Ayrılık Sözleri – Duygusal Ayrılık Mesajları

ayrilik-sozleri-ve-duygusal-ayrilik-mesajlari

Kaleme alınmış en anlamlı ve en duygusal ayrılık sözleri ile hazırladığımız bu içeriğimizde içinde bulunduğunuz duyguları tarif edebilir ve konuşmak istediğiniz kişiye anlamlı bir mesaj yollayabilirsiniz.

Ayrılık, dayanılması en güç duygulardan biri. İçimizde tarifsiz bir acı yaratan ve ne kadar çaba sarf etsek de telafisinin olmadığını düşündüğümüz kederli bir duygu. Böyle zamanlarda karşımızdaki kişiye iki çift söz etmek için, bazen de bizimle aynı duyguları paylaşmış insanların kaleminden dökülen sözlerle biraz olsun rahatlamak için ayrılık sözleri okuruz.

Yaşadığımız her yeni gün, bizim için yeni yeni insanlar ve yepyeni umutlar demektir. Bazen öyle biri çıkar ki karşımıza daima hayatımızda olacağını hisseder ve asla hayatımızdan çıkmayacağını düşünürüz.

❤️‍ Fakat bazen öyle kırgınlıklar, öyle tartışmalar yaşanır ki artık ilişkinin eski bağıyla devam etmesi mümkün olmaz. Bu gibi zamanlar çoğunlukla ayrılık ile sonuçlanır. Ayrılmak isteyen taraf siz değilseniz ya da karşınızdaki kişinin gönlünü almak istiyorsanız sevgiliye hediye kutularından biriyle ona sürpriz yapıp şaşırtabilirsiniz.

Sözü daha fazla uzatmadan sizin için hazırladığımız ayrılık sözleri başlıklarına geçiş yapalım. Konuyu duygusal ayrılık sözleri-uzun ve duygusal ayrılık-sözleri kısa olmak üzere iki başlıkta ele aldık. Ancak bu başlıklar kendi içinde duygularınızı en iyi şekilde ifade edecek sözlere göre farklı başlıklara da ayrıldılar. Size ise duygularınıza tercüman olan o anlamlı cümleyi seçmek kaldı.

İşte, muhatabını ağlatan ayrılık mesajları uzun ve kısa örnekler.

Duygusal Ayrılık Mesajları Neyi İfade Eder?

eski-sevgiliye-hediye-onerileri

İçimizi burkan duygusal ayrılık mesajları, bir birlikteliğin son erdiğini ifade etmek için gönderilen iletilerdir. Bu mesajlar, taraflar arasındaki duyguları ve ilişkinin bitme nedenlerini içerir.

Ayrılık Sözleri Nasıl Kullanılır?

Duygusal ayrılık sözleri yazarken samimi bir dil kullanılmalı. Ne hissediliyorsa karşı tarafa yumuşak ve samimi bir dille iletilmeli.

Ayrılık mesajı yazarken aşağıdaki kılavuzu kullanabilirsiniz:

 • Mesajınıza teşekkür ve hatırlatmalarla başlayabilirsiniz. Örneğin; birlikte geçirdiğiniz güzel anıları hatırlatabilirsiniz. Ardından ise bu anılar için karşı tarafa teşekkür edebilirsiniz.
 • Daha sonra ilişkinin bitme nedenlerine ve açıklamalara geçebilirsiniz. Nedenlerinizi sıralarken olabildiğince dürüst ve açık olmaya özen göstermelisiniz.
 • Nedenlerinizi açıkladıktan sonra duygularınızı da açıkça ifade etmelisiniz. Artık sevginiz bitmişse bile bunu karşı tarafı kırmadan dürüstçe dile getirmenizde fayda var.
 • Son olarak ise mesajınızı iyi dileklerle bitirmelisiniz. Karşı tarafa gelecekte geçireceği günler için iyi dilekler sunabilir ve olumlu bir tonla mesajı tamamlamalısınız.

Ayrılık Sözleri Nasıl Seçilir?

Her birliktelik kendine özeldir. Dolayısıyla ayrılık sözleri de kişisel ve özel olmalı. Diğer taraftan mesajın içeriği ilişkinin dinamiklerine ve tarafların duygusal durumlarına bağlı olarak değişebilir.

Önemli olan; iletişimin saygılı, açık ve dürüst bir şekilde yapılması. Unutulmamalıdır ki, duygusal ayrılık süreci her iki taraf için de zorlayıcı. Bu yüzden birbirine karşı anlayışlı ve açık olmak son derece önemli.

Uzun İçten Yazılmış Ayrılık Sözleri

uzun-ayrilik-sozleri

Ayrılık, kimi zaman sayfalarca yazılır da bir türlü tarif edilemez. Hangi kelimeleri seçersek seçelim bir türlü anlatamayız içimizdeki yangını. Fakat okumak da yazmak da bu deneyimde yalnız olmadığımızı hatırlatarak rahatlatır insanı.

Diğer taraftan sevgiliden ayrılık sözleri işitmek elbette karşı taraf için bir yıkım olacaktır. Ancak artık mutluluk vermeyen ve huzursuzluk yaratan bir ilişkiyi devam ettirmenin hiçbir anlamı da yok. Bu sebeple ilişkinizi bitirme kararı aldıysanız bu kararı en doğru cümlelerle karşı tarafa iletmelisiniz.

Kurduğunuz ayrılık sözleri uzun ya da kısa olabilir. Uzun olması çok üzüldüğünüz; kısa olması ise az üzüldüğünüz anlamına gelmez. Önemli olan sizi en iyi hangi cümlelerin ifade ettiğidir.

İşte, uzun uzun konuşmaktan ve yazmaktan hoşlanan okurlarımız için en duygusal uzun ayrılık sözleri!

Uzun Ayrılık Mesajları

 • “Benden gidiyorsun sevgilim! Seni yüreğimde yaşatabilirim. Oysa ki şimdi durduramıyorum seni içimde, içimden azalışını hissediyorum yavaş yavaş. Var olduğun, her bir zerresinde seni sayıklayan bu yürekte yok oluyorsun. Elimden bir şey de gelmiyor. Unutmak istemesem de ayrılığı tüm hücrelerimde yaşatmak istesem de kaybediyorum seni içimden.”
 • “Bedenimi saran yokluğun olmasaydı, kolların varken yanağımı okşayan gözyaşlarım olmasaydı, nefesinin sıcaklığı varken, ellerim buz gibi kalmasaydı, ellerin varken seni seviyorum diye bağırdığım boş duvarlar olmasaydı, gözlerinin güzelliği varken aşkımı anlattığım cansız bir resim olmasaydı. Diyorum ya, ayrılık olmasaydı da sen hep olsaydın.”
 • “Kader mi böyle yollarımızı bir daha karşılaşmamak üzere ayıran. Belki de umuttur kapıları yüzümüze kapatan. Oysa aşk değil miydi bizi birbirimize derinden bağlayan? Şimdi ikimiz de farklı yollarda yürüyoruz. Bıraktım seni geçmişime. Ama bu demek değil ki seni unutacağım. Daima anımsayacağım seni, yüzümde kocaman bir tebessümle. Dünya küçük derler ya hani, belli mi olur belki kesişir yollarımız bir daha. Belki tekrar sarılabilirim sana ama şimdi veda.”

İçinizde eminiz ki severek ayrılan kişiler var. Biliyoruz ki severek ayrılık sözleri yazmak sizi çok zorlayacak. Ancak duygularınızın mantığınızın önüne geçmesine engel olmalı ve kendiniz için de karşınızdaki kişi için de en doğru kararı vermelisiniz.

En İyi Ayrılık Mesajları

sevgiliye-uzun-ayrilik-sozleri-muhiku-blog

Ayrılık sözleri, damar diğer bir ifadeyle çok derin bir anlama sahip olsun istiyorsanız; sizin için seçtiğimiz en güzel ayrılık mesajları arasından duygularınızı en iyi ifade eden cümleleri seçebilirsiniz. Eğer sevgiliye uzun ayrılık mesajı yazmak isteyip de bir türlü ne yatağınıza karar veremiyorsanız aşağıda sıraladığımız fikirler size ilham olacak.

Kızdan Erkeğe Ayrılık Mesajı Uzun

Kızlar ayrılığın ilk evresinde duygularını yoğun bir şekilde yaşarlar. Dolayısıyla ayrılık sözleri, kapak yani tam yerine otursun isterler. Bu argo bir tabir olabilir. Ancak bu sözü taşı gediğine koymak deyimiyle de ifade edebiliriz.

O halde erkeğe ayrılık mesajı uzun uzun olsun isteyen kızlar için en derin anlamlı mesaj fikirlerine geçelim. İşte, erkeğe koyan ayrılık sözleri.

 • “Seni seninle yaşamak varken, sensiz yaşıyorum şimdi. Ayrılığımızın bilmem kaçıncı günü, bilmiyorum. Sensiz geçirdiğim günleri günden saymıyorum. Öylesine nedensiz yaşanmış gibi. Yaşamak zorunda kalmışız gibi. Sen yoksun, her şey manasız şimdi. Her şey boş sanki. Kuşlar seninleyken daha bir güzel cıvıldıyordu. Rüzgar daha yumuşak esiyordu sanki. Şimdi ne vakit çıksam sokağa rüzgarın sert esişi acıtır tenimi.”
 • “Senle ben yokuz artık. Hatıralardan başka bir şey kalmamış bizden geriye. Doğup büyüdüğüm semtin, karnım ağrıyana kadar koştuğum caddelerin her köşesinde sen varsın artık. Senden bir hatıra, senden bir gülümseme, bir ağıt, bir özlem ve hasret. Şimdi ne demeli bilmiyorum. Ne diye hitap etmeliyim sana? Kavuşamadığım mı yoksa yarım kalıp bitiremediğim mi?”

Erkekten Kıza Ayrılık Mesajı Uzun

 • “Bir gece yarısı kulağımda Sezen’in en içten ezgileriyle aklıma geldin. Yüzümde hafif bir gülümseme, gözlerimde ufak bir dalgınlık ve içimde kocaman bir yangın. İçimdeki ayrılık acısını nasıl tarif edebilirim bilemiyorum. İçimde yarattığın harabenin içinden sağ çıkmayı beklermiş gibi. Koca bir harabe, harabenin içinde ben ve bu harabenin tek sebebi sen.”
 • “Ayrılığın resmini çizdim sarı odalara, yüreğimi soğuttum zemheri ayazında. Sonra uzun uzun rüzgarın gülüşünü seyrettim çaresizce. Ve gecenin en koyulaştığı yerde ölümü kucakladım masmavi yüreğimle…

Kısa Ayrılık Sözleri

kisa-ayrilik-sozleri

Bazen içimizdeki koca yangını tek bir kelime ile tarif edebiliriz. Burada önemli olan yazılan kelimlerin, cümlenin bizi ne kadar yansıttığı ve tarif ettiğidir. Bazen de uzun uzun konuşmak istemeyiz. Susarız ve susarak dindirmeye çalışırız içimizdeki ayrılık hüznünü.

Sevgiliye ayrılık mesajı uzun olmasın ben duygularımı olabildiğince kısa olacak şekilde ifade etmek istiyorum diyenler için de en anlamlı mesajları bir araya getirdik. Sizin için derlediğimiz sevgiliye ayrılık mesajları içinden duygularınızı en net şekilde ifade edecek mesajı seçebilir ya da bu mesajlardan ilham alarak kendi mesajınızı yazabilirsiniz.

İşte, içinizdeki ayrılığı tarif edecek ayrılık sözleri kısa ve anlamlı fikirler!

Kısa Ayrılık Mesajları

sevgiliye-kisa-ayrilik-sozleri-muhiku-blog

 • “Beni sev diye çok çabaladım. Ancak yüreğini fethedecek bir güce sahip değildim. Gidiyorsun git, ancak unutma aşkın diğer yarısı ayrılıktır.”
 • “Yere göğe sığdıramadığım içi boş bir elvedaya sığdırdı beni.”
 • “Ayrı kalmak ne zor bir şey. Özlüyor mu, unutuyor mu bilemiyorsun.”
 • “Ayrılık olmasaydı ne güzel olurdu. Dolmasaydı aklıma geldiğinde gözlerin.”
 • “Dünya’nın en büyük yüküdür; aklı sende olmayanı, ısrarla yüreğinde taşımak.”
 • “Gidiyorum hayatından. Gözlerinin buğusunu, yüreğinin kokusunu aldım gidiyorum.”
 • ” ‘Hoşcakal’ derken, düşünmek gerekir. Hoşça kalabilecek miyim bunca şeyin ardından.”
 • “Seni anlata anlata bitiremediğim insanlara, bir de beni sebepsiz terk edip gidişini anlatmak zorunda kaldım.”

Derlediğimiz ayrılık sözleri umarız acınızı paylaşırken size yardımcı olmuştur. Eğer ikinci bir şansı hak ettiğinizi düşünüyor ve ilişkinin devam etmesini diliyorsanız kendini affettirmek isteyenlere özel 20 duygusal özür mesajı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayrılık acısı ilk zamanlar uykularımızı böler, iştahımızı keser ve hiç geçmeyecekmiş hissi verir. Fakat yaşanan her yeni gün bu acıdan milim milim eksiltir. O geçmez dediğimiz acı, bir bakmışız ki uçup gitmiş. Ardında ise yalnızca küçük bir çizik ve biraz da hatıra bırakmış. Bu çizik ise bir sonraki ayrılıklara karşı daha güçlü olmamızı sağlayan bir kalkan haline gelir.

Ayrılık acısına en iyi gelen şeyler arasında konuşmak, anlatmak ve sizinle aynı duyguları yaşamış insanların kaleminden dökülen mısraları okumak vardır. Dolayısıyla böyle zamanlarda içinizdeki acıyı biraz olsun hafifletmek adına kelimelerle dertleşmek iyi gelir. Sizin için seçtiğimiz ayrılık sözleri umarız ki içinde bulunduğunuz durumu atlatmanıza ya da bir ayrılık kararı alırken düşüncelerinizi netleştirmenize ve karşı tarafa aktarmanıza yardımcı olur.

Ayrılığın yarattığı o sızıyı hafifletmenize yardımcı olacak şeylerden biri yeni hobiler edinmektir. Ayrılık sürecinde yeni bir hobi edinerek kafanızı dağıtabilir ve duyduğunuz o tarifsiz acıyı hafifletebilirsiniz. Muhiku’nun deneyim kitleri içerisinden seçeceğiniz bir hobi kutusu ile kendinizi dinleyebilir ve gücünüzü yeniden toplayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da ilginizi çekebilir