele
Flora Kutusu
179.00₺
129.00₺
(7)
Kutuyu İncele
Hera Kutusu
189.00₺
139.00₺
(9)
Kutuyu İncele
Türk Kahvesi Kutusu
189.00₺
149.00₺
(18)
Kutuyu İncele

Bugün senin günün babacığım, bu özel günde seni ne kadar çok sevdiğimi bil istedim. Sadece bir gün değil seni her gün çok seviyorum babacım. Babalar günün kutlu olsun.

Birbirimize uzak olsak da sevgimiz birbirimize çok yakın babacığım. Büyürken gördüğüm en güzel örnek sendin, babalar günün kutlu olsun.

Sensiz bir babalar günü geçirmek beni çok üzüyor babacığım, yine de seni ne kadar sevdiğimi bilmeni istiyorum ve senin gibi bir babam olduğunu düşündükçe mutlu oluyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Babalar Günü Sözleri

Hediyeler güzeldir mutlu eder evet ama tatlı bir çift sözün yerini hiçbir şey tutamaz.

Hediyeler belki zamanla unutulur ama babalar gününde babanızla paylaşacağınız kalbini ısıtan babalar günü sözleri yıllar geçse de unutulmayacaktır.

Hediyenizi direkt olarak babanıza takdim etmektense bunu anlamlı babalar günü sözleri ile taçlandırabilirsiniz.

Söz uçar yazı kalır diyerek bunu bir hediye notu olarak da hediyenize pekala ekleyebilirsiniz ama şunu bilmelisiniz ki babalar çocuklarının söylediği kötü şeyleri olduğu gibi iyi şeyleri de asla unutmazlar.

Sen sert rüzgarlarda güçlü gövdesinin arkasında saklandığım, ayaklandığım andan itibaren dallarına salıncak kurup oynadığım, her yorulduğumda gölgesinde dinlendiğim ulu bir çınarsın babacığım. Babalar günün kutlu olsun iyi ki varsın.

Yürümeye başladığım ilk adımlarımda, koşmaya çalışırken ki düşmelerimde ellerimden tuttun, sonsuz karanlıklar içerisinde gibi hissettiğim zamanlarda anladım ki elimi asla bırakmadın, Babalar günün kutlu olsun babacığım.

İlk öğretmenim ve ilk oyun arkadaşım olduğun için çok mutluyum. Hayatıma yön verirken bilgeliğini ve desteğini  hiç esirgemedin. Babalar günün kutlu olsun, ne kadar şanslı bir insan olduğumu asla unutamam babacığım. 

Sen dünyadaki en fedakar ve mükemmel babasın, bizim mutluluğumuz ile mutlu oldun. Sağlıklı, eğitimli, iyi bir insan olmamız için çabaladın. Bizim için yaptıklarını asla unutamam babacığım, babalar günün kutlu olsun. Sadece bir gün değil her gün babalar günü olsa yine de kutlamaya yetmez. 

Mesafeler anlamsız babacığım çünkü biliyorum ki her zaman yanımdasın, doğduğum günden itibaren beni hep korudun ve beni her zaman gözleyeceksin. Doğru kararlar almamda yardımcı olduğun, hata yaptığım zamanlarda bunlardan ders çıkarmama yardım ettiğin için teşekkür ederim. Dünyamızın sınırlarını biz çiziyorsak sen benim dünyamın en iyi babasısın. Babalar günün kutlu olsun baba, hep daha iyisini yapmak için uğraştığını biliyorum. Her şey için çok minnettarım.

Babalar Gününde Ne Hediye Alınır?

babaya hediye, fathers day gifts

Sevdiklerimizi mutlu etmekten bahsetmiştik. Hediye almak yeterince zorken özel günlerden en önemlisi olan Babalar günü gibi özel bir günde babalar gününde ne hediye alınır? sorusu bizi biraz daha fazla zorlamaktadır. Herkes kabul edecektir ki arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, annemize hediye almak Babalar gününde hediye almaktan daha kolaydır.

Hediye dediğimiz zaman akla ilk gelen tercihleri bir yana bırakarak babalar gününde babanıza sarılın, onu ne kadar sevdiğinizi ve olduğunuz kişi olmanızda yardımcı olduğu için teşekkür edin. Bu tüm hediyelerden anlamlı olacaktır.

Her ne hediye alırsanız alın, maddi değeri hiç önemli değil babanız yine de çok mutlu olacaktır bunu aklınızdan çıkarmayın. Çünkü kocaman kalpleri aldığınız hediye ne kadar güzel olursa olsun sizin onu düşünerek bir şey yaptığınıza onu ne kadar çok sevdiğinize odaklanacaktır.

Unutmamanız gereken bir diğer unsur ise Jenerasyon farkıdır. Biz hediye alırken kendimize alınma durumunu düşünerek karar vermeye yatkınız fakat babalar günü hediyesi alırken bu empati kurma durumu bize çok da yardımcı olmayacaktır, zira kuşak farkı kişisel zevklerin de muhtemelen farklı olmasını sağlamaktadır.

Babalar Günü Hediyesi Nasıl Seçilir?

Hediyenin boyutu yahut maddi değeri babanızın mutlu olma oranını etkilemeyecektir, çünkü babanız sizi maddesel etkilerin çok ötesinde bir şefkat ile seviyor ve aldığınız pahalı hediye sebebiyle yaşadığı mutluluk zamanla yerini sizin maddi durumunuz için endişelenmeye ya da mahcup olmaya bırakacaktır.

Babalar Gününde Ne Alınmaz?

Babalar günü hediye seçeneklerine geçmeden önce bir diğer önemli unsur üzerinde durmak istiyoruz çünkü bir çok insan güzel bir hediye olduğunu düşünerek aslında almaması gereken bir çok babalar günü hediyesi alabiliyor.
Bunlara biraz göz atalım.

Çakmak

Tasarımı ne kadar hoşunuza giderse gitsin ya da babanızın ne kadar beğeneceğini düşünürseniz düşünün babalar günü hediyesi olarak çakmak almayın. Sigaranın sağlığa ne kadar zararlı olduğuyla ilgili örneklerle dolu çok uzun bir yazı yazabiliriz fakat konumuz bu değil. Babanız sigara içiyor olsa bile sağlığını tehlikeye attığı sigaranın ateşini siz yakıyor olmak istemezsiniz.

Sigara Tablası

Çakmak örneğinde olduğu gibi, sigara tablası da asla tercih edilmemesi gereken bir babalar günü hediyesidir. Babanıza onu ne kadar sevdiğinizi ve önemsediğinizi göstermeye çalışırken sağlığının kötüye gitmesinde dolaylı yoldan yardımcı olmak istemezsiniz. Bazen babalar çocuklarının asla yapmasını istemediği zararlı davranışlarda bulunurlar, günümüzde sigara bağımlılığından kurtulmak için onlarca farklı yöntem vardır. Babamızı bu sigara bırakma yöntemlerine yönlendirip sağlığının iyi olması için çabalamak yerine ona sigara tablası hediye etmek çok kötü bir tercih olacaktır.

Evcil Hayvan

Evcil hayvanları hepimiz çok seviyoruz, köpekten korksak bile rengarenk cik cik cik dolaşan bir muhabbet kuşunu sevmeyen yoktur herhalde. Hayvanların insanlar üzerindeki olumlu etkilerini biliyoruz fakat yine de bu evcil hayvanların güzel birer hediye olacağı anlamına gelmez. Babanız hayvanları çok sevebilir yine de bir evcil hayvanın sorumluluğunu almak büyük bir adımdır.

İlgi Alanlarına Yönelik Olabilir

Babanıza hediyesini ilgi alanına göre seçmeniz, onunla ilgilendiğinizi ve ilgi gösterdiği konulara değer verdiğinizi gösterir. Babalarımız bizim her şeyimizle ilgilenir, hayatımızdaki her detaya önem verirler ve bizim de onların hayatı ile ilgilendiğimizi görmek onları çok mutlu edecektir.Babanızın ilgi alanları ile ilgili en doğru bilgiyi ise tabii ki annenizden yahut babanızın annesinden alabilirsiniz.

İhtiyaca Yönelik Olabilir

Hediye düşünürken babanızın o an ihtiyacı olan bir şey de alabilirsiniz, ihtiyaca yönelik alınacak babalar günü hediyesi etkili bir hediye olacak ve babanıza onu önemsediğinizi ve artık sizin de onun için bir şeyler yapabildiğinizi gösterecektir. Günlük hayatımızda yaptığımız işleri güzelleştirmek ya da kolaylaştırmak için bir şeylere ihtiyaç duyuyoruz. Bebekliğimizden itibaren her ihtiyacımıza koşan babamız için o an ihtiyaç duyduğu bir şeyi babalar günü hediyesi vermemiz, etkili bir hediye olacağı gibi babamızı duygulandırmaya da yetecektir.

Alacağımız babalar günü hediyesinin babamızın sevdiği şeylerle, ilgi alanları ile ve babamıza özgü yahut ihtiyacına yönelik olması gerektiğini öğrendik. Fakat her yıl ilgi aynı tarz hediyeler almamız rutine bineceği için bazen özel ve anlamlı hediyeler tercih etmeliyiz.

Duygusal Hediye Seçimi

Duygusal anlamı olan babaya hediye tercih ederseniz maddiyat size bağlı olacak, babanıza onu önemsediğinizi ve özel olduğunu hissettirebilirsiniz.

Babanızla aranızdaki özel bir iletişim yolunu hediyenizde kullanabilir, size özel bir konuyu hediyenizde işleyebilir yahut babanız için önemli olan olay/ilgi alanını hediye konusu olarak kullanabilirsiniz.

Babalar Günü Hediye Seçenekleri

Hediye seçenekleri, Gift alternatives

Fotoğraf Albümü

Evet klasik ve eskimeyecek en anlamlı hediyelerden biri olan fotoğraf albümü babaya hediye olarak tercih edilebilecek hediyelerin başlıcalarındandır. Güzel anlarımızı tekrar tekrar yaşayamayışımız zamanın diğer her şeyden önemli olduğunun kanıtıdır. Büyüdüğümüz dönemde babamızla birlikte eşsiz güzellikte anılarımız saymakla bitmez, en azından bir albüm kadar olan fotoğraflanmış anımızı babamıza hediye ederek o anların bizim için ne kadar değerli olduğunu ve o anlarda babamızın yanımızda olduğu için çok mutlu olduğumuzu anlatabilir, aslında o güzel anıları babaya hediye olarak sunabiliriz.

Günümüzde çocukların geçmiş fotoğrafları günümüzde canlandırması popüler bir uygulamadır, babanızın gençlik fotoğraflarını sizin canlandırmanız babanızın size güzel bir rol model olduğunu ve onun yaşanmışlıklarına olan saygınızı belirtecektir.

Fotoğraf albümleri maliyet olarak esnek aralığa sahip olması ve estetik olarak farklı çeşitlerde uyarlanabilmesi ile sık sık tercih edilir.

Özel Tasarım Kupa

Tasarım kupalar özel günler için biraz klasikleşmiş olsa çay/kahve gibi içecek tüketmeyi bizim kadar seven bir millette asla önemini kaybetmeyecek bir hediyedir. Kupa fiyatlarının cep dostu olması, kolay ulaşılabilir, estetik ve anlamlı olması hediye olarak kupa tercihini son dakika kurtarıcımız haline getiriyor.

Kol Düğmesi

kol düğmesi, cufflink

Bir çoğumuz günlük yaşantısında kol düğmesi kullanmasa da babaya hediye olarak çok şık bir hediye seçeneği olduğunu inkar edemeyiz. Özel günlerde evladının kendisi için seçtiği kol düğmelerini takıyor olmak babanıza mutluluk verecektir. Hele ki bazı özel davetlerin çok gönüllü gidilmediğini ve takım elbiselerin çok da konforlu olmadığını düşünürsek babanıza özel hissettirecek ve sizi hatırlatacak bir obje kendisini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır.

El Yapımı Hediyeler

el yapımı hediyeler, handmade gifts

Babalar günü hediyesi için bir çok seçenek olsa da biz anlamlı ve babanızı mutlu etme garantisi olan hediyelere değinmek istiyoruz.
Her şey güzel hoş peki hediyenizi kendiniz yapmak isterseniz yahut bütçeniz kısıtlı ise ne yapabilirsiniz?

İşte burada el yapımı hediyeler devreye giriyor, hazır babalar günü hediyelerinden daha hesaplı ve istediğiniz gibi şekillendirip sevginizi katabileceğiniz sonsuz hayal gücünüze ait hediyeler.

Kurabiye

Kurabiye, Cookies

Evet yanlış anlamadınız kurabiyeler çok güzel hediyelere dönüşebilir. Babalar gününe özel istediğiniz gibi şekillendirebilir, babanızın damak zevkine göre tuzlu ya da tatlı yapabilirsiniz. Cinsiyetiniz hiç fark etmez babanız biricik evladının onun için bir şeyler pişirmiş olmasından mutluluk duyacaktır. Bir de yanına çay/kahve yaptınız mı tamamdır.

Bardak Altlığı

Çay ve kahve içmeye ne kadar düşkün olduğumuz ortada,çay-kahve tüketimimiz için bahane dahi aramıyor adeta seviyoruz. Bu durumda bardak altlığı da olmazsa olmazımız, çünkü sıcak bardağın en sevdiğimiz sehpamızda ya da mobilyemızda iz yapmasını asla istemeyiz. Babalar günü hediyesi olarak babanıza özel bir bardak altlığı tasarlayabilirsiniz. Örneğin ilgi alanına özel küçük bir objeyi epoksi ile korunaklı bir duruma alabilir yahut birlikte bir fotoğrafınızı, babanız için önemli bir bilet ve benzeri bir şeyi epoksi ile dondurarak babanızın düzenli kullanımına ve o bardak altlığını her kullanışında babanızın aklına gelip yüzünü güldürebilirsiniz.

Epoksi Nedir?

Epoksi reçine, özel sertleştiricisi ile kullanılarak cilalama, obje yapımı ve yapıştırıcı olarak kullanılır. Özel sertleştiricisi ile belli oranlarda karıştırılır ve bu karışım donduğu zaman sert bir plastik halini alır. Camsı görüntüsü ile son derece estetik olup dekorasyonda sık sık kullanılır.

Daha önce epoksi kullanmadıysanız Epoksi ile Hatıraları Donduruyoruz deneyimi ile anılarınızı canlı tutabilirsiniz.

Kısa Bir Tatil

tatil, holiday

Haziran ayının gelmesi ile ailenize babalar gününde en azından kısa bir hafta sonu tatili hediye edebilirsiniz. Bütçenize göre bir çok seçenek bulabilir, ailenizin unutulmayacak keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Hayat mücadelesi içerisinde çok yoruluyoruz, kısa bir süre için de olsa Babalar gününde bunu unutup babanız ile birlikte güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Aile Aktivitesi

Babalar günü hediyesi olarak aile ile geçirilecek kaliteli vakit en güzel hediyelerden birisi olacaktır. Bu aktivite, aile yemeğinden tutun  birlikte katılınacak bir eğitim, yarışma yahut tatil olabilir.

Babalarımız yaygın olarak “Önce aile” ilkesini benimsediği için ailesini bir arada ve mutlu görmek onlara en büyük babalar günü hediyesi olacaktır. Bütçenize uygun olarak ailecek yapabileceğiniz aktiviteleri araştırıp kutlama yapabilirsiniz. Bir piknik bile babanızı çok mutlu edecek bir babalar günü hediyesi olacaktır.

Babalar gününde özel hissettirebilecek hediyelerin bazılarından bahsettik. Peki ideal hediye sizce nasıl olmalı?

Babalar Günü Hediyesi Seçerken Geleneksel Hediyelerden Sıyrılın!

Babalar gününde babanıza onun kahramanınız olduğunu, varlığı için minnettar olduğunuzu ve onu düşünüp önemsediğinizi hissettirecek hediyeler seçmenin ne kadar güç olduğunu biliyoruz. Günümüzde babaya hediye denince ilk akla gelen ve en çok tercih edilen seçeneklerin tekstil ürünleri veya takım çantası olduğunu göz önünde bulunduracak olursak eğer bu seçeneklerle babamıza olan hislerimizi ifade etme istediğimiz ne yazık ki imkansız bir hal alıyor. Tam da bu noktada sizi ve babalarınızı sevindirecek bir haberimiz var! Muhiku olarak babanız için tasarladığımız babalar günü hediyeleri ile babanıza yepyeni deneyimler yaşatıp yüzündeki tebessümün sebebi olabilirsiniz!

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Babalar Günü Hediyeleri

To Top